Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy można zaufać AEGON?

czy można zaufać AEGON?

biesman / 2007-12-02 18:26
Witam wszystkich!
Mam pytanie do ludzi którzy oszczędzają w Aegon albo którzy mieli jakąś styczność z Aegon - ponieważ sam ostatnio szukam opcji na zainwestowanie pieniędzy (58 tyś) i przypadkiem trafiłem na AEGON. Początkowo wyglądało mi to dość kiepsko - firma mało znana, nigdzie się nie reklamuje, prawie nikt o niej nie słyszał, i jeszcze Towarzystwo Ubezpieczeniowe w nazwie, ale spotkałem się z doradcą z tej firmy i muszę przyznać, że gość mnie prawie przekonał do ich programu - ciekawe rozwiązanie dla mnie jako że myślę o zainwestowaniu pieniędzy na trochę dłużej, akurat tak jak proponuje Aegon nawet mi odpowiada, te 5, 8 czy 10 lat. Pytanie tylko się rodzi, czy mogę powierzyć swoje oszczędności firmie tak mało znanej? czy nie jest to jakieś naciągarstwo? ...a może są jakieś inne, lepsze jeszcze sposoby zainwestowania takiej kwoty na kilka lat? (coś czytałem o Skandii - notabene też mało znana firma)
A więc - czy zaufać AEGONowi ?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
K7510 / 188.146.66.* / 2016-04-07 14:09
Oszusci-wplacisz 5,500 a po pięciu latach rezulygnacji, dostajesz 3.075
Justyna2018 / 83.22.30.* / 2014-07-25 17:03
Nie, omijać tę firmę i agnatów. W rodzinie ktoś wpłacił 20 tys. Juz w pierwszym wydruku,przyszła wiadomość, że pobrano ponad 1.000,- zł na opłaty i prowizje. Po tym zaczęłam czytać umowę. A tam okazało się że jest pełno różnych opłat i prowizji. I Kara za zerwanie umowy. Oczywiście finansowa. Zastanawiamiam się jak to sie skonczy. A doradzałam komuś. Kase należy wpłacać do kilku koszyków, kilku banków, ale mnie nie słuchali. Lepiej mieć 1-3 % rocznie w banku na plus, niż 1000 zł rocznie na minus. To skandal. W umowie czytałam, że tak będą pobierali i pobierali na różne opłaty.
por.Torello / 94.158.230.* / 2014-04-04 12:08
Ludzie omijajcie tych oszustów szerokim łukiem.Pozbawili już wiele rodzin i osób dorobku całego życia-sprawy w sądach.Do mnie też przychodził ich przedstawiciel i czarował.Dałem się początkowo namówić na jakąś polisę na 15 lat (miałem wpłacać po 400zł.miesięcznie)ale w porę się opamiętałem.Straciłem tylko pierwszą wpłatę-400zł.Mieli mi zwrócić całość a dostałem jakieś 2 zł.
Leary62 / 109.199.10.* / 2020-01-15 15:26
banda złodzieji i naciągaczy , pięknie gadają jak trzeba pozyskać środki wykonać swój plan i skasować prowizje(pracują na wysokich prowizjach więc bezczelnie kłamią) Mają masę pozwow sądowych ale też dobrych prawników a sprawy ciągną się latami
Aleksy / 145.237.106.* / 2012-10-15 15:35
NIE!

Mają nielegalnie mój numer i nazwisko i wydzwaniają bezczelnie do mnie z nahalnymi propozycjami finansowymi, kiedy spytałem, skąd mają mój numer, podają jakieś nazwisko szefa na tzw odczepnego, obiecują nie dzwonić, po czym znowu dzwonią. Ostrzegłem ich, że sprawę oddam do GIODO i będą mieli czkawkę za nielegalne przetwarzanie danycy osobowych bez zgody osoby, której dane dotyczą. Dzwonią z numerów, które nie pokazuja sie na komórce - unikajcie odbierania TAKICH nie prezentujących się numerów! To niemal zawsze jest pułapka na Wasze pieniądze. Jak najdalej od aegon
Justyna1974 / 193.105.202.* / 2013-06-21 10:30
TAK!!!

P******* piszesz o jakimś GIODO, że dzwonią z zastrzeżonych (sic!) zamiast o tym, że trafiając na dobrego doradcę masz dobrą obsługę, spokój i zyski. Ja tak mam i jestem zadowolona i może nieco zaryzykowałam i poleciłam go znajomej, ale ona też mówi, że jest OK.
szczepi / 37.128.86.* / 2014-06-22 14:18
Justyna ty chyba dla nich pracujesz . ja własnie po 5 latach wpłat odebrałem sumke miejszą od nominału o 2200 zł z*****..y interes ostrzegam przed naciągaczami
Inwestorrr435 / 159.205.146.* / 2017-11-14 20:14
Jak tak czytam widzę ze niewiedza czyni taki zamęt. Mam sześć programów inwestycyjnych w róznych firmach w tym w Aegonie. Zarządzam sam bo sie nauczyłem.Mam zyski w jednym 13% w drugim 19% przez kilka lat. Zyskałem więcej niz w banku.Choć w banku tez posiadam kasę robię to tylko po to by dywersyfikowac, by nie mieć w jednym miejscu wszystkiego.Pisałem sie na wiele lat, wiedziałem o kosztach. Rada jest prosta. Albo czytasz i akceptujesz albo idziesz i czytasz gdzie indziej. Jak ktoś jest ciapa i nie umie czytać siada tu i wypisuje.
el-kor / 83.27.187.* / 2012-08-26 00:50
Nie można, im szybciej to pojmiesz tym dłużej zachowasz pieniądze, bo dając im się uwieść tylko stracisz.Nabyłam produkt AEGON grudniu 2010 r.w Open Finance, a teraz moja bezbrzeżna głupota śni mi się po nocach. W tej firmie nie ma doradców finansowych tylko żerni chwytacze prowizji za każdą złowioną makolągwę (Mąkolągwa mało się obawia człowieka i łatwo daje się łapać w sidła). Chcesz być jedną z nich to leć i wpłacaj.
takitam / 79.184.174.* / 2013-03-12 12:51
Dokładnie. 5 lat temu kupiłem "doskonały produkt" eko energia. 30 tys.przeleżało 5 lat i odzyskam 28.500 bo małym drukiem stojało, że mam gwarancję lokaty minus koszty "leżakowania". Makolagwy podstawą firm finansowych. Więc , nie, nie, nie!
kala568 / 83.22.19.* / 2012-08-08 20:53
Absolutnie nie można ufać, oni muszą zarobić na twojej kasie. Przez siedem lat mam
lokaty i co mi zostało, z 20 800zł. 10 000zł.Oszczędności życia emeryta, na zęby, na prezenty dla wnuków na komunię, na rehabilitację kolana po endoprotezie. Tak jakbym je podpaliła,a kogo to obchodzi. Ciekawe o ile ,,zmniejszyła,, się pensja ponów prezesów.
RYTWINY / 83.22.19.* / 2012-08-08 19:59
Absolutnie nie można ufać, oni muszą zarobić na twojej kasie. Przez siedem lat mam
lokaty i co mi zostało, z 20 800zł. 10 000zł.Oszczędności życia emeryta, na zęby, na prezenty dla wnuków na komunię, na rehabilitację kolana po endoprotezie. Tak jakbym je podpaliła,a kogo to obchodzi. Ciekawe o ile ,,zmniejszyła,, się pensja ponów prezesów.
robertkajzer / 2011-02-10 11:34 / Bywalec forum
Nie powinno sie rozpatrywac zaufania do danej firmy a raczej do konkretnej osoby. W kazdej firmie trafiaja pseudo doradcy. Od czasu do czasu mozna trafic na kompetentnego fachowca. Kwestia szczescia bo jest to raczej trudne do zweryfikowania przed skorzystaniem z uslug danego doradcy.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
Ela01 / 46.113.204.* / 2011-02-04 09:49
Ja zaufałam, choć tak jak ty miałam obawy i to czy można zaufać firmie AEGONO, mieliśmy w zeszłym roku planowaliśmy kupić mieszkanie i skontaktowałam się z doradcą z K2 na spotkanie i to on rozwiał moje wątpliwości.
Pozdrawiam Ela
alinah / 2010-04-13 14:44
Polecam. Warto korzystać z serwisu dobrego specjalisty, to efekty finansowe są dobre. Różnorodne programy inwestycyjne, w zależności od oczekiwań klienta,
pozdrawiam
Kacper333333 / 178.36.152.* / 2013-03-13 00:08
Były agent AEGON po 4 latach musi zwracać uczciwie zarobioną pensję – ostrzeżenie na blogu -> http://a-e-g-o-n-no.mojglos.pl/2012/08/05/aegon-zla-praca-nigdy-wiecej/ oraz http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/653720,aegon---najgorsza-praca.html
tch / 213.136.237.* / 2010-04-08 11:18
OSOBISCIE NIE POLECAM. Abstrahujac od sytuacji gwaltownego spadku jakies 2 lata temu, ta firma ma wyjatkowo restrykcyjne, aby nie powiedziec pazerne podejscie do klienta: kary finansowe za wczesniejsze wycofanie gotówki, a na sama operacje czekalem ponad miesiac i robiono mi wielka laske.
tch / 213.136.237.* / 2010-04-08 11:18
OSOBISCIE NIE POLECAM. Abstrahujac od sytuacji gwaltownego spadku jakies 2 lata temu, ta firma ma wyjatkowo restrykcyjne, aby nie powiedziec pazerne podejscie do klienta: kary finansowe za wczesniejsze wycofanie gotówki, a na sama operacje czekalem ponad miesiac i robiono mi wielka laske.
facue / 87.205.209.* / 2007-12-25 14:59
Na dobrej koniunkturze w poli­sach na życie najbardziej skorzysta­ły towarzystwa stawiające mocno na sprzedaż polis inwestycyjnych. Trze­ci na rynku Aegon, zbierając 2,23 mld zł, ma prawie 12 proc. udziałów w segmencie życiowym i jest już tyl­ko o włos za zajmującym drugą po­zycję Commercial Union. Analitycy ostrzegają, że towarzystwa stawia­jące na polisy inwestycyjne, m.in. Aegon, mogą nie utrzymać trendu wzrostowego. - Ich wyniki sprzeda­ży są ściśle powiązane z koniunktu­rą giełdową. Przy obecnych przecenach nie spodziewam się, by w czwartym kwartale Aegon czy np. Skandia utrzymały tak wysoką dynamikę składek - uważa Marcin Mazurek, szef Intelace Research.
klubbe / 77.253.247.* / 2007-12-24 14:01
twoje wypowiedzi sa tak bezsensowne ale jednak cos wyskrobie special 4 ju

od kiedy Aegon ci pozwala zarabiac mnie sie wydaje ze to raczej fundusze maja o to dbac

Aegon daje ci produkt i uwazaj ze bedzie ci tego pilnował


dla ciebie kazdy jest jeleniem lecz mysli ze jestes najwiekszy jelen jeleni

i sam jestes tym Jeleniem nie masz pojecia o inwestycjach ale w krytyce to jestes wielki

tak ja jestem zadowolony bo mam najlespze fundusze obecnie w Polsce i na Swiecie

a ze sa spadki to nie wina Aegonu tylko sytuacji na giełdach swiatowych

a to ze kupiles auto za 150 gówno mnie intersuje

wiec raczej lecz swoje kompleksy moja rada zacznij od głupoty
hehehheh25 / 87.205.187.* / 2007-12-24 08:47
aaa i ten nick rozwazny kupy sie nie trzyma
rozwazny / 2007-12-24 09:29
odpowiadam " rozwazny" ale niestety po fakcie w chwili lokowania pieniedzy w AEGONIE taki nie byłem niestety .Swoja droga byłbym wdzieczny gdyby ktoś napisał ze jest zadowolony ze współpracy z w/w firma bo zauwazyłem , ze pozytywnie wypowiadaja sie tylko sprzedawcy polis oni maja sie dobrze w to nie wątpię.
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy