Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
sHaB / 89.228.76.* / 2013-12-10 18:43
Relacja z dziś, 10, wtorek, Home Broker (dalej HB) - stolica Warmii i Mazur.
Cel misji: mieszkanie obserwowane od miesiąca.
Dwa tygodnie temu telefon do agenta podanego przy ogłoszeniu. Agent (nie z HB) mówi, że już nieaktualne od tygodnia i nie zdążył go zdjąć. Sorry, trudno itp.
Dwa tygodnie temu ogłoszenie wraca jako aktualne kontakt do HB. Myślimy jest szansa. Trochę dziwi, że w namierzonym mieszkaniu widać, że ktoś wziął się za remont i wymienił okna, ale co tam! Idziemy. Przed marszem wizyta na tym forum i przygotowanie psychiczne na to, co nas czeka.
Umówieni na punkt, przychodzimy wcześniej pięć minut. Czekamy. Propozycja kawki i herbatki. Widać, że Recepcjonistka śledzi ogłoszenia z portali internetowych.
Przychodzą Pan i Pani. On sprzedaje ona załatwia finanse. Reklamują usługi firmy. Są dzielni i profesjonalni. Przechodzimy do szczegółów.
Koszty. Podatek, oj! oj! nasz kochany urząd skarbowy. Wiadomo. Notariusz oferta 1 proc. wartości zakupu (wcześniej w innym biurze przy innym mieszkaniu najwyżej kilkaset zł). Osławione 0 proc. jeśli założymy konto w wiadomym banku, a jeśli zrobimy to dziś, to tysiąc złotych taniej - od 0 proc.?
Oferta. Baza danych wyświetlana na monitorze na ścianie. Pan nie zna ofert na pamięć, więc jesteśmy lepiej zorientowani w tym czego chcemy. A czego chcemy? Wczoraj z warszawskiego biura był telefon z info, że ogłoszenie aktualne i w obiegu. Pan: oj nie zauważyłem, które ogłoszenie Państwo zgłaszali. Pani: było podane. Pewnie, że było. Ogłoszeniem miał zajmować się jakiś pan Marian lub Mariusz. Pani szuka go. Pan oznajmia, że oglądać możemy najwcześniej za dwie godziny, bo pół godziny z klientem podpisuje umowę przedwstępną. Jesteśmy gotowi, to nasza okolica, poczekamy. Pani dalej dzwoni i w końcu oznajmia, że mieszkanie w tym tygodniu sprzedane. Tydzień zaczął się w poniedziałek, kiedy telefon z W-wy zapewniał, że ogłoszenie aktualne, dziś wtorek i mieszkanie sprzedane.
Potwierdziło się wszystko co napisane wcześniej.
HomeBroker / 89.71.202.* / 2014-01-02 15:05
Drogi,sHaB. Będziemy wdzięczni za kontakt na adres e-reklamacje@homebroker.pl i opisanie zaistniałej sytuacji. Takie opinie są dla nas wskazówką, na co zwrócić uwagę w szkoleniach doradców, a kontakt z Pana strony pomoże nam poprawić jakość usług.
Lublinianka / 2014-01-06 08:07
Co za bzdury piszą. Napisałam do HB 11 listopada i do dzisiaj żadnej odpowiedzi nie dostałam. Home Broker nie liczy się z klientami. Zachęcam do lektury artykułów o dawcach kapitału i megaprzekręcie na stronie www.antyegzekucja.pl
marekwodz / 46.77.124.* / 2013-12-02 19:30
Witam, przestrzegam przed uslugami home broker. Dzisiaj mialem spotaknie z pracownikiem I :
1. Reklamowane 0% dla kupujacego okazalo sie 3, 57% poniewaz 0% maja kredytobiorcy getin bank
2. Mieszkanie totalnie nie odpowiadalo opisowi w ogloszeniu np. Mieszkanie mialo 2 pokoje a ogloszenie mowilo o 3, mialo garaz a w rzeczywistosci nie mailo.

Standard w getin bank. Klamstwa. Podobne doswiadczenia mialem z openfinance rowniez czesciach getin.

Pozdrawiam
Marek

Strata mojego czasu.
HomeBroker / 89.71.202.* / 2014-01-02 15:09
Marekwodz, przykro nam, że masz taką opinię i nie jesteś w pełni zadowolony. Chętnie wyjaśnimy sprawę i wątpliwości, jeśli skontaktujesz się z nami mailowo na adres e-reklamacje@homebroker.pl
paziok / 87.99.30.* / 2013-12-02 15:54
lepiej szukac samemu niz z ta firma
bolek344 / 87.99.30.* / 2013-11-28 13:43
odradzam!!!! zdecydowanie odradzam, oferty mieszkan fikcyjne zeby tylko sciagnac klienta
Oszukany i naiwny / 31.183.32.* / 2013-11-26 20:01
Ja również odradzam Home Broker tym bardziej jak oferują Getin Bank wraz z Open Life, jedna wielka mafia Czarneckiego. Nie podpisujcie niczego dopóki nie przeczytacie każdego dokumentu po kolei, na pewno będą was naciskać presją czasu ale nie dajcie się popędzać bo później jak się zorientujecie drogo za to zapłacicie.Sprawdźcie zdolność kredytową, znajdziecie mieszkanie które wam się spodoba nie kupujcie tam, do oglądania mieszkań podstawcie znajomego nie spokrewnionego i niech on podpisuje dokumenty do oglądania w ten sposób ominiecie ich usługi i dogadacie się bez pośrednio ze sprzedającym. Miałem parę miesięcy temu do czynienia z nimi, a teraz płacę i płaczę tyle tego szajsu mi nawciskali a kredytu brałem na 250000, ale tyle w tym dobrego, że własne cztery katy i nic poza tym.
meggi535 / 83.10.67.* / 2013-11-20 18:24
dzwonią i powielają za każdym razem ten sam błąd jest pani zainteresowana mieszkaniem i wymieniają, ja na to ze nie do końca, że żle maja w systemie, oczywiście poprawia, dzwonią następnym razem i znowu pieprza głupoty niezgodne z oczekiwaniem.
Zapraszamy mamy oferty, czeka na pania, wymieniają z imienia i nazwiska, ide na spotkanie a tam znowu pytanie dzień dobry to jaka nieruchomością jest pani zainteresowana. Dziś tez dzwonili promocje będą w weekend, pytam czy cos maja zgodnego z tym co szukam, pan mówi musiałbym się zorientować. To k....po co mam tam iść setny ran
melponena / 164.127.154.* / 2013-11-20 16:37
wiesz różnie bywa, bo czasem jest tak, że mają dostęp do najlepszych lokalizacji i na bieżąco wiedzą, gzie jest jakieś fajne mieszkanie. Ale też jak się poszuka samemu to się znajdzie coś naprawdę godnego uwagi. Tutaj http://koneser.co/ np. możesz znaleźć sporo pięknych mieszkań w samym sercu Krakowa
Edita666 / 46.169.87.* / 2013-11-20 08:09
Nie polecam jako sprzedający mieszkanie, chcą chapnąć prowizję za sprzedaż mieszkania, znacznie zaniżają ceny mieszkań.
I / 193.19.165.* / 2013-10-22 20:12
Bielsko- Biała. Dno totalne. Podpisuje się pod wszystkim co zostało napisane tutaj. Szukamy działki. Spędziliśmy ponad godzinę w biurze oglądając te same oferty, które można sobie obejrzeć na necie. Agent nie wiedział nawet w jakiej dzielnicy są dane działki, a doradca finansowy chciał nam na siłę wmówić, że potrzebujemy kredyt. Żenujące....
Tomasz801 / 164.126.232.* / 2014-01-20 17:38
Zdecydowanie odradzam, jeśli szukacie kłopotów to ta firma w 100% je Wam znajdzie.
A pisanie później na
e-reklamacje@homebroker.pl nie ma sensu bo i tak nie odpowiadają w terminowych trzydziestu dniach i pozostaje sprawa w sądzie. Totalna żenada
wroniacz_warszawa / 83.24.91.* / 2013-10-22 12:51
Absolutnie nie warto, marnowanie czasu, ciąganie po biurach, obietnice, spotkania i nagle brak jakichkolwiek wiadomości.
Pośrednik Mogł powiedziec przecież że dom sprzedany i sie spóźniłem a nie kombinować nie wiadomo po co. Historia z 09-10.2013. Homebroker warszawa, Al KEN
Inwetorka / 89.78.76.* / 2014-01-11 15:24
Oczywiście, że nie warto.
Już po raz drugi zostałam oszukana i straciłam mnóstwo czasu.
Zadzwonił do mnie agent : Patryk Piotrowski (ostrzegam) powiedział, że ma dla mnie przygotowaną super specjalną prezentację mieszkań, jako dla wyjątkowego klienta, który był już u nich na prezentacji w 2013 roku. Same okazje, których nie ma w internecie. Gdy powiedziałam, że szkoda mi tracić na nich czas bo już raz mnie oszukali (podałam kwotę maksymalną 70 000 zł, a próbowali mi wcisnąć, mieszkanie za 97000 zł, w ogóle mieszkania nie o tych parametrach co chciałam i w innej lokalizacji) to Pan mnie jednak zapewniał, że teraz tak nie będzie, że już wprowadził sobie wszystkie wymagane przeze mnie parametry i ma gotową prezentację. No to dałam mu szansę, pojechałam (godzina czasu nie moja) i się okazało, że prezentacja jest ale oferta tylko jedna - mieszkanie bez łazienki i w dodatku taka która była w internecie. Panie w biurze aż się zawstydziły i przepraszały, bo same w szoku były jak postąpił ten agent. No i dwie godziny czasu nie moje.
chm / 89.69.77.* / 2013-10-17 20:50
Niestety banda niekompetentnych oszustów. Na stronie podają numer do opiekuna oferty, a w rzewistości dodzaniasz się do biura i karzą Ci przyjść podpisać umowę i dopiero skontaktują cię z osoba kompetentną. Nic nie wiedzą o ofertach publikowanych po szyldem HB. Śmiech na sali- naciągacze i nic poza tym
rozczarowana / 89.25.240.* / 2013-10-03 10:01
widzę że moje odczucia i opinia nie jest jedyna!!
moja historia z tym biurem skończyła się szybciej niż zaczęła.
Przed spotkaniem w biurze HB nie czytałam opinii nie chciałam się zrażac często tak robię wole sama sprawdzic i wydac opinie... i tak też było w tej sytuacji...po czasie myślę że jednak mogłam poczytac oszczędziałabym sobie nerów i straconego czasu!!!! Wyobraźcie sobie znaleźliśmy z narzeczonym mieszkanie wszystko ładnie pięknie...idealne dla nas, cena przystępna no to dzwonimy do HB w celu obejrzenia mieszkania, a tu pierwsza niespodzianka nie można obejrzec mieszaknia najpierw należy przyjechac na spotkanie w ich biurze:/ ok...nie mamy daleko wybraliśmy się. Na spotkaniu kolejna niespodzianka okazuje się że musimy podpisać umowę pośrednictwa aby móc iśc je obejrzec...ok podpisaliśmy pojechaliśmy obejrzec. Po obejrzeniu mieszkania umowiliśmy sie na przemyślenie wszystkiego i że damy odpowiedz w ciagu dwóch dni...mija ustalony czas dzwonimy informujemy ze bierzemy mieszkanie (oczywiscie z wysztkimi ich chorymi warunkami, bo i tak nam się opłacało), umawiamy się na spotkanie.....i teraz najlepsze dzień przed spotkaniem Pani pośrednik dzwoni do mnie i informuje nas że mieszkanie jest lokatorskie!!! i nie może zostac sprzedane!!!!! chce zaznaczyc ze podczas spotkania i ogladania pani zapewniała nas ze mieszkanie jest społdzielcze własnościowe :/ a później stało się nagle lokatorskie...szkoda słów. Zastanawia mnie tylko jak oni dopuścili do umieszenia takiego ogłoszenia na formu nie sprawdzając podstawowej rzeczy!! Nawet laik wie że mieszkanie lokatorskie nie może byc sprzedane !!!!
Dlatego też odradzam wszystkim szczerze współpracę z ludźmi którzy wogole nie znają się na tym co robią. Liczą sobie kosmiczną prowizje w porównaniu z innymi biurami, a są tak nie kompetentni że słów brak....
L P / 62.21.25.* / 2013-10-31 14:18
Witam wszystkich mieszkam w Poznaniu i moje doświadczenia z HB są tak samo negatywne,najpierw przyjdź podpisz umowę, astronomiczna prowizja, wciskanie niepotrzebnych produktów finansowych(z których do dźiś się nie wywiązali)a puźniej szybko kupuj pierwsze leprze mieszkanie"bo to jedyne takie"w całym mieściejednym słowem absolutnie odradżam.Niezadowolony (były)klijent.
L P / 62.21.25.* / 2013-10-31 14:17
Witam wszystkich mieszkam w Poznaniu i moje doświadczenia z HB są tak samo negatywne,najpierw przyjdź podpisz umowę, astronomiczna prowizja, wciskanie niepotrzebnych produktów finansowych(z których do dźiś się nie wywiązali)a puźniej szybko kupuj pierwsze leprze mieszkanie"bo to jedyne takie"w całym mieściejednym słowem absolutnie odradżam.Niezadowolony (były)klijent.
Andreas2655 / 86.63.106.* / 2013-09-08 08:30
Na szczęście miałem tylko krotką styczność z tą mafią. Interesowało mnie mieszkanie w miejscowości w której mieszkam. Zadzwoniłem do biura firmy w Poznaniu. Chciałem obejrzxeć lokum. Zaproponowano mi, bym najpierw przyjechał do miasta oddalonego o 35km w celu podpisania umowy, lub w tym samym celu do Poznania. Chyba bym się na głowy z osłem pozamieniał gdybym się zgodził. Normalne durnie i naciągacze.
keks / 109.241.32.* / 2013-09-05 19:33
właśnie wracam ze spotkania. Nawet mi się odpowiadać nie chce. A na początku..pan K.B "kawke herbatke"?! Kiciarze oszuści! Dobrze że obudziłem się w czasie bo nieźle bym się urządził. Mieszkanie które chciałem kupić jak się już teraz okazuje nie istnieje :D co za gówno!
paaolkaa1 / 193.151.76.* / 2013-09-02 19:24
a i biorą 6000 od sprzedającego i 6000 od kupującego w sumie za jedno sprzedane mieszkanie o wartości ok 170 000 dostają 12 000zł za nic!!!

Najnowsze wpisy