Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gazociąg Północny priorytetem dla Unii

Gazociąg Północny priorytetem dla Unii

Money.pl / 2006-07-25 16:05
Komentarze do wiadomości: Gazociąg Północny priorytetem dla Unii.
Wyświetlaj:
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-07-28 22:16
mamy dowód na prawdziwą przyjażń Niemiec i Rosji, należenie do Unii jak widać nie ma tu znaczenia, to pewnie odwet za poparcie USA w Iraku. A państwo mamy słabe obronność żadna część elit bardziej popiera interesy Unii i dalej preferuje słabe państwo czyżby miała sie powtórzyć historia I Rzeczpospolitej Może zdarzy się w przyszłosci nowa Targowica i Konfederacja Barska
xxx / 213.77.49.* / 2006-07-31 09:02
A to jeszcze się nie zdarzyła?
zx / 83.16.202.* / 2006-07-26 07:10
"Kto sieje wiatr zbiera burzę...". Bardzo o to prosiliśmy zatem jeszcze nie raz udzielą nam lekcji realpolitik gdzie o skutecznosci decyduje rzeczywista siła, a nie to czy ktoś ma rację moralną czy też nie. Począwszy od rządu L.Millera, a raczej od drugiej połowy jego kadencji po maju 2004 widać brak jakiejkolwiek długofalowej polityki poza idiotycznymi hasłami "Nicea albo śmierć". Przez ten czas wyraźnie zapomnieliśmy kto rozdaje karty w regionie i dlaczego oraz to, że to my, a nie tzw. Stara Unia mamy gigantyczny dystans cywilizacyjny do nadrobienia. Gazociąg Północny to tylko najbardziej medialna sprawa i najbardziej bodaj wyrazisty dowód nieskuteczności naszej polityki o ile jakaś istnieje. Nowa ekipa też zdaje się dalej podążać nieskuteczną drogą robienia sobie wrogów i pozowania na jakieś operetkowe "mocarstwo regionalne" co jest może skuteczne w utrzymywaniu poparcia w polityce wewnętrznej ale zabójcze dla naszych międzynarodowych interesów. Skoro tak, to przygotujmy się na jeszcze wiele kopniaków, które zainkasujemy nim odnajdziemy nasze miejsce w szyku bowiem wbrew temu co mówią Kaczyńscy, a czemu przyklaskuje wielu nie jest prawdą to, że wstaliśmy z kolan i teraz będziemy twardo bronić naszych interesów bo wrzaski i zawodzenia to nie jest żadna obrona, to tylko irytujący hałas. J. Beck z ulubionej przez obecną ekipę Sanacji też deklarował, że "...nie oddamy nawet guzika..." i co psy szczekały, a czołgi jechały dalej. Straszne jest w nas to, że po tak okrutnych lekacjach realpolitik jakie przerobiliśmy na własnej skórze wniosków nie ma absolutnie żadnych. Mamy jakąś szablę na sznurku, a chcemy żeby nas traktowano jako mocarstwo. My możemy sobie za pomocą propagandy wytwarzać nasz obraz jaki chcemy ale nie zmienia to faktu, że inni widzą naszą tylko rzeczywistą siłę i wagę, a raczej jej brak i nic więcej ponad to.
bulbo141 / 83.17.143.* / 2006-07-31 09:30
Pasowałyby tu [sparafrazowane] słowa: "Miałbyś chamie złoty róg, ostał Ci się jeno sznur".
maxx / 2006-07-26 00:49
Widzę, że Marcinkiewiczowi udało się chociaż coś "osiągnąć" (oprócz promocji własnej osoby oczywiście)
oldskipper / 83.24.247.* / 2006-07-25 16:10
Jednym słowem Eurokołchoz znów nas wydymał, a my się cieszymy, że jesteśmy Europejsami. Cieszmy się dalej! Dostarczajmy ZSRE (Związkowi Sowieckich Republik Europy) wykształconej za nasze pieniądze kadry. Płaćmy unijne składki, żeby było z czego finansować przedsięwziecia, które ewidentnie nas osłabiają i wpędzają w coraz większą za;leżność od Rosji. Proponuję w ramach trójkąta weimarskiego sfinansować kolejną konferencję w Rapallo! Niech żyje Targowica! Obawiam się tylko, że za 10 lat w Polsce będzie gorzej jak w Rodezji, o pardon, w niepodległym Zimbabwe, za to Eurokołchoz dzięki nam przetrwa o parę lat dłużej i nie doczekam jego niesławnego końca, a tak bym chciał!
ALIEN / 193.110.99.* / 2006-07-25 16:06
Porażka naszych eurodeputowanych i dyplomatów!
Ile jeszcze pstryczków w nos dostaniemy zanim ktoś się weźmie do roboty i zablokuje ten beznadziejny projekt?

Najnowsze wpisy