Forum Forum prawneCywilne

eksmisja po licytacji mieszkania spółdzielczego

eksmisja po licytacji mieszkania spółdzielczego

skomentuj
sila2 / 83.24.234.* / 2007-08-12 15:43
Komornik wydał mieszkanie (wierzycielem był bank, który udzielił kredytu - brak spłaty) po licytacji wraz z byłą właścicielką nowemu właścicielowi. Czy pozew do sądu o eksmisję z tego lokalu - cała procedura z orzeczeniem sądu trwa aż pół roku?
W art. 14.zawiera się nakaz przyznania prawa do lokalu socjalnego następującej kategorii osób: i tu wymienione te osoby.
Czy Sąd najpierw bada sytuację finansową (teoretycznie powinien) czy z marszu nakazuje przyznanie prawo do lokalu socjalnego osobie z tej wymienionej grupy (nieletnia córka). Chodzi o to że była właścicielka w rozliczeniu otrzymała od komornika 100 tys zł, bo kwota zasądzona była niższa od wartości mieszkania. Czy to jest powód żeby sąd nie przyznał prawa do lokalu socjalnego oraz czy matka byłej właścicielki mieszkania - która mieszka sama, a metraż mieszkania to 50 m kw - może przyjąć córkę do siebie wraz z nieletnią? Córka - była włascicielka wylicytowanego mieszkania odzidziczyła po nieżyjącym ojcu jego 1/2 część mieszkania, ale domaga się od gminy lokalu pełnowartościowego 2-pokojowego, bo inne ją nie interesuje.
Reasumując, czy te przesłanki mogą wpłynąć na decyzję Sądu o przyznaniu lokalu socjalnego?
skomentuj

Najnowsze wpisy