Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda nie lubi politycznych zawirowań

Giełda nie lubi politycznych zawirowań

Money.pl / 2006-09-22 17:15
Komentarze do wiadomości: Giełda nie lubi politycznych zawirowań.
Wyświetlaj:
Wall Street / 2006-09-23 16:37 / Bywalec forum
Dla zainteresowanych ostatnie info o Ferrum
"23.9.Warszawa (PAP) - Producent rur spółka Ferrum zamierza wdrugiej połowie przyszłego roku rozpocząć produkcję profilikwadratowych i prostokątnych. Prezes firmy ocenia, że sprzedażtych produktów w ciągu kilku lat może zwiększyć przychody firmy o20-30 proc.
"Chcemy rozszerzyć produkcję o profile kwadratowe i prostokątne.Wymaga to dozbrojenia istniejącej linii produkcyjnej. Szacujemy,że koszty tej inwestycji wyniosą 5-6 mln zł" - powiedział PAP JanWaszczak, prezes spółki.
"Planowane inwestycje PGNiG stwarzają dla nas szanse nainteresujące kontrakty" - powiedział.

Dodał, że pierwsze umowy z gazową spółką są już wstępnieuzgodnione. Dostawy rur mają się rozpocząć już w październiku bądźlistopadzie.

Ferrum upatruje też szans na nowe kontrakty w projektach, któreplanowane są w związku z dywersyfikacją dostaw surowców (np.gazociąg Nabucco, który ma połączyć irańskie złoża gazu z Europą,czy rurociąg Odessa-Brody-Gdańsk).
Waszczak ocenia, że trzeci kwartał 2005 roku był dla Ferrumzadowalający. Spółka prognozowała wcześniej, że jej zysk nettowyniesie w tym roku 16,5 mln zł, a przychody 285 mln zł."
warren buffet / 2006-09-23 17:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spokojnie. to stare info. ale ferrum da jeszcze zarobic. tak mi sie wydaje.

http://img227.imageshack.us/img227/9433/ferrum1zc3.jpg
Wall Street / 2006-09-23 16:40 / Bywalec forum
cholera wielkie sorry nie zauważyłem DATY - 2005
Wall Street / 2006-09-23 16:42 / Bywalec forum
sie ucieszylem, widzac date 23.09
mari / 2006-09-23 16:14 / Achi
Orzełku drogi nasz -że tak powiem .Jeśli możesz i zechciałbyś to prześlij drogą elektroniczną bo zwykła poczta coś szwankuje(a może niemasz czasu co jest zrozumiałe jak najbardziej).byłbym wdzięczny bardzo.
Jest taka stronka "www.wyslijto.pl/ "tamtendy można słać pliki do 250mb za darmo więc jeśli się zmieści to polecam się pamięci Twojej,jeśli oczywiście możesz.:-))))
orzeł / 2006-09-23 16:34 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Mari to nie do wiari :)
płytki leżą obok mnie (Orlica krzyczy że obiecuję i robię z siebie debila) polecą w poniedziałek tak jak obiecałem( tyle że chyba 3 tygodnie później:)
przepraszam ale od tego jak sobie zapracuję we wrześniu zależy moje kolejne 9 miesięcy ( i nie jest to bynajmniej ciąża)
wysyłam w poniedziałek słowo Orła (literaturkę i cośtam jeszcze fajnego acz pewnie Wam znanego do oglądania wykresików)
jeszcze raz sorki
mari / 2006-09-23 16:47 / Achi
Orle wszystko zrozumiałe myślę że mogą jeszcze poleżeć
i tak Ci będziemy wdzięczni.Pozałatwiaj najpierw swoje sprawy a o nas pomyśl jak będziesz miał już trochę więcej
czasu. Pozdrów Orlicę i podziękuj od nas(ode mnie napewno )za to że dba o nas.Qrde że też my się znamy tylko przez te pieprzone pudło.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
orzeł / 2006-09-23 16:51 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
jako że ludzi lubię niebywale często miewam takie samo wrażenie że szkoda :)
warren buffet / 2006-09-23 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co ma przeslac ?
leone / 2006-09-23 16:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Miedz w N.Yorku w tym tygodniu wzrosla o 3,9 %.
Przewiduja dalszy wzrost z powodu obaw,ze dostawy nie nadazaja za popytem.
warren buffet / 2006-09-23 15:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Loto, tyro pan Hilary, do dekla mu piere
Bo kajś ten boroczek posioł swoi brele.
Szuko w galotach, kabot obmacuje,
Przewraco szczewiki, psińco znajduje.
Bajzel w szranku i w byfyju
Tera leci do antryju.
"kurde" - woła - "kurde bele!
Ktoś mi rombnoł moi brele!"
Wywraco leżanka i pod nią filuje,
Borok sie wnerwio, gnatow już nie czuje.
Sztucho w kachloku, kopie w kredynsie,
Glaca spocona, caly się trzynsie.
Pieroński brele na amyn kajś wcisnyło
Za oknym już downo blank sie sciymniło
Do zrzadla oroz zaglondo Hilary-
Aż mu po puklu przefurgły ciary.
Spoziyro na kichol, po łepie sie puko,
Bo znejdly sie brele - te, co tak ich szukoł.
Czy to ni ma gańba? - Powiydzcie sami,
Mieć brele na nosie a szukać pod ryczkami.



to tak na rozluźnienie przed poniedziałkiem :)
leone / 2006-09-23 15:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
daj spokoj,bo strace klienta.Siedze w Monachium i tak sobie zerkam,a teraz dostalem ataku smiechu i patrza na mnie podejrzliwie.teraz musze cos wykombinowac.
warren buffet / 2006-09-23 16:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe
A2 / 2006-09-23 12:42 / Spekulantka
do brydzi )) jak pisalam o projprzem to byl po 30 zl ) a teraz jest po 36 zl ) wiec teraz slaw moze sprzedac i miec zarobek 20 % w ciagu 3 tygodni.Rozumiem , ze mozna byc malkontentem i ciagle cos wyszukiwac , ze 20 %, coz to jest przy 300% zysku na hutmenie . Mysle , ze trudno jest dyskutowac z faktami.Zarobek jest i mozna go bylo wczoraj zrealizowac.Nie czekajac na wyniki za 3 kwartal.
brydzia / 2006-09-23 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tego co pamiętam to napisałaś ostatnio o projprzemie
tego samego dnia co ja , kiedy podali że będą pp
A chyba za dwa dni zleciał na otwarciu o 10%
Takie pisanie ile można było zarobić to można między bajki
włożyć
napisz mi kiedyś , kupiłam to a za 3 tygodnie będzie 20% do góry
Ja najbardziej żałuję że wyszłam z instalu kraków
a miałam po 12 zł
to samo cersanit -po 20 i jeszcze wiele innych
ale po fakcie każdy mądry
a mogłam zostawić ferrum , a miałam po 18 zł
ale nie przypuszczałam że tyle urośnie
Także gratuluję , tylko nie chwal się tak bo innym później przykro że tyle nie zarabiają
Pozdrawiam i tak jak pisałam , jesteś the best , ja niestety nie
A2 / 2006-09-24 11:42 / Spekulantka
2006-07-20 10:46:36 | *.*.*.* | A2
Ja tez pozbylam sie miedzi )) wiec nie pisz tylko o funduszach).Zwracam uwage po raz kolejny
na projprzem))

2006-07-21 10:10:39 | *.*.*.* | A2
Re: Nic śmiesznego
Na razie mnie cieszy projprzem)) , ktory wczoraj zakupilam))

2006-08-14 18:08:17 | *.*.*.* | A2
Zerkaj na Projprzem , ta spolka wedlug mnie jeszcze wzrosnie .Licze na 3 kwartal . W tej
chwili stoi wysoko , ale moze bedzie jakas korekta. Ja ustawilam sie na 27 zl aby jeszcze
dokupic .Nie namawiam ino tak se bajdurze.
2006-09-01 08:51:15 | *.*.*.* | A2

spojrz na projprzem) i zrob analize )) jesli znajdziesz czas))

2006-09-13 21:05:29 | *.*.*.* | A2
slaw z projprzem wyszedles? czy Ty nie miales ? Juz mi sie wszystko miesza.
mari / 2006-09-23 21:47 / Achi
no ja miałem elka po 3.15 o ile dobrze pamiętam i wyskoczyłem przy 3,45 przed samym szczytowaniem
Ja napewno nie jestem the best.ąle żona mówi że i tak mnie kocha.
A2 / 2006-09-23 12:44 / Spekulantka
Zapomnialam , ze pierwszy raz pisalam w maju , jak projprzem bylo po 20zl) .
orzeł / 2006-09-23 13:59 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ja miałem jak był po 16 takie pisanie nie ma sensu - wraca się bowiem do punktu wyjścia była hossa należało trzymać - należało kupić i mieć :) ot co
zobaczcie ile typów miał Dżej niby wszystkie dobre i co ?
wszedł w cośtam i wyszedł niespecjalnie :( (IDM to koronny przykład)
co innego coś wiedzieć i sobie pisać co innego zrobić (prawda A2:)?) ja tak mam ciągle :
Betacom,EPD i EPN to najbardziej koronne przykłady
POnieważ jednak robię inaczej jestem już totalnie zmęczony i żałuję że nie wyszedłem z rynku gdy byłem na szczycie swego portfela kilka sesji temu :)
Jest zarobek jest radocha (a porównywać się do hutmenów i takich innych wynalazków nie ma sensu jeszcze raz powtarzam)
POkaż mi jednego żywego człowieka który wszedł na dole i skończył na górze przygodę z HUtmenem :)?
Ja CI mogę pokazać kilku którzy już albo za chwilkę dostaną na nim w tyłek (bo kupili ok sprzedali zarobili on rósł odkupili nie sprzedali on spadł nerwowo uśrednili on wzrósł nie sprzedali on spadł poniżej ceny uśrednionej i jak pękną to sprzedadzą na stracie - tak to widzę niestety)
Sam bardzo nie lubię jeśli ktoś pisze o rzeczach o których każdy wie a jedynie termin ich wystąpienia nie jest znany ale pozwolę się sam nie polubić i napisać że maluchy też zaczną pękać - pytnie kiedy no właśnie ?
Zerknijcie na siłę wirrowców względem midwigu i wigu 20 jak dojdzie do ekstremum to zwyczajnie musi się schłodzić! do tego czasu pewnie jeszcze będzie można zarobić :) czego Wam życzę
ja jestem zmęczony robię sobie odpoczynek (nie do końca zasłużony :)
brydzia / 2006-09-23 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
ORLE , jak to czytam to jakbyś w moim umyśle czytał
mogłabym się pod tym podpisać że to ja napisałam
też chyba zrobię sobie przerwę bo jestem zmęczona
tym co w tej chwili jest
a jak zacznę skakać to czuję że znów dostanę po pupie
Ja na sucho mam 80/100 trafień , jak kupię to normalnie przestaję wierzyć że to może rosnąć , to chyba przez brak wyraźnego trendu
AB / 2006-09-23 16:16 / Bywalec forum
Orle- musisz naprawdę być zmęczony... Nie doczytałeś wcześniej, że Sław jest zwyczajnie wdzięczny A2 za wskazanie Projprzem-u ?
anna. / 2006-09-23 17:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Orzeł czy to tylko zmęczenie? Czy obawa przed większą przeceną akcji?
Ja postanowiłam przeczekać kilka dni z inwestowaniem ta szarpanina też mnie męczy i trudno przewidzieć następne ruchy WIG. We wrześniu trochę zarobiłam, więc niech tak pozostanie:)

Pozdrawiam
orzeł / 2006-09-23 17:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
a może coś w tym jest Anno
pozdrawiam serdecznie :)
orzeł / 2006-09-23 16:31 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ok to piękne :) chodzi mi tylko o odległość między więdzą a działaniem, między wiarą w decyzją, między odwagą a bojaźnią, między papierowym zyskiem a prawdziwym, między wszystko wiedzącymi a nie robiącymi nic a wiedzącymi niewiele ale zarabiającymi pieniądze, między nie wiem czym jeszcze a nie wiem czym jeszcze :), chodi mi o odległość od myśli do czynu o właśnie o to mi chodzi
ps ja chyba jestem naprawdę bardzo zmęczony
szprotek / 83.29.49.* / 2006-09-23 17:03
czyli o to co między ustami a brzegiem pucharu...?
(aluzja to chlupania na forum czysto przypadkowa)
Leone / 2006-09-23 15:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wyraznie wpadles w depresje,ale zupelnie nieslusznie.Miedz juz przestala taniec,za moment ponownie do gory ruszy ropa,bo przeciez idzie zima !!!
I nawet jesli wyczerpie sie w miedzyczasie potencjal malych i srednich,to znow zaczna nas ciagnac kghm,orle,lotos i mol .
Plus budowlanka,przed ktora dopiero zlote lata.
Plus nowe emisje,a sporo juz czeka w kolejce.
Do konca roku wyjdziesz na swoje z dobrym zapasem.
Tylko bez nerwow.
orzeł / 2006-09-23 15:05 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzięki Leone
zdiagnozowałeś mnie doskonale - dałem się ponieść emocjom wynikającym ze zmęczenia- pracuję nockami całymi niemalże i dniami toże:) i ogarnęło mnie coś na wzór odrętwiającego zniechęcenia i miast odłożych ruchy na bok uznałem że jak ruszę to luz poczuję większy :)
no i czuję mać :) - Hydra śni mi się po nocach (to już jakaś choroba - nie wiem czy jej nie dokupię:) a to już choroba z pewnością (się schizofrenia inwestora zowie)
dzięki Panie Leonie :)
pozdrawiam
oczywiście są pozycje których nie skrócę bo mi sie sny zapełnią nadto i miejsca na cóś przyjemniejszego nie starczy :)
Kenobi / 2006-09-24 12:43 / Uznany malkontent giełdowy
Zadziwiasz mnie Orle swoją chwiejnością. Wystarczy parę niczym nie popartych przypuszczeń Ci przedstawić, a Ty już jak chorągiewka na wietrze zmieniasz front? Miałem Ciebie za bardziej samodzielnie myślącego, a na giełdzie tylko to może być podstawą sukcesu, a nie podpowiedzi innych (nawet nie wiadomo w jakiej wierze). Gospodarka światowa zaczyna hamować, co jest powodem spadku zapotrzebowania na surowce, których ceny sztucznie zawyżyły fundusze spekulujące, które już wycofały ogromne sumy widząc co się dzieje z realnym popytem, powodując bezprecedensową w swojej skali gwałtowną przecenę wszystkich surowców, a dalsze sygnały potwierdzające ten trend tylko ten proces pogłębią.Podobnie jest z akcjami - widzą po prostu, że ich ceny poszły za wysoko i redukują pozycje. Recesja jaka jest spodziewana w USA, jak i schłodzenie gospodarki chińskiej, to nie są sprawy wobec których inne gospodarki przejdą obojętnie, spodziewane jest, że cały 2007 r. może być kiepski. Ostatni raport MFW przewiduje np. spadek ceny miedzi o 50% w ciągu pięciu lat. Boom jaki rozpoczął się w 2002 r. spowodowany był najniższymi realnymi stopami procentowymi w historii i ogromną nadpłynnościa finansową jaka się w związku z tym pojawiła. Trwające od pewnego czasu podwyżki stóp zdjęły znaczną część tej nadpłynności, a wysokie ceny spowodowały przyspieszenie inwestycji, co zaowocuje zwiększeniem podaży przy spadającym popycie. Efektu nie trudno przewidzieć.
mari / 2006-09-24 15:02 / Achi
jednego tylko nie rozumiem dlaczego mam czekać aż 5 lat na 50% obniżkę ceny miedzi
czyżby bessa jaką przepowiadasz ma trwać 5 lat?cży może będzie trwać ok 1 roku a zacznię się za 4 lata? Pozdrawiam gorąco.
Kenobi / 2006-09-25 00:13 / Uznany malkontent giełdowy
Mari! Nie osłabiaj mnie takimi naiwnymi pytaniami. Jeśli czytasz uważnie różne wiadomości napływające od pewnego czasu na rynek, o czym przecież nie tylko ja piszę, to powinieneś sam wiedzieć. Ja nie przepowiadam bessy, a jedynie podaję argumenty wspierające moje przekonanie, nie nie ma racjonalnych powodów do wzrostów, w tym także cen miedzi. Powodów wymieniałem mnóstwo i nie będę co chwila ich przytaczał, wystarczy spojrzeć na czwartkowy ujemny (pierwszy raz od 2003 r.) wynik badania Philadelphia FED, indeks CRB, albo przełamanie 100 sesyjnej średniej na miedzi. Po ogłoszeniu ogromnych strat przez amerykański hedge fund Amaranth Advisors na inne fundusze inwestujące w surowce padł blady strach i wykorzystują teraz każde odbicie do skracania pozycji. Popatrz np. w piątek cena miedzi na LME w ciągu sesji wywindowana została do 7.710 USD (czwartkowe zamknięcie 7.560), a na zamknięciu spadła do 7.545, pomimo wsparcia ze strony słabszego dolara. Spadki jakie ostatnio pojawiły się na światowych giełdach i były kontynuowane w piątek, też przecież potwierdzają rosnące zaniepokojenie inwestorów. Jesteśmy blisko października, a jak powinieneś wiedzieć jest to miesiąc, w którym miały miejsce znane krachy na giełdach.
mari / 2006-09-24 15:04 / Achi
acha jeszcze jedno Twardziel z Ciebie niesamowity jakkolwiek to można rozumieć.
leone / 2006-09-23 15:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
moze powinienes podzielic aktywa ???
Ja mam 3 kupki:
1.Gram sam
2.Obligacje 3-letnie roznych serii,dzieki temu co 3 miesiace
mam podporke z odsetek,no i gwarancje,ze nic nie przepadnie.Za moment ich oprocentowanie zacznie rosnac.
3 .Arka,BPH i Skarbiec Top.Idzie im bardzo dobrze,;w starciu z funduszami szanse indywidualistow sa niewielkie przeciez.
Wogole chyba daruje sobie samodzielne granie,bo chce sie odczepic od skarbowki,ktora w mojej dzielnicy jest nieprzyjemna.
-----:-)))))
123 / 83.17.145.* / 2006-09-23 15:44
Witaj leone.A dokonujesz konwersji w funduszach ,czy cały czas trzymasz? I jak oceniasz przyszły tydzień?Czy nie warto uciec do ochr.kap.?
AB / 2006-09-23 17:23 / Bywalec forum
Zerknij na system: www.zainwestuj.pl Dobrze się sprawdzał do końca lipca. Przy braku silnego trendu zawodzi / co jest zrozumiałe/. Zerknij jednak na aktualny sygnał.
leone / 2006-09-23 15:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie dokonuje konwersji,to moim zdaniem nie ma sensu.Poprzednio mialem rowniez zrownowazone dla bezpieczenstwa i okazalo sie,ze akcyjny byl w koncu 2 x lepszy.
Wszystko zalezy,na ile czasu ktos chce zablokowac pieniadze.Akcyjne zawsze w koncu przeganiaja pozostale.
W tym roku skasowalem Arke Akcji prawie na szczycie,ale zupelnie przypadkiem,bo wyjezdzalem na urlop.Potem byl zawal majowy.A tera zArka i tak jest wyzej,wiec okazuje sie,ze trzeba bylo zachowac spokoj.
123 / 83.17.145.* / 2006-09-23 15:51
A jakie maci e z orłem przewidywania na przyszłośc?Czy rzeczywiście czeka nas trend spadkowy?
leone / 2006-09-23 15:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
moze jeszcze troche,ale tez niewiele.Tak czy owak,musi wzrosnac.
Nawet wczoraj,Wegry prawie minus 2,Praga prawie minus 2,5 a u nas zaledwie niecaly minus 1.
Przy tym wszystkim co sie tu dziej,przy sytuacji swiatowej,spadkach ropy,czerwonym USA.
To jest sila rynku!!!
I przeciez nie ma zagranicy,a ta wroci !!!!
Aktualny ranking Polski to AAA+ a Wegier Negatywnie.
Przepasc !!!
A PiS o dziwo,pilnuje gospodarki ipilnuje deficytu.tak czy owak musi byc dobrze.I konczy sie powoli rok,najlepszy okres dla gieldy.I konczy sie wrzesien,statystycznie najgorszy miesiac.
----:-))))
orzeł / 2006-09-23 15:37 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
oj od dzielenia tom specjalista łatwiej by mi było wymienić czego nie mam niż mam hehehe
GTFI stabilniak
DWS TOP 25 (prawdziwy top:)
IKe multiwaga
BPH eurp obli
BPH dolar obli
Skarbiec usd
Unidolar obli
LOkatki jakieśtam (bezpieka total)
Giełda
leone / 2006-09-23 15:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no to chlupnij cos sobie i przestan.Slonce swieci,jest cieplutko,zima ma byc ciepla i pogodna.Kaczki przemina ,wywietrzymy po nich i bedzie dobrze.
-----:-))))
orzeł / 2006-09-23 15:45 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
oj nie chlupię CI ja nie chlupię :)
leone / 2006-09-23 15:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
eeeeee ta. Czerwone winko,wytrawne,zawsze jest dobre na smutki.Wodki nie dotykam.
-----:-))))0
orzeł / 2006-09-23 15:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
miało być odkupię a nie dokupię (bo jej nie mam:) jeszcze by mnie Warrenik na kłamstwie złapał i wezwał do wypłaty obiecanych 100000 zł hehehehe
warren buffet / 2006-09-23 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no nic nie chcialem mowic :-)
leone / 2006-09-23 15:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale weksla nie wystawial ???/
----:-)))))
I pomyslec: w rzeczpospolitej firma szuka kierowcow do Anglii.Wymagania: 1.Pobiezny angielski
2.Ponad 25 lat 3.Prawo kat. B
Placa za przelot,za kurs na miejscu i tygodniowo 500 funtow
/ ok.12000 zl netto miesiecznie/
Gdybym byl mlodszy,juz dawno bym zapomnial o tym p****
grajdolku
Kenobi / 2006-09-24 11:59 / Uznany malkontent giełdowy
A szkoda. Byli też i tacy, co wydali całe oszczędności na wyjazd i po zapłaceniu firmie zostali wysadzeni przed fabryką i firma znikła, a w fabryce nic nie wiedzieli. Albo znaleźli się w obozie pracy, o zaostrzonych rygorach. Najpiękniejszy świat jest na kolorowych obrazkach i w ulotkach reklamowych.
warren buffet / 2006-09-23 15:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
totez planuje wyjechac rowniez. a za 10 lat bedzie tu tragedia. zostanie sam PIS z moherami
mari / 2006-09-23 15:35 / Achi
waren nie.O to chodzi że w tym kraju nie będzie tragedii jest za bogaty i w zbyt dobrym położeniu geograficznym a właściwie geopolitycznym na czas pokoju.W tym kraju ciągle będzie syf bo nie umiemy wykorzystać jego potencjału a każdy naturalny wzrost od razu jest gaszony przez domorosłych polityków.
leone / 2006-09-23 15:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
gdy sie czyta przedwojenne materialy,nie mowiac o historycznych widac dokladnie to samo: do wladzy za wszelka cene.Dobre miejsce za lapowke lub dzieki znajomosciom.Troska wylacznie o wlasna kieszen,a po mnie chocby potop.
Mimo to ,tyle osiagnelismy.Gdyby nie wrodzone cechy Polakow,nasz kraj juz dawno bylby najwieksza potega.
Regularnie niszczymy wszystko,co udalo sie nam osiagnac.Gramy na gieldzie,rozumiemy mechanizmy ekonomiczne.Ale w dzisiejszej prasie czytam,ze prawie 60 % /!!!!!!!/ popiera leppera i uwaza ,ze mial racje,chcac zwiekszyc deficyt i dalej rozdawac pieniadze.Teraz,juz po Wegrzech.To jest niewiarygodne.
Dlatego gdy widze taka oferte o ktorej napisalem,to namawiam kogo moge,bo to jest droga do normalnego zycia.Do nauki jezyka i zawodu.Do normalnego awansu.Do normalnego,spokojnego zycia.
brydzia / 2006-09-23 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja mam bardzo wielu znajomych za granicą i z rodziny również , i uwierz mi że oni jak przyjeżdżają do mnie to mi zazdroszczą co osiągnęłam
jakoś nie widzę po nich tego luksusu
jak ktoś ma głowę na karku naprawdę w Polsce można zarobić
warren buffet / 2006-09-23 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
smutne ale prawdziwe. niemcy po wojnie byly rozbrojone, placili kontrybucje. a gdzie sa oni a gdzie sa my ?? a przeciez to tylko pare KM w bok... da sie ? da. ale nie u nas
Krzych / 2006-09-23 13:20 / Płoteczka na forum
a co myślicie o ABG i QSM mam i czekam cierpliwie.
osesek / 2006-09-23 12:28 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
W moim interesie leży by ceny surowców zmalały do poziomu jak poniżej :
Cu - 5000 $/ t
Al - 1500 $/t
a pozostałych metali odpowiednio.
Ropa naftowa - 40 $/( ).
Uzasadnianie rzeczy oczywistych jest pozbawione sensu , bo jeżeli jest który, który oczywistości nie rozumie to i wyjaśnienia nie pojmie także.
Czy to co leży w moim interesie leży także w interesie innych a jeżeli tak to których ?
Zanim sporządzę spis zgodnych z moim interesem zapytam siebie o tych, których interes jest przeciwstawny z moim.
Są nimi ci, w interesie których leży by ceny surowców pnęły się w górę.
Czy po identyfikacji tych, których interes jest przeciwstawny z moim mogę uznać, że interes pozostałych jest zbieżny z moim ? Otóż nie ! Pomiędzy jednymi i drugimi funkcjonują tacy, których interes raz jest zbieżny z moim a drugi raz przeciwstawny. Są nimi ci, którzy korzyści czerpią w dwóch stadiach rynku. Powiem więcej, niektórzy z nich są w stanie te stadia rynku kreować ! Mógłbym małe co nieco jak to się robi napisać ale koń jaki jest każdy widzi.
Ktoś może zapytać, po co ty osesek tracisz czas na wypisywanie memorandum skoro jest wiele przyjemniejszych zajęć na tym bożym świecie ? Po co ?
Ja wiem.
"Powiedz mnie co leży w twoim interesie a wtedy twoje wypowedzi nabiorą prawdziwego znaczenia".
Ot, po to.
leone / 2006-09-23 13:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
takich cen nie bedzie
osesek / 2006-09-23 16:18 / Pan Tysiącznik
Nie twierdziłem.
A poza tym, twierdzę, że to co piszesz powyżej i w ogóle ma sens. A ponadto unikasz agresji, która psuje każdą wymianę myśli czego byliśmy, jesteśmy i ( oby nie ) będziemy świadkami. Co do rządów PiSu. Jestem wolny od zoologicznej nienawiści , jestem wolny od żądzy zemsty czy też żądzy rozliczeń bo wiem , że tego co minęło nikt zmienić nie jest w stanie. Najważniejsza jest przyszłość.
Wedle mnie może sobie rządzić PiS albo PO albo SLD albo PSL. Mnie jest egal. Byleby rządzili dobrze.
Nie ważne jaki jest kot, ważne aby lapał myszy.
warren buffet / 2006-09-23 10:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wczoraj trzaskalismy porcelane kolezance. ale sie zbruchałem. moja glowa :(((
szwajcar_ / 2006-09-23 12:36 / Bywalec forum
Rozumiem, że chodzi o zwyczaj rzucania zastawą w dniu zaślubin?
Widziałem coś takiego u rodziny na śląsku.
warren buffet / 2006-09-23 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie :) a dzis zastawa. znow picie :-)
Krzych / 2006-09-23 13:17 / Płoteczka na forum
film się urwał?
warren buffet / 2006-09-23 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie. ale blisko ;-)
Krzych / 2006-09-23 13:54 / Płoteczka na forum
można zgonić na politykę ,tyle się dzieje - Kaczynski 14:00 konferencja prasowa - będzie ciekawie.Lepper juz zamieszał.Nieoficjalne spotkanie Tuska z Pawlakiem.Oj bedzie się działo?
warren buffet / 2006-09-23 14:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niech to sie wyjasni, bo bedzie z gielda zle
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-23 09:33
Re: Komentarze po sesji 22.09.2006 [0]
czy moglibysmy kontynuowac wymiane pogladow ustalajac jakas stala godzine codziennych
spotkan np. 21-22.00 pn-niedz - bo jest czas na koncowke USA przy czym komentarze
wpisujemy jak dotychczas a obecnosc nieobowiazkowa :-). Haslo komentarzn po sesji sie
przyjelo i wiadomo juz gdzie szukac skomentuj
gabrik / 2006-09-23 15:23 / portfel / Wierny Forumowicz
jestem za !!!!!!!!!!!!!!
jaga / 83.22.213.* / 2006-09-23 09:32
bardzo chetnie oczekuje waszego zdania na temat 05 NFI, jest na max minimum , 28 walne , mało akcji na rynku czy to nie ideał dla rekinów?
warren buffet / 2006-09-23 10:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
byc moze. taniej poprostu raczej byc nie moze. bylo po 2,50 i znow spuscili je do 1,90. dzialo sie bedzie na bank
tomeks / 2006-09-23 09:21 / Bywalec forum
DO NAVIGARE
nie bierzesz jednak jednego pod uwagę, popyt
nie został wykreowany przez większą zamozność
kupujacych ale wyłącznie przez większą
dostępność kredytu hipotecznego.Nie wiem czy
zauważyłeś albo może słyszałeś ile w tym samym
czasie powstało firm ściągających
długi?Dużo,barzdo dużo.I wiesz co one robią ?
Czekają cierpliwie na tych ,którym się wydawało
,ze krydyt hipoteczny jest tani(bo toprzecież
to tylko kilka procent).Bo nagle przyjdzie
wielkie bum na rynku nieruchomości.
Wielu oczywiście skorzystało wskakując
odpowiednio wcześnie dotego pociągu i
realizując zyski po dwóch trzech latach.Ale
niedługo wiele z tych skredytowanych mieszkań
pojawi się w rękach banków , a te wypusczą je
na rynek za niższe ceny.Ci którzy zainwestowali
w kilka nieruchomości będą mieli ciepło
samuraj jack / 2006-09-23 02:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dobranoc, dobranoc:)

sny, a zwłaszcza okresy przed snem powinny być na czerwono...-;))))

pozdrawiam
4404 / 213.134.160.* / 2006-09-23 15:40
Okresy sa zawsze na czerwono...
Bogoos / 2006-09-23 01:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to co ? Gasimy Światło ?
Dobranoc. Zielonych snów.
risky-rainmaker / 2006-09-23 00:40 / Ostatni Optymista
Warren.....znów drugi...:(
http://biznes.onet.pl/0,1407393,wiadomosci.html
warren buffet / 2006-09-23 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe. trudno. jak alchemia wypali bede pierwszy :D
samuraj jack / 2006-09-22 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rzuciłeś okiem na skrzynkę?
Lechu / 2006-09-22 23:34 / portfel / Po prostu Lechu...
juz drugi komentarz przeczytalem i czytam: ble ble ble, ble ble, ble ble ble ble.. Chcialem dodac jeszcze jedno ble ale to by bylo bez sensu:) Ogolnie chce powiedziec ze tesknie za panem Danielem... Pozdrawiam...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy