3 V - 7 V

u2mart / 2010-05-02 16:42
No to teraz ja )
Dziś zapadła decyzja o pomocy dla Grecji, aczkolwiek nie znaczy to że był to ostatni odcinek telenoweli "Edek w opałach".
Jakkolwiek mam nadzieję na odreagowanie ostatnich spadków na tej parze co równałoby się dalszemu umacnianiu złota i surowców oraz wzrostach na giełdach. No i rosnącej sile naszego złocisza. Jak zejdzie zielony znów w okolice 2.80 to myślę żeby się w niego wpakować, bo powrót mocnego dolara może nas zaskoczyć za jakiś czas i znów będzie gadanie że wszyscy wiedzieli że tak będzie a nikt go nie ma.
Warto wspomnieć o GS , ale jak to już bywało może to tylko chwilowe zamieszanie, aczkolwiek wiadomo że info wyciągnięte w danej chwili potrafi narobić zamieszania.
Więc co koledzy i koleżanki sądzicie o takim wariancie ???
Wyświetlaj:
andy2U / 2010-05-04 19:05 / Bywalec forum
na 18:36 ML6 - 7,19%.......ujjjjjjjjjj boli, ale za późno na wyjście, ML5 - 1.36% .
Siedzimy chyba i czekamy, jak z Wami Zeus; Max ?
max1224 / 2010-05-04 19:10 / Tysiącznik na forum
złoto zostawiam
gpw ??????????
andy2U / 2010-05-04 21:17 / Bywalec forum
jeszcze bardziej problematyczny jest ML6, siedzisz dalej Zeusie?
student_mel / 2010-05-04 21:23 / Bywalec forum
ja siedzę w DWS GOLD i zostaję tam, za to myślę o przerzuceniu z UniKorony i Uniakcji Nowa Europa - cała ta GPW bardzo mi się na chwilę obecną nie podoba. Jak się zapatrujecie na surowce? Trzymam coś w fundzie surowcowym, nie dość, że już jest spory minus... to jeszcze widzę spadki przed nami.
andy@U / 82.210.190.* / 2010-05-04 21:14
wychodzisz dzisiaj z ML5? nie wiem czy nie jest to łapanie noża, myślisz że może lecieć dalej?
fasolens / 2010-05-04 19:30
ja jestem na gpw w 60% reszta bezpiecznie, ale gpw dzisiaj też się mocno obsunęła...będzie teraz rosnąć?
i co myślicie o dolarze? dalej dolar będzie się umacniał w stosunku do złotówki?
max1224 / 2010-05-04 16:02 / Tysiącznik na forum
dobre dane ze stanówq zob jak się rozwinie sytuacja liczę na dolny cień mimo wszystko
tedchom / 2010-05-04 17:02 / Tysiącznik na forum
oj z tego co widzę na s&p pokonali wsparcie jak tak sięn zakońbczy to 3a bedzie robić wypad z akcji jakoś ten mój wypad na północ nie wiele pomaga póki co:(
max1224 / 2010-05-04 17:10 / Tysiącznik na forum
robi się faktycznie nieciekawie i tak jakby cicho się zrobiło czyżby trwały gorączkowe rozmyślania co dalej?
akordent / 2010-05-04 16:31
Dajcie Panowie jakiś namiar na podgląd na spólki wchodzące w ML5 i 6 i jakie to są spólki dzięki Ania
max1224 / 2010-05-04 16:39 / Tysiącznik na forum
to ml 5
Spółka %
Newcrest Mining 9,1
Kinross Gold 6,9
Goldcorp 6,0
Minas Buenaventura 6,0
Newmont Mining 5,9
Impala 4,8
Randgold Resources 4,7
Lihir Gold 4,2
Fresnillo 4,1
Agnico Eagle Mines 3,8
a to ml6
Rio Tinto 10,0
BHP Billiton 9,5
Vale 9,2
Xstrata 5,4
Teck 5,3
Impala 4,7
Freeport-McMoran C&G 4,4
Anglo American 3,2
Minas Buenaventura 3,1
Newcrest Mining 2,7
a śledzenie każdy ma swoje stronki jak chcesz "moje" to napisz na priva prześlę linki
privy / 2010-05-04 10:45 / Tysiącznik na forum
Widzę, że Kolegom ciągle marzą się wzrosty. Es tut mir leid. Ja mam portfel nastawiony agresywnie, ale na pzu.
max1224 / 2010-05-04 10:59 / Tysiącznik na forum
to nie tak
my w funduszach nie mamy takiej mobilności żeby co godzinę zmieniać pozycję na rynkach i w takich chwilach co naturalne szukamy pozytywów na dziś takim wydaje się dolar powinien ochronić część portfela mi też radośnie nie jest pozdr;-))
privy / 2010-05-04 11:33 / Tysiącznik na forum
Odwrócona analogia do lutego 2009. Wtenczas EM up, US down. Od kilku tygodni US const. lub up, EM down. Ruch zaczyna się od prowincji. Może tym razem będzie inaczej, ale stopień ryzyka do oczekiwanego zysku przekroczył moim zdaniem poziom największej tolerancji. Zrozumieć mogę jedynie złotników bo gold wygląda jak wygląda.
London / 2010-05-04 11:34 / Bywalec forum
No ja na PZU też się skusiłem , choć przy tej ilości jaką można bylo kupić to raczej się nie poszaleje. Chyba ,że ktoś pokombinował .Ja miałem za daleko ,żeby coś zrobić w tym kierunku.
A na Wigu jak dla mnie jest ok , dalej boczniak z dużymi zrzutami :)
max1224 / 2010-05-04 12:08 / Tysiącznik na forum
i o to też choodzi dla jednych już dla drugich jeszcze nie zależy kiedy kto wszedł i ile ma zysku a ponadto jak na ten zysk patrzy bo można zabrać i już albo przeczekać wszak udane wyjście nie gwarantuje kolejnego udanego wejścia i w drugą stronę też póki co jeszcze czekam dla mnie kluczowym będzie 2450 a przecież wcześniej mamy 2480 też nie słabe wsparcie
a ml5 skutecznie chroni portfel
privy / 2010-05-04 15:49 / Tysiącznik na forum
Być może trwają przygotowania do ''połknięcia'' 2450 luką down na open lub dziś na fiksum.
max1224 / 2010-05-04 15:51 / Tysiącznik na forum
no test będzie na pewno a resztę się zobaczy po zamknieciu
privy / 2010-05-04 17:09 / Tysiącznik na forum
Złoto zaczyna spadać, niedobrze. To może się skończyć jakimś tąpnięciem na rynkach, choć to trochę daleko idąca teoria.
max1224 / 2010-05-04 17:11 / Tysiącznik na forum
ogólnie dziś wariactwo totalne chyba nerwy puściły komuś albo co
privy / 2010-05-04 17:35 / Tysiącznik na forum
Może to tak ma wyglądać. Ale jest jedno ale, index dolara rośnie i inwestory mogły się domyśleć, że umacnianie złota w tej sytuacji raczej długo nie potrwa. W tej sytuacji oznaczałoby to jednak poważniejszy zwrot na rynkach i ruch w kierunku amerykańskiego długu. Na GPW kreski lekko przekroczy zakres tolerancji spadku, w jankesowie są na granicy. Zatem jutro potrzeby wzrost inaczej będę miał już wskazanie na spadki. Ciekawy jestem co jeszcze zrobią dziś janki.
max1224 / 2010-05-04 17:45 / Tysiącznik na forum
złoto da się wytłumaczyć decyzjami kangurów słyszałeś? mają walnąć potężnym podatkiem w spółki wydobywcze stąd newcrest już -6% bhp prawie -5%
privy / 2010-05-04 17:57 / Tysiącznik na forum
Ale to nie powinno mieć wpływu na cenę złota, na spółki owszem. Myślę, że dużo emocji i przez to turbulencji jest na rynkach. Zobaczymy co przyniosą kolejne godziny.
privy / 2010-05-04 12:06 / Tysiącznik na forum
Dobrze, że chociaż tak zrobili. Bez limitów poszłyby kredyty i redukcje. Teraz więc nikomu się grunt pod nogami nie pali. Do tego dobry kwartalny wynik i moim zdaniem debiut będzie udany może nawet bardzo. Ja korzystałem z kont znajomych, którzy ulegli panice związanej ze spadkiem zysków okraszonej hasłami kolosa na glinianych nogach.
Zeus52 / 2010-05-03 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze Wig20. Pisałem,przed niedzielą,jak pewnie niektórzy pamiętają,o poziomie 2450p....hipotetycznym polu bitwy,miejscem prawdopodobnej klęski niedźwiedzi(niżej nie zajadą). Chodziło o ten wielki znak"Stop". Obrona luki hossy szpulką(prawie doji)"wysokiej fali,przy obrotach 4,5 mld PLN. Otóż tak pisałem o Wig20. Tymczasem....nieco inaczej jest na kontraktach.Proszę popatrzeć na Wig20 future! To miejsce,na kontraktach(9 świeca od końca w marcu)....i sesja z ostatniej środy. Po prostu w ostatnią środę,zajmujący shorty,robili to mając tuż przed sobą ten wielki"Stop". Hmm...pisałem,że jest wielki,widoczny nawet dla niedowidzących...ale cóż? Jeśli ktoś ma gorszą wadę wzroku...ciekawe przy jakim stosunku zysk/ryzyko wchodzili w shorty w środę? 1:5? 1:10? Bo byli tacy,że otwierali pozycję pod samym znakiem"Stop"...tu już chyba było 1:50. Może liczą na szóstkę w totka?
max1224 / 2010-05-04 09:59 / Tysiącznik na forum
wiguś walczy, dolar wysoko a złoto albo odpoczywa albo czai się do skoku dziś lihir w australii coś koło 5% up a newcrest 4% down słowem huśtawka na spółkach niezła ale nic to przeczekamy i powinno być dobrze choć w taki mocny odpał to nie chce się wierzyć kto wie???
Zeus52 / 2010-05-04 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przenoszę się na górę strony. Będzie o Newcrest i innych australijskich spółkach
Zeus52 / 2010-05-03 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,DAX mi się nie podoba. Gdyby tak stosować się do zasad,do których tu nieraz nawiązuję...to po tej czarnej gromnicy mamy szpulki,albo małe korpusiki. Tylko,że jak pierwszy był na bardzo dużym wolumenie,zapowiadając zwrot,odbicie...tak teraz w miarę"odbicia" wolumen spada,co sugerowałoby coś przeciwnego:konsolidację przed następnym zrzutem...to wymaga jednak wyjaśnienia. Bo może to tylko niepewność...wiemy,co działo się w piątek.
Zeus52 / 2010-05-03 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak przy okazji,bo zapomniałem. Dziś mieliśmy,jak zwykle ostatnio,następną serię pozytywnych odczytów makro. Mógłbym pominąć ISM-Przemysł,bo to było prawie pewnikiem,że odczyt będzie wyższy. To było już wiadomym w piątek. Przypominam wysoki piątkowy odczyt Chicago PMI i jesze bardziej zarąbisty wynik dla okręgu Milwaukee(ponad 3p.od i tak podniesionych prognoz). To dawało już w piątek pewność wysokiego dzisiejszego odczytu ISM dla przemysłu. Jakby ktoś nie wiedział,to ISM to to samo,co PMI. Tylko PMI to odczyty regionalne,a ISM dla całego kraju. Dlatego zdziwił mnie piątkowy komentarz p.Piotrusia. Ale poza dobrym odczytem ISM,niezdyskontowanym,bo w piątek mieliśmy spadki,dziś dowiedzieliśmy się,że bardziej od prognoz wzrosły wydatki amerykanów. Natomiast wydatki na konstrukcje budowlane w marcu to wręcz odlot!
akordent / 2010-05-03 20:03
Zeusie kiedy przewidujesz wzrost ML5 i czy w związku z tym twoim zdaniem warto jutro zlecać konwersję na tego funda?
Zeus52 / 2010-05-03 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę powiedziawszy,to ML5 ciągle rośnie. A jeśli są momenty,że nieco się obsuwa,to i tak dolar ratuje sprawę,dając w sumie i tak plus. Jak niedawno te+3%. Już jakiś czas temu korciło mnie,aby tę część w ML6 też wrzucić w ML5...ale nie zrobiłem tego,gdyż sądziłem,że ML6 też będzie miał szansę. I tak siedzę okrakiem. Pół na pół.
andy2U / 2010-05-04 00:21 / Bywalec forum
mam dokladnie to samo, (50/50 ML5 i 6) i tez się łamałem czy nie iść 100% w gold, ale co się odwlecze.......... spójż na dzisiejszy wynik CBE (w stock charts) + 4.77%. Cooper Industries, Ltd., zużywa w swojej produkcji głównie miedź, więc wygląda to na powrót do produkcji.
Zeus52 / 2010-05-04 00:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź co prawda zjechała do parapetu okna hossy...ale po pierwsze,ostatnio jakoś wszelkie odpały zaczynają się z pod parapetu. Po drugie,niewiele niżej jest dość poważne wsparcie.
max1224 / 2010-05-03 20:01 / Tysiącznik na forum
a tymczasem ml5 -0,7% ml6 -1,01% w skandii będzie wynik zsumowany z piątkowym co w przypadku ml5 oznacza plus no i jeszcze dolar dołoży
Zeus52 / 2010-05-03 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli piątek zsumują z dniem dzisiejszym,to dolar nic nie doda,a jeszcze odejmie...tyle ile spadł w piątek. Dolar ewentualnie może nam dorzucić we wtorek. Bo wtorkowy fixing NBP będzie dotyczył wtorkowego wyniku ML-i,a tych jeszcze nie znamy...będą jutro wieczorem. Ale myślę,że raczej jutro w Skandii otrzymamy wynik piątkowy(z piątkowym fixingiem NBP w portfelu),a we wtorek będzie suma za dwa dni:(poniedziałek i wtorek) plus wtorkowy fixing...co zobaczymy w środę wieczorem w Skandii
max1224 / 2010-05-03 21:07 / Tysiącznik na forum
no coś pokićkałem
Zeus52 / 2010-05-03 22:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jak zwykle wynik piątkowy ML5+wynik piątkowego fixingu. Tak byłoby najprościej,gdyby to było jutro wieczorem w Skandii. Mamy końcowe dane z piątku(z dolarem) i to zamykałoby ładnie tydzień. A teraz już nowy. Jutro odczyt na stronie fundu(będziemy musieli uwzględnić zmiany od piątku)+jutrzejszy fixing...ale w Skandii zobaczymy to w środę późnym wieczorem. Tak to mi logicznie się układa,ale może podadzą to inaczej. Tylko...to i tak bez znaczenia. Nie zginie. Najwyżej tak,dla informacji.
max1224 / 2010-05-03 22:12 / Tysiącznik na forum
jasne jak nie jutro to pojutrze ważne żeby było OK
Zeus52 / 2010-05-03 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na tę chwilę tak wypada z dolarem. Ale czy dołoży jutro,to już mniej pewne. Zależy,jak Janki skończą. Zobacz dane. Wydatki na inwestycje budowlane. Poprzedni odczyt:-1,3%m-c/m-c. Od tego odczytu prognozowano w marcu następny spadek:-0,5%m/m. Tymczasęm okazało się,po poprawce,że poprzednio nie tylko nie było spadku -1,3% m/m,ale był wzrost i to aż +2,1%m/m. A teraz jeszcze mamy wzrost od tej wyższej wartości+0,2%. To rozwala całkowicie prognozy. Nie w tym kierunku to idzie. Nie spada,ale mocno rośnie. Zobacz,jaki plus,zamiast minusa poprzednio i teraz(od tej jeszcze wyższej poprzeczki)znów plus,a nie minus. To musiało zszokować. Tak,jak poprzednio zakupy domów na rynku wtórnym i pierwotnym,jak PMI,ISM,a także dochody,a zwłaszcza wydatki amerykanów...ta sama zasada...duża poprawka poprzedniego odczytu powoduje,że w liczbach bezwzględnych wyraźnie wzrosły przychody,a wydatki wzrosły bardzo poważnie wobec prognoz. W środę ISM-usługi. Ale z tymi danymi może być tak,że mamy całą serię dobrych i poważnych danych...które mogą właśnie umacniać dolara. Teraz tylko załatwienie sprawy Grecji,plus dalszy optymizm na giełdach może podnieść wartość euro.
u2mart / 2010-05-03 20:08 / Tysiącznik na forum
A co z edkiem. Jak widać telenowela trwa, jakieś strajki tam mają być i w ogóle szopka. Ile on jeszcze zleci ? Chyba należy mu się jakaś korekta w trendzie spadkowym?
Na szczęście surowce pomimo jego spadku pną się w górę.
Zeus52 / 2010-05-03 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że pisaliśmy w tym samym czasie,choć ja później wysłałem.Na dodatek myśląc o tym samym,czyli o ED
devil000 / 2010-05-03 16:53 / Bywalec forum
calkiem bym sie przychylil do twojego scenariusza u2mart z jednym ale......moze tak byc ze zielony nie bardzo bedzie chcial zejsc na te 2.80 jest juz wysoko i bedzie jeszcze wyzej czekam na pozbycie sie go w rejonach 3.10 a pozniej dokupienie taniej najlepszym momentem do zakupu bylo 2.70 tylko wtedy tez kazdy sie bal ze bedzie nizej a nizje nie bylo. coraz wyzsze dolki na dolcu jest kwestia czasu kiedy padnie 3.00zl. S&P500 szura po lini trendu idac coraz wyzej i dolar robi to samo tylko wiekszymi skokami co jest anomalia bo na tych poziomach gieldy - zielony powienien byc po 2zl a gielda przeciez rosnie i musi rosnac bo tak wszyscy chca kierunek zostal obrany.......tyle moich skromnych wypocin moze kogos zainspiruja :) podrowka for all panowie i panie
Zeus52 / 2010-05-03 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętaj o straszaku gdzieś w okolicach 2,85...od tego poziomu już tylko desperaci będą liczyć na spadki. I to nie jest tylko strach przed interwencją. Ona na pewno nastąpi...poza tym są dyskusje o obniżce stóp w razie umacniania się PLN. Dlatego w takim wypadku nie nastawiałbym się na tanie odkupienie dolca. Dobra myśl,ale należy brać pod uwagę to,co powyżej.
Zeus52 / 2010-05-03 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Małe sprostowanie. Chodziło mi o TSX Gold(Toronto)...spółki nawet do ponad:+14%. Oprócz ML5 także w ML6,te spadki dotyczą spółek australijskich: Newcrest Mining(ML5),BHP Billiton, Rio Tinto(ML6). Reszta zachowuje się odmiennie....i całkiem niczego sobie.
Zeus52 / 2010-05-03 16:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...początek był aż za piękny. Zwłaszcza TSX Gold. Ale co tam...pożyjemy,zobaczymy.
max1224 / 2010-05-03 18:01 / Tysiącznik na forum
ja tam żadnych dobrych notowań nigdzie znaleźć nie mogę xau -2% spólki średnio to potwierdzają choć lihir ponad 5 na minusie a i jeszcze drobiazg newcrest stanowił ok10% portfela na koniec lutego a jak jest teraz prawdopodobnie zmieniło się i stąd nie tak wielki wpływ na fund (hipoteza) generalnie jednak nie tracę optymizmu janki zielone dolar robi poduchę to i gpw nie koniecznie musi we wtorek spadać czekam na dalszy rozwój sytuacji pozdrówki dla wszystkich już prawie po wolnym;-))
Zeus52 / 2010-05-03 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Było,było. Pierwsza godzina TSX Gold...były spółki po 14% na plusie. Później Janki weszły do gry i się zmieniło...ale wiesz co? To pokazuje na co spółki się czają. Poczekajmy,a doczekamy się,że za jakiś czas będziemy mieli XAU z takim zamknięciem...
max1224 / 2010-05-03 18:42 / Tysiącznik na forum
oby oby :-))
Zeus52 / 2010-05-03 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najwyraźniej w Kanadzie przyjęto za pewnik,że XAU nadbije dziś piątkowy górny cień...trochę się pospieszyli,przez godzinę poszaleli. Ale co ma wisieć,nie utonie...zamiar był widoczny,choć na razie to było chwilowe wyjście przed szereg. Podesłałem Ci Newcrest Mining. Przypatrz się dobrze....to może być początek. Zobacz poziom utworzenia szpulki wysokiej fali+wolumen względny...przecież normalnie to wolumen przy tym ostatnio,to staje się wrecz niewidoczny. Porównaj te milimetrowe słupki do tych kilkucentymetrowych. Przy takiej obronie wsparcia to koniec. Znak stop dla spadków Newcrest.
Zeus52 / 2010-05-03 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dotąd ML5 był mocno obciążony przez australijskie spółki,choćby Newcrest Mining,który stanowi około 10%portfela ML5. Aż cud,że fund wychodził na niezłe plusy. Newcrest budował ostatnio czarne gromnice jedną,za drugą(średnio po -2%/dziennie). Jednak zaczęły one zachodzić głęboko na siebie,a dziś mimo spadku około 3% wybudował bialą szpulkę wysokiej fali na poziomie wyższego,lutowego dołka. Na bardzo dużym wolumenie. A więc szykuje się do wzrostów od jutra. Czekamy na XAU. Tymczasem na Toronto XE(odpowiednik XAU) niektóre spółki złota mają już wyniki(w procentach)dwucyfrowe.Na plusie oczywiście. Bardzo źle prezentują się za to spółki ML6(przynajmniej na razie),w Londynie. Ale dolar w tym wypadku powinien we wtorek poratować. W przypadku ML5 może to być nawet niesamowita,dodatnia kumulacja. Ale tak to wygląda teraz. Zobaczymy,co na to indeks XAU.
adrianoo / 2010-05-03 13:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mysle ze$ nie bedzie spadal radykalnie - waluta odzyskuje wigor, pomaga mu m.in. cytowana przez Ciebie syt. w Grecji. Ładnie to dzis widac na parze eur/usd.
NENA93 / 83.202.30.* / 2010-05-02 20:21
GRECKI KUN TROJANSKI TANCZYL W RYTMIE ZORBY.....JA OSOBISCIE OD CZWARTKU WTOPILAM 50% KASY W FUNDUSZE ..MYSLE ,ZE TO BEDZIE DOBRY TYDZIEN.
Zeus52 / 2010-05-03 16:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
I tak trzymać! Pozytywne myślenie,to jest to...z resztą,możemy na razie tylko poobserwować. U nas święto,świętowali Chińczycy,Japonia też miała...Święto Konstytucji. Wszelkie zlecenia,obojętnie kiedy złożone i tak będą z jutrzejszą datą. Więc...popatrzmy i poczekajmy spokojnie do jutra. Co ma być,będzie...a sądzę,że nie będzie źle. Pzdr.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy