Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda nie lubi politycznych zawirowań

Giełda nie lubi politycznych zawirowań

Money.pl / 2006-09-22 17:15
Komentarze do wiadomości: Giełda nie lubi politycznych zawirowań.
Wyświetlaj:
pkaczmarek / 2006-09-22 23:20 / Bywalec forum
brydziu a co myslisz o lotosie?
brydzia / 2006-09-22 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobacz wykres to zobaczysz jaki ma na razie trend
pkaczmarek / 2006-09-22 23:26 / Bywalec forum
z tego co widze to nidlugo chyba kupie. myslisz ze to bedzie dobra decyzja?
lojka / 2006-09-22 22:54 / Tysiącznik na forum
Moim skromnym zdaniem to jeszcze minimalnie w dół a później tylko w górę. I to na pewno nie będzie maj. Maj już przeżyłam i wiem co mówię.
pkaczmarek / 2006-09-22 23:20 / Bywalec forum
brydziu co myslisz o lotosie??
brydzia / 2006-09-22 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzisz jeżeli surowce będą dalej tracić co jest bardzo prawdopodobne , to będziemy spadać i do góry nie bardzo będzie miało nas co ciągnąć
bo budownictwo stało się tak drogie , że niedługo nie będzie miał kto tak drożejących mieszkań kupować
a pieniądze z unii wykorzystujemy w ułamkach procentów
wypowiadała się przedstawicielka unii , że jak się nie poprawimy w wydawaniu środków na drogi to po prostu nam je zabiorą , bo po co nam pieniądze jak nie potrafimy ichwydawać
ziggie / 2006-09-24 12:24
A prezydent Irlandii powiedziala,ze potrzebuje w swoim kraju jeszcze pare tys. Polakow bo nie ma kto przerabiac srodkow unijnych. To ja nie rozumiem jak to jest---u kogos mozemy,a u siebie nie????????
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-23 00:39
Brydziu, a propos mieszkań to jest akurat całkiem odwrotnie niż piszesz: ceny idą w górę bo w dalszym ciagu popyt wielokrotnie przewyzsza podaż. Rozejżyj sie wokół siebie, zapewne nowe inwestycje policzysz na palcach jednej ręki. Jeszcze dziura w ziemi nie wykopana a ludzie już ustawiaja sie w kolejke zeby to kupic. Ceny jak widać nie grają roli....
brydzia / 2006-09-23 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak było z cukrem przed wejściem do unii , ludzie sami zgotowali sobie ten los drogich mieszkań , ja mieszkam w domu i jak czytam ile kosztuje metr mieszkania w bloku to się zastanawiam , czy ci ludzie nie potrafią liczyć , jaki dom z działką można mieć za te pieniądze
Burżuj z chatą ;-) / 83.22.54.* / 2006-09-23 11:07
Ceny mieszkań przestały rosnąć. Zauważyły to już chyba wszystkie media, z wyjątkiem Wyborczej.
Ale Agora obudziła się i zaczęła wydawać swoje pismo poświęcone rynkowi nieruchomości, więc w wyborczej zawsze przeczytasz, że ceny mieszkań będą rosły jeszcze długo.
Cena metra kwadratowego mieszkania nie wzrasta, bo kupującym skończyła się zdolność kredytowa.
Kredyt na czterdzieści lat - dłużej sie nie da, bo klient zemrze, nim spłaci kredyt.
Sztucznie podwyższać zdolności kredytowej juz się nie da, bo już dawno banki liczą całkowity koszt utrzymania w Warszawie równy 300 zł.
Zabrakło paliwa do dalszych wzrostów.
Oczywiście kto kupił teraz mieszkanie nie dopuszcza myśli, że ceny przestały rosnąć (jeszcze nie spadają), ale to normalna reakcja ludzkiej psychiki.

Dodać jeszcze należy, że ceny wynajmu od pewnego czasu gwałtownie spadają (20 do 30% procent to już praktycznie krach na rynku wynajmu), więc te niedawne zapewnienia i symulacje doradców finansowych: - Weź kredyt, a sam sie będzie spłacał z wynajmu. - wzięły w łeb.

P.S.
Sam od dawna wynajmuje i wciąż można na tym zarobić. Jednak gdybym do normalnych kosztów utrzymania mieszkania pod wynajem, obowiązkowych remontów, nieuniknionych okresów, kiedy mieszkanie stoi puste, a czynsz płacić trzeba miał jeszcze doliczyć raty kredytu, to już byłbym na tym interesie pod kreską.
Taki jeden / 2006-09-23 14:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ceny będą spadać jak wprowadzą kataster. Np Burżuja za chatę o wartości 1mln zł (załóżmy 2% wartości co roku) zapłaci 20tysięcy zł i to co roku. Do tego 30 tyś od zysków z akcji no to fiskus sie obłowi nieżle.
Kenobi / 2006-09-23 01:26 / Uznany malkontent giełdowy
Właśnie, że jest odwrotnie niż Ty piszesz. Ceny mieszkań już przestaly iść w gorę, bo zostały sztucznie wywidnowane w związku z nowymi podatkami od stycznia 2007 jak i przez spekulantow zagranicznych. Ludzi w Polsce nie stać już na tak drogie mieszkania, bo ich ceny w ciągu roku wzrosly o 70%, a place realne tylko ok. 3%. Kredyty we frankach szwajcarskich po ostatniej podwyżce stóp poodrożaly, a jeszcze w tym roku spodziewane są dalsze dwie podwyżki. Do tego osłabia się złoty, co także podraża kredyt walutowy.
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-23 02:40
Kolego, teoretyzujesz i to całkowicie ale to całkowicie nietrafnie. Tak sie składa, że kupiłem niedawno dwa mieszkania na nowych osiedlach i mam styczność w praktyce z tym o czym Ty jak widać nie masz zielonego pojęcia. Po pierwsze ceny NIE przestały rosnąć. Podpisywałem umowy kilka tygodni temu placąc za metr kw cenę X. Dzisiaj cena za metr (w ramach tej samej inwestycji) jest juz wyzsza o ok. 15%. I kolejne etapy będą sukcesywnie drozsze. I będzie tak do czasu aż nie pojawi sie większa liczba nowych inwestycji na co sie na razie nie zanosi. Koniec kropka. Dalej: zareczam Ci że 90 procent nabywców to nie zadni zagraniczni spekulanci tylko normalni polacy którzy chcą dobrze i nowoczesnie mieszkać (wiem to z rozmów z pracownikami developera). I jak widać stać ich jednak na zakup bo mieszkania rozeszły sie jak swieze buleczki i wzrost plac o 3% nie ma tu widocznie nic do rzeczy. Na rynku pierwotnym NIE MA praktycznie wolnych lokali (zamiast tylko czytać gazety wybierz sie do jednego czy drugiego developera i dowiesz sie jak jest naprawdę) A kredyt we frankach jest w dalszym ciagu oplacalny (wiem to równiez z doswiadczenia a nie z teorii) a kiedy przestanie być oplacalny to mogę w dowolnej chwili zrobić przewalutowanie więc w czym problem? Na tym zakoncze bo jest juz późno a mnie na dodatek zaczyna nudzić ta dysputa. Powiem na koniec tak: zamiast wiecznie teoretyzować zrób coś w koncu naprawdę - może się czegos nauczysz.... I przestań w wreszcie wprowadzać w błąd.
Kenobi / 2006-09-24 11:43 / Uznany malkontent giełdowy
Mam nadzieję, że Twoja wiedza oparta o naganiananie dewelperów (robią to przecież bezinteresownie), jak i pojęcie co to jest kredyt i jak się go spłaca (a całe rzesze jest takich co biorą kredyty po raz pierwszy w życiu i nawet nie czyta jego warunków, nie mówiąc już o ocenie możliwości jego spłaty, o czym dowiadują się jak puka komornik) jest równie głęboka jak na temat inwestwania na giełdzie i cyklach giełdowych. Chcieć, a móc - to jest ogromna różnica. Poziom wywodu żenująco niski, nie wiem tylko czy z braku odpowiedniej wiedzy, czy celowo? Poczytaj sobie tu inne komentarze, ludzi prezentujących praktyczną wiedzę, zanim zdobędziesz wlasną, bo to, że inni podejmują dziś decyzje nieświadomi ich konsekwencji w przyszłości, nie oznacza jeszcze, że są one mądre, ani nie jest żadnym argumentem dla innych, chyba, że jak na giełdzie z powodu instynktu stadnego, ale - jak historia pokazuje - to metoda , delikatnie mówiąc, zawodna.
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-25 00:14
Kenobi, serdecznie dziekuje za Twoją "troskę" o stan mojego portfela oraz poziom mojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Aby Cie choc trochę uspokoić powiem tylko, że radze sobie samodzielnie juz od kilkunastu lat. Pierwsze własne przedsiebiorstwo załozyłem 15 lat temu tuz po studiach i od tego czasu zmuszony jestem podejmować decyzje "mniej lub bardziej świadom ich konsekwencji w przyszłości". Raz były lepsze raz gorsze ale nie mam powodów do narzekania... W nieruchomosci inwestuję dopiero od 4 lat więc w tym zakresie moja wiedza nijak nie moze sie równac z Twoją ( a propos skąd to idiotyczne przypuszczenie, że developerzy robią cos bezinteresownie? Wydawało mi sie, że są przedsiębiorcami a nie kretynami. No ale Ty wiesz przecież lepiej....) Co do mojego inwestowania na giełdzie, muszę Cię rozczarować: nie dość że moja wiedza na temat inwestowania i "cyklów gieldowych" (powaliłes mnie na kolana tym terminem) nie jest głęboka, to wręcz przeciwnie, jest prawie tak płytka jak wiekszość Twoich wywodów. Pomimo tego ( a może właśnie dlatego) w ogólnym bilansie "strat z inwestycji giełdowych nie odnotowano" :)

W jednym się Toba zgadzam w 100%: Chcieć, a móc- to jest ogromna różnica i zapewne Twój zasadniczy problem. Ale (cytując słowa Oseska) "To jest Twój, Kenobi, problem i Twoich najbliższych. A poza tym wszystko OK."
vicek / 213.134.160.* / 2006-09-23 15:56
Masz rację.Tespadki cen mieszkań to są tylko spadki "medialne", prasowe, nieprawdziwe i nie wiem kto ma w tym cel by taką brudną politykę uprawiać.
Cemy mieszkań rosna i będą rosły.
Nie patrzcie tylko na zbyt krajowy. W krakowie idą jak woda całe KONDYGNACJE mieszkań kupowane przez deweloperów zagranicznych. Cenna to temat drugorzędny. Idą apartamenty po 1 milion dolarów u Zasady. Nastepne trzy są w stanie wykoczeniowym i napewno nie będa długo czekać na kupca. Ceny -ponad miliongolarów za sztukę.
I niech mi nikt nie wmawia, że ceny mieszkań tanieją.
Odnośnie wynajmu nie mam roreznanian Nie dyskutuję.
Pozdrawiam.
vicek / 213.134.160.* / 2006-09-23 15:56
Masz rację.Tespadki cen mieszkań to są tylko spadki "medialne", prasowe, nieprawdziwe i nie wiem kto ma w tym cel by taką brudną politykę uprawiać.
Cemy mieszkań rosna i będą rosły.
Nie patrzcie tylko na zbyt krajowy. W krakowie idą jak woda całe KONDYGNACJE mieszkań kupowane przez deweloperów zagranicznych. Cenna to temat drugorzędny. Idą apartamenty po 1 milion dolarów u Zasady. Nastepne trzy są w stanie wykoczeniowym i napewno nie będa długo czekać na kupca. Ceny -ponad miliongolarów za sztukę.
I niech mi nikt nie wmawia, że ceny mieszkań tanieją.
Odnośnie wynajmu nie mam roreznanian Nie dyskutuję.
Pozdrawiam.
tomeks / 2006-09-23 09:02 / Bywalec forum
nie bierzesz jednak jednego pod uwagę, popyt nie został wykreowany przez większą zamozność kupujacych ale wyłącznie przez większą dostępność kredytu hipotecznego.Nie wiem czy zauważyłeś albo może słyszałeś ile w tym samym czasie powstało firm ściągających długi?Dużo,barzdo dużo.I wiesz co one robią ? Czekają cierpliwie na tych ,którym się wydawało ,ze krydyt hipoteczny jest tani(bo toprzecież to tylko kilka procent).Bo nagle przyjdzie wielkie bum na rynku nieruchomości.
Wielu oczywiście skorzystało wskakując odpowiednio wcześnie dotego pociągu i realizując zyski po dwóch trzech latach.Ale niedługo wiele z tych skredytowanych mieszkań pojawi się w rękach banków , a te wypusczą je na rynek za niższe ceny.Ci którzy zainwestowali w kilka nieruchomości będą mieli ciepło.
Burżuj z chatą ;-) / 83.22.54.* / 2006-09-23 11:11
Chwilka z humorem

Kiedyś w pracy rozmawialiśmy o nowych mieszkaniach i byłem bardzo zdziwiony, jak wiele młodych kredytobiorców było zdziwionych, że za mieszkanie, prócz kredytu, trzeba płacić co miesiąc czynsz.
Sadzili, że skoro mieszkanie jest hipoteczne, to czynszu się nie płaci.
risky-rainmaker / 2006-09-22 23:03 / Ostatni Optymista
Witam Wszystkich po 2 dniowej nie obecności....Brydziu widziałaś info Getinu z 21 godz ? Robi się ciekawie....ale czy mu się uda....nikomu jeszcze się nie udało
gabrik / 2006-09-22 23:03 / portfel / Wierny Forumowicz
juz daliśmy pupy z reformą finansów(podatki etc.) a zakładając że teraz za rok 1,5 sytuacja zacznie się w gospodarce pogarszać to nie złapaliśmy szansy(jak zawsze)
brydzia / 2006-09-22 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak mogliśmy złapać , jak kaczyński nie odróżnia popytu od podaży
gabrik / 2006-09-22 22:40 / portfel / Wierny Forumowicz
napiszę tylko FULL PROFFESIONAL wszyscy myśleli że będzie zwała jak w maju nic z tego już wiedzieli czym grozi taka wyprzedaż i teraz robia to super inteligentnie
brydzia / 2006-09-22 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
wszędzie teraz analitycy mówią że mamy hossę bo midwig ciągle bije rekordy - no tak jak taki lentex rośnie 30% dziennie to pewnie
Kenobi / 2006-09-23 01:44 / Uznany malkontent giełdowy
Trwa dystrybucja akcji rozpoczęta dużo wcześniej, niż wielu graczy zdołało to zauważyć (niektorzy dziwili się co ten "głupi" MS robi z tym PKN, sprzedając swoje akcje po 58,50). Zawsze w końcówce hossy rosną małe spółki. Wkrótce i one dołączą do ogólnego trendu wytyczonego przez duże spółki. W przyszłym tygodniu spodziewane są dalsze złe dane ze Stanów (rynek nieruchomości. Będzie coraz mniej takich, którzy będą mieli wątpliwości co się będzie działo z akcjami. Już nawet decyzja FED nic nie pomogła w nastrojach, co przepowiadali niektórzy "fachowcy" od giełdy jakich wszędzie pełno, paru takich codziennie z uporem maniaka produkuje się na tym forum, zupełnie nie zwracając uwagi na to, co się wokół dzieje.
gabrik / 2006-09-22 22:47 / portfel / Wierny Forumowicz
niech sobie mówią ja mam swoją teorię
brydzia / 2006-09-22 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
a jaką , bo ja myślę że rynek nie ma pieniędzy i idziemy w dół , teraz takich zjazdów nie będzie bo zagranicy już tyle nie ma i tak agresywnie nie wychodzi
Kenobi / 2006-09-23 02:09 / Uznany malkontent giełdowy
Po co ma agresywnie wychodzić, żeby tracić? Czytają to forum (inne też), widzą ile jest jeszcze napalonych leszczy z ciężko zarobionymi oszczędnościami, którzy z jednej strony chcieliby łatwo zarobić, z drugiej są stale umiejętnie naganiani do zakupów (trochę spadło, więc już za chwilę znów będzie hossa) i jest jeszcze spokojnie. Sytuacja zmieni się jak okaże się, że leszcze są zapakowane w akcje na full i jak przyjdzie jakaś zła informacja, to uruchomi mechanizm znany z historii giełd.
mari / 2006-09-23 11:32 / Achi
oj Kenobi widzę że altruista z Ciebie jak jasna cholera
Kenobi / 2006-09-24 11:48 / Uznany malkontent giełdowy
Realista Mari, realista. Przeczytaj sobie weekendowy Parkiet, po co ja mam się pocić?
brydzia / 2006-09-22 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gabrik - indeks CRB długo na wzroście nie wytrzymał i ropa również
brydzia / 2006-09-22 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale lepsza taka zwała niż takie kiszenie w dół
gabrik / 2006-09-22 22:46 / portfel / Wierny Forumowicz
lepsza dla kogo? nie dla funduszy i rekinów a do 2200 jeszcze daleko oj daleko ale dziś wreszcie jakiś mądry powiedział że to nie nasza polityka a sytuacja na giełdach światowych ciągnie nas w dół
Kenobi / 2006-09-24 11:52 / Uznany malkontent giełdowy
I słusznie, nie wiem tylko czy dodał, że ta sytuacja na giełdach też z czegoś się wzięła przecież?
brydzia / 2006-09-22 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież ja od rana piszę że cały świat na czerwono
ale ja mądra nie jestem
gabrik / 2006-09-22 22:51 / portfel / Wierny Forumowicz
ja dziś i kilka ostatnich dni nie brałem udziału w sesjach (dziś tylko do 11)
brydzia / 2006-09-22 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
a zająłeś jakieś pozycje czy nie
gabrik / 2006-09-22 23:01 / portfel / Wierny Forumowicz
nie, dalej 800 jest moim czarnym koniem więc jeszcze mam czas ;-) wybicie z diamentu według mnie nastąpiło już dołem teraz jeszcze do wtorku poczekam na drastyczne decyzje ale w poniedziałek juz gram cały dzień więc pewnie będę już łapał pozycję
Wall Street / 2006-09-22 22:01 / Bywalec forum
co myslicie o raporcie hutmena? wyglada ciekawie ale...
brydzia / 2006-09-22 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobacz zysk na akcję hutmena i kghmu , myślę że na razie hutmen za dużo nie podskoczy , wszystkie infa są w cenie
chociaż wszystko może się zdarzyć
JA / 2006-09-22 22:38 / Tysiącznik na forum
tak na razie nie skoczy 30% ale też nie spadnie za dużo, jesli na jedną akcje przypada 2 prawapoboru a zysk na akcję ma się jeszcze mocno zwiększyć to wartość księgowa do końca roku powinna być nie niższa niż ok 50 zł za sztukę ale tomże się zwiększyć - skok może być jeśli się zdecydują na jakąś nową branże a to podobno ma być w październiku więc można go sobie teraz potrzymać jeśli nie ma się ciekawszych spółek na oku
brydzia / 2006-09-22 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli będą nowe akcje to zyski się rozwodnią i raczej będą mniejsze niż większe , tak mi się coś wydaje
Wall Street / 2006-09-22 22:20 / Bywalec forum
a jesli juz w temacie spolek romana, to mysle ze interesujaca jest dzisiejsza pakietowka - 235 000 szt Alchemii za 10 105 000 zl (43.00)
brydzia / 2006-09-22 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
tam jest 57 mln akcji a wartość księgowa jest 1,9 na akcje
a kurs 44 zł
Bogoos / 2006-09-22 21:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Napiszcie co macie Kochani
Mój stan posidania:
- KGHM (50%)
- BIOTON (10%)
- LUBAWA (10%)
- PGNiG (30% niestety)
oll1 / 2006-09-23 15:44 / portfel / Tysiącznik na forum
MSZ - 30%
QSM - 17%
Jago - 14%
Getin - 12%
Lentex- 12%
Reszta gotowka.
oll1 / 2006-09-23 16:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Aha. no i przeciez Borysa jeszcze mam kapke :)
Taki jeden / 2006-09-23 12:48 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pollena Ewa - 20%
Millennium - 50%
Próchnik - 6%
BMP - 5%
PGNiG - 4%
Jago - 2%
Do tego gotówka + Obligacje jako rezerwa na innym rachunku.
janusz / 2006-09-22 22:01 / Bywalec forum
MCI -40% ( kupione niestety na " szpicy" , ale poczekam )
Bankier - 30%
Millennium - 10%
kasa na kontrakty - 20 % ( oj dawno nie grałem)
pozdrawiam
lojka / 2006-09-22 21:11 / Tysiącznik na forum
Cześć!

Witam wszystkich

Może mi ktoś wytłumaczy co to znaczy, że Bioton ma warunkowe podwyższenie kapitału?

Czy to jest dobra czy zła wiadomość?

Przepraszam, że takiemu laikowi jak ja możecie odpowiedzieć.

Z góry dziękuję
Bogoos / 2006-09-22 21:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdzie jest takie info ?
lojka / 2006-09-22 21:22 / Tysiącznik na forum
w money.pl na "komunikaty ze spółek"
Bogoos / 2006-09-22 21:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie jestem biegły w tych sprawach ale z tego co sie orientuje operacja taka służy przyznaniu akcji pracownikom, zarządowi lub podmiotom powiązanym kapitałowo. Bioton nie jest pierwszą spółką, która przeprowadza taka operację.
slaw / 2006-09-22 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Ktoś tutaj nizej nappisalże jak nasdaq sie nie podniesie to u nas tragedia. Dlaczego my sie odnosimy do najgorszych ameryańskich indeksow bo dow tak żle technicznie nie wygląda.
gabrik / 2006-09-22 22:38 / portfel / Wierny Forumowicz
sław poczytaj posty STROKUSIA będziesz wiedział dlaczego NASDAQ
tomeks / 2006-09-22 21:13 / Bywalec forum
ale na razie nie wyglada to dobrze, dow na minusie 0,43
pkaczmarek / 2006-09-22 20:52 / Bywalec forum
coś wiadomo w sprawie koalicji??
jacekp2 / 2006-09-22 20:48 / Bywalec forum
BRYDZIU.jak sądzisz karkoś już skupił te 30% ferrum,
i jeszcze te info odnośnie wcześniejszej publikacji raportu,co o Tym sądzisz,co ten gościu kombinuje
brydzia / 2006-09-22 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
a od kogo i za co miałby te akcje kupić
na rynku akcji jest mało i rządzi nimi spekuła
ja takich zabiegów nie rozumiem , tutaj mamy tzw. owczy pęd , Karkosik dał wcześniej zarobić to teraz też tak będzie
wszyscy to powtarzają i spekule w to graj
Jeżeli na całym rynku jest kiepsko to dochodzą do głosu sspółki " windujące " lentex , skotan , hutmen -choć on się teraz trochę przejadł bo jest ferrum , drozapol pod pp , teraz też prochem pod pp itd.
ale z takimi spółkami trzeba strasznie uważać , bo rosną a za chwilę mogą spadać -
przecież pan Karkosik nie skupuje akcji z rynku po 60 zł
jacekp2 / 2006-09-22 22:33 / Bywalec forum
czyli spola zaleszczona i dolowanie,tylko na ile spekula
pozwoli
brydzia / 2006-09-22 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale obserwując ją cały dzień i wchodząc krótko na spadkach można tam zarobić , choć ryzyko duże , ale przy takich obrotach zawsze można wyjść ,
Wall Street / 2006-09-22 21:53 / Bywalec forum
hmm moim zdaniem o wiele istotniejszym info od zawarcia umowy jest wlasnie to przeniesienie terminu publikacji raportu, najprawdopodobniej moze to posluzyc w celu obnizenia kursu co przyda sie romanowi k. przy ogloszeniu wezwania, tak czy owak rowniez siedze na ferrum i te posuniecia cos mi smierdza
Romi / 2006-09-22 20:34 / portfel / Koci Tata
Czy wie ktoś kiedy będzie dywidenda na rachunku od lubawy? Proszę o info może się powtarzam ale potrzebna mi kaska na nowy zakup -ostry spekulacyjny zakupik:))
pkaczmarek / 2006-09-22 20:36 / Bywalec forum
a jaki to ma być zakupik jeśli wolno spytać??
Romi / 2006-09-22 20:38 / portfel / Koci Tata
Powiedziałbym ale nigdy nikt mi nie powiedział że naganiam i chce aby tak pozostało:))
pkaczmarek / 2006-09-22 20:40 / Bywalec forum
ale to nie ma nic z naganianiem :) pytam po prostu z czystej ciekawości
izrael / 2006-09-22 20:32 / Tysiącznik na forum
Prosze o rade doswiadczonych graczy. mam kupione 500 akcji kghm po 107 zl. jak myslicie trzymac i czekac kiedy dobije do tej sumy by wyjsc bez straty czy sprzedac i zainwestowac w inna spolke liczac na odrobienie strat?
brydzia / 2006-09-22 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobacz wykres kghmu z ostatnich 2 tygodni i zobaczysz
że w takiej sytuacji się nie kupuje
brydzia / 2006-09-22 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
czy to jest całły twój kapitał
czy masz jeszcze coś
tomeks / 2006-09-22 21:06 / Bywalec forum
moim zdaniem
1/spadek ceny miedzi na świecie jest chwilowy
2/ chiny mocno zassają (fuj jakie słowo!)
2/będą dobre wyniki następnych Q
3/ sytuacja w polityce się unormuje (??)
czekać na min 120
Mnie dobrze zrobił wzrost biotka ,którego sprzedałem po śr.2,18 i dokupiłem kgh po 97,50.Trochę mi lżej bo też miałbym taką średnią cenę jak ty
Bogoos / 2006-09-22 21:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja kupowałem po 105,50 i nie zamierzam puścic ze stratą. Jak mawia Warren nie wiem czy za miesiąc czy pół roku ale myślę, że nie trzeba bedzie tak długo czekać. ;-)
wioletaw28 / 2006-09-22 20:17 / Bywalec forum
Po ile moga byc notowane pp MNI i jak to bedzie ustalone? Nie mieszkam w Polsce i nie wiem czy bedzie to oplacalne aby jechac az tak daleko i to zalatwiac , a niestety w cdm trzeba to zalatwic osobiscie. Prosze o pomoc. Dziekuje za zyczliwosc.
avers / 2006-09-22 20:49 / Bywalec forum
Nie mam rachunku w CDM, ale nie wierzę, że nie
można u nich zapisać się na nową emisję z PP
przez internet (moze wypowie się ktoś z rachunkiem w CDM.)
Notowania pp (jeśli będą) trwają kilka dni i jest czas aby podjąć decyzję - znając już notowanie czy sprzedać pp czy wykupić akcje . na dzis mozna podać tko na otwarcie pierwszego dnia notowań - cenę ustali rynek.
wioletaw28 / 2006-09-22 21:08 / Bywalec forum
...a jakie jest tko? sluchaj ja musialam jechac 1000km aby zalatwic pp Lubawy. Dzwonilam, prosilam i powiedzieli mi w CDM ze nie ma takiej mozliwosci przez net.
avers / 2006-09-22 21:35 / Bywalec forum
Tak patrzałem na stronę Cdm nie można - ale za to mozna
u nich składać zlecenia netem na CETO.
TKO (zwane technicznym kursem otwarcia ) to poprostu
cena pp. Mozna ją obliczyć :
notowania MNI 11/09 z pp = 13,84 (kurs zamknięcia)
notowania mni 12/09 bez pp-4.21 (tko)
------------------------------------------------------------------
różnica 9.63

lub ze wzoru : (13.84-1)/( 1/3+1)=9.63
-jeśli w dniu pierwszego dnia notowań pp kurs starych akcji mni będzie większy niż 4.21 należy oczekiwać że i pp będa miały cenę większa niż tko=9.63
wioletaw28 / 2006-09-22 22:03 / Bywalec forum
wielkie dzieki avers
bardzo mi pomogles, pozdrawiam
avers / 2006-09-22 22:13 / Bywalec forum
Ja również pozdrawiam.
(Oczywiście wszystkich.)
slaw / 2006-09-22 19:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Polimex przejmuje EPN stałem sie posiadaczem 2 dni temu
slaw / 2006-09-22 19:49 / Uznany Gracz Giełdowy
A2 adres podaj a i czuje sie w obowiązku też Ci fajnego typa zapodać d dzis zaczynam obserwacje
brydzia / 2006-09-22 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co ona ci zapodała , bo przegapiłam
slaw / 2006-09-22 20:11 / Uznany Gracz Giełdowy
projprzem mialem go w tamtym roku i jakoś mnie przekonały jej posty że warto jecze raz spróbować
brydzia / 2006-09-22 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
a czytałam dzisiaj , że to Zirpol sprzedał te akcje po 31 zł
slaw / 2006-09-22 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy
bo otrzebują cash na przejęcie czyli info powinno byc rychłe skoro nie czekali tylko wywalili pkc
brydzia / 2006-09-22 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
widziałeś raport półroczny - chyba nie ma się czym chwalić
pkaczmarek / 2006-09-22 19:32 / Bywalec forum
Coś tak mnie przeczucie mąci, że w poniedziałej trochę bardziej zazieleni się niż dzisiaj :-) Teraz sytuacja zacznie się trochę uspokajać i zagraniczni inwestorzy zaczną wracać ze swoimi pieniążkami do polski
brydzia / 2006-09-22 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie żartuj , zobacz rope i indeks surowców
Bogoos / 2006-09-22 19:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z tymi inwestorami to nie tak prędko raczej ;-(.
pkaczmarek / 2006-09-22 20:15 / Bywalec forum
coś mi się nie wyadaje ;-P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy