Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrudniamy coraz więcej cudzoziemców

0
Podziel się:

Polskie firmy i rolnictwo zatrudnią w tym roku o 50 proc. więcej Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Mołdawian i Gruzinów niż w roku 2010.

Zatrudniamy coraz więcej cudzoziemców
(Daquella manera/CC/Flickr)

Polskie firmy i rolnictwo przyjmą w tym roku do pracy o 50 proc. więcej Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Mołdawian i Gruzinów niż w roku 2010. W kolejnych latach zapotrzebowanie na ręce do pracy ze Wschodu będzie rosło równie szybko.

Mimo że prawie dwa miliony Polaków nie mają stałej pracy, to nasi bezrobotni nie chcą podejmować najprostszych i najgorzej płatnych zajęć. Dlatego firmy i gospodarstwa rolne z rosnącą determinacją szukają rąk do pracy na Wschodzie. Od początku stycznia do końca maja tylko w urzędach pracy w województwie mazowieckim zadeklarowały chęć przyjęcia ponad 80 tysięcy cudzoziemców, czyli o 50 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Równie duży skok zanotowano w województwie łódzkim, jednak rekordową dynamiką może się pochwalić Wielkopolska. Tamtejsi rolnicy oraz prywatne firmy oświadczyli w urzędach pracy, że chcą zatrudnić 74 proc. więcej pracowników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Gruzji i Mołdawii niż w 2010 roku.

W całym kraju będzie w tym roku przynajmniej o połowę więcej ofert pracy dla cudzoziemców: 270 tysięcy, podczas gdy w ubiegłym było ich zaledwie 180 tysięcy. Najbardziej poszukują pracowników ze Wschodu rolnicy - czytamy w gazecie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t45173.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;czekaja;na;740;tysiecy;polakow;kusza;mieszkaniami,230,0,819686.html) Niemcy czekają na 740 tysięcy Polaków. Kuszą mieszkaniami Rynek pracy w Niemczech potrzebuje 3 milionów pracowników. Firmy są gotowe oferować dobre warunki pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t103586.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/w;grudniu;bezrobocie;wyniesie;10;9;procent,174,0,810414.html) W grudniu bezrobocie wyniesie 10,9 procent? W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie się obniżać, co jest podyktowane trendami sezonowymi - powiedziała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t98846.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/wyjazdy;zarobkowe;pomoga;fiskusowi,99,0,806243.html) Wyjazdy zarobkowe pomogą fiskusowi Otwarcie rynku pracy w Niemczech może być szansą na zasilenie budżetu państwa.
praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)