Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Dobre biura nieruchomości w Poznaniu

Dobre biura nieruchomości w Poznaniu

-Mobius- / 85.221.172.* / 2008-06-27 13:16
Mój wybór padł na biuro Henclewski Nieruchomości - korzystałem ostatnio i jestem bardzo zadowolony. Mam kilka nieruchomości i robiłem porządne rozeznanie w biurach. Zależało mi na profesjonalizmie i ofercie na wyłączność bo nie mam czasu by latać po pośrednikach tym bardziej że wiele "biur" to partacze/ściemniacze/naciągacze.
Obsługiwał mnie młody facet - Michał, nie dość że gość zrobił mi de facto wycenę za free - dobrze trafiliśmy z ceną w rynek, to mieszkanko sprzedał stosunkowo szybko, do tego totalnie profesjonalna obsługa. Mogę spokojnie polecić.
Wyświetlaj:
and00 / 2012-01-25 17:24
Sprzedałem i kupowałem większe (Luboń -> Poznań) z AZielińska Nieruchomości, poszło sprawnie, terminy objecia noewego i opuszczenia starego były wystarczajace na spokojną przeprowadzke, dokumenty załatwili, w kredycie pomogli, prowizje wzieli.
Moze komuś moja opinia pomoże, ogólnie jestem zadowolony.
lllllaaaaaaaaaalllllaaaaaa / 213.156.104.* / 2012-01-25 00:36
bardzo dobre biuro to IRON HOUSE, profesjonalna obsluga i mila agentka
tomek_a136 / 95.108.93.* / 2013-03-09 22:18
Polecam biuro ARKEI NIERUCHOMOŚCI. Moje mieszkanie sprzedali bardzo szybko. Rzetelne i profesjonalne podejście. Polecam każdemu.
Marek437 / 83.25.108.* / 2012-08-16 17:45
Super agentka to Pani Marta Detlaff wlasnie z IRON HOUSE
marek437 / 83.25.108.* / 2012-08-16 17:50
to przede wszystkim uczciwa, piękna kobieta Zna sie na tym co robi i najlepsze jest to ze robi to z prawdziwym zaangażowaniem. Czasami jest problem żeby się z nią skontaktować, bo ma mnóstwo klientów i dużo spotkań, ale polecam bo jak juz płacić to chociaż komuś z kim mamy przyjemność współpracować a nie z jakims bucem, bo na takiego agenta tez trafilam. nr do pani Marty 690981098 albo 696078534
Piotr1039 / 195.80.130.* / 2013-03-24 18:32
Dzień dobry. Zdecydowałem się tu napisać jednocześnie dziękując i polecając dalej P. Martę, bo własnie z tego forum dostałem do niej kontakt. Polecam zarówno P. Martę jak i Pana Marcina, który zajmuje się w Iron House głównie halami. Super ludzie!
Dobrze że są takie fora, gdyż korzystając ze swojego doświadczenia można pomóc ludziom szukającym tej pomocy. pozdrawiam
Piotr
marek gg11 / 77.254.83.* / 2012-03-22 11:42
Miałem problem z dokumentacją nieruchomości chodziłem po wielu biurach poznańskich prosząc o wyjaśnienie, co mam z tym począć i wszędzie odsyłano mnie z przysłowiowym kwitkiem. Znajomy polecił mi poznańskie biuro Bonus i dopiero tam pośredniczka wyjaśniła mi co mam zrobić. Okazało się że sprawa nie jest tak skomplikowana jak sugerowano mi gdzie indziej. Obsługa była miła i kompetentna.
wojtekxxx / 109.173.146.* / 2011-09-14 20:59
biura nieruchomosci to naciagacze działaja na zasadzie zwiększania prowizji w momencie wykazania zainteresowania przez potencjalnych kupców, podpisują skrajnie nie korzyste umowy z włascicielami nieruchomości

odradzam stanowczo szczegolnie biuro 101nieruchomosci z poznania zmieniają prowizje jesli widza zainteresowanie a własciciel nieruchomosci nie może nic zrobic przez nie klientów.
mmamm / 213.156.115.* / 2011-09-01 22:15
Zdecydowanie odradzam PERITUS Biuro Nieruchomosci Mickiewicza 24/8b. Stosuja oni nieetyczne praktyki jak naprzyklad obslugiwanie swoich znajomych (i doradzanie im na ich korzysc). Oczywiscie dzieje sie to kosztem tych drugich, ktorzy sa zapewniani ze wszystko jest OK. Mielismy te nieprzyjemnosc i oto skutki:

- sformulowanie umowy przedwstepnej w formie ostatecznej umowy cywilno-prawnej kupna/sprzedazy (tylko nazwanie jej przedwstepna),
- zakamuflowane sformulowania w umowie przedwstepnej, ktore de fakto doprowadzily do tego, ze zostalismy bez pieniedzy i bez nieruchomosci.
- bardzo nieprzyjemny kontakt ze "znajomymi ze strony Peritusa", ktorzy okazali sie razaco nieustepliwi, niesprawiedliwi i w ogole nie sklonni do jakichkolwiek rozmow.

Odradzam Peritus stanowczo.
Biuro Peritus / 62.21.62.* / 2012-03-06 10:06
Niestety, będąc stroną w tym sporze, nie możemy zgodzić się z powyżej przedstawionymi zarzutami.

Po pierwsze świadczenie usług pośrednictwa na rzecz osób, które się zna nie jest w żadnym wypadku zachowaniem nieetycznym i nie łamie zasad zapisanych w standardach zawodowych.

Po drugie nie było mowy o 'zakamuflowanych sformułowaniach' gdyż prawnik obsługujący transakcję wyjaśnił stronom dokładnie znaczenie i konsekwencje prawne poszczególnych paragrafów umowy.

Zawarta umowa cywilno-prawna była standardową umową przedwstępną określającą wysokość zadatku oraz konsekwencje niewywiązania się z tej umowy, co też w istocie miało miejsce z powodu niefrasobliwości sprzedających –autorów powyższego komentarza.

Ponadto, przygotowana przez nasze biuro umowa przedwstępna nie mogła być "zakamuflowaną umową ostateczną” gdyż umowa końcowa przenosząca własność może mieć tylko i wyłącznie formę aktu notarialnego i musi być zawarta w kancelarii notarialnej, przepisy ustawy to regulują nie indywidualne jednostki to oczywiste...

Natomiast nazywanie klientów kupujących przez Pana 'bandziorami'(dodam, znanego sportowca) jest już osobną kwestią zasługującą na pozew w związku ze zniesławieniem.

Peritus Nieruchomości
SzymonBe / 2011-07-28 13:58
zanim zdecydujecie się na kupno mieszkania przeczytajcie ten poradnik - zawiera wskazówek http://chronos.poznan.pl/images/pdf/poradnik.pdf
wb_kalisz / 89.228.199.* / 2011-07-11 10:58
Jeżeli chcesz posiadać siedzibę swojej Firmy w jednej z najbardziej prestiżowych Arterii Kalisza - Al. Wolności 21, lub na ul. Przechodniej 6 (Kaliskie Śródmieście) - ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie.

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich Przedsiębiorców, chcących posiadać Prestiżowy Adres i zaoszczędzić Czas oraz Pieniądze.

Gwarancją Państwa Sukcesu jest Nasze doświadczenie oraz fakt iż jesteśmy Właścicielami Obiektu w którym świadczone będą usługi. Daje to pewność iż nie zostaną Państwo narażeni w przyszłości na dodatkowe koszty jakie trzeba ponieść w przypadku zmiany adresu Firmy (wymiana wizytówek, zmiana wpisu w KRS, wymiana papieru firmowego itp.)

Więcej na >> www.wirtualne-biura-kalisz.pl

ZAPRASZAMY do skorzystania z Naszych usług
ola 1111 / 213.238.101.* / 2011-06-26 20:06
Polecam biuro BONUS z Poznania. Bardzo profesjonalna obsługa, doradzą, pomogą. Biuro uczciwe. Byłam bardzo zadowolona z ich obsługi.
Michal 77 / 46.170.87.* / 2011-02-28 22:30
Ja polecem biuro nieruchomosci NEST maja swoja stronke chyba www.nieruchomosci-nest.pl 100% zadowolenia,znaja sie na tym naprawde
Ekspertka / 2010-11-17 13:04
Mimo, że tych biur nieruchomości jest dużo, to trudno ich jakoś znaleźć.
Często szukając czegoś korzystam z FAVORE.pl
Tam jest taka zakładka z doradztwa również tego związanego z nieruchomościami

http://www.favore.pl/cat141112_doradztwo-posrednictwo.html

Jak dobrze poszukasz, to może coś znajdziesz dla siebie.
Anna Lis / 85.221.190.* / 2010-11-08 14:53
Ja miałam do czynienia z panem Marciniem Wilczyńskim równiez z tego biura. Równiez bardzo pozytywne wrażenie.
oburzona / 79.188.78.* / 2010-07-02 10:34
Ja natomiast chciałabym ostrzec przed agencja nieruchomosci Update z Poznania Pani Małgorzaty Mazurczyk. Agencja wymienia zamki drzwi wejściowych w wynajmowanym mieszkaniu, bez wcześniejszego uprzedzenia.
gioia122 / 195.80.131.* / 2011-12-07 20:27
szukam kogos kto da kawalek ziemi i wybuduje dla 11-letniego chlopca chorego na schizofrenie i padaczke oraz jego 35 letniej mamy ,która niedawno przeszla wylew i nie chodzi i żyje w swoim świecie.jej konkubent i matka nie chca jej powrotu do domu.Pojdzie do domu opieki wegetowac a jej synka zabiora od bezrobotnego ojca tez do zakładu ,chce ich ratowac,błagam ludzi dobrego serca o pomoc.mój e-mail gioia122@wp.pl
asde / 83.23.156.* / 2009-05-21 12:37
Sprzedaz mieszkania to zadna filozofia. Z tesci mozna przypuszcac ,ze mógłby to pisac o sobie sam przedstawiciel biura.
kalarepka / 2010-07-07 12:42
a po co komu biura w dobie portali internetowych? Wystarczy poświęcić odrobinę czasu i się rozejrzeć i wszystko wiadomo...:|
kalafio23 / 77.65.36.* / 2011-03-31 14:35
A po co komu lekarz ,wystarczy zobaczyć na co jesteś chory ,znależć lekarstwo i po wszystkim.Po co komu adwokat, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do sądu i już jesteś po rozwodzie i tak dalej i dalej.....................
dado / 77.65.36.* / 2011-03-31 14:42
Zgadzam się z tobą, faktycznie w internecie można znaleźć wszystko, ale nie sposób się na wszystkim znać.Ja bym poleciła wam biuro Castle nieruchomości( a może się inaczej pisze,sprawdzcie sobie) bez nich nie dałabym rady z kupnem mieszkania, fakt ,że trafiła się akurat ciężka sprawa,ale nie będę teraz o tym pisać.Lepiej dmuchać na zimne.Oni dmuchali choć wszyscy chcieli iść na skróty,nawet notariusz.Teraz bym dopiero miała.
Pozdrawiam.Doda
Tom S / 31.61.19.* / 2011-09-05 21:24
Wierzę, że pisanie opinii może ustrzec osoby, które pierwszy raz chcą zakupić mieszkanie, przed sprytnymi posunięciami nierzetelnych Biur Pośrednictwa Nieruchomościami.
Uważam, że zupełnie niepotrzebnie wydałem spore pieniądze za pośrednictwo w załatwianiu spraw związanych z zakupem mieszkania. Biuro Pośrednictwa CASTLE wspominam jako firmę nierzetelną. Pani Monika z w/w biura wykazała się akwizytorskim sprytem, ale chyba nie w taki sposób buduje się markę w tym biznesie. Nawet nie wzruszyło ja to, że mamy małe dzieci.
Na całe szczęście kredyt bankowy załatwiałem bezpośrednio z bankiem, a nie poprzez rekomendowanego przez p. Monikę doradcę finansowego.

Zapłaciłem 4,5 tys. zł tylko za załatwienie formalności związanych z zakupem mieszkania - pracę nie wymagająca szczególnych kwalifikacji. Za takie wynagrodzenie nawet nie sprawdzili, że wpisowe za członkostwo w spółdzielni to koszt 900 zł! O interes kupującego w ogóle nie zadbano, nadmienię tylko, że zaraz po wprowadzeniu przywitał nas grzyb na ścianie!

O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z usług biura pośrednictwa nieruchomościami, które nie bierze prowizji od kupującego i posiada dobrą opinię, albo samodzielne załatwianie wszelkich formalności.
mon.chu / 46.134.173.* / 2011-09-13 12:34
Ja również wierzę w to, że pisanie opinii może przed czymś ustrzec. Szkoda tylko, że w swojej opinii nie wymienił Pan spraw które zostały załatwione pozytywnie. Jeżeli akwizytorskim stylem jest w niedzielę pozostawienie własnych dzieci ( które również mam ) aby spotkać się z Panem dwukrotnie na nieruchomości którą Pan wybrał, załatwianie spraw w Banku który Pan wybrał odbieranie dokumentów błędnie wystawionych, dostarczanie wniosków złożonych w Sądzie do Pana pracy, przygotowanie kompletu dokumentów, opracowanie oferty w atrakcyjnej cenie na którą Pan się zgłosił. To super ciekawe, który akwizytor w taki sposób pracuje i jak nie zadbano o interes kupującego. No i ciekawe jest to, że jest Pan niezadowolony po zakończeniu transakcji a nie w trakcie z takich powodów jak: wpisowe w takiej kwocie, nie zerwałam tynku i nie sprawdziłam czy aby na pewno coś nie wyjdzie.

Niech każdy wyciągnie z tego wnioski.
mloda_poz / 62.21.74.* / 2012-02-21 20:19
4,5 tys a ile godzin zostało poświęcona na to mieszkanie łącznie 40??? Przeciętny Polak nie zarobi tyle w miesiąc, a co dopiero w tydzień!Wszyscy pośrednicy z którymi mieliśmy do czynienia zatajali albo nie mieli pojęcia o pewnych rzeczach cisneli tylko podpisz umowę i kup. I tak wszystkie dokumenty sami sprawdzaliśmy i edukowaliśmy co niektórych. Wystarczy że jest się bardziej rozgarniętym i nie trzeba pośrednika, który bierze kasę tak naprawdę za wskazie mieszkania. Ciężko jest znaleźć mieszkanie bezpośrednio. Sprzedający jak tylko wystawi mieszkanie to od razu jest bombardowany przez pośredników, że będą go reprezentować za 1zł. Ludzie chętnie by brali pośredników gdyby byli pewni,że to gwarantuje bezpieczną transakcję, a obecnych czasach tak nie jest. Trzeba pytać, dzwonić, prosić się żeby załatwili wszystkie dokumenty. My przygotowalnia pośrednikowi listę dokumentów, które musimy mięć, on za bardzo jakie to mają być. Uważał że KW to wszystko aby podpisać umowę przedwstępną ze Sprzedającym. Życzę wszystkim szukającym aby zaleźli mieszkanie i to najlepiej bezpośrednio,unikając straty kasy na pośredników tak jak nam się udało.
Dziad 2 / 79.184.54.* / 2011-09-12 20:50
Pisanie opinii jest bardzo dobre, faktycznie może ustrzec lub można się czegoś dowiedzieć.
Tylko nie bardzo rozumiem,co było nierzetelnego,jeśli jak sam napisałeś, pomogli ci załatwić formalności i wyszukali ofertę i z tego co ja wiem pośrednicy biorą odpowiedzialność za transakcję,po to mają te ubezpieczenia. A co sie stało z dziećmi?
Bo nie bardzo rozumiem.?
4500 tys. to dużo kasy,choć nie wiem ile kosztowało Twoje mieszkanie?No jak jest grzyb to faktycznie kiepsko.

A jeśli chodzi o społdzielnie i te członkostwo to się nie przejmuj,nie trzeba być członkiem ,nie ma takiego obowiazku .

A co do nie brania prowizji od kupującego to nie jest tak, ja kupowałem ,właśnie w ten sposób.Od biura ,które nie bierze prowizji(nazwy nie powiem,mam wrażenie ,że te wszystkie Agencje powiązane są z półświatkiem,więc wole się nie wychylac)
Okazało się ,że jak emocje opadły kupiłem mieszkanie nie płacąc prowizji,ale cena zawyżona była o 20 000 zł.,ale jak poprosiłem agenta o wyjaśnienie to powiedział mi,że śliwki po obiedzie.

Powodzenia z tym grzybem i uwazaj z nazwami , bo lepiej dziś BYC OSTROZNYM.
Takie czasy ,tymbardziej,ze wiedzą gdzie mieszkasz.
Kleofazzz / 62.21.9.* / 2011-04-11 18:21
A no właśnie... Ja też uważam, że olej mógłbym sam w samochodzie zmienić, a jeżdzę do warsztatu. Co do biur - wybierajcie zawsze po rozmowie z agentem. Kiedyś znajomy polecił mi biuro, ale przyjechała inna pani niż ta, która jego obsługiwała - brak słów - totalna porażka. Za to on był z tej swojej b. zadowolony. Wszystko zależy od ludzi... Potem do mnie zgłosiło się biuro Dom-Expert. Nie chciałem wogóle współpracować już z biurami, ale jakoś się zgodziłem - i oni sprzedali mi mieszkanie. Generalnie polecam, ale oceńcie sami i pogadajcie z agentami, jak Wam się spodobają - to ok, jak nie trzeba szukać dalej :)
Tandberg / 95.40.176.* / 2011-06-16 17:36
Zgadzam się, że to nie nazwa firmy decyduje a człowiek który zajmuje się konkretną sprawą. Jak we wszystkim
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze

Najnowsze wpisy