Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarze po sesji 22.09.2006

Komentarze po sesji 22.09.2006

strokuś / 2006-09-22 19:15
spodziewałem się jednak nieco więcej optymizmu na zakończenie, ale w sumie wymowa sesji jest w miarę zgodna z oczekiwaniami - po doji technicy mogą oczekiwać pewnego odbicia jak pod koniec sierpnia
z nasdaqiem sprawa wydaje się już przesądzona - po wczorajszej publikacji philadelphia fed piękne objęcie na pożegnanie i farewell
w przyszłym tygodniu jeżeli w20 wyjdzie powyżej 3000 to zamienię jeszcze INKa (chwilowo chyba się kończy) na dodatkowe szorty
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-09-23 15:34 / portfel / Wierny Forumowicz
strokuś jasniej z tym nasdaq? tak oczywisty jest na nim dół?
strokuś / 2006-09-23 20:56 / Uznany Bywalec forum i giełdy
w zasadzie nie ma rzeczy oczywistych jeśli chodzi o giełdę, ale nasdaq wydaje mi się łatwiejszy do analizy technicznej niż w20 - chyba trudniej tam strugać świeczki
w sumie od połowy lipca nasdaq idzie ładnym trendem wzrostowym i teoretycznie trend is your friend
ult i rsi taki trend zaczęły m-c wcześniej i na tej podstawie na początku sierpnia pisałem, że oczekuję wzrostu nasdaq
wtedy spodziewałem się ruchu do obszaru 2230-2270 - jest to obszar pomiędzy sma-200 a luką bessy z 12.V (a także liniami 3-letniego klina zwyżkowego)
no i do tego obszaru nasdaq dotarł - spodziewałem się też, że na trwałe sma-200 pokonać się nie uda i tego trzymam się nadal (oczekiwałem jednak, że i w20 urośnie w ślad za stanami, ale sprawdziło się połowicznie - miał być szczyt na początku września na 3400, a szczyt lokalny był, ale 3100 :-))
na brak siły na trwałe wybicie ponad sma-200 wskazuje zarówno technika, jak i opublikowane w międzyczasie dane fundamentalne
mamy potwierdzone objęcie bessy, rsi wybijające z trendu wzrostowego, macd przy swoim wieloletnim górnym ograniczeniu
pewności nigdy nie ma, ale na razie tak to widzę
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-23 09:29
czy moglibysmy kontynuowac wymiane pogladow ustalajac jakas stala godzine codziennych spotkan np. 21-22.00 pn-niedz - bo jest czas na koncowke USA przy czym komentarze wpisujemy jak dotychczas a obecnosc nieobowiazkowa :-). Haslo komentarzn po sesji sie przyjelo i wiadomo juz gdzie szukac
strokuś / 2006-09-23 20:24 / Uznany Bywalec forum i giełdy
w takich godzinach najczęściej właśnie piszę - ale jakoś specjalnie chyba nie ma się co umawiać - każdy pisze kiedy ma na to czas
samuraj jack / 2006-09-23 01:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jednemu z szanowanych przez Ciebie inwestorów napisałem dziś koło południa [niestety nie zapisałem kopii na skrzynce] mniej więcej to:
Zbliża się koniec września, ważny dla TFI i OFE. Już przy obecnym poziomie indeksów fundusze (przynajmniej te lepsze) odnotują zysk. W tak niepewnej sytuacji nie będą windowały indeksów, aby nie tworzyć zbyt wysokiej bazy dla kolejnych okresów. W zasadzie powinny się zadowolić obecnym poziomem, może nieco wyższym (jak się da).
W sierpniu i TFI i OFE sprzedały akcje za ok. 1 mld zł. Poziomy były bardzo podobne do obecnych. Tą sprzedaż będą kontynuowały {same tym przyblokują większe wzrosty).
Do dystrybucji akcji mogą wykorzystać ewentualny korekcyjny wzrost spowodowany zatrzymaniem bądź delikatnym wzrostem surowców (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-miedzi-rosna-przed-wolnym-tygodniem-w-Chinach-1484743.html=

Później (najpóźniej po 2 października) już nie będzie żadnego czynnika, który by powstrzymywał spadek. Dodatkowo przez tydzień (od 02.10) w Chinach nie będzie transakcji surowców, zwłaszcza Cu - dołowanie surowców.

Sam pisałeś o IPO kolejnego banku.
CRB dziś (w piątek) w zasadzie odrobił, co stracił.
Indeksy (w "Twój" nasdaq) w USA w dół.

... będziemy schodzili coraz niżej...

pozdrawiam
strokuś / 2006-09-23 09:29 / Uznany Bywalec forum i giełdy
"2006-09-23: Shares in China Merchants Bank (CMB), the mainland's sixth-largest lender, soared 25 per cent to HK$10.68 (US$1.38) during its Hong Kong trading debut on Friday as its US$2.4 billion initial public offering (IPO) attracted huge investor demand.[..]
The bank's IPO attracted share orders worth US$123.7 billion"
"the retail portion of the lender's H-share offering had been oversubscribed 266 times"
"Subscriptions from international institutional investors exceeded US$60 billion 35 times oversubscribed."

wygląda na to, że apetyt na chińskie banki nie zmalał, a oferta ICBC będzie blisko 9 razy większa i póki co prace nad nią idą gładko do przodu:
"September 21, 2006
Mainland and Hong Kong regulators will conduct hearings today to study the Industrial and Commercial Bank of China's (ICBC) plan for an initial public offering [...]
CSRC (China Securities Regulatory Commission ) is expected to finish its approval process for the IPO September 26."
Koniec IPO jest planowany na 27.X. Został m-c, a więc mamy yellow alert.
Za 2 tygodnie rozważającym longi zasugeruję raczej takie z rurką i plasterkiem pomarańczy czy limonki :-)
strokuś / 2006-09-25 10:37 / Uznany Bywalec forum i giełdy
"(Beijing Time):2006-09-25 14:23
China's securities regulator has approved the IPO prospectus for the Industrial and Commercial Bank of China's simultaneous listing in Shanghai and Hong Kong"
futurek / 212.2.99.* / 2006-09-24 20:42
zapowiada sie ze ten tydz to jest ostatnia szansa na wywolanie ruchu w gore w moim przekonaniu jednak najpierw spadek do okolic 2850 i potem w gore okolo 100-200p a potem i budzet nie pomoze ...
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-23 09:38
coz szorty mozna zamienic na leginsy i odwrotnie :-)
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-23 09:33
chyba nie maja co z swoja nadwyzka USD robic ... co sadzisz strokus o mojej propozycji?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy