Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy można zaufać AEGON?

czy można zaufać AEGON?

biesman / 2007-12-02 18:26
Witam wszystkich!
Mam pytanie do ludzi którzy oszczędzają w Aegon albo którzy mieli jakąś styczność z Aegon - ponieważ sam ostatnio szukam opcji na zainwestowanie pieniędzy (58 tyś) i przypadkiem trafiłem na AEGON. Początkowo wyglądało mi to dość kiepsko - firma mało znana, nigdzie się nie reklamuje, prawie nikt o niej nie słyszał, i jeszcze Towarzystwo Ubezpieczeniowe w nazwie, ale spotkałem się z doradcą z tej firmy i muszę przyznać, że gość mnie prawie przekonał do ich programu - ciekawe rozwiązanie dla mnie jako że myślę o zainwestowaniu pieniędzy na trochę dłużej, akurat tak jak proponuje Aegon nawet mi odpowiada, te 5, 8 czy 10 lat. Pytanie tylko się rodzi, czy mogę powierzyć swoje oszczędności firmie tak mało znanej? czy nie jest to jakieś naciągarstwo? ...a może są jakieś inne, lepsze jeszcze sposoby zainwestowania takiej kwoty na kilka lat? (coś czytałem o Skandii - notabene też mało znana firma)
A więc - czy zaufać AEGONowi ?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
klubbe25 / 87.205.46.* / 2007-12-04 09:35
biesman żle to zrozumiałeś. jeżeli masz wariant z regularem czyli to 15% , to opłata
wstępna jest pobierana od kwoty 2000zł , czyli pierwszorocznej skłądki programu
regularnego, a więc nie 8700 tylko 300zł, w lokacie opłata ta wynosi 1160 zł .

jaka oplata od lokaty???

po 1 lokata Multi PIN zaczyna sie od 10 000 i nie ma oplaty wstepnej i tyle w temacie widze tez masz słabe pojecie o tym co piszesz

do czekajacy na byka mam kase w Aegonie i widze co jest pobierane i nie pisz bzdur 4,2, 1% jesli uwazasz ze funduszu otwartcyh nie ma oplat za wyjscie no to stary chyba siedzisz w mbanku a tam sa naprawde sami znawcy

w Aegonie ludzie maja kapiatały milinowe jak myslisz czemu je maja

jak chcesz pogadac gg 3411914
lukaszn19 / 2007-12-04 03:30 / Tysiącznik na forum
ok sprobuje troche poratowac chlopakow z aegon chociaz mowiac ze jest tylko jedna oplata to troche nie do konca ale kupujac w mbanku gdzie ponoc nie ma zadnych kosztow to tez sciema i oni tez pobieraja za zakup funduszy tylko to tez jest ukryta. a tekst ktory przytoczyl krzysiek pochodzi z rzepy i jets strasznie nie obiektywny i nie przywiazywalbym do niego wagi macie link http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24&w=56975849 i przytocze jeden z komentarzy pod artykulem "Myślisz, że jak kupujesz np w mBanku fundusze to one nie pobierają
opłat? Myślisz, że ktokolwiek działa za darmo? Poszedłem do przedstawicielstwa
mBanku i zażądałem na piśmie potwierdzenia, że jeśli kupię fundusze nie zostanie
pobrana ode mnie żadna opłata, tak jak sie reklamują. Odpowiedzią jaką dostałem
było kręcenie i kombinowanie a takiego potwierdzenia oczywiście nie dostałem
czyli opłaty są pobierane tylko większość dała sie omamić reklamie i żyje w
nieświadomości. NIKT nie działa za darmo nawet Caritas. Pozdrawiam" i polecam wszystkie wypowiedzi do lektury Aegon pobiera oplaty jak wszyscy ale ma za to kilka ciekawych propozycji i jest dla osbo ktore planuja oszczedzac na dluzszy okres czasu. Aegon jest dobry wlasnie dla ludzi ktorzy nie maja za duzo czasu na sledzenie wszystkiego co sie dzieje na gieldach a takich jest wiekszosc a za pomoc w zarzadzaniu tez musza zarobic.I uwazam ze nie ma sensu pisac ze aegon pobiera 2 razy i robic afere bo gdzie nie pujdziemy to wszedzie pobieraja i jak nie przytna na tym to na innym ci odbija wazne bysmy trafili na odpowiedniego czlowieka ktory odpowiednio pomoze pokierowac naszymi funduszami by w czasie hossy zarobic jak najwiecej a w czasie bessy uchronil jak najwiecej i bez roznicy czy aegon ,skandia czy mbank
miki3d / 2007-12-06 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Absolutnie to ma duże znaczenie. MBank jest dystrybutorem. Opłata "za wejście" czyli prowizja jest zawsze w gestii dystrybutora. W mojej firmie idzie ona do mojej kieszeni, bo to ja spotykam się z klientem, przygotowuję i podpisuję umowę i opiekuję się jego inwestycją. W mBanku tego nie ma, więc skoro wszystko za nich robi system komputerowy (który jest wydatkiem jednorazowym dla banku), to mogą zrezygnować z opłaty za wejście.

Drugą rzeczą jest opłata za zarządzanie. Ona cała jest wliczona w wycenę jednostek funduszu. Ok. 60% tej opłaty pozostaje jako wynagrodzenie dla TFI, które zarządza tym interesem. Reszta idzie do dystrybutora - w tym przypadku do mBanku.

W przypadku polis typu Aegon czy Nordea, nie ma opłaty za wejście przy dużych wpłatach jednorazowych gdyż towarzystwo ubezpieczeniowe z niej rezygnuje. Pobiera natomiast swoją część opłaty za zarządzanie z TFI (tą część która jest wliczona w wycenę) oraz pobiera dodatkową opłatę za zarządzanie ustaloną przez siebie, która pomniejsza ilość jednostek Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych. To powoduje, że opłaty płacisz podwójnie. Jesli np. zainwestuje w fundusz obligacji lub pieniężny, który w ciągu roku zyskuje 4-5%, to korzystając z opcji polisy np.Aegona, odliczyć musisz 1,95% kwoty, czyli Twój zysk jest nie 4% tylko 2,05%, co powoduje, że jest to poniżej wartości inflacji. Im dłużej trzymasz środki w takiej polisie, tym więcej tracisz w stosunku do bezpośredniego zakupu jednostek TFI.

Reasumując, są następujące rozwiązania inwestycyjne:
1. Bezpośrednia inwestycja w fundusze w mBanku - nie płacisz prowizji, nie płacisz drugiej opłaty za zarządzanie, nie masz opieki doradczej;
2. Bezpośrednia inwestycja w fundusze w innym banku/domu maklerskim - płacisz prowizję, nie płacisz drugiej opłaty za zarządzanie, nie masz opieki doradczej (chyba, że dysponujesz kwotami rzędu 1 mln. zł);
3. Bezpośrednia inwestycja w fundusze w firmie doradczej - płacisz prowizję, nie płacisz drugiej opłaty za zarządzanie, masz pełną opiekę doradczą;
4. Inwestycja pośrednia poprzez polisę inwestycyjną - nie płacisz prowizji (przy składkach jednorazowych) płacisz drugą opłatę za zarządzanie, masz opiekę doradczą (z tym też bywa różnie).

Co się opłaca? Oczywiście wszystko zależy od kilku czynników. Jeśli wiesz wszystko sam najlepiej, to mBank. Jeśli nie wiesz zbyt wiele, to pewnie firma doradcza. Jeśli wiesz dużo i chcesz "grać" na funduszach robiąc częste zmiany, to polisa. I na odwrót.
453435 / 87.205.46.* / 2007-12-03 16:47
gdy klient przychodzi ze 100 tys otwoetra mu sie program AEGON LOKATA

wplacasz 100 000 masz 100 000 ktory fundusz tak ci da

oplata po 6 latach jest 0 (chodzi o likwidacyjna)

mam dostep do najlepszych polskich funduszy i zagranicznych

kretyn piszacy ten artykol miesza wplaty reguralne z jednorazowa

a najlepsze jest na koncu jak ma w obligacjach zysk tak naparwde daje jako lokate

chłopie jeszcze duzo duzo musisz sie nauczyc jesli chcesz ze mna pisac o Aegonie
hdgfhgfh / 87.205.46.* / 2007-12-03 16:44
chlopie ten co pisal ten artykuł naparwde zna sie na inwestycjach jak ja na gwiazdach kompletnie dno jesli chodzi o artykul

1 rozwiazanei korzystniejsze jasne jasn epwoiedz to ludziom ktorzy mysla ze ING super przedzie a wiadomo jak to wyglada za ostatni czas

nie ebde sie z toba klocil bo sie kompromitujesz

te polisy maja najelepsze rozwiazania na rynku

a jelsi ktos zaluje 195 zł w skali roku od kowty 10 000 prosze to niech idzie do mbanku jak przyjdzie spadek odda zyski wtedy sie dowie na czym tak naprawde polega inwestowanie
867869869 / 87.205.46.* / 2007-12-03 15:28
2 razy podatek hahahhah chłope naparwde skoncz mi pisac banialuki

Skandia w czym jest lepsza ?? jeszcze mi napisz ze ma lepsze fundusze to ci udowdnie jak bardzo sie mylisz

no i jeszcze napisz ze tansza jest??

krzysiek na 6 lat a ile sie inwestuje dzien mieisac rok czy własnie minimum 5 lat

oswiec mnie jakie 2 podatki?
krzysiek29 / 2007-12-03 15:53 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mam ochoty sie z Toba klocic widze ze jestes przekonany w swojej slusznosci zycze powodzenia. pewnie ze sa dwie oplaty pierwsza za zarzadzanie jak wszedzie a druga za obsluge 1,95 pobiera Aegon.
899787 / 87.205.46.* / 2007-12-03 15:59
czlowieku mam konto w Aegonie i widze ile mi pobieraja (krew mnie zalewa jak czytam takich jak ty)
krzysiek29 / 2007-12-03 16:31 / Uznany Gracz Giełdowy
SPECJALNIE COS DLA CIEBIE cala prawda o aegonie


INWESTYCJE
Polisy z funduszem kapitałowym oferowane przez towarzystwa ubezpieczeń na
życie. Korzystanie z pośrednictwa nie zawsze przynosi pożądane efekty.

Lepiej bezpośrednio kupować jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych,
niż korzystać z pośrednictwa firm ubezpieczeniowych i uruchamiać polisy
powiązane z funduszami inwestycyjnymi. Pierwszy sposób jest tańszy, a zarazem
efektywniejszy

Utrzymująca się od wielu miesięcy korzystna koniunktura na giełdzie oraz
bardzo niskie oprocentowanie depozytów w bankach przyczyniają się do wzrostu
zainteresowania funduszami inwestycyjnymi. Obecnie na rynku działa około 20
firm zarządzających ponad 200 funduszami. Oprócz tego ważnymi uczestnikami
tego rynku stały się towarzystwa ubezpieczeniowe. Proponują one kapitałowe
produkty ubezpieczeniowe powiązane z wybranymi funduszami zarządzanymi przez
wiodące na rynku towarzystwa funduszy inwestycyjnych.
Pozorne korzyści

Towarzystwa ubezpieczeniowe zachwalają swoją ofertę w ten sposób, że forma
polisy ubezpieczeniowej umożliwia klientom osiągnięcie dodatkowych korzyści.
Główne z nich to:
¦ możliwość inwestowania w ramach tzw. parasola, obejmującego wiele różnych
funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez różne firmy;
¦ przesunięcie w czasie podatku od zysków kapitałowych;
¦ ścisłe powiązanie wartości polisy z wartością inwestycji;
¦ możliwość swobodnego cedowania polisy i wskazania osoby uposażonej.

Spośród wskazanych korzyści jedynie ostatnia z wymienionych stanowi
rzeczywiście wartość dodaną, właściwą dla polis ubezpieczeniowych. Pozostałe
korzyści są bardzo dyskusyjne, bo klienci mogą je osiągnąć poprzez
bezpośrednie inwestowanie w fundusze - bez korzystania z usług
ubezpieczyciela. Obecnie coraz więcej towarzystw funduszy inwestycyjnych
wprowadza do swojej oferty fundusze parasolowe, a także fundusze aktywnie
zarządzane, dostosowujące się do zmiennych warunków na rynku finansowym.

Inwestycje w fundusze powinny być długoterminowe, co najmniej kilkuletnie.
Trudno zatem podzielić opinię o racjonalności przenoszenia pieniędzy z jednego
funduszu do drugiego kilka bądź kilkanaście razy w roku (zwolnienie z
opodatkowania zysków przy każdorazowej konwersji jest więc mało przydatną
atrakcją, zwłaszcza jeśli uwzględnimy opóźnienia w rozliczaniu dyspozycji,
trwające nawet kilka dni). Zmiana rodzaju funduszu wiązać się powinna z
oczekiwaną zmianą długoterminowej tendencji na rynku. Jeśli jednak ktoś
potrafi trafnie prognozować tendencje, to samodzielnie inwestuje na giełdzie i
nie musi korzystać z usług firm wspólnego inwestowania.

Wysokie kary

Ubezpieczeniowy produkt inwestycyjny jest dla klienta bardzo kosztowną formą
działania na rynku finansowym. Na przykład AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na
Życie, oferujące tego typu polisy, pobiera roczną opłatę za zarządzanie
wynoszącą aż 1,95 proc. wartości aktywów powierzonych przez klientów. Tak
wysoka opłata zdecydowanie pomniejsza efektywność inwestycji, a także
skutecznie niweluje korzystny efekt tzw. bezpodatkowego inwestowania. Umowy z
AEGON mają charakter długoterminowy.

Przeważnie przez 10 lat klienci nie mogą wycofać pieniędzy, aby nie ponieść
znacznej straty. Zerwanie polisy wiąże się z wysokimi opłatami likwidacyjnymi.
Przykładowo, w podstawowym produkcie, jakim jest program inwestycyjny AEGON, w
pierwszym i drugim roku opłata ta wynosi aż 99 proc., w szóstym 50proc., a w
dziesiątym 10 proc. Takie restrykcyjne opłaty nie występują w funduszach
inwestycyjnych. Dlatego bezpośrednie inwestowanie w fundusze, z pominięciem
firm ubezpieczeniowych, zapewnia inwestorom płynność, czyli nieskrępowany
dostęp do pieniędzy.

Sprzedawcy chcą zarobić

Kolejnym mankamentem wiążącym się z produktami ubezpieczeniowymi są nieetyczne
zachowania niektórych sprzedawców. Wiele osób, decydując się na nabycie
polisy, nie jest w stanie zweryfikować, czy zaproponowane rozwiązanie jest
rzeczywiście najkorzystniejsze. Bardzo często sprzedawcy polis wykorzystują
niewiedzę klientów i dążą do maksymalizacji własnej prowizji poprzez
oferowanie nieoptymalnych warunków umów; w szczególności dotyczy to
kilkuletniego ograniczenia dostępu do zainwestowanych środków.

Przykładowo, gdy klient chce zainwestować za pośrednictwem AEGON 100 tys. zł,
powinien otrzymać program inwestycyjny PIN AEGON z minimalną roczną składką
regularną wynoszącą 2 tys. zł, wpłacaną przez 5 kolejnych lat. Tak więc klient
zamraża w funduszach inwestycyjnych na wiele lat tylko 10 tys. zł.

Wycofanie tych pieniędzy przed 11. rokiem trwania polisy jest bardzo
nieopłacalne, gdyż umowa ubezpieczeniowa przewiduje zaporowe opłaty
likwidacyjne. W pierwszym i drugim roku wynoszą one aż 99 proc. wartości
środków, w 10. roku 10 proc. i dopiero od 11. roku maleją do 1 proc. Pozostałą
kwotę 90 tys. zł klient powinien zainwestować w ramach tego samego programu w
fundusze inwestycyjne poprzez rachunek wpłat dodatkowych. Z rachunku tego
można dwukrotnie w ciągu każdego roku pobrać dowolną kwotę, co zapewnia
dostępność własnych pieniędzy.

Jednakże nieetyczni sprzedawcy oczekując jak największych prowizji często
proponują program inwestycyjny PIN AEGON ze składką roczną 20 tys. zł
(dziesięciokrotnie większą od minimalnej), wpłacaną podobnie jak w poprzednim
przykładzie przez 5 lat. Co prawda zaproponują wpłatę pozostałej kwoty, czyli
80 tys. zł, na rachunek wpłat dodatkowych, ale zgodnie z umową ze środków tych
będzie sukcesywnie co roku opłacana polisa. Doprowadzi to do sytuacji, w
której klient w całości zamrozi środki w funduszach inwestycyjnych na bardzo
długi termin, jednocześnie pozbawi inwestycję płynności, a ponadto zostanie od
niego pobrana opłata wstępna w wysokości 3 tys. zł (dziesięciokrotnie większa
od minimalnej).

Z punktu widzenia klienta ostatni wariant jest zdecydowanie niekorzystny, gdyż
akceptując wysoką składkę roczną, jest on obciążany zawyżoną opłatą wstępną,
jego inwestycja traci płynność, a on sam nie uzyskuje żadnej wartości dodanej
w porównaniu z tym, co może mieć, decydując się na polisę przewidującą
minimalne wpłaty roczne.

Tak więc oferta inwestycyjna AEGON jest droższym (o 1,95 proc. rocznie)
sposobem uczestniczenia w rynku finansowym niż bezpośrednie kupowanie
jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Jeśli ktoś wybrał fundusze
obligacyjne przynoszące np. 6 proc. rocznie, to po uwzględnieniu rocznej
opłaty za zarządzanie osiągnie zysk w wysokości jedynie 4,05 proc., co
odpowiada oprocentowaniu lokat rocznych w bankach.
biesman / 2007-12-03 22:18
Witam,
Mam do Ciebie pytanie odnośnie tekstu, który zamieściłeś jako post do tematu "Czy zaufać AEGON?" teks dotyczył oceny sposobu inwestowania jaki proponuje AEGON, oraz inne jemu podobne instytucje. Pytanie moje tylko - czy są to Twoje osobiste spostrzeżenia dot. funkcjonowania oraz inwestowania za pośrednictwem takich organizacji? czy jest to artykuł z jakiegoś bliżej nie znanego mnie źródła..próbuję po prostu ocenić stopień obiektywności tego tekstu..
z góry dziękuje za odpowiedź, a także za skomentowanie poruszonego przeze mnie tematu

Pozdrawiam
krzysiek29 / 2007-12-04 08:29 / Uznany Gracz Giełdowy
inwestuje indywidualnie poprzez akcje, opcje, kontrakty wczesniej bawilem sie fundusze i stwierdzilem ze lepiej jest samemu zajac inwestycjami. ten tekst nie jest moj ale mam podobne zdanie i go nie zmienie
4536543 / 87.205.46.* / 2007-12-03 23:17
biesman wpadnij na gg 3411914 bo nie mam sił sie kłocic z wieloma znawcami tematu
5555555 / 77.253.247.* / 2007-12-02 23:23
mało znanej to najwieksza tego typu firma nie sluchaj o zniesieniu podatku jzu gadaja o tym kilka lat i na tym sie konczy

nie sluchaj ze mbank wprowadzi hsbc jeslii chcesz znac szczegoly wejdz do mnie na gg 3411914 pracuje w Aegonie

mozemy gadac 10 godzin bez przerwy

do mikid3d jakie 2 razy oplaty

koszty w aegonie to tylko 1,95% oraz oplaty likwidacyjne

i nei jest to firma mało znana w 2008 roku bedzie kampanai reklamowa w TV
miki3d / 2007-12-04 00:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli pracujesz w Aegonie i nie wiesz o podwójnych opłatach za zazrządzanie, to znaczy, że jesteś kompletnie niekompetentny i jakakolwiek współpraca z Tobą może być bardzo szkodliwa dla klientów.
krzysiek29 / 2007-12-03 08:36 / Uznany Gracz Giełdowy
moze mam nieakytualne dane al ostatnio dzwonilem do mbanku i pod koniec roku powinni wprowadzic fundusze HSBC
krzysiek29 / 2007-12-03 08:28 / Uznany Gracz Giełdowy
koszt za zarzadzanie pobiera kazde tfi plus za zarzadzanie a aegonie 1,95, i nie mysl ze zjadles wszystkie rozumy. a miki zna sie na tym co mowi
miki3d / 2007-12-02 22:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak chodzi o firmę Aegon - istnieje na polskim rynku od bardzo wielu lat; poprzednio pod nazwą Nationwide. Jak chodzi o zaufanie - firma i konstrukcja jego produktu jest niezwykle bezpieczna.

Natomiast polisa Aegon jest tylko narzędziem. Ma swoje plusy i minusy, jest też dość kosztownym rozwiązaniem w porównaniu do alternatywnych. Samo narzędzie nie gebneruje zysków, jak się nie umiesz nim posługiwać. Jeśli doradca Aegon powiedział Ci, że jest to maszynka do robienia pieniędzy sama z siebie, to uciekaj od takiego doradcy.

Warto też poszukać innych rozwiązań. Choć sam mam też program oparty na polisie Aegona, to twierdzę, że absolutnie nie wolno zainwestować w niego 100% oszczędności. Polisa jest niestety bardzo niepłynną inwestycją - wypłaty wiążą się z dużymi kosztami. Jeśli chcesz zapytać o coś więcej - najlepiej wal na priva.
truskawka777 / 213.17.146.* / 2007-12-03 11:52
Osobiście uważam że Skandia jest lepsza,ma świetnych doradców.jestem z nich bardzo zadowolona.
krzysiek29 / 2007-12-02 19:21 / Uznany Gracz Giełdowy
co do firmy jest calkiem znana i wedlug mnie lepsza od skandii. ale osobiscie polecam inne formy inwestowania np. mbank niedlugo beda miec 40 funduszy z palety HSBC i mase innych zagranicnych i polskich i to bez oplat. w obecnej sytuacji bym sie zastanowil nad inwestycja w fundusze. i nie wybierakbym produktow takich jak SKANDIA, AEGON za rok dwa rzad ma zniesc podatek od zyskow czyli takie produkty w niczym nie beda lepsze od zwyklych funduszy
mbankowiec / 91.123.161.* / 2007-12-02 22:33
tylko ze w mbank placisz 4% zarzadzania a w aegonie 1,95 wiec jak zniosa belke to i tak mbank bedzie gorszy (osobiscie inwestuje w mbanku :D )
krzysiek29 / 2007-12-03 08:26 / Uznany Gracz Giełdowy
cos ci sie pomylilo miki ma racje 2 razy placisz podatek i na 6 lat jestes uwiazany
miki3d / 2007-12-02 22:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sory gregory, nie masz racji. W Aegonie płacisz opłatę za zarządzanie podwójnie - pobiera ją sobie fundusz inwestycyjny, w któtry inwestuje TU Aegon, oraz sam Aegon za obsługę.
Bartosz Milewski / 2007-12-03 18:20 / Bywalec forum
Nie prawda, opłata 1,95% za zarządzanie to jedyna opłąta, nie ma drugiej w funduszu, pozatym miki3d skoro masz polise Aegona to wejdz na swój rachunek i zobacz jakie opłaty są pobierane, mam nadzieje że przyznasz się do błędu, bo naprawde odziwo gadasz głupoty.

Biesman pamietaj jednak że to pieniążki się same nie pomnożą, wymaga to dorgej strategi, abyś nie tracił nerwów doradca powinien określić Twój profil inwstora ( bynajmniej ja tak robie).
Nie wiem jakie masz doświadczenie , ale ważne aspekty to:
1) Opieka posprzedażowa ( inwestujqa trwa przez 6 lat ,a nie tylko na początku)
2) Oczekuj jak najwięcej informacji z rynku
Ja jako doradca rozwiązania dla ciebie widzę dwa:
1) Multi Pin Lokata Aegon 58000zł ( jeżeli nie potrzebujesz płynności) 6 lat , 2% opłaty wstępnej, 1,95% za zarządzanie, w 5 roku 0,5 % oplaty likwidacyjnej, w 6 roku zero opłat za wyjście.
2) Multi Pin Aegon składka 2000/ rok ( jeżeli potrzebujesz płynności) w ten sposób, kapitał zamrożony na 10 lat to jedyne 10 000zł + 48 000 zł wpłacasz na konto dodatkowe ( jest płynne i do podjęcia w każdym momencie z opłatą 1%) ,opłata wstępna 3%, opłata za zarządzanie 1,95%.
Jeszcze raz powtórze przed inwestycją doradca powinien wyznaczyć twój profil, oraz dostosować okreś inwestycji do celu i potrzeb płynności kapitału.
miki3d / 2007-12-04 00:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bartku, gdyby tak było, to na czym, przepraszam bardzo zarabiałby fundusz inwestycyjny? Tylko na opłacie za zarządzanie, bo żadnych innych opłat nie może pobierać. A to, że fundusz wlicza tę opłatę w wycenę jednostki uczestnictwa powoduje, że jest ona niewidoczna, ale ona jest.

Tak więc opłata na poziomie 1,95% przy tak dużych kwotach powoduje, że już po pierwszym roku bardziej opłacalne jest zainwestowanie bezposredniow fundusz płacąc przy tym opłatę dystrybucyjną. Każdy następny rok tylko potęguje tą dysproporcję.
czekajacy na byka / 89.76.130.* / 2007-12-03 23:22
Panie Bartoszu - myli sie Pan. Oplata za zarzadzanie jest zarowno na poziomie Aegon (1,95% - tak jak Pan napisal) jak i na poziomie funduszy ktore mozna u nich kupic (w zaleznosci od funduszu np 4% w skali roku akcyjne, ok 1%-2% w skali roku obligacyjne). A wiec jest to drozszy produkt od bezposredniego nabywania fundusyz inwestycyjnych.

Zaleta jest natomiast mozliwosc odroczenia podatku belokowego (w przypadku zyskow) w momencie konwersji pomiedzy funduszami i to nalezacymi do roznych TFI.

Duzym minusem sa skolei oplaty likwidacyjne ktorych z reguly brak przy otwartych funduszach inwestycyjnych.

PS> Mam nadzieje ze nie jest Pan osoba oferujaca Aegona bo znaczyloiby ze wprowadza Pan w blad swoich klientow.

PS2> Aby sie przekonac ze oplata jest pobierana rowniez na poziomie fundszy wystarczy zerknac na wycene jednostek ktora znajdziemy w Aegonie jak i na stronach internetowych poszczegolnych TFI. Oplata za zarzadzanie jest wliczona w cene jednostki ale zawsze pobierana.
biesman / 2007-12-03 22:09
Dzięki Bartoszu Milewski za porady.
prawie wszystko sie zgadza, pomysł z Pinem Regularnym jest nie zły (nie pomyślałem że tak można) tyle ze z tego co pamiętam opłata wstępna w Regularnym programie jest 15% a nie 3%...15 to trochę dużo :( [a sumie z 58 tyś 15 % to aż 8 700 zł..a perspektywa stracenia na wstępie prawie 9 tys. wcale mnie nie zachwyca :(
a z tą płynnością to u mnie nie wiem właściwie jak jest - dziś mi się wydaje, że nie będę koniecznie potrzebował tych pieniędzy przez kilka lat, a tak właściwie to nie wiem czy za rok lub dwa ta sytuacja nie ulegnie zmianie.czy nie okaże si, że jednak będę miał potrzebę wyciągnięcia części z tych pieniędzy..muszę to jeszcze przemyśleć..
Bartosz Milewski / 2007-12-04 09:01 / Bywalec forum
biesman żle to zrozumiałeś. jeżeli masz wariant z regularem czyli to 15% , to opłata wstępna jest pobierana od kwoty 2000zł , czyli pierwszorocznej skłądki programu regularnego, a więc nie 8700 tylko 300zł, w lokacie opłata ta wynosi 1160 zł .

miki3d , krzysiek29 , nie będę się już kłucił , mówicie że znacie AEGONa, a nie znać podstawowyh korzyści jakie daje parasol, nie wieciej jakimi prawami wiąże się współpraca pomiędzy dużymi koncernami finansowymi a TFI, napewo krzysiek który zamieszcza tak stronnicze artykuły, jako ocenę. Ceny jednostki różnią się ? to zerknij na date wyceny w AEGON i w TFI.
krzysiek29 / 2007-12-04 09:15 / Uznany Gracz Giełdowy
i tak mnie nie przekonasz jestem indywidualnym inwestorem i Twoje teksty nie zrobia na mnie wrazenia. jak kazdy produkt ma wady i zalety Aegon tez ma zalety super fundusze
miki3d / 2007-12-04 00:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To jest ważny mankament inwestrowania 100% kwoty w postaci polisy. Zawsze trzeba utrzymywać pewien poziom środków w bardziej płynnych instrumentach finansowcych (lokaty, fundusze pieniężne). Niestety, ale takie rzeczy, jak konieczność np. kupienia nowego auta (bo Twoje własnie ukradli) pojawiają się nader często.
DanielSGH / 83.144.109.* / 2007-12-04 21:07
Witam,
Nie mogę się nadziwić jak wiele recept oferują panowie z aegon skandii i innych tego typu maszynek do robienia pieniędzy dla doradców finansowych, bo przecież nic nie ma za darmo, a zwłaszcza gdy można od człowieczka który zamraża 100 000 na 6 lat wyciągnąć nawet 6 tys prowizji,, tak więc spójrzmy na to tak, klient kupuje polisę od ubezpieczyciela(ten go kroi mocno, - musi zapłacić doradcy i generować zysk) następnym który kroi klienta jest oczywiście fundusz, który kroi wszystkich tak samo, i dopiero pieniądze trafiają na rynek kapitałowy, a z reguły w blue chipy czy WIG 40, aha, a załużmy że kupujemy polisę przez pośrednika - expander lub open, oni też muszą zarobić, tak więc moi drodzy te wszystkie machiny do robienia szmalu służą przede wszystkim kombinatorom i naciągaczom.
O wile więcej można kasy zarobić w prosty sposób:
1. Otwórz rachunek maklerski,
2. za 60% kapitału nabądź akcje spółek ( 50% 6 spólłek z WIG 20 z różnych branż, 50% 8 spółek WIG 40 - różne branże)
3. 30% kapitału nabądź obligacje skarbowe, lub masz z tym kłopot fundusz obligacyjny.
4. 10 zostaw wgotówce,
Dla bardziej zamożnych - kup hektar ziemi rolnej
Dla mniej zamożnych - weź kredyt i kup 2000 metrów ziemi, lub zrezygnuj z obligacji aby to sfinansować.
Za kolejne środki dokupuj akcji bez względu na ich cenę, lub czekaj na emisje z prawami poboru. Dywidenda jest wynagrodzeniem które należy się Tobie, a nie trzem pośrednikom dzielącym Ciebie od rynku kapitałowego.
Klient AEGON / 81.219.217.* / 2007-12-08 09:32

Dywidenda jest wynagrodzeniem które
należy się Tobie, a nie trzem pośrednikom dzielącym Ciebie od rynku
kapitałowego.

Brawo!!! Ot cała prawda o tego typu firmach. Zgadzam się w zupełności z Danielem
dor-adca / 82.160.222.* / 2007-12-04 22:50
co za dyskusja na temat czy Aegon jest dobry czy nie a moze Skandia a moze AxA
jezeli ktos chce miec platforme i dywersyfikowac swoje inwestycje z mozliwoscia zmieniania swojego portfela i mysli o dlugim terminie inwestycyjnym to powyzsze firmy sa jak najbardziej najlepsze. jezeli ktos mysli o inwestowaniu przez rok max 2 lata to niech sobie idzie do normalnego funduszu czyli banku lub towarzystwa ubezpieczeniowego i zakupi u nich jednostki uczestnictwa i wtedy niech sie modli zeby akurat byly wzrosty jego funduszu i jego wlasnie wybrany fundusz byl w danym momencie najlepszy. a moze po prostu lokata?
co do wyzszosci Aegon nad Skandia czy AXA to przede wszystkim oplaty wejscia, zarzadzania i fundusze
Aegon...bardzo fajne fundusze, polskie duzo zrownowazonych i stabilnego wzrostu czyli dla ludzi ktorzy nie lubia duzego ryzyka do tego zagraniczne fundusze i ciekawostka fundusz AEGON BESSA ktora zarabia gdy index WIG20 spada...warto sie temu przyjzec
SKANDIA .... bardzo fajne fundusze polskie w sumie te najlepsze plus o wiele lepsze fundusze zagraniczne niz w Aegonie
AXA....ciekawe oplaty...najnizsze jesli chodzi o zarzadzanie i oplaty administracyjne, za ryzyko, ale ma wylacznie ciekawe fundusze polskie...typowch zagranicznych nie ma
odpowiedz ktore jest lepsze...kazdy musi zadac sobie i na nie sam odpowiedziec
i wybrac to lub cos innego dla siebie
Daniel453 / 5.60.204.* / 2020-01-17 21:25
Podpytaj ludzi z F-Trust czy warto inwestować w AEGON...
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy