Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Nowe rekordy WIG20 w zasięgu ręki

GPW: Nowe rekordy WIG20 w zasięgu ręki

Money.pl / 2011-04-29 08:22
Komentarze do wiadomości: GPW: Nowe rekordy WIG20 w zasięgu ręki.
Wyświetlaj:
janlew / 2011-04-30 12:50 / portfel / Tysiącznik na forum
tu najlepiej widać jak to ulica jest przepełniona "optymizmem" co do akcji :))

http://spekulant.blox.pl/html
Eternit z Azbestu / 2011-04-30 14:22 / Tysiącznik na forum
Najlepszy to jest link KIEDY SIĘ SKOŃCZY KRYZYS
http://spekulant.blox.pl/resource/elliott.jpg

Jak widać ulica jest nadal w kryzysie i oczekuje końca świata.
Eternit z Azbestu / 2011-04-30 17:10 / Tysiącznik na forum
Aby jeszcze lepiej oddać nastroje ulicy powinno to wyglądać tak.
https://picasaweb.google.com/tirinti1/GigaHossa#5601393676745293954
janlew / 2011-04-30 14:41 / portfel / Tysiącznik na forum
zachęcam cię do poczytania tam komentarzy pod artykułami - ulica jednym wielkim chórem na spadki czeka i ekonomiczny koniec świata widzi, tak jak na tym forum. i tak jest na wszystkich innych forach giełdowych

dla mnie to jest jasny sygnał - wzrosty powoduje wielki ale selektywny kapitał
Longterm / 2011-04-30 19:10 / Mostek Zwyciężymy!
widzisz Janie a powołujesz się na Buffetta...czy on kiedykolwiek obserwował zachowania ulicy? pokaż mi dlaczego przedsiębiorstwa mają zarabiać więcej jak złotówka się umacnia, koszty kredytu będą rosły a podatki w górę?
janlew / 2011-04-30 19:28 / portfel / Tysiącznik na forum

czy on kiedykolwiek obserwował
zachowania ulicy?


to powiedz mi czym innym jak nie obserwacją ulicy są jego maksymy: 'bądź chciwy gdy wszyscy się boją i bój się gdy wszyscy się boją', czy 'na giełdzie większość nie ma racji'


pokaż mi dlaczego przedsiębiorstwa mają zarabiać więcej jak
złotówka się umacnia,


to jest właśnie typowy dla ciebie błąd - traktowanie przejściowych zjawisk jak stałych. nie wiem jak można coś tak zmiennego jak rynek walutowy traktować jako coś constans


koszty kredytu będą rosły a podatki w górę?


kredyt jeszcze długo będzie tani, jesteśmy dopiero na początku cyklu podwyżek stóp

w 2007 roku wciąż trwała hossa a nasze przedsiębiorstwa wciąż dobrze zarabiały mimo, że byliśmy po 13 podwyżkach stóp. ba, jeszcze w 2008 roku nasze przedsiębiorstwa notowały wzrosty zysków i przychodów

oj chłopaku chłopaku, jak ty mało elastycznie i schematycznie myślisz, ty się już chyba nigdy nie ogarniesz
Longterm / 2011-04-30 22:27 / Mostek Zwyciężymy!
stopy procentowe mogą być już tylko wyżej, podatki już tylko wyżej, dług publiczny coraz większy a według eurostatu przekroczyliśmy 55% a Ty nie widzisz żadnego zagrożenia...to powiedz mi dlaczego Nomura i Barclays zalecają kupno CDS na nasze obligacje?
janlew / 2011-05-01 08:46 / portfel / Tysiącznik na forum

stopy procentowe mogą być już tylko wyżej, podatki już tylko wyżej, dług publiczny coraz
większy a według eurostatu przekroczyliśmy 55% a Ty nie widzisz żadnego zagrożenia...


to są typowe problemy europejskich gospodarek, były też obecne w 2007 roku gdy zalecałeś pakowanie się na full lewar w akcje - czemu wtedy nie były to dla ciebie zagrożenia?


to
powiedz mi dlaczego Nomura i Barclays zalecają kupno CDS na nasze obligacje?


a powiedz mi czemu uni credit rekomendował 0 zł dla lotosu? ogarnij się wreszcie
janlew / 2011-05-01 13:58 / portfel / Tysiącznik na forum

to
powiedz mi dlaczego Nomura i Barclays zalecają kupno CDS na nasze
obligacje?


a tak swoją drogą to nasze CDS stoją sobie od pół roku w boczniaku na poziomie 150 pkt a po rekomendacji nomury i barclays nawet spadły do 142 pkt he he he

nikt nie dał się podpuścić
Longterm / 2011-05-01 09:30 / Mostek Zwyciężymy!
wskazuje ci ewidentne sygnały ostrzegawcze...nie porównuje obecnej sytuacji z 2007 rokiem ale raczej z 2000 kiedy po 2-letnim rajdzie gracze musieli się ponownie zawieść i straciliśmy 50%. Dużo graczy też było przecież wtedy przekonanych że hossa powinna jeszcze z 2 lata potrwać. Musisz zrozumieć że oprócz czystej techniki giełda jednak potrzebuje wzrostu na poziomie +5% PKB r/r aby regularnie rosnąć. Jak zyski firm mogą rosnąć skoro w USA ten wzrost jest na poziomie marnych +1,8% a rynek nieruchomości doznaje "double dip"?
janlew / 2011-05-01 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum

Musisz zrozumieć że oprócz czystej techniki giełda jednak
potrzebuje wzrostu na poziomie +5% PKB r/r aby regularnie rosnąć


a jakie pkb miało usa w latach hossy 2003-2007, pamiętasz? przestań takie bzdury pisać


nie porównuje obecnej sytuacji z 2007 rokiem
ale raczej z 2000 kiedy po 2-letnim rajdzie gracze musieli się ponownie zawieść i
straciliśmy 50%. Dużo graczy też było przecież wtedy przekonanych że hossa powinna
jeszcze z 2 lata potrwać.


w 2000 roku pękła bańka na nasdaq i stąd była bessa więc nie porównuj tego okresu z tamtym bo teraz nic takiego nie ma miejsca

jest co prawda pewna bańka na surowcach ale jej pęknięcie nie spowoduje kryzysu


Jak zyski firm mogą
rosnąć skoro w USA ten wzrost jest na poziomie marnych +1,8% a rynek nieruchomości
doznaje "double dip"?


kiepska sytuacja na rynku nieruchomości jest już w cenach a pkb będzie przecież większe. poza tym rynek nieruchomości to nie jest niezbędny składnik postępu gospodarczego, rynek wie, że dno tam już niżej nie będzie i traktuje to jako stabilizację po pęknięciu banki

to tak jakbyś powiedział, że hossa w latach 2003-2007 nie powinna się wydarzyć bo rynek IT był w fatalnym stanie po pęknięciu bańki na nasdaq
Longterm / 2011-04-30 13:04 / Mostek Zwyciężymy!
Janie powinieneś wiedzieć że korekta nadchodzi wtedy kiedy się jej nikt nie spodziewa i taki stan właśnie nastąpił 3 tygodnie temu kiedy przystąpiłem do obozu niedźwiedzi...wszystko jest w cenach - tzn. dalsze drukowanie pieniędzy ale co jest przerażające to że pomimo takiego pompowania gospodarka USA rośnie jedynie 1,8%...
Eternit z Azbestu / 2011-04-30 14:24 / Tysiącznik na forum
Na dołku bessy w cenach było bankructwo GM, Chryslera i Forda. Wszystkie te firmy nadal istnieją a Ford ma rekordowe zyski.
janlew / 2011-04-30 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum
a pamiętasz jak ulica czekała na bankructwo GM jako sygnał do końca świata, bo anale straszyli, że przecież 3 miliony ludzi w usa w zakładach zależnych straci pracę? a potem GM upadł a sp500 tego dnia wahnął się zaledwie o 0,4% i od razu odbił

teraz tak samo ulicę straszy się bankructwem grecji i końcem QE, więc znów ulica na koniec świata czeka

a rynek wyżej i wyżej i dlatego taki wqrw leszczy
Eternit z Azbestu / 2011-04-30 17:12 / Tysiącznik na forum
Bo ulica to wejdzie w akcje dopiero jak od 2 lat będą płynęły same dobre wiadomości z gospodarki.
janlew / 2011-04-30 13:17 / portfel / Tysiącznik na forum

Janie powinieneś wiedzieć że korekta nadchodzi wtedy kiedy się jej nikt nie spodziewa
i taki stan właśnie nastąpił 3 tygodnie temu kiedy przystąpiłem do obozu
niedźwiedzi...


przystąpiłeś do obozu niedźwiedzi właśnie dlatego, że WSZYSCY zaczęli się znów spodziewać korekty, zresztą ulica od 2 lat na nic innego nie czeka. odbijasz nastroje ulicy jak wielkie zwierciadło i wciąż tego nie wiesz - tylko wydaje ci się, że myślisz inaczej niż większość. cały czas myślisz właśnie tak jak większość

fakty są ewidentne, od 2 lat ulica siedzi bez akcji a wzrost robią rekiny. i nawet to, że paru anali zaczęło bredzić o 3000 niewiele tu zmienia - tłum nadal siedzi bez akcji i na krach czeka i wskazują na to wszelkie możliwe znaki na niebie i ziemi


wszystko jest w cenach - tzn. dalsze drukowanie pieniędzy ale co jest
przerażające to że pomimo takiego pompowania gospodarka USA rośnie jedynie 1,8%...


i w tym wszystkim też się strasznie gubisz - w cenach jest przede wszystkim cały kryzys a co do drukowania to ono wcale nie jest niezbędne do dalszej hossy. wszystkie leszcze czekają na koniec QE jako sygnał do początku nowej bessy a wszyscy się mylą. QE skończy się i spełni swą rolę a rynek byka będzie trwał dalej bo gospodarki odbijają się

rynek nie krachnął ani przez piigsy, ani przez cały ten pesymizm od 2 lat. dlaczego? dlatego, że jest w innej fazie i wybiega w przyszłość, zdyskontował problemy już w 2008. gdyby piigsy zdarzyły się w 2008 to nie potrzeba by było lehmana aby wywołać krach. rynek jest w zupełnie innej fazie i tego właśnie cały czas nie rozumiesz, dlatego wciąż boisz się złych wiadomości
Longterm / 2011-04-30 13:27 / Mostek Zwyciężymy!
i znowu ta sama śpiewka że ulica bez akcji...a jaką masz gwarancję że kiedykolwiek wróci? w Japonii wróciła? nie - do dzisiaj są 70% poniżej poziomów z 1990 roku czyli przez 21 lat nie mogą się tej ulicy doczekać:-) Poza tym zwróć uwagę że nasze pokolenie jest pokoleniem wyżu demograficznego i skoro ono zostało zawiedzione i zraziło się do giełdy to kolejne będzie już mniejsze a kolejne pewnie jeszcze mniejsze...jesteśmy zdradzonym pokoleniem...
janlew / 2011-04-30 13:34 / portfel / Tysiącznik na forum
co wy wszyscy z tą japonią, doskonale wiesz, że japonia jest tak specyficznym przykładem, że nadaje się do dupy jako porównanie do czegokolwiek

ile hoss na rynkach przegapił ten co zasugerował się japonią od 1990 roku? wielką hossę lat 80., wielką hossę lat 90., rajd na nasdaq, hossę 2003-2007 i obecną

ale jak widać dla niektórych pozostawanie wciąż poza rynkiem "bo japonia, dubaj albo coś" tam to jest way of life
Longterm / 2011-04-30 13:39 / Mostek Zwyciężymy!
ale Japonia to tylko jeden przykład ale popatrz na taką Grecję - też myśleli w 2010 że wszystko cacy i że jadą na nową hossę a tu niemiła niespodzianka i zjazd na poprzednie dołki w 2 miesiące -40%...wykluczasz taki scenariusz u nas podczas gdy Barclays i ostatnio Nomura zalecają kupno naszych CDSów?
janlew / 2011-04-30 14:24 / portfel / Tysiącznik na forum
grecja jest krótko w bessie, już rosła zresztą w 2009 tylko zostało to przerwane, ale i grecję naprawią

a jeszcze co do tej japonii, to ten przykład jest tym bardziej do luftu, że tam była mega bańka - kapitalizacja jednej spółki japońskiej potrafiła być większa niż całej nyse a c/z sięgało tysięcy dla niejednej spółki. i to wcale nie ulica tam zrobiła. potem były okresy wzrostów i spadków na nikkei, pewna normalność, w której ulica pewnie też czasem brała udział. innymi słowy bańka z 1990 to nie jest normalność, do której ten rynek musi wrócić


wykluczasz
taki scenariusz u nas podczas gdy Barclays i ostatnio Nomura zalecają
kupno naszych CDSów?


od 2 lat podniecasz się takimi głodnymi kawałkami a potem i tak nic się nie dzieje
Longterm / 2011-05-01 08:37 / Mostek Zwyciężymy!
stopy procentowe mogą być już tylko wyżej, podatki już tylko wyżej, dług
publiczny coraz większy a według eurostatu przekroczyliśmy 55% a Ty nie
widzisz żadnego zagrożenia...to powiedz mi dlaczego Nomura i Barclays
zalecają kupno CDS na nasze obligacje?
Longterm / 2011-04-30 22:37 / Mostek Zwyciężymy!
mógłbyś podać jaka spółka japońska miała kiedykolwiek kapitalizację większą niż cała NYSE?
janlew / 2011-05-01 08:52 / portfel / Tysiącznik na forum
ja tę informację podałem za lynchem a on nie wymienia nazwy spółki

myślę, że można by poszukać
Longterm / 2011-04-30 19:27 / Mostek Zwyciężymy!
a skąd wiesz czy tym razem nie będzie to właściwy sygnał? Kenobiego też żeśmy tu wyśmiewali 2 lata a potem spełniło się dokładnie to o czym pitolił przez te 2 lata
janlew / 2011-04-30 19:31 / portfel / Tysiącznik na forum

a skąd wiesz czy tym razem nie będzie to właściwy sygnał?
Kenobiego też żeśmy tu wyśmiewali 2 lata a potem spełniło się
dokładnie to o czym pitolił przez te 2 lata


myśl tak dalej a nigdy nic nie kupisz na giełdzie

wiecznie poszukujesz idealnego poczucia bezpieczeństwa na giełdzie a to jest utopia

a inni w tym czasie zarabiają

to cię różni od prawdziwych inwestorów
Longterm / 2011-04-30 19:12 / Mostek Zwyciężymy!
będzie koniec świata i będziesz miał cały arkusz na czerwono z nożami o jakich ci się nie śniło...to jest pewne i to ci gwarantuje że przeżyjesz - obyś wtedy był równie mądry i zdecydowany
janlew / 2011-04-30 19:33 / portfel / Tysiącznik na forum

będzie koniec świata i będziesz miał cały arkusz na czerwono z
nożami o jakich ci się nie śniło...to jest pewne i to ci
gwarantuje że przeżyjesz - obyś wtedy był równie mądry i
zdecydowany


wtedy ja już będę bez akcji a ty będziesz all in bo w mediach będą ci i całej ulicy wmawiać, że gospodarka jest ok a to tylko korekta, tak jak w 2007 roku gdy sugerowałeś bycie na full lewar w akcjach

ja kupuję wbrew większości gdy trwa pesymizm a rynek nie chce spadać a ty czekasz na dobre wieści i większość, gdy już za późno

to nas różni
Longterm / 2011-04-30 13:31 / Mostek Zwyciężymy!
PS: a dla tej Twojej ulicy to Grad ma trochę akcji do ubrania na IPO
janlew / 2011-04-30 13:35 / portfel / Tysiącznik na forum
zaczynasz już gadać jak transwestyta

to ipo będzie rozproszene w bardzo długim okresie czasu, zatonie w morzu rynku
Longterm / 2011-04-30 13:37 / Mostek Zwyciężymy!
uważam że ta hossa jest grubo poniżej potencjału - dopiero kolejna będzie tą właściwą gdzie będziemy rośli szeroką ławą. Musisz być obiektywny i dostrzegać że nie ma takich warunków dla rozwoju naszego kraju jak jeszcze powiedzmy w latach 2003-2007
janlew / 2011-04-30 14:32 / portfel / Tysiącznik na forum

Musisz być
obiektywny i dostrzegać że nie ma takich warunków dla rozwoju naszego
kraju jak jeszcze powiedzmy w latach 2003-2007


a za 10 lat będą? malkontenci wtedy jeszcze bardziej ci wmówią, że wszystko jest do dupy i idziemy w przepaść, nasze społeczeństwo będzie się starzało, demografia społeczna będzie spadać, sam będziesz coraz starszy i zrzędzący - zawsze znajdą się powody do zrzędzenia, tylko ze zrzędzenia nikt nic nie ma

malkontenci są zawsze a świat i tak robi swoje, jeśli ich słuchasz to na dzień dobry na tym tracisz


dopiero kolejna
będzie tą właściwą gdzie będziemy rośli szeroką ławą


przyznaj, że po postu marzysz o tym aby wejść idealnie "all in" na dołku bessy, teraz ci się nie udało więc marzysz o tej następnej "lepszej" hossie, że wtedy się uda

ale w dołku następnej bessy też nie wejdziesz "all in", skoro tym razem ci się nie udało, wtedy też ci się nie uda, to po prostu psychologicznie niewykonalne

a co do szerokiej ławy, to hossa nigdy nie zaczyna się szeroką ławą, za to zawsze się tak kończy. dlaczego? bo rynek byka rodzi się w bólu i ekonomicznym pesymizmie. po prostu nie jest możliwe, że tuż po dnie bessy gospodarka pod wpływem jakiegoś cudu nagle się zreperuje, wszystkie problemy znikną, ulica nagle wejdzie na maksa a wszystkie spółki pojadą równo na szczyt hossy. rynek byka zawsze rodzi się na wąskim rynku i nie da się inaczej

a jeśli spodziewasz się, że za którymś razem będzie inaczej to po prostu wierzysz w nierealistyczne mrzonki
Longterm / 2011-05-01 08:39 / Mostek Zwyciężymy!
stopy procentowe mogą być już tylko wyżej, podatki już tylko wyżej, dług
publiczny coraz większy a według eurostatu przekroczyliśmy 55% a Ty nie
widzisz żadnego zagrożenia...to powiedz mi dlaczego Nomura i Barclays
zalecają kupno CDS na nasze obligacje?
Longterm / 2011-04-30 22:42 / Mostek Zwyciężymy!
jesteś bardzo aktywny i jesteś arogancki a to jest ewidentny znak że to koniec rajdu
janlew / 2011-05-01 08:48 / portfel / Tysiącznik na forum

jesteś bardzo aktywny i jesteś arogancki a to jest ewidentny znak że to koniec rajdu


jesteś bardzo aktywny i znów speniany na maksa a to oznacza, że czeka nas kolejny odpał do nowych szczytów - to się zawsze idealnie sprawdzało od dna bessy
Longterm / 2011-04-30 19:28 / Mostek Zwyciężymy!
o niczym takim nie marzę:-) marzę o wielkiej hossie tak samo jak Ty ale ja jestem realistą...
janlew / 2011-04-30 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum

marzę o wielkiej hossie tak samo
jak Ty ale ja jestem realistą...


wciąż się boisz zarabiać, choć w 2007 roku jak trzeba sie było bać nie bałeś się o dziwo

giełda nie jest dla ciebie Loniu, taka prawda
Longterm / 2011-04-30 19:08 / Mostek Zwyciężymy!
myślisz bardzo jednostronnie...dobry inwestor zawsze patrzy w dwie strony i nie upiera się przy jednym scenariuszu - ale jak Ci napisałem - kiedyś Cię rynek skarci i myślę że prędzej niż później
janlew / 2011-04-30 20:06 / portfel / Tysiącznik na forum

myślisz bardzo jednostronnie...dobry inwestor zawsze patrzy w dwie strony i nie upiera
się przy jednym scenariuszu


ty jesteś zmienny jak chorągiewka a to nie jest dobre inwestowanie i brak jednostronności, to jest anarchia, która nie prowadzi do żadnych trwałych zysków
Longterm / 2011-04-30 22:38 / Mostek Zwyciężymy!
to że wyrażam obawy i się z nimi dzielę z Tobą to nie znaczy że nie zarabiam kasy na trendzie
janlew / 2011-05-01 09:04 / portfel / Tysiącznik na forum

to że wyrażam obawy i się z nimi dzielę z Tobą to nie znaczy że nie zarabiam kasy na
trendzie


to nawet jeśli masz teraz akcje to za długo nie potrzymasz przy takim nastawieniu
janlew / 2011-04-30 19:36 / portfel / Tysiącznik na forum

kiedyś Cię rynek skarci i myślę że prędzej niż
później


co będzie kiedyś zobaczymy

na razie to rynek karci ciebie a mnie premiuje

i to są fakty
Longterm / 2011-04-30 22:39 / Mostek Zwyciężymy!
szczególnie przez 3 ostatnie tygodnie kiedy stoimy w miejscu. Pamiętaj że wybicie z boczniaka to ja przewidziałem...teraz jednak odpoczynek się należy
janlew / 2011-05-01 08:51 / portfel / Tysiącznik na forum

szczególnie przez 3 ostatnie tygodnie kiedy stoimy w miejscu.


usa rośnie a my stoimy w miejscu - to zawsze jest zapowiedź mocnego odpału u nas (tak było na 2300, tak było na 2600 w lutym) i pisałem tu o tym wiele razy (zawsze się sprawdzało) a ty wciąż nie jesteś w stanie tego objąć
Longterm / 2011-04-30 19:07 / Mostek Zwyciężymy!
Grecja zrobiła już nowe dołki
janlew / 2011-04-30 19:37 / portfel / Tysiącznik na forum

Grecja zrobiła już nowe dołki


oj mylisz się sromotnie po raz kolejny

nie zrobiła, ATGI był już niżej w styczniu
Longterm / 2011-04-30 19:05 / Mostek Zwyciężymy!
cały czas coś insynuujesz...jakbyś lepiej wiedział ode mnie samego co ja chcę:) nie zależy mi wcale na nowych dołkach bessy - naprawdę chciałbym mega hossy ale obiektywnie widzę że tym koniem nie zajedziemy...to nie jest 2005 rok...
janlew / 2011-04-30 19:40 / portfel / Tysiącznik na forum

cały czas coś insynuujesz...jakbyś lepiej wiedział ode mnie
samego co ja chcę:)


no cóż, jesteś przejrzysty jak kryształ w swych lękach


nie zależy mi wcale na nowych dołkach bessy
- naprawdę chciałbym mega hossy ale obiektywnie widzę że tym
koniem nie zajedziemy...to nie jest 2005 rok...


i dlatego cały czas ci powtarzam, że giełda nie jest dla ciebie, skoro tak peniasz przez 2 lata takich wzrostów
Longterm / 2011-04-30 22:31 / Mostek Zwyciężymy!
jeszcze raz Ci powtórzę że teraz trzeba mieć jaja żeby pisać o spadkach
janlew / 2011-05-01 08:56 / portfel / Tysiącznik na forum

jeszcze raz Ci powtórzę że teraz trzeba mieć jaja żeby pisać o spadkach


jeszcze raz ci powtórzę, że nie trzeba mieć jaj aby w obecnej fazie (bombardowania dzień w dzień negatywnymi informacjami ekonomicznymi w mediach) siedzieć bez akcji i pisać o spadkach - to robi cała ulica. to nie jest żaden wyczyn. nie jesteśmy nawet w fazie akceptacji rynku byka

jaja to będą mieć ci co będą pisać w fazie euforii o spadkach, gdy będzie ostatni podskok na rynku byka i nikt już nie będzie wierzył w nadejście bessy
Longterm / 2011-04-30 12:34 / Mostek Zwyciężymy!
janlew / 2011-04-09 14:33 / portfel / Tysiącznik na forum usuń

Ktoś może
powiedzieć że to oznacza duży optymizm ale nic bardziej błędnego


żeby nie było, w maju lub czerwcu przewiduję znów korektę

problemem jest też droga ropa, choć uważam, że jak u bambusów uspokoi się to cena baryłki
wróci w rejon 80-90 usd (to nie jest aktywo słonne do trwałych wyskoków). przewiduję też
koniec hossy surowcowej przed końcem hossy na rynku akcji

============================================

to są Twoje słowa Janie...a Maj już w przyszłym tygodniu...ale chyba wiem co napiszesz...że teraz to raczej Czerwiec a właściwie to korekta będzie po wakacjach:-)
janlew / 2011-04-30 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum

Maj już w przyszłym tygodniu


ale nie trwa tylko tydzień


że teraz to raczej Czerwiec a właściwie to korekta będzie po wakacjach:-)


ja nie muszę zamydlać prognoz, zostawiam to tobie
janlew / 2011-04-30 12:54 / portfel / Tysiącznik na forum

Maj już w przyszłym tygodniu


ale nie trwa tylko tydzień


pewnie wyobrażasz sobie to bardzo schematycznie - równo od 1 maja zjazd

powiedz, nie jest tak? :))
Longterm / 2011-04-30 13:00 / Mostek Zwyciężymy!
Janie, posłużę się Twoją retoryką: teraz trzeba mieć jaja ale żeby być niedźwiedziem...tak, jak wszyscy chcą nowych rekordów i są przekonani o wzrostach trzeba mieć naprawdę jaja żeby postawić się większości...ja potrafiłem to zrobić 3 tygodnie temu
janlew / 2011-04-30 13:20 / portfel / Tysiącznik na forum

teraz trzeba mieć jaja ale żeby być
niedźwiedziem...


a więc cała zestrachana ulica siedząca bez akcji od 2 lat "ma jaja"

niezłe


...ja potrafiłem
to zrobić 3 tygodnie temu


jesteś zmienny jak chorągiewka a to się nie nadaje do zarabiania
Longterm / 2011-04-30 13:30 / Mostek Zwyciężymy!
jak wyżej napisałem - pokolenie wyżu się zraziło do giełdy i teraz kolejne mogą być już tylko mniejsze i mniejsze...to co pisał wczoraj anonim może się sprawdzić - ciężko będzie nawet nam pobić 4000 tej hossy Janie. Zrozum ja to mówię bez żadnej złośliwości ale staram się najbardziej jak mogę chłodno analizować. No nie jest dobrze - OFE będą miały mniej pieniędzy, zlotówka się umacnia na potęgę co zarżnie eksport a czym my mamy wtedy ciągnąć naszą gospodarkę? rynkiem wewnętrznym? wolne żarty...
janlew / 2011-04-30 14:36 / portfel / Tysiącznik na forum

jak wyżej napisałem - pokolenie wyżu się zraziło do giełdy i teraz
kolejne mogą być już tylko mniejsze i mniejsze


to czemu nie zraziło się w latach 2000-2003? masa nie uczy się nawet na swych błędadch


No nie jest dobrze - OFE będą
miały mniej pieniędzy, zlotówka się umacnia na potęgę co zarżnie eksport
a czym my mamy wtedy ciągnąć naszą gospodarkę? rynkiem wewnętrznym? wolne
żarty...


znów zrzędzisz i koniec świata widzisz czyli jak nic będzie dalej rosło, to nigdy nie zawodzi :))
Longterm / 2011-04-30 19:30 / Mostek Zwyciężymy!
jaki koniec świata? nie żartuj...ja mówię od 3 tygodni że rynek nie ma siły rosnąć a Ty się upierasz i liczysz już zyski...
janlew / 2011-04-30 19:42 / portfel / Tysiącznik na forum

jaki koniec świata? nie żartuj...ja mówię od 3 tygodni że rynek
nie ma siły rosnąć a Ty się upierasz i liczysz już zyski...


a ja ci mówię, że nie tylko mówisz, że przestaje rosnąć ale to coś więcej - pękasz przy każdym byle postoju w boczniaku po tym jak rynek robi nowy szczyt
marlowe / 2011-04-29 22:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Domena spy.shop.pl na sprzedaż.

http://allegro.pl/domena-spy-shop-pl-i1590103795.html
marlowe / 2011-04-29 21:01 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dramat, to nowe forum. Jak się tam dodaje wpisy???
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 21:11 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle na Moneyu jak już cioś zmienią to na gorsze.
Pewnie jakiś manager z iPadem to wymyślił.
TOMOK...może wpis wejdzie / 78.154.71.* / 2011-04-29 21:04
Ja to nawet nie wiem młody jak się zalogować
OMOK / 78.154.71.* / 2011-04-29 21:05
wpis wlazł także mogę rozwinąć wypowiedź...
nic
janlew / 2011-04-29 20:28 / portfel / Tysiącznik na forum
nasdaq już powyżej szczytów z hossy 2007, najwyżej od 10 lat
jan17 / 2011-04-29 21:59 / Bywalec forum
3057 rownoległa,teraz równość fal to mogą trochę się zatrzymać na dłużej.
janlew / 2011-04-29 22:02 / portfel / Tysiącznik na forum
odpuść sobie te fale chłopie, nie ma to większej wartości niż fusy w twej herbacie

tani pieniądz dmucha aktywa i naprawdę ma gdzieś tę kabalistykę, wierz mi
jan17 / 2011-04-29 22:11 / Bywalec forum
co mam odpuszczać jak to działa.
janlew / 2011-04-29 22:24 / portfel / Tysiącznik na forum
tak działa, że prechter w oparciu o fale ma coś koło 100% wtopy licząc gdzieś od 1984 roku
jan17 / 2011-04-30 06:25 / Bywalec forum
zły przykład,zaada -moje pieniądze -sam określam sposób wykorzystania zakresów spadków i odbić,oraz łączenia z innymi at.
janlew / 2011-04-30 08:11 / portfel / Tysiącznik na forum

zły przykład


przykład bardzo dobry bo pokazuje, że twoje fale są do luftu
anonim_03 / 2011-04-29 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla warszawy to jest _zła_ wiadomość. Nie dlatego w Polsce w latach 2005-2007 była mega-hossa, że USA rośło, a dlatego, że rosło mizerniuchno.

Jeżeli amoerykanie i świat zacznie inwestować w Apple, które każdy zna i jest wyceniany niżej niż WIG (ma C/Z około 17), to po co inwestować po opłotkach ? A bez tego kapitału w Warszawie będzie cienko.
janlew / 2011-04-29 21:39 / portfel / Tysiącznik na forum
tak samo marudziłeś na 2600 jeszcze w lutym (zapowiadając spadek na 2400) a potem poszliśmy na 2900 i ja od tamtej pory nałapałem następne zyski, gdybym cię wtedy posłuchał to bym wszystko sprzedał, nic nie zarobił i może nawet powiesił się, bo w tym klimacie jest mniej więcej twoja gadka i postrzeganie świata

nawet giełdowe dziecko wie, że jeśli oni rosną to i my musimy, oczywiście wszystko jest kwestią czasu ale nie ma innej drogi

twoja gadka o tym, że im wystarczy apple a reszta giełd może zniknąć jest abstrakcją kompletnie oderwaną od jakiejkolwiek rzeczywistości giełdowej. kapitał zawsze będzie szedł na emerging markets w ślad za rosnącym usa, zawsze tak było i będzie a ty już dawno utraciłeś kontakt z rzecvzywistością razem z resztą koniobijskiej zgrai
anonim_03 / 2011-04-29 21:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
myślisz, że w tym cyklu Wig20 przebije poprzedni szczt na 4000 ?
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 22:02 / Tysiącznik na forum
O ile się nie zdarzy jakiś światowy kataklizm finansowy to chossa potrwa jeszcze drugie tyle i spokojnie przebije 4500, stawiam na szczyt w okolicy 6000.
Zagrożeniem dla Polski są rządy tuskistów, ale można mieć nadzieję, że przegrają wybory.
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 22:05 / Tysiącznik na forum
Najlepiej jakby premierem został Miler. On wiedział jak uratować gospodarkę po rządach AWS-UW (obecnie PO o PiS). Jak poradził sobie z łoBuzkiem i Baucem to poradziłby sobie z Donkiem i Wincentem.

Swoją drogą łoBuzek jest zagrożeniem dla UE.
janlew / 2011-04-29 22:12 / portfel / Tysiącznik na forum
za bardzo jesteś rozpolitykowany

dla naszej giełdy naprawdę mało liczy się polska gospodarka a polityka to już w ogóle

myślisz, że jakiś tam goldman albo inny londyn pompujący nasze wigi w ogóle rozumie co się dzieje w tym naszym małym politycznym piekiełku

patrzą tylko na indeksy w usa i pod to robią ruchy

na naszą gospodarkę reaguje trochę złoty a giełda praktycznie wcale - spróbuj sobie przypomnieć kiedy nasza giełda w ogóle zareagowała na coś w naszej polityce? nawet jak tupolew spadł to nasza giełda sobie dalej rosła
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 22:39 / Tysiącznik na forum
Jakbym inwestował zgodnie z poglądami politycznymi to bym byłbankrutem jak Brydzia.

Doskonale wiem, że działania naszego rządu mają niewielki wpływ na GPW.
janlew / 2011-04-29 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum
skoro wciąż jest kryzys a jesteśmy już prawie na 3000 to co za problem będzie wspiąć się na 4000 jak będzie już po kryzysie?

od szczytów poprzedniej hossy nasze najlepsze spółki giełdowe poszły naprzód a rynek wycenia jest taniej niż wtedy, dalsze wzrosty się należą

a co do C/Z, cóż, sam krytykowałeś ten wskaźnik jako niemiarodajny
anonim_03 / 2011-04-29 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
od 2000 do obecnych prawie 3000 rosło 2 lata ...
a 4 lata jak na hossę wystarczy.
janlew / 2011-04-29 22:21 / portfel / Tysiącznik na forum

od 2000 do obecnych prawie 3000 rosło 2 lata ...
a 4 lata jak na hossę wystarczy


jesteś jak zwykle wyjątkowo tendencyjny

po pierwsze od 2000 do 3000 jest 50% a od 3000 do 4000 jest już tylko 33%

po drugie wzrost od 2000 do 3000 odbywał się w atmosferze mocno kryzysowej i niepewności - piigs, dubaje, afryki i inne japonie. wciąż jest duże bezrobocie w usa a tamtejszy rynek nieruchomości jest w fatalnym stanie. nadal nie ma ulicy na rynkach. gdy gospodarki w końcu złapią wiatr w żagle giełdy będą rosnąć szybciej, tak było w 2007 roku, kiedy krzywa na wykresach zrobiła się bardzo stroma

4000 to jest moim zdaniem poziom spokojnie do pokonania, szczyty w kolejnych hossach są coraz wyżej i jest to historyczna prawidłowość więc nie ma podstaw sądzić, że tym razem będzie akurat inaczej
janlew / 2011-04-29 22:57 / portfel / Tysiącznik na forum

od 2000 do obecnych prawie 3000 rosło 2 lata


w poprzedniej hossie gdy już raz osiągnęli prawie 4000 dojście do 3000 zajęło aż 3 lata (kwiecień 2006), teraz udało się to zaledwie w 18 miesięcy

zgodnie z cyklem przed nami jeszcze ponad 2 lata hossy, 4000 to łatwy target w tym wypadku
anonim_03 / 2011-04-29 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
im mniejsza niepewność tym wolniejszy wzrost.
janlew / 2011-04-29 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum

im mniejsza niepewność tym wolniejszy wzrost


to sobie zobacz wykresy w 2007
janlew / 2011-04-29 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum

stawiam na szczyt w okolicy
6000.


średnio rynek byka trwa 4-5 lat (np. rynek byka 2003-2007), co znaczyłoby, że w 2013 dojdzie do kolejnego przegrzania na rynkach

mamy więc jeszcze 2 lata przynajmniej stabilnej hossy a biorąc pod uwagę fakt, że wciąż nie ma ulicy, to przy jej włączeniu się 4000 zostanie wzięty z marszu

obstawiam, że jak przejdziemy 3000 to fundy będą się na to powoływać jako na argument propagandowy i nagonią pod to trochę ulicy

a potem klasyczna euforia, gdzie już nawet śmiecie latać będą

to wszystko od setejk lat odbywa się tak samo i nie ma podstaw sądzić, że akurat teraz będzie inaczej, świat się nie zmienia, jesteśmy tylko coraz starsi
anonim_03 / 2011-04-29 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a w latach 90-tych był marsz na fundusze? Nie bardzo. A na nasdaqu hossa była. I to jaka !
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 22:47 / Tysiącznik na forum
Lata 90 na nasdaqu to była typowa bańka, w tym przypadku dotcomowa i dlatego nasdaq w poprzedniej hossie nie zrobił nowego szczytu.
Z koleji lata 90 na GPW to był początkowy okres giełdy i początkowa dekada III RP. I dlatego nie należy brać lat 90 na nasdaq i GPW jako benchmarku. Tak samo lata 80 na Nikkei są nietypowe jak również ostatnia dekada na giełdzie w Shanghaiu.

Natomiast obecnie GPW jest dojżałym rynkiem emerging market i to największym w regionie. Nasdaqu zaś wyleczył się z bańki dotcomowej.
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 22:49 / Tysiącznik na forum
To miało być pod posrtem anonima... ale coś nie wysdzło z powodu nowego layoutu.
janlew / 2011-04-29 22:30 / portfel / Tysiącznik na forum

A na nasdaqu
hossa była. I to jaka !


hossa na nasdaqu to było osobliwe szaleństwo, które się nie powtórzy

'normalna' hossa to drukarka fedu rozgrzana do czerwoności i pompka na wszystkim, od pszenicy po emergingi, co trwa właśnie od 2 lat

twoja teza, że będzie rosnąć tylko sektor IT jest wzięta kompletnie z księżyca
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 22:56 / Tysiącznik na forum
Sektor IT w USA mocno ucierpiał w bessie postdotcomowej w efekcie czego w poprzedniej hossie inwestorzy realnie go oceniali i nie zrobili tam bańki jak na developerce i finansach, dlatego w ostatniej bessie firmy IT nie były zagrożone i na początku hossy dobrze sobie radziły. Jednak w dalszej części hossy nioe sądze, żeby rafdziły sobie lepiej niż reszta rynku bo więcej trupów w szafie już raczej nie będzie.

Co do IT w Polsce to jest inaczej, bo w latach 90 XXw raczkowaliśmy i nie załąpaliśmy się na boom dotcomowy. W efekcie nadal jest u nas za dużo optymizmu wobec startupów z dobrym pomysłem i kiepskim managmentem.
Ciekawą spółką jest Asseco. Z jednej strony dobra spółka, z drógiej zarząd jest zbyt agresywny co albo da duże zyski albo totalną wtopę.
Eternit z Azbestu / 2011-04-29 21:09 / Tysiącznik na forum
A wśród naszej ulicy ulubioną forma oszczędzania było kupowanie niemieckiego cukru... dzięki medią i analom idealnie złapali górkę.
b r y d z i a / 213.108.80.* / 2011-04-29 21:00
korektą śmierdzi...
janlew / 2011-04-29 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
korekta będzie bo po solidnych wzrostach się należy, korekta to zdrowa i dobra rzecz, pod warunkiem, że się nie jest spenianą ulicą

popatrz na to tak: skorekcą się też surowce, stanieje ropa, uda się złapać jeszcze trochę tanich akcji

zresztą już miedź tanieje, tanieją zboża, rynek towarowy dyskontuje 'sell in may'
janlew / 2011-04-29 20:25 / portfel / Tysiącznik na forum
pajac wrócił na forum czyli nie jest źle
Longterm / 2011-04-29 17:38 / Mostek Zwyciężymy!
+0,18% w tym tygodniu...kolejny wielki sukces byków;-) gdzie te bicie nowych rekordów? gdzie 3000 które było typowane niemalże w ciemno przez wszystkich jeszcze 3 tygodnie temu?

www.longterm.bblog.pl
janlew / 2011-04-29 20:17 / portfel / Tysiącznik na forum

gdzie 3000 które było typowane niemalże w ciemno przez wszystkich jeszcze 3 tygodnie
temu?


Może lepiej zapytajmy gdzie to twoje 1313 na sp500 prognozowane na dziś ha ha ha ha

>W USA tydzień zaczynamy już jutro i obstawiam zatem zjazd na 1313 co stanowić będzie
stratę 1,82% na S&P500.

http://longterm.bblog.pl/wpis,prognoza;dla;gieldy;w;usa,51406.html

A 3000 będzie niedługo, nikt nie mówił, że w tym tygodniu

Zawsze zaniżają u nas przed odpałem wbrew rosnącemu USA, LOP rośnie czyli nabierają L-ek, szykuje się duży ruch na rynku
Longterm / 2011-04-30 10:44 / Mostek Zwyciężymy!
chyba tylko Ty i może kilku innych czytelników wymagacie ode mnie abym trafiał z moimi prognozami - musicie mnie bardzo cenić - może nawet przeceniać...dziękuje za uznanie:-) pisałem Ci już 3 tygodnie temu że Twoja chciwość będzie powstrzymana i już nie zarobisz i to się sprawdza już 3 tydzień. Pisałem że celem na mijający tydzień nie jest zwała ale powstrzymanie rajdu na tych poziomach. Nie mam nic przeciwko hossie ale na wszystko potrzeba czasu
janlew / 2011-04-30 11:16 / portfel / Tysiącznik na forum

pisałem Ci już 3 tygodnie temu że Twoja chciwość będzie powstrzymana i
już nie zarobisz i to się sprawdza już 3 tydzień.


3 tygodnie temu to pisałeś, i powtarzasz to bezskutecznie tydzień w tydzień, że spadniemy na 2840 a więc zapowiadałeś spadek (tak jak i dla usa - 1313 wczoraj) a nie "że moja chciwość będzie powstrzymana". nie odwracaj teraz kota ogonem

poza tym doskonale wiesz, że najważniejsze jest usa a oni cały czas rosną, co zapowiada u nas nieuchronny odpał, tym bardziej, jeśli my stoimy w miejscu w tym czasie. twój sukces jest jak zwykle pyrrusowy


Pisałem że celem na mijający
tydzień nie jest zwała ale powstrzymanie rajdu na tych poziomach


od 3 tygodni pisałeś o 2840 a jesteśmy powyżej 2910 przy rosnącym usa i to na pewno nie jest to co zapowiadałeś. jak zwykle zamulasz wszystko za pomocą dwuznacznych słówek
Longterm / 2011-04-30 12:25 / Mostek Zwyciężymy!
a przypomnieć Ci jak długo się upierałem przy 2850? trole się śmiały ale jednak osiągnąłem swój poziom...teraz Ty się śmiejesz ale ja jestem cierpliwy...rynek nas rozliczy ale mi głównie chodziło o to że rynek już nie da rady rosnąć - to się sprawdziło - wolałem "dmuchać na zimne" i obstawiać spadki niż tak jak Ty i amator pluć pod wiatr...ja nie jestem pilotem który ląduje w ciężkich warunkach, wolę stracić trochę czasu i wybrać lotnisko zapasowe w odróżnieniu od Ciebie i tym się różnimy. Jesteś mega ryzykantem bez żadnych zachamowań i kiedyś się doigrasz - wtopisz konkretnie, mało tego będziesz się upierał do końca że masz rację i nie sprzedasz akcji.
janlew / 2011-04-30 12:42 / portfel / Tysiącznik na forum

rynek nas rozliczy ale mi głównie chodziło o to że rynek już nie
da rady rosnąć - to się sprawdziło


zwłaszcza w twych prognozach co do usa

nasz rynek idzie skokami o 300 punktów od dna bessy i pewnie tak będzie i teraz, 300 punktowy zakres skoku jeszcze nie został wykonany ale ty jak zwykle przedwcześnie głosisz korektę bo masz po prostu taki kaprys

jak wylądujemy na 3000-3100 to znów będziesz pisał, że "się pomyliłeś ale uczysz się", tylko tak naprawdę nic się nie uczysz i wciąż popełniasz te same błędy odkąd ja na to patrzę (2 lata) ale sądzę, że ten syzyfowy proces trwa dużo dłużej


wolę stracić trochę czasu i
wybrać lotnisko zapasowe w odróżnieniu od Ciebie i tym się różnimy


efekt jest taki, że prawie w ogóle nie uczestniczysz we wzrostach rynku, no cóż, giełda nie jest dla wszystkich


Jesteś
mega ryzykantem bez żadnych zachamowań i kiedyś się doigrasz - wtopisz
konkretnie, mało tego będziesz się upierał do końca że masz rację i nie
sprzedasz akcji


nonsens, ja mam bardzo sprecyzowaną strategię włącznie z zaplanowanym terminem i poziomem do wyjścia z akcji a to co ty nazywasz ryzykanctwem jest po prostu konsekwencją i racjonalną odwagą, której towarzyszy cierpliwość

ty nie masz ani cierpliwości niezbędnej do zarabiania na giełdzie, ani odwagi, jesteś tylko chorągiewką, której zawsze pozostanie tylko komentowanie giełdy, tak jak kuczynowi, który wziął się za komentowanie bo zarabiać nie umie

i to nas właśnie różni
Longterm / 2011-04-30 13:14 / Mostek Zwyciężymy!
Janlew ale proszę Cię skupmy się na faktach - Ty się upierałeś że jedziemy na nowe rekordy że 3000 to wciągniemy nosem i się ze mnie naśmiewałeś że w ogóle śmiem pisać o spadkach, o jakiejś korekcie...ja napisałem że to już wyżej nie da rady pójść i jak napisałem wyżej wolałem napisać że będą spadki niż się ślepo upierać za wzrostami przy takim przegrzaniu rynku. Kolejne moje prognozy pokażą czy znam się na giełdzie czy nie - to nie Ty mnie ocenisz ale zrobi to na szczęście rynek:-)
janlew / 2011-04-30 13:22 / portfel / Tysiącznik na forum

Kolejne moje prognozy pokażą czy znam się na
giełdzie czy nie - to nie Ty mnie ocenisz ale zrobi to na szczęście
rynek:-)


jak dotąd rynek po 1,5 roku ocenił cię jednoznacznie: stopa zwrotu z twych prognoz jest ujemna i większy zysk dałaby lokata w tym czasie
b r y d z i a / 213.108.80.* / 2011-04-29 18:42
spoko rysiu, niech rąbną jeszcze raz w dol
i tak na to czekaja pałując sie od dawna jak reszta szczytuje
To tylko salon luster i sztuczny dym / 178.36.174.* / 2011-04-29 17:41
Licząc w złocie, to nie ma żadnych wzrostów od dawna...
janlew / 2011-04-29 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
a licząc w ziemniakach?
A to feler / 178.36.174.* / 2011-04-29 17:22
Uff! Dobiegli drepcząc cały dzień w miejscu do upragnionej mety....
Teraz wywalanko przed weekendem...
Wyścig szczurów / 178.36.174.* / 2011-04-29 17:19
Straszą,że EBC musi poodnosić stopy, bo inflacja największa od 2 lat.

A co w Stanach, gdzie ceny muszą rosnąć w słabnącym dolarze dwa razy szybciej?
Jakaś niestrawność / 178.36.174.* / 2011-04-29 17:15
Daimler po wynikach -2%.
Cudów nie ma / 178.36.174.* / 2011-04-29 17:12
Research In Motion -13,43% po wynikach, razem z Microsoft ciągną w dół Nasdaq...
Studnia bez dna / 178.36.174.* / 2011-04-29 17:04
Rosną w Stanach koszty przejmowania domów od nie spłacających kredytu, pokazują koszty zaksięgowane przez JP Morgan w wysokości 1,1 mld $.
A fe! / 178.36.174.* / 2011-04-29 16:58
Złoto bije kolejne rekordy, Chińczycy pozbywają się dolarków...
Nogi za pas / 178.36.174.* / 2011-04-29 16:54
Przed długim weekendem nie ma chętnych do kupna, co widać po obrocie...
janlew / 2011-04-29 20:21 / portfel / Tysiącznik na forum

Przed długim weekendem nie ma chętnych do kupna, co widać po obrocie...


mały obrót był na spadku więc po obrocie to widać tylko tyle, że nie ma chętnych do sprzedaży, giełdowy analfabeto
I kumu to przeszkadzało? / 178.36.174.* / 2011-04-29 16:51
Na wysokich cenach paliw straci transport samochodowy, zyska kolejowy...
Zapas po pas / 178.36.174.* / 2011-04-29 16:52
High Diesel Prices Mean Rail Stocks Ready to Run
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy