Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarze po sesji 25.09.2006

Komentarze po sesji 25.09.2006

strokuś / 2006-09-25 21:13
podobnie jak Orzeł sądzę, że zbliża się koniec maluczkich (sorry Orle, że komentuję tutaj, ale nie daję rady śledzić tak dużej ilości komentarzy w jednym wątku - zerkam tam sporadycznie)
stały się po prostu zbyt modne
co raz to nowe TFI planują otworzenie funduszy inwestujących w małe i średnie
zwykle dzieje się tak, gdy dana inwestycja przyniosła duże zyski przez jakiś tam okres, vide fundusze typu Polska/Czechy/Węgry - wyrosły jak grzyby po deszczu, ale gdy już było za późno
dynamika wzrostu gospodarki zaczyna zwalniać, więc najlepsze czasy dla małych spółek szybko reagujących na zmiany w gospodarce mamy już prawdopodobnie za sobą
tyle w stylu Kenobiego - dla praktyków ważniejsze jest kiedy nastąpi moment przełamania
po ostatnich 2 sesjach gwałtownie wzrosła zmienność na midwigu
gdyby coś takiego zdarzył się na W20 to oznaczałoby lokalny szczyt już za kilka sesji
w przypadku midwigu moim zdaniem może to jednak oznaczać 1-3 tygodniową hiperbolę wzrostową
a ludzie mają teraz sporo wolnej kasy i chętnie odbiorą akcje na szczycie
co do dużych to zgodnie z przewidywaniami ten tydzień rozpoczął się wzrostowo - mimo, że W20 musiał dzisiaj iść pod prąd ropy i miedzi - ale się udało
RTS był dzisiaj o wiele bardziej prostolinijny: -3.5% w reakcji na zejście CRB poniżej 300
koniec końców surowce jednak lekko odbiły i myślę, że dotarcie W20 do np. 3030 jest bardzo realne
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-09-25 22:27 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeszcze jedno:
pan Mirosław Saj w Parkiecie 29.IV.br pisał
"Na rynku pojawiają się coraz to nowi inwestorzy, gotowi zbić fortunę. Często nie wiedzą,
jakie są typy zleceń na giełdzie, czym zajmują się spółki, w które inwestują, czy spółki
mają zysk, ale to ich nie zraża. Nastawienie na sukces i ułańska fantazja sprawiają, że
stopę zwrotu z portfela pozazdrościłby im niejeden zarządzający. Morał z tego jest taki, że
nie trzeba było uczyć się „tajników gry giełdowej”, bo teraz profesjonaliści mają bardzo ciężkie życie."
czyż nie zaczyna być podobnie jak wtedy?
kupić co popadnie i patrzeć jak rośnie po kilkadziesiąt procent, pośmiać się z fal, oporów, danych o katodach itp
za miesiąc, czy dwa będzie inna śpiewka.... no ale póki co carpe diem :-)
KANE niezal. / 83.30.26.* / 2006-09-25 23:59
hmm strokuś, ja zrobiłem tak: długie z piątku ustawiłem do sprzedaży o 20 pkt. wyzej niż wziąłem. O nastepne 10 pkt. w górę ustawiłem otwarcie krótkich, i jeszcze 10 pkt. w górę też krótkie. Długie poszły w siną dal z, ostatnie krótkie otworzyły się 2955.
Po 16 zmknąłem część krótkich - zrealizowałem zysk. Na razie mniej więcej wg. scenariusza. Dzień poślizgu - w normie. Dość przewidywalnie.
Co dalej? Teraz zbliża się moment niebezpieczny, bo zagadką jest poziom, na jakim się skończy wyiąganie. Ja już wymyśliłem swój punkt G (pzd. orzeł) do "okopania" się. Nie będe pisał jaki, bo każdy ma inny punkt G, to nieistotne jest.

Co oznacza zmykanie pozycji, zmniejszający się Lop? Realizację zysków. Ok 5k zamknięto, realizując zysk. Ktoś będzie miał niezłe wyniki, bez wielkich ruchów na w20.


3030? Byłoby miło.
KANE niezal. / 83.30.26.* / 2006-09-26 00:17
a małe i średnie spólki - mam Qsm i Lzp i jestem zadowolony :) Jeszcze nie sprzedaję. Jeszcze nie, ale wkrótce.
Z Brs na jakiś czas się pożegnałem. Bez żalu, bo na +.

Z zakupami sie wstrzymuję na razie. Staram się nabrać dystansu do zabawy na giełdzie. Nie spieszyć się i nie ulegać chwilowym watpliwościom :) Bo najtrudniejszą walkę każdy z nas toczy ze sobą samym :)
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-25 21:43
A jak objecie bessy na Nasdaq czy wzrost zmiennosci nie sugeruje jakis gwaltownych zmian?
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-25 22:01
uprzejmie prosze o stanowisko takze w imieniu:
2006-09-25 21:20:11 | *.*.*.* | slaw [ Tysiącznik na forum ]
Re: Na GPW wzrosty, ale przy niskich obrotach [0]
Gabrik Strokuś czy dzisiejszy atak na nasdaq coś zmieniaskomentuj
strokuś / 2006-09-25 22:19 / Uznany Bywalec forum i giełdy
IMHO coś zmieni wybicie ponad 2261
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-25 22:29
czyli za wairygodne mozna by przyjac ruchy poza 2850-3150 czy raczej dac szersza tolerancje 2800-3200?
strokuś / 2006-09-25 22:40 / Uznany Bywalec forum i giełdy
IMHO 2850 zdecydowanie tak, 3150 raczej też (o ile utrzyma się przez jakiś czas, bo przecież nie problem zasymulować)
gabrik / 2006-09-25 21:35 / portfel / Wierny Forumowicz
strokuś dziś USA dość mocno poszli trzeba przyznać miałem dziś ochotę na koniec sesji na krótką po 42 ale odpuściłem i chyba dobrze bo po takiej sesji w USA i koniec kwartału nasi to na 100% wykorzystają więc Twój pogląd że wzrośnie np do 3030 w pełni jest uzasadniony (moje rysowanie też dobiega do tego poziomu oczywiście im dalej tym wyżej)CRB lata koło 300 więc zobaczymy
strokuś / 2006-09-25 22:02 / Uznany Bywalec forum i giełdy
IMHO w terminie dłuższym niż tydzień dzisiejsza sesja w Stanach nie wiele zmienia
wzrost Nasdaq imponuje, ale wygląda na to, że nie pokona jednak na zamknięcie połowy czwartkowej czarnej świeczki
zobacz reakcję surowcowej Bovespy czy kanadyjskiego TSE - nie widać tam zbyt wiele radości i naśladowania skali wzrostów
u nas oczywiście będzie jednak lepiej i USA jutro na pewno nam pomogą
spodziewano się słabych danych z rynku nieruchomości - w sensie ilościowym były nieco mniej złe, a spadek cen domów uznano za dobry wskaźnik mniejszej inflacji w przyszłości
w środę po informacji odnośnie nowych domów te dane mogą być już jednak interpretowane inaczej
a co będzie to zobaczymy - w końcu analizujemy żywy, ciągle zmieniający się organizm i zawsze można się mylić w swoich ocenach :-)
gabrik / 2006-09-25 22:13 / portfel / Wierny Forumowicz
zgadza się gdyby to było tak proste to siedzielibyśmy gdzie indziej (hong kong np.) raczej USA miałem na myśli w krótkim terminie,moim zdanie pomijając AT dziś podaż nie atakowała bo biorą pod uwagę koniec kwartału i liczą że indeksy zostaną wyciągnięte wyżej ja stawiam na ruch w dół ale nie z uporem maniaka bo nie jestem zainteresowany udawadnianiem swoich racji a raczej wymiana poglądów i ewentualną weryfikacją swoich.
STROKUŚ pozdrawiam i mam nadzieję że te wieczorne pogawędki w tym miejscu staną się tradycją
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-25 22:24
pozdrawiam rowniez strokus zyskuje miano Profesora i tak bedziemy sie do niego zwracac co Ty na to? pozdrawiam nowa swiecka-gieldowa tradycja :-)
strokuś / 2006-09-25 22:35 / Uznany Bywalec forum i giełdy
daj spokój futurek, wszyscy poruszamy się po omacku, błądzimy i cały czas próbujemy coś z tego zrozumieć - tu nie ma profesorów, wszyscy są uczniami, a jedyna różnica to tylko taka, że jedni się uczą a inni nie
na szczęście większość tutaj obecnych stara się uczyć - nawet taki Fular vel Warren który kiedyś błyszczał negatywnie teraz pisze coraz bardziej z sensem (szacunek) - czas i głębokie korekty czynią cuda ;-)
warren buffet / 2006-09-26 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdrawiam. dziekuje.
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-25 22:46
jasne pokory nigdy za duzo ale ja potrafie docenic to ze masz -nazwe to "szerokie spojrzenie" i chetnie dzielisz sie tym z nami a to pozwala robic postepy w rozumieniu tego co sie dzieje i za to duze dzieki
gabrik / 2006-09-25 22:28 / portfel / Wierny Forumowicz
o to już dawno ma przyznany :-) więc zgadzam sie bez dwóch zdań
gabrik / 2006-09-25 21:38 / portfel / Wierny Forumowicz
generalnie tylko nie wiem czemu większość analityków twierdzi że jeszcze nie wyszliśmy z diamentu a moje rysowanie pokazuje że tak.....
strokuś / 2006-09-25 22:11 / Uznany Bywalec forum i giełdy
diament diamentem, a dla mnie ważniejsza jest linia łącząca dołki z 14.III, 28.VIII i 22.IX
jeżeli na logarytmicznym narysujesz kanał trendowy w okresie IX.2003-VII.2005 (na jego górnym ograniczeniu zatrzymał się spadek w X.2005 i VI.2006), a następnie narysujesz linię równoleglą do tego kanału, ale położoną wyżej o jego szerokość to uzyskasz właśnie tę linię
dodatkowo w jej okolicach znajduje się szczyt z X.2005 i dołek z III.2006
a definitywną pewność to będziemy mieli chyba dopiero poniżej 2860 :-)
warren buffet / 2006-09-26 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tam wam cos innego powiem. moze sie znow powtarzam. AT jak Wy nie umie - nie mam co rysowac i pisac. ja bardziej fundamentalnie. Ale dzis fundamentalnie - to coraz bardziej po omacku. nikt bowiem nie chce kupic KGHM i czekac 3 lata czy tam 2 zeby jego cena wrocila do ceny zakupu.

1. uwazam ze hossa smieciowa jeszcze portwa. nie wiem do kiedy, ale dystrybucja widze trwa. dopóki dystrybucja trwa do "słabych rąk" - dopóty ci powyzej 100cm w pasie nie bede wykonywac cudów....
2. zagranicy nie ma. czy jest cos bardziej wiarygodnego jak inwestor doswiadczony na swoim 130 letnim podworku, uciekający ze slamsow ?? chyba nie.
3. tfi bronią. bronia ale i dystrybuują :) co za słownictwo.

KENOBI ma racje. bedzie tragedia. ale dalej sklaniam sie jeszcze na ciut czasu wzrostowego....... nawet wiecej jak ciut.

4. tłum sie zawsze myli........ kiedy sie wydurniałem w maju - trzeba bylo pakowac walizki a nie dokonywac ostatnich konwersji na akcje............. to mnie nauczylo najwiecej.

teraz. jest faza tłumu: spadamy, bessa. moze byc odwrotnie, lecz trendu nie pokonaja w dluzszym terminie

tyle ode mnie. bardziej psychologicznie niz technicznie
gabrik / 2006-09-25 22:16 / portfel / Wierny Forumowicz
do jutra ,porysuję sobie trochę :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy