Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny dzień próby dla byków

GPW: Kolejny dzień próby dla byków

Money.pl / 2010-03-04 07:16
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny dzień próby dla byków.
Wyświetlaj:
Co Pan na to,Panie Knitter ? / 61.6.163.* / 2010-03-05 05:41

2010-03-04 19:23:59 | 61.6.163.* | Prosze o bezzwloczna reakcje!

Do Pana Marka Knittera ,opiekuna forum. [5]

Zwracam sie do Pana z prosba o natychmiastowe zaprowadzenie porzadku na tym forum.
Prosze o zlikwidowanie osob naruszajacych regulamin,oraz tych powodujacych niespotykany
poziom agresji.
prosze zlikwidowac chamstwo,nieuctwo i wszystkie bezsensowene ,niczego nie wnoszace
wpisy.
Widze, ze toleruje Pan psychicznie chorego czlowieka o loginie Obi-Wan Kenobi.Widze,ze
toleruje Pan chamskie,agresywne wpisy kogos o loginie Jaroslaw74.Kompletne zero,nie
majace pojecia o gieldzie,ale bezinteresownie atakujace kazdego na tym forum.
Prosze o skasowanie kogos ,kogo nie mozna nawet wpisac b-e-ss-i-or ,co Panskim zdaniem
daja forum te wypociny?
Co Panskim zdaniem wnosza wpisy kogos,podpisujacego sie Wielka Niedzwiedzica,osoby
usunietej z forum Onet.pl/
Dlaczego Pan to toleruje a usuwa osoby chcace temu zaradzic i przywrocic temu miejscu
dawna swietnosc???
Juz skasowaliscie loginy Kenobi,Dan kenobi i Don Kenobi.Co stoi na przeszkodzie,zeby
teraz usunac IP ,gdy ma juz wreszcie stale ???
Co stoi na przeszkodzie,zeby zablokowac pozostalych wyzej wymienionychj,z rowna pasja z
jaka usuwa pan pozostalych???
Czy takie wlasnie jest Panskie zadanie,sprowadzic to forum do zera ( a juz niedaleko
) ??? Czy za to wlasnie bierze Pan pensje i czy wiedza o tym wlasciciele portalu???
To bylo kiedys najlepsze forum w Polsce.Sam organizowal Pan nasze spotkanie wyjazdowe.To
Tu wlasnie pisali ludzie same konkrety.Podawali spolki i informacje.dzielili sie radami i
wskazowkami.
Co Pan z tego zrobil ???
Czy ten bezprzykladny gnoj sprawia Panu przyjemnosc???
Czy sprawia Panu przyjemnosc czytanie oblakanczych wpisow Obi-Wana i czy sprawia Panu
przyjemnosc,gdu wsciekli forumowicze pisza ze jest Pan zwyklym glupkiem???
A moze robi to Pan juz ze zwyklej,malpiej zlosliwosci,tak sobie,dla zabawy ???
Jesli tak wlasnie,to jest Pan wyjatkowo zalosny i powinien zostac bezzwlocznie
usuniety,poniewaz portal ponosi przez te Panska dzialanosc,wymierne,duze straty.
Gdyby to sie zdarzylo w mojej firmie,nie byloby juz po Panu sladu ,a na droge dostal
by Pan opinie,z ktora moglby sie Pan zatrudnic najhwyzej na budowie do prac fizycznych.
Redakcja forum / 2010-03-05 10:36 / Administracja forum
Szanowny Panie, dziękujemy za troskę o stan forum. Możemy Pana zapewnić, że moderujemy forum. Szkoda tylko, że w Pana liście uwagi słuszne mieszają się z insynuacjami i obrażaniem. Na przykładzie Pana listu widać, jak cienka jest granica między normalnym korzystaniem z forum, a jego psuciem.

Redakcja Forum (a na pewno nie pan Marek - kolejna insynuacja)
Pozdrawiam Redakcje ,kimkolwiek jest ! / 61.6.163.* / 2010-03-05 11:01
Drodzy Panstwo z Redakcji !

Adres byl do Pana Marka,poniewaz to on jest wymieniony na kazdej stronie jako
Opiekun Forum i to jego zdjecie tam widnieje.Zdecydujcie sie wiec i jesli to nie on,usuncie i zdjecie i wpis.

cienka jest granica między normalnym
korzystaniem z forum, a jego psuciem.


Nie ma zadnej cienkiej granicy, to Wy wciaz nie rozumiecie co jest przyczyna a co skutkiem.
Wciaz nie mozecie albo nie chcecie dostrzec,jak normalne jest forum i jak spokojne,dopoki nie pojawi sie forumowicz Obi-wan Kenobi i jak momentalnie wzrasta poziom agresji i wulkgaryzmow po jego powrocie.
I to niestety on wlasnie jest przyczyna upadku tego miejsca.
Kazdy normalny i porzadny czlowiek ma do wyboru TYLKO 2-e mozliwosci:
1.Porzucic to miejsce i dac sobie spokoj.
2.Dolozyc wszelkich staran,zeby zrownowazyc poziom glupoty i paranoi prezentowany przez Obi-Wana czyli Tomasza K.
Skoro tolerujecie ten stan juz 4 lata ,wniosek jest tylko jeden : identyfikujecie sie z jego wpisami,z jego klamstwami,manipulacjami,nierealnym obrazem swiata i oszukiwaniem niezorientowanych.I okazjonalnym reklamowaniem Radia Maryja jako "najlepszej stacji na swiecie" i prezentowaniem jej wypaczonego,falszywego obrazu naszej rzeczywistosci.
Niestety nie moge pisac inaczej,bo sprawa jest oczywista.Tylko jakim prawem dajecie sobie tytul,dawno nieaktualny "Portalu finansowego numer 1 " ????
Jesli wklejki Obi-wana sa przez was tak dlugo tolerowane i tak dlugo sa tolerowane wpisy takie jak w piatek,gdy gielda wzrosla o + 3 % a on jak zwykle pisze ze "kazdy widzi ze mocno spada ",to znaczy ze podobnie jak on sami nie gracie ,o graniu nie macie pojecia i tak samo "po polsku,bezinteresownie " umieracie ze szczescia na sama mysl,z e innym tez sie cos nie udalo.I odwrotnie,tak samo jak on bedziecie zapewne pisac o kazdym ,komu sie cos jednak udalo,ze to klamca,oszust,naganiacz,ubek itd.
Ponownie prosze o przemyslenie sprawy.I ponownie prosze o przypomnienie sobie jakie bylo to miejsce kiedys a jakie jest obecnie.
Eternit z Azbestu / 2010-03-05 12:31 / Tysiącznik na forum
Ty wciąz nie możesz pojąć, że to nie jest twoje forum i nie Ty tu ustalasz zasady.
Kenobi jest na tym forum od 4 lat i przez 3 lata był spokój, dopiero rok temu pojawiłaś się Ty i wraz z kilkoma zbankrutowanymibykami założyliście kółko do walki z opiniami o spadkach i zniszczyliście forum przepędzając z niego wartościowych forumowiczów zarówno byczych jak i niedźwiedzich.
bolek 77 / 2010-03-05 12:54 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz

pojawiłaś się Ty

_____________
heh
domyslam sie na czyim punkcie masz obsesje :D
"pojawiłas się " :)
bolek 77 / 2010-03-05 12:50 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz

2010-03-05 12:31:17 | Eternit z Azbestu
Ty wciąz nie możesz pojąć, że to nie jest twoje forum i nie Ty tu ustalasz
zasady.

ty pajacu nie mozesz pojac ,ze jest Regulamin forum i nie mozna pisac co slina na jezyk przyniesie
zapoznaj sie z trescia i potem sie wypowiadaj
dlaczego nie piszesz pod dawnym nickiem ?
Eternit z Azbestu / 2010-03-05 16:25 / Tysiącznik na forum
A niby który punkt regulaminu tego zabrania?
bolek77 / 2010-03-05 09:15 / portfel / Uparty Osiołek

Gdyby to sie zdarzylo w mojej firmie,nie byloby juz po Panu sladu ,a na droge dostal
by Pan opinie,z ktora moglby sie Pan zatrudnic najhwyzej na budowie do prac fizycznych.

Kropson załóż swój portal i nie marnuj tutaj swojego cennego czasu.
Będziesz mógł zatrudniać i zwalniać kogo chcesz.
Usuwać forumowiczów i ich wpisy.
Będziesz też mógł sie pod nich podszywać i pisać to co chciałbyś aby oni pisali.
Nie mam żadnych wątpliwości że twój portal będzie najlepszy w Polsce... a może nawet w UE?

A pana Knittera zostaw w spokoju. On ma swoich przełożonych i niech oni go sami oceniają.
bolek 77 / 2010-03-05 10:08 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz
2010-01-13 17:41:35 | bolek 77 [ Inwestor indywidualny, nie gawędziarz ]
Re: Rozdajemy rangi - jaką chcesz mieć przy swoim nicku na forum [1]
do bolka77 Uparty Osiołek
odbierz pocztę

2010-01-14 16:23:37 | bolek77 [ Portfel ] [ Uparty Osiołek ]
Zobaczymy ile warte jest twoje słowo?
_______________________________
w poczcie bylo napisane ze nie jestem kropsonem i nie uzyje nicku bolek 77 jezeli forumowicz osiolek nie bedzie znosil z archiwum wpisow zeby udowodnic błędne przypuszczenie
nie dotrzymujesz slowa wiec bede
btw 1 nick przyniósł mi Szczęscie -kazda inwestycja dała ~7% zysku
2 nieźle ci zalazl kropson za skóre skoro tak sie do niego przyczepiłes -masz dom, zone -czego zazdroscisz ludziom
3



A pana Knittera zostaw w spokoju. On ma swoich przełożonych i niech oni go sami
oceniają.

Pan Knitter poradzi sobie bez ciebie -miec obronce lizidupę nikt nie chce

Z uwagi na punkt 1 mozesz pisac ,ze jestem nawet Kaczorem
Ciesze sie z powrotu na forum do czikenów ;)
bolek77 / 2010-03-05 11:55 / portfel / Uparty Osiołek

w poczcie bylo napisane ze nie jestem kropsonem i nie uzyje nicku bolek 77 jezeli
forumowicz osiolek nie bedzie znosil z archiwum wpisow zeby udowodnic błędne
przypuszczenie

Nie lubię ujawniać prywatnej korespondencji, ale ponieważ kłamiesz - czuje się zmuszony:

Tresc CAŁEJ wiadomości:
----------------------------------------------------------------------
Witaj bolek77 Uparty Osiolek
Nie ma juz nicku bo chyba Cie to wkurza -nie bede.

Uparty jestes, ale durak :)
Nie jestem kropson creditsuse ,itd Pozdr

Masz jaja,to przepros za pomylke -czemu mi nie wierzysz ?
bolek 77 / 2010-03-05 12:11 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz
i w dodatku nie masz JAJ

-nie zajmuje sie bzdetami -moja poczta dawno wykasowana
meritum ISTOTNE
tylko sie osmieszasz .....ale ZAL
bolek 77 / 2010-03-05 12:52 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz
To z archiwum kiedy Redakcja usuneła prywatna korespondencje Biga Lebowskiego
____________________________________

2010-01-06 19:44:20 | | bolek 77
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"
Czesc Dude
Twoja prywatna korespondencja została z forum usunięta
więc bolek ze spacją mial racje :)
Najlepszego :)

2010-01-06 20:04:13 | | bolek 77
nie po to wyjątkowa Moneyowa poczta
zeby ujawniac prywatną korespondencję na forum publicznym
( nigdy nie wolno -niczyjej )
_____________________________
bez komentarza
I wez sie Pan do roboty ! / 61.6.163.* / 2010-03-05 05:49
A teraz prosze odfiltrowac wklejki Obi-Wana Kenobiego czyli Tomasza Ku.
Co Panu zostanie ???
A teraz prosze mi pokazac w tym co zostalo wpisy o GPW i o konkretnych spolkach ???
Znalazl Pan cos ???
A teraz moze o analizie technicznej i fundamentalnej ?? Znowu nic nie ma ???
No to moze o tym ile ktos na czyms zarobil ! Tez nic ???
Wiec co Pan tu robi,bo to juz nie jest forum gieldowe..To stypa grupki nieudacznikow,ktorzy stracili wszystko ,bo nie mieli pojecia o gieldzie.A teraz wylewajac wiadra pomyj na kazdego ,komu cos sie udalo,stworzyli grupe zalosnych nieudacznikow.
Lubi Pan byc nieudacznikiem??? Lubi Pan litowac sie nad soba???
Nie ???? To wytrzyj Pan okularki,bo zaszly mgla !
Eternit z Azbestu / 2010-03-05 02:49 / Tysiącznik na forum
Tak słabych obrotów w lutym sprzedawcy samochodów nie mieli od czterech lat - ogłosiła wczoraj firma Samar gromadząca dane o polskim rynku motoryzacyjnym.
-------------
Tak się kończy szykanowanie kierowców!
Teraz w Polsce będzie jak w Detroit... pracownicy branży motoryzacyjnej stracą pracę a ich dzieci zaczną mordować siebie nawzajem, przechodniów i policiantów... w sumie to już zaczeli.
bebe / 2010-03-05 03:04 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

pracownicy branży motoryzacyjnej stracą pracę a
ich dzieci zaczną mordować siebie nawzajem, przechodniów i policiantów... w sumie to już
zaczeli.

nie zaczynaj JB...;-)...;-((((((((((((((((((
choć muszę przyznać.., że dyskusję z "księżyca"...- masz jak w "banku"...;-))).......;-(((
Eternit z Azbestu / 2010-03-05 12:34 / Tysiącznik na forum
To całe szczęście, że nie jak w portfelu. :)
Pooh / 2010-03-05 03:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Zimno było :)
No i gdzie pojedziesz na ew. jazdę testową - po błocie pośniegowym?
Znaczy się - od biedy ma to sens, ale komu chce się przebijać przez zaspy, żeby dojść do salonu samochodowego.
Eternit z Azbestu / 2010-03-05 12:36 / Tysiącznik na forum
No na błocie łatwiej przetestować jak samochód driftuje... opony mniej się zużywają.

Raczej problemem są dziury w drogach... tusek obiecywał budowę dróg... ale narazie buduje tylko radary.
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 213.238.65.* / 2010-03-04 23:59
...tak na wszelki wypadek powielam, to co myśli chojrak podszywający się pod Kena, a co myśli niedźwiedzica:

wisisz mi kalafiorem - i reszta was frajerow jak kenobi bess itp -
zalosnych
zyciowych nieudacznikow - bez kasy bez grosza - czekajacych na spadki
zawsze bedziecie jako ci goli, smutni, rozgoryczeni
milo was czytac - zescie takie nieudaczniki
dobrze ze swiat i takich ma - jest z kogo skubac kase
wisi mi to wasze komentowanie - wiem z kim mam do czynienia
jestescie zerem gieldy - chical czy nie chcia
Wole byc pazdziezem niz nieudacznikiem zyciowym.

No to sobie wyobraź, że WIELKA NIEDŹWIEDZICA zanim stała się
niedźwiedzicą, była(a może był..) w roku pańskim (Anno Domini) 2008
WIELKIM BYKIEM... gotowym stanąć do walki z najbardziej wygłodniałymi
niedźwiedziami, no i stanął do walki, ale wtedy w tym kraju nad Wisłą nie
było takich wojowników, bo wszystko SPIER-DALA-ŁO jak prusaki za szafę,
początkowo bez jakichkolwiek sygnałów ze świata i polała się krew, bo na
polu walki został JEDEN BYK.... od tamtej pory wniosek był jeden - z tymi
CHU-JAMI to tylko obstawiać spadki... problem w tym, że teraz te same
***** chodzą napier-dolone butaprenem, gandzią czym tylko popadnie i
ciągną wszystko w górę, mimo że sygnały ze świata napływają czasem gorsze
niż w czasie spadków z 2008.
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-05 00:50

WIELKA NIEDŹWIEDZICA zanim stała się
niedźwiedzicą, była(a może był..) w roku pańskim (Anno Domini) 2008
WIELKIM BYKIEM

w 2009 bylas niedzwiedziem,
heh, skad my to znamy
dymanko jak sie patrzy

skad wy sie bierzecie ? wy naprawde nie macie co z pieniedzmi robic ?
Eternit z Azbestu / 2010-03-05 00:04 / Tysiącznik na forum
Podziwiam chęć wiecznej walki z rynkiem... ale zarabia się raczej na byciu z rynkiem... choć oczywiście czasem można trafić i wygrać wiele będąc przeciw.
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 213.238.65.* / 2010-03-05 00:16

Podziwiam chęć wiecznej walki z rynkiem... ale zarabia się raczej na byciu z
rynkiem... choć oczywiście czasem można trafić i wygrać wiele będąc przeciw.

..a no tyż prawda... ale krew się do dziś pieni, gdy taki tchórzliwy prusak jak tamten, wygramoli swój paskudny odwłok z zacisznej nory i panoszy się i pieprzy teraz co to nie on, a ulubionym słowami jakich używa są: leszcze, wyleszczanie itp a jak przyszedł kryzys, który podobno Polskę minął bokiem, to taki robal pewnie jako pierwszy wtedy spier-dolił do nory.
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 23:37
a, jeszcze jedno P.Sz. Brydzia
guru tego forum to Ku.nal, nie wiem czy zauwazylas
normalnie daliby sie za niego pohlastac

ludzie maja taka potrzeba by ktos niki kierowal, dlatego powstaly religie
a na forum musi byc guru

zwlaszcza ty co mniej wiecej 2 miesiace zmieniasz sobie przewodnika, jak sobie takiego
upatrzysz to z ogromna namietanosci wklejasz jego wizje, poki nie wtopi
a pozniej zmiana banana
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:46 / Tysiącznik na forum
Co innego się z kimś niezgadzać a co innego zabraniać komuś wyrażać swoich opinii.
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-05 00:40
ktos ktos pisze od roku o spadkach a sa wzrosty to nie jest wymiana opinii
to jest choroba, chyba juz nieuleczalna
nie jest sie w stanie pogodzic z rzeczywistoscia , gdyz ona jest inna niz sobie ja wyobrazil

to tak jak z traderem, ktory trzyma stratna pozycje bo idzie nie po jego mysli, ale wierzy ze to sie zaraz odwroci

duma przegranego jest tak urazona, ze nie jest w stanie sie przyznac do bledu,
ze sie pomylil, ze dal doopy, tylko brnie wciaz w to samo, ale wiedze ze tak mozna bez konca, dzien w dzien, tydzien w tydzien,miesiac miesiac

a ten post i tak jest o kant choooja rozbic, bo te same żule co jęcza od roku jutro tez beda jęczec
zenada, nie konczaca sie......
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 23:38
a co jak zabraknie anali, jak juz nie bedzie nowych ?
kononowicz ?
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:03 / Tysiącznik na forum
w sumie moja bejbe jezdzi w podonym kierunku z tym, ze
zaczyna wczesniej i sie poswiecam jezdzac razem z nia :)
--------------

A mówiłem, żeby unikać... ja sobie wstaję kiedy mi pasuje i jadę jak mi pasuje... pomijając, że chwilowo to nie mam gdzie jeździć.

A swoją drogą to firmy są dziwne. Rozmawiałem z jedną firmą przez telefon... i rozpoczynają nowy projekt i szukają ludzi do niego... i już wynajeli biuro przy rondzie ONZ... no i po co na takim zadupiu, gdzie pracownicy zapłacą 600PLN/miesięcznie za parkowanie, więc będą chcieli więcej zarabiać... byłem też na rozmowie w innej rozsądnej firrmie, co ma siedzibę na Żeraniu i obok masę miejsca do parkowania.
tomtay / 2010-03-04 23:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to, że wszystkie firmy świata zapłaciły by wszystkie pieniądze, żebyś tylko raczył łaskawie u nich pracować to wiemy, to że wynagrodzenie Twoje musi być minimum 35 tysięcy oraz nienormowany czas pracy, czyli może wpadniesz do roboty albo i nie, to też wiemy,
ale co Ty kurna od nas chcesz?! od nas zwykłych ludzi z forum?! cośmy Ci zrobili, że przychodzisz tu do nas i masz pretensje, że zarabiamy mniej, no zarabiamy tyle ile zarabiamy! :)
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:27 / Tysiącznik na forum
Ale o co Ci chodzi? Nigdy nie mówiłem, że zarabiam 35tyś. Nie mam też nic do zarobków ludzi z forum. Zauważam tylko, że firmy powinny mieć siedziby poza zadupiastym centrum, gdzie miasto zbiera characz.

Powiem więcej. Jakbym zarabiał 35tyś to bym był za tym, żeby podnieśli ceny parkomatów bo bym miał łatwiejsze parkowanie a te kilka stów to by było dla mnie nic.
tomtay / 2010-03-04 23:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to, że wszystkie firmy świata zapłaciły by wszystkie pieniądze, żebyś tylko raczył łaskawie u nich pracować to wiemy, to że wynagrodzenie Twoje musi być minimum 35 tysięcy oraz nienormowany czas pracy, czyli może wpadniesz do roboty albo i nie, to też wiemy,
ale co Ty kurna od nas chcesz?! od nas zwykłych ludzi z forum?! cośmy Ci zrobili, że przychodzisz tu do nas i masz pretensje, że zarabiamy mniej, no zarabiamy tyle ile zarabiamy! :)
Amigo11 / 2010-03-04 23:10 / SAMA PRAWDA
kUP DOBRY GAJER TO OD RAZY Ci więcej zapłacą
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:29 / Tysiącznik na forum
To jaki polecasz? Bo w tej chwili mam z Bytomia.
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 23:12
bylem dzis w salonie bytka w bielsku-bialej. Nawet spoko. Jakies wyprzedaze sa...
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:35 / Tysiącznik na forum
Podziwiałeś siedzibę Techmexu?
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 23:05
bo Ty rakotworczy jestes i musisz z dala od cywilizacji :)
warren buffet / 2010-03-04 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2010-03-04 22:16:54 | 77.115.185.* | szymon nielogo
licze sie z tym.. ale jakby bylo inaczej
dalbym sobie spokj z gielda. Nie ma
instrumentow bez ryzyka ktore daja stope
wieksza od tej wolnej od ryzyka :)


obligi emeryckie w ciagu 10 lat na dzien dzisiejszy dają 93% stopy zwrotu... systematyczne zbieranie idealne dla dywersyfikacji gieldowej
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:05 / Tysiącznik na forum
Najlepiej brać obligi greckie... emeryturę wypłacą w postaci wyspy o ile im jeszcze jakaś zostanie.
amigo2 / 2010-03-04 23:02
łorren jak głosisz wielki krach ktory ma nastac-;)to z tych obligow tez za wiela nie zostanie!!!!
najlepsza dywersyfikacja portfelika to kapitał spekulacyjny-;)
warren buffet / 2010-03-04 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze polska nie upadnie, to raz, a dwa, wtedy juz i tak z niczego wiele nie zostanie - poza namacalnymi dobrami
Amigo11 / 2010-03-04 23:04 / SAMA PRAWDA
NA KRACH TYLKO ZŁOTO!!!
JA już od czwórek w góre wszystkie zęby powymieniałem!!!
tomtay / 2010-03-04 22:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chłopie Ty masz 26 lat, a w obigacjach emeryckich jesteś oblatany jak moja babina w transferach piłkarskich! (kiedyś przychodze do babci, a ona mówi: "wiesz, że Beckhama sprzedali do Realu?" :))
zabieraj się za zakładanie podstawowej komórki społecznej :))
warren buffet / 2010-03-04 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he, to babcia kumata widze, piwko pije jeszcze ? :))
tomtay / 2010-03-04 23:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kieliszeczek dla zdrowotności, ale czegoś mocniejszego plus meliskę :)
kwiatek... / 2010-03-04 23:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren zapakowany w Midaska?
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:08 / Tysiącznik na forum
W Szwecji popularne są takie fundusze. Tą firmę co w niej rok pracowałem też taki fundusz uratował od bankructwa po krachu dotcomowym... od tego czasu co kwartał mówią, że już za dwa kwartały będą zyski... i są same straty... a ludzie inwestują. Teraz powstają w Szwecji fundy inwestujące w padające firmy z branży motoryzacyjnej... już za pół raku mają przynosić zyski... jasne
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:53

93%

68% tvn zrobil przez ostatni rok :) a ile KGH ?
Warren, albo oligi i spokojne zycie albo gielda. Wszystko zalezy od osobowisci.
Oligi to zadna inwestycja, to tylko walka z inflacja.
warren buffet / 2010-03-04 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ok. a jak stracił pierw 70% ? i jestes w momencie straty powiedzmy 50%, to tez pogardzisz obligami ?

obligi to ma byc część zdywersyfikowanego kapitalu :)
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 23:01

ok. a jak stracił pierw 70% ? i jestes w momencie straty powiedzmy 50%, to tez
pogardzisz obligami ?

to wtedy mowie... przeciez zakladalem taki scenariusz, a wiec wszystko zgodnei z planem. Gorzej jak ktos nei zakladal to moze nawet i wyskoczyc z okna :(
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:57

obligi to ma byc część zdywersyfikowanego kapitalu :)

no.. Graham pisze dosc rozsadnie ze powinny stanowic od 30 do 70% kapitalu, w zaleznosci od syt.
Amigo11 / 2010-03-04 22:56 / SAMA PRAWDA
Walka z inflacją to złoto!!!
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:55

a ile KGH ?


68% tvn zrobil przez ostatni rok

A ile straciły w 2008. i wcześniej ?
:)))
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:54
cos mi sie B slabo wciska :)
Paulson and Bernanke / 77.255.97.* / 2010-03-04 22:45
Głowa mi się kiwa, Benowi too. Więc pójdziemy już spać. Ale przedtem damy ci Ken bezpłatną lekcję jak zarabiać na giełdzie. Ty i tak nie skumasz więc niczym nie ryzykujemy.

Podstawa: Nie obserwujesz fundamentów spółek i gospodarek, lecz fundamenty samego czuba - czyli giełdy.

Nie rozumujesz: gospodarka się rozwija to giełdy pójdą w górę.
Rozumujesz: giełdy idą w górę to gospodarka nadąży.

Nie rozumujesz: kupuje na dołku sprzedaję na górce.
Rozumujesz: kupuję gdy mam wolne środki i nigdy za wszystkie.

Nie rozumujesz: giełda rośnie to ja sprzedaję & giełda spada ja kupuję.
Rozumujesz: giełda rośnie - kupuję & giełda spada -przestaję kupować.

Nie rozumujesz: giełda spada - sprzedaję bo zostanę z palcem w d.
Rozumujesz: nigdy i niczego nie sprzedaje taniej niż kupiłem.

Nawet Bioton będzie kiedyś wart 50 groszy. W muzeum.
Bywaj bystrzaku!
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 23:06
Ja natomiast gram na kontraktach nie muszę obserwować 200 spółek, za to mam wiedzę ekonomiczną i to mi wystarcza, żeby oceniać sytuację i trendy w gospodarce, bo giełda musi się do nich dostosować, a nie na odwrót. Mam swobodę bo mogę grać na wzrosty i na spadki parę razy na sesji, nie musząc czekać parę lat jak się bessa skończy, a w tym czasie już to co trzymasz, może zbankrutować i zostaniesz z przysłowiowym palcem...
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 22:40
Po szybkim spadku na początku sesji, PPT oczywiście wyciągnął i przez całą sesję panował marazm i brak kierunku, bo chętnych do kupna nie było, a w końcówce nastąpiło znane z przeszłości pompowanie indeksów, celem z robienia dobrego wrażenia, że jednak skończyli na plusie. Jakie bo tyło sztuczne, to widać na wykresie już po zakończeniu sesji, DJ fut. spadł szybko do 10.400, coś jakby ktoś z pompujących na moment przysnął, po czym za chwilę indeks znów wyciągnęli. W sumie nie ma do czego się podniecać.
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 213.238.65.* / 2010-03-04 22:50

W sumie nie ma do czego się podniecać.

co racja to racja, ale dla nabuzowanych butaprenem pazerniaków to jest nie ważne... im wystarczy, że odróżnią dwa kolory i wio, jeśli tylko zobaczą zielony, to popędzą jak tryki na pastwisko.. no chyba, że przypomną sobie, że to już piątek i trzeba przechlać zarobiony grosz.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 22:58
Dla takich idiotów właśnie robią taki zryw przez moment, bo na więcej ich nie stać, w czasie sesji muszą bronić rynku przed spadkiem wyrzucając pieniądze w błoto...A tych ubywa, bo Fed w końcu marca kończy skup papierów hipotecznych i stopy pod razu skoczą...To już ostatnie podrygi. cały czas starają się tylko utrzymać stado w napięciu, że niby rośnie, żeby za szybko nie rzuciło się do ucieczki, zanim sami sprzedadzą... Pracuje nad tym też grupa dyżurnych naganiaczy na Forum...
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 213.238.65.* / 2010-03-04 23:15

robią taki zryw przez moment, bo na więcej ich nie stać,
w czasie sesji muszą bronić rynku przed spadkiem wyrzucając pieniądze w błoto...

____________________________________________________

To już ostatnie podrygi. cały czas starają się tylko utrzymać stado w
napięciu, że niby rośnie, żeby za szybko nie rzuciło się do ucieczki, zanim sami
sprzedadzą...

____________________________________________________

Dokładnie TO SAMO spostrzeżenie ma wielka niedźwiedzica... (większość pewnie też, ale wolą o tym milczeć)
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:54

to popędzą jak
tryki na pastwisko..

:)))))))))))))))))
Obi-Wan Kenobi / 83.31.148.* / 2010-03-04 22:44
Kenobiany widzisz jaka jest twoja wiarygodnosc
obiecywales ok 16-tej spadki w USA
skonczyli na plusie - "dla dobrego wrazenia"
ten belkot idioty to nawet komentowac sie nie da
pitol tak dalej - i sie nie podniecaj
glupcem jestes, glupcem byles, glupcem bedziesz - po wsze czasy
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:51
Pażdzierz !.
Obi Wan-Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 22:48
Jesteś jednak chorym na głowę pomyleńcem, idź do lekarza, a potem do wróżki, to Ci obieca.
Obi-Wan Kenobi / 83.31.148.* / 2010-03-04 23:01
Wisisz mi kalafiorem i ci twoi potakiwacze z pazdzierzu.
Pazdzierz! - nie stac cie redaktorku komentatorku na wiekszy poziom inteligencji - to takie prozaiczne - ten pazdzierz.
Nawet pomylency maja wiecej rozumu niz ty kenobiany - gieldowa wyrocznio.
zerem byliscie, zerem jestescie, zerem bedziecie - taki jest wasz zafajdany los - byc zerem.
Juz Miller to wam zapowiedzial.
Od roku sa wzrosty - i tak pozostanie.
Frajerzy tego nie pojma.
janlew / 2010-03-04 22:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie pitol o tym PPT. Wzrosty na końcu u janków wynikają w połowie z zamykania shortów i w połowie z tego, że rekiny kupują dopiero na końcu sesji
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:43
dziś, 19:13Odsłuchaj A A A
Eksperci: wyjście ze strefy euro jest niemożliwe - Ken "eksperci " mówią :)))
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 22:51
No to utopią całą strefę...Niech martwią się ci, co na tym stracą.
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:57
Tak sie stanie.
brydzia / 2010-03-04 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mieciu i jeszcze jedno ,

jak ktoś stracił 70% to uważasz że tak od razu zarobił 330% żeby tylko odrobić straty , nie żartuj , ale oczywiście na forum są tylko tacy co wyszli idealnie na szczycie hossy i się obkupili w dnie bessy i trzymają do dzisiaj
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:40
Do spania nieroby :))
Jutro czeka was czerwony dzień a tak wogóle to boczniak już od sierpnia ma się dobrze i chyba wykończy napalonych Lkowiczó no i oczywiście : ach idzie krach :)
Dobrej nocy nieroby :)
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:37
a jak ktos ma S-ki od 1600 to ile ma straty ? :)

p.s a bylo tak milo...
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 22:41
A jak ma od 3.950 to olewa te małpie ruchy.
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 22:47 / Tysiącznik na forum
ale potencialne zyski mu topnieją jak śnieg za oknem
warren buffet / 2010-03-04 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli kazde losowanie lotto to strata milionów dla mnie - gdy nie trafiam. a przeważnie nie trafiam...

czy mam sie martwic, ze trace ?
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:12 / Tysiącznik na forum
miałem na myśli niezrealizowane zyski z hipotetycznych Sek wziętych po 3950.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 23:11
Przeważnie nikt nie zarabia, bo dzielą tylko część puli.
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 22:36
idz strzel sobie lampke dobrego wina
belkoczesz tak samo od dawna

zapisz sobie pare postow i wklejaj je co jakis czas, zaoszczedzi ci to pracy
wiecej czasu dla siebie miec bedziesz
brydzia / 2010-03-04 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zalewski widzę nowy guru , przecież on jest żenujący , ja go pamiętam jak w cnbc mówił przy 1900 na wig 20 że na FW 20 on ustawia stopy na 200 pkt ,

muszę w końcu zaprotestować opluwaniu Kuczyńskiego , w cnbc jak była bessa powiedział jako jedyny że technicznie zjedziemy na 1600 i wszyscy robili głupie miny

poza tym analitycy są żeby analizować co się stało

a inwestorzy i spekulanci są od zarabiania , ktoś chyba myli pojęcia
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 23:36
a, jeszcze jedno
guru tego forum to Ku.nal, nie wiem czy zauwazylas
normalnie daliby sie za niego pohlastac

ludzie maja taka potrzeba by ktos niki kierowal, dlatego powstaly religie
a na forum musi byc guru

zwlaszcza ty co mniej wiecej 2 miesiace zmieniasz sobie przewodnika, jak sobie takiego upatrzysz to z ogromna namietanosci wklejasz jego wizje, poki nie wtopi
a pozniej zmiana banana
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 22:39
p.s. ty zawsze zostaniesz w czarnej doopie
sooryyy, ale tak to widze
jako fundamentalistka jestes skazana na niebyt na gieldzie

sama wiesz, jak jestes zarobiona po kilku latach na gieldzie - ZADNYCH ZYSKOW
jak myslisz dlaczego ?
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 22:35
a Ty wiecznie jedno i to samo
PODAJ POZIOMY W20 , PODAJ POZIOMY W20

ja pindole , jakie to ma znacznie te twoj poziomy ? ty je wiecznie podajesz i w dupsko na S od roku dostajesz

kto napisal ze to jest guru ? nikt
podale wazne rzecz - REAKCAJ RYNKU NA WYDARZENIA , DANE

to bylo czesto widoczne jak dane byly dobre, a rynek nie chcial rosnac
po czym nastapila korekta, np. czerwcowa

a wiec racje ma by patrzec na zachowanie sie rynku

a poziomu W20 ? przestan kobieta - nie konczaca sie opowiesc w twoim w ykonaniu
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:34

analitycy są żeby analizować co się stało

a wszystkie prognozy gospodarcze, rekomendacje to kto pisze ?
Mieczyslaw / 2010-03-04 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
pamietam jak w sierpniu 2007 powiedzial w ze po burzy zawsze swieci slonce, ze to chwilowe spadki , takie prawo gieldy , jak rosnie to musi spasc , glebsza korekta :) okazja do zakupow :) , pozniej juz sie jakos na antenie nie pokazywal :)))
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:37
Mietek pomyliłeś chyba Kuczego z Pokrywką :)
B e e s s ........ / 83.30.195.* / 2010-03-04 22:32
Kuczy jest o.k
Stary wyjadacz i ma dobry blog.
janlew / 2010-03-04 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum

muszę w końcu zaprotestować opluwaniu Kuczyńskiego , w cnbc
jak była bessa powiedział jako jedyny że technicznie zjedziemy
na 1600 i wszyscy robili głupie miny


Mówił wiele rzeczy, czasem zaprzeczał sobie kilka razy w tygodniu. Mówił też, że wrócimy na 3600 w 2008.


poza tym analitycy są żeby analizować co się stało


więc niech ciągle nie piszą co będzie, co trzeba robic lub nie na rynku i będzie w końcu git. nikt nie będzie się czepiał a ja na pewno nie
prawiezaratralala / 77.255.97.* / 2010-03-04 22:15
Kupowanie akcji nie jest dobrym pomysłem. Sam popieram kupowanie piwa. Beck's i desperados na zmianę. To pierwsze wspaniale gorzkie, jedno z nielicznych już z dodatkiem chmielu. To drugie rzeźkie, z cytryną lub limonką.
A jak jestem na cyku to palcówka: któryś z funduszy, klasycznych, zrównoważonych. Bez żadnych tam prezerwatyw czy innych durnowatyw. To dobre dla żyda.
Luzik, to się liczy.

Ken, cenisz luz?
Obi-Wan Kenobi / 178.36.12.* / 2010-03-04 22:46
Przecież ja stale na luzie. Bo kontrakty na to pozwalają. Grać można na tej samej sesji w obie strony. Trzeba to tylko umieć dobrze wyczuć, ale z czasem nabiera się doświadczenia, szczególnie jak ma się dużą wiedzę ekonomiczną i umiejętności analityczne. Pozdrawiam.
Paulson and Bernanke / 77.255.97.* / 2010-03-04 22:00

Być może zainteresuje Cię książka
Forex w praktyce. Vademecum inwestora walutowego

cha, cha, cha
Po co to czytać. Każdy głupi wie że wystarczy tanio kupić i drogo sprzedać. Czy dla tego jednego zdania potrzeba książki?
Ken, kup ją
Paulson and Bernanke / 77.255.97.* / 2010-03-04 21:58
W Stanach dystrybucja. Leszcze wciskają papier głupolom z pejsami. Kena im trzeba.
nieuk / 2010-03-04 22:04 / Tysiącznik na forum
jak zwykle...
Paulson and Bernanke / 77.255.97.* / 2010-03-04 21:54
Federal National Mortgage Assoc
(NYSE: FNM)

Real-Time: 1.00 Up 0.02 (1.61%) 3:53PM ET
Last Trade: 1.00
Trade Time: 3:38pm ET
Change: Up 0.0158 (1.61%)

Fannie w górę!
warren buffet / 2010-03-04 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Mieciu, zgoda - nie sprzedales getina w dolku - nie ma zysku\straty

ale trzymasz go juz pewno 5 lat albo wiecej

na obligach emeryckich mialbys jakies 50% juz PEWNEGO zysku
Mieczyslaw / 2010-03-04 21:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Getin byl kupowany po 8 zl na poczatku 2008 roku , wiec nie jest to 5 lat czy dluzej
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 21:54
dla mnei zyskiem jest to co przewyzsza stope wolna od ryzyka.
a wiec: Zysk= Kapitał *(1+r)^n
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 21:56
dlatego warto miec spolki ktory wyplacaja regularnie dywidende, a jak jest to jakies 5% rocznie to miodzio.
warren buffet / 2010-03-04 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w polsce dywidenda jest rzadkoscia... pp, splity itp to sie liczy - firm solidnych jak zywiec czy kghm na palcach jednej reki policzyc
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:05
PGS, TRK (tu licze na wyzsze dywidendy) i TVN to rdzen mojego potrfela. - niech ceny za 5 lat beda na tym samym poziomie(choc uwazam ze beda wyzsze) to dywidendy cos tam dadza.
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 22:21 / Tysiącznik na forum
Ja tam dziś się pożegnałem z TVN kupowanym po 10.
brydzia / 2010-03-04 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
no i oczywiście Kolastyna .
TP sa też wypłacało 2 zł dywidendy ale kurs zjechał z 23 na 15 zł więc co ci da 5% dywidenda jak spółka straciła 40% , Puławy wypłaciiły 8 zł dywidendy i lecą w dół bo nie ma teraz kasy i będzie duża na 2 mld zł emisja na państwowy anwil bo państwowy orlen też nie ma kasy , ale 2 lata temu wypompowali dywidendy mimo że spółki nie miały tej kasy ,
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:32
kolastyna to zabawa -jak spadnie do zera a tvn wzrosnie o 5%(a od momentu kiedy ja nabylem urusl chyba 30) to bedzie tyle samo na rachunku.
TPSA nigdy nie kupie ! oprocz dywi sa tez inne czynniki.
A jak tvn spadnei na 5 to nic nie bede robil, niech placi 0,3 dywi i za 5 lat neich bedzie po 20. Bede bardzo zadowolony.
Mieczyslaw / 2010-03-04 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy
w tym roku to kolastyna chyba dywidendy nie wyplaci Brydziu :))) , ale moze w kolejnych latach , bedzie takowa ewentualnosc ;)

to jedna z moich wiekszych porazek , 100 % zysku w dwa miesiace od ipo i strata 80 %, a moze bedzie tak jak z Immoeastem , jak myslisz brydziu ?
brydzia / 2010-03-04 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja Kolastyne odradzałam od początku , Lebowski ją polecał , ta firma według mnie nie ma perspektyw ,
kwiatek... / 2010-03-04 22:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Brydzia a co myślisz o zawieszeniu działalność gastronomiczenej przez polrest?Czy to dobre dla spółki w takim okresie?
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:21 / Tysiącznik na forum
Mówiłem, że to śmieć. :)
brydzia / 2010-03-04 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
ta branża ma się fatalnie , amrest , sfinks , polskie jadło wszystkie cienko przędą a polrest to chyba bankrut więc praktycznie już go nie ma jak się zamknął
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:23 / Tysiącznik na forum
Sfinxa to Amrest do strat doprowadził.
W lutym kilka razy byłem na lunchu w Sfinxie... fajną promocje mieli. 19PLN+średni napój i ma się za to zupę, drugie danie i deser z nowej oferty. Sporo chętnych mieli. Całkiem fajne te nowe dania.
kwiatek... / 2010-03-04 22:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mietek czy to prawda?
Czy ktoś ma jakiś kontakt z obecnym Zarządem ? -czy zamierzają wnieść pozew przeciw dwóm poprzednim Zarządom? - spółka została ewidentnie okradziona (wyprowadzanie nieruchomości po śmiesznych cenach, zakupy dziwnych udziałów w podmiotach zagranicznych , odkupywanie udziałów w podmiotach trzecich od osób powiązanych z zarządem, wprowadzanie akcjonariuszy w błąd - dwie poważne korekty raportów w okresie ostatnich 2 lat -no i tym ostatnim to powinien zając się prokurator, publikowali raport -> główny akcjonariusz upłynniał pakiecik po czym pół roku później było beee musimy robić korektę bo "błąd" był i okazywało się że mamy kupę nie wyniki ) No a dwa może akcjonariusze są zainteresowani wniesieniem pozwu ?
kwiatek... / 2010-03-04 22:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Immoest to była prawdziwa perła w koronie.....
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 22:53 / Tysiącznik na forum
Techmex te może być. Cena nadal śmieszna, a mają szansę wyjść na prostą. Komputronik trzma ich akcje co za długi przejął... swoją drogą to przy okazji dowiedziałem się, że te długi to miał Techmex wobec zależnego Karenu... nawet nie wiedziałem, że Karen był Techmexu... a więc to Techmex był dystrybutorem California Access... a takiego właśnie mam notebooka i jakoś się sprawuje... ludzie nażekali na jakość servisu Techmexu, że niby wciska ludzią, że ich notebook był zalany i dlatego się popsół... mój się kiedyś popsuł, naprawili go w niecałe 2 tygodnie i nie mówili, że był zalany... a przecież wylałem kiedyś na niego z 1/3 browara... co prawda to nie było przyczyną awarii bo jeszcze po tym kilka miesięcy działał,ale napewno ślady były.
kwiatek... / 2010-03-04 23:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
właśnie wszystkie akcje sprzedał zostawił sobie raptem jedna akcyjke:(
Eternit z Azbestu / 2010-03-04 23:20 / Tysiącznik na forum
faktycznie, przegapiłem info... cwani... teraz liczą, że taniej odkupią, gorzej jak leszczy nie znajdą i będą odkupowli drożej.
zeennada / 156.17.167.* / 2010-03-04 22:23
no i co tak szydzisz z tej kolastyny
miej odwage coza zarekomendowac, a nie ciągnąć łacha z innych
przez caly rok wzrostow nie napisalas ANI O JEDNEJ SPOLCE ktora warto kupic
NIC
powinnas siedziec pod stolem i nawet smarkow z nosa nie wychylac
warren buffet / 2010-03-04 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jak ceny za 5 lat beda nizsze ? czas nie jest wyznacznikiem wzrostu akcji - sami to juz wiemy
szymon nielogo / 77.115.185.* / 2010-03-04 22:16
licze sie z tym.. ale jakby bylo inaczej dalbym sobie spokj z gielda. Nie ma instrumentow bez ryzyka ktore daja stope wieksza od tej wolnej od ryzyka :)
Mieczyslaw / 2010-03-04 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
pko tez bym do tej listy dopisal
warren buffet / 2010-03-04 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moze byc
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy