Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarz po sesji 22.11.2006

Komentarz po sesji 22.11.2006

strokuś / 2006-11-22 18:56
zamieniłem część groclinu na dodatkową porcję els
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-11-23 08:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
no proszę, osoba blisko związana z członkiem RN ELS zakupiła przez ostatnie kilka dni akcje ELS za około 2 mln zł :-)
jujo / 2006-11-26 14:39 / Bywalec forum
dobrze Strokuś niech kupuja, Orzełek również do nas dołączył
chris / 2006-11-29 22:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chciałem również dołączyć lecz jutro/pojutrze po drobnej korekcie ale
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20061129/20061129_220406_0000035142.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41
strokuś / 2006-11-30 07:46 / Uznany Bywalec forum i giełdy
podobna akcja jak z dębicą - najpierw m-c ostrych zakupów, potem schłodzenie emocji jakimś newsem, kolejny m-c spokojnej akumulacji i jak zmaleją obroty kurs jak sądzę pójdzie dalej w górę
els też pewnie na 1-3 tygodnie z głowy (trochę delikatniej był zbierany, więc może szybciej się otrząśnie), ale jednak już prawie 5 mln zł zostało zainwestowanych przez osobę zbliżoną do RN - nie sądzę, żeby ta osoba nie wiedziała wcześniej o newsie o obniżeniu prognozy i raczej wie coś więcej
chris / 2006-11-30 09:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
również mnie zastanawia to info o zaiwestowaniu ... z drugiej strony gdyby "wiedział" czy nie lepiej wyszedłby finansowo inwestując całość (lub część) po infie o spadku prognoz na 2006?
jednak wsadzić 5 mln nie będąc zorientowanym? hmm ... chce jeszcze dobrać?
chris / 2006-11-30 19:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no i zakupiłem na dwie raty średnio 17,10
strokuś / 2006-11-23 08:18 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pozwolę sobie jeszcze wkleić kawałek z dzisiejszego Dziennika, w celu zachowania dla potomnych:

"Nadszedł czas na złotego. Najwięcej można zarobić, inwestując w fundusze czy lokaty w polskiej walucie. Nic więc dziwnego, że jest ona najmocniejsza od kilku miesięcy - czytamy w "Dzienniku".

Wczoraj za dolara trzeba było zapłacić 2,96 zł. To najmniej od marca 2005 r. Do absolutnego rekordu brakuje tylko 5 groszy. Tanie było także euro - kosztowało zaledwie 3,80 zł. Czemu więc nie kupować tanich walut, licząc na to, że złoty znowu się osłabi i zarobimy? - pyta gazeta.

Analitycy twierdzą, że nie warto bo polska waluta będzie już tylko coraz droższa.

Marek Zuber, główny ekonomista IDMSA nie ma wątpliwości, że złotówka ma przed sobą świetlana przyszłość, dlatego powinniśmy zarabiać przede wszystkim na niej. Jego zdaniem umacnianie złotego potrwa przez kolejne pięć lat.

- Umacnianie się złotówki potrwa aż do czasu naszego wejścia do strefy euro - mówi cytowany przez dziennik ekonomista IDM-u. "
gabrik / 2006-11-23 09:06 / portfel / Wierny Forumowicz
wow ja raczej byłem skłonny że to okazja ,obecne poziomy a tu aż takie rzeczy przewidują???
strokuś / 2006-11-29 21:19 / Uznany Bywalec forum i giełdy
(PAP, pr/29.11.2006, godz. 16:11)
' "Złoty jest w tej chwili niedoszacowany. Euro nie jest warte 4 zł, ono jest warte mniej" - dodał premier.'

Premier Kaczyński tak mówi, a mówi bo się zna, bo jakby się nie znał to by nie mówił, a mówi, czyli się zna, bo mówi...
;-)
gabrik / 2006-11-29 21:33 / portfel / Wierny Forumowicz
stroki ręcę opadają,naprawdę teraz jak człowiek mysli to zgłupieje ,za duzo sprzecznych danych i reakcji na nie
samuraj jack / 2006-11-22 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pisałeś o perspektywie 3600 i 3800 na wig20;
w jakiej perspektywie te poziomy...?
jak przewidujesz - ile do 15 grudnia?
ile do 30 grudnia...
i jak oceniasz dzisiejszą sesje [3200 miało być do końca miesiąca]

pozdrawiam
Tato / 2006-11-22 22:55 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam,
Samuraj - pamiętasz nasze obawy ubiegłotyg - teraz widać wyraźnie, że sygnał w środę był fałszywy i wyjscie z rynku pod jego wpływem było błędem.
podtrzymuję to co napisałem w piątek:
2006-11-17 11:47:24 | *.*.*.* | Tato
Samuraj,
podtrzymuje swoje obawy, ale na razie nie wychodzę.
na razie wole zaryzykowac troche zysków.
Przy fałszywym ruchu duzó mozna stracić
Ruch srodowy był zaskoczeniem myslę dla wszystkich, nawet dla pesymistów, dla mnie podobnie
jak dla Oseska mocno podejrzanym.
Mam wrażenie, że po wynikach trwa przebudowa portfeli duzych (logiczne), spada to co
wyrzucają - a wystraszeni patrza na to i wyrzucają to co duzi skupują."

A na dzisiaj 22.11 - Sądzę, że pierwsze podejście pod majowy szczyt w najbliższych dniach będzie nieudane - nastąpi krótka konsolidacja na obecnych (zbliżonych) poziomach i grudzień -styczeń przyniosą wartości powyżej 3400.
Ale jeśli część obcego kapitału idącego obecnie na emerging markets trafi juz teraz do nas, to może być powtórka z lutego i szybki rajd do góry.

Przy okazji - a'propos wczorajszego komentarza Strokusia, tak rzeczywiście patrzę optymistycznie na perpsektywy Polski, ale zgadzam się z Tobą całkowicie, wszystko w naszych rękach. Tyle, że patrząc jak Polacy wzięli sprawy w swoje ręce mimo (wbrew) przepisom, urzędom - chyba mozna być umiarkowanym optymistą. Kaczyński chce wdrażać plan Kluski. Nawet jak to tylko w części prawda, to jeśli uda im się zwalczyć korupcję ( czy może przekonać ludzi, że to się nie opłaca) to czeka nas dalszy wzrost inwestycji. Przejechałem się po Polsce w weekend, - (mam skrzywiony obraz na codzień - stolica) i jestem pod wrażeniem ile sie zmieniło, jak duzo się buduje, mimo narzekania ile jest nowych dróg.
Róznica między wejściem Grecji, czy Hiszpanii do Unii a nami jest taka, że my wchodzimy w fazie bardzo dobrej koniuktury gospodarczej, jak Grecja wchodziła do unii, śwsiat się podnosił powoli dopiero po kryzysie naftowym ....
Ale jeszcze raz - masz rację, za 5-10 lat możemy byc drugą Irlandią, ale możemy też byc drugim Meksykiem z bogatym sąsiadem . . .
Można spieprzyć wszystko, oby tym razem powiedzienie Churchilla o Polakach nie sprawdziło się.
strokuś / 2006-11-22 23:17 / Uznany Bywalec forum i giełdy
w dłuższym (10 lat) terminie również jestem optymistą, ale obecnie trzeba zadać sobie pytanie czy w najbliższy rok-dwa damy radę rozwijać się szybciej lub przynajmniej na tym samym poziomie
jeśli nie to wyceny na gpw jak i pln okażą się jednak zbyt wygórowane....
obecnie (czyli od kilku m-cy) mamy klasyczne objawy końca hossy (np. rekordowe zapakowanie indywidualnych, wskaźniki AT na wykresie miesięcznym) - problemem jest tylko wyznaczenie jej szczytu...może to być za m-c, ale równie dobrze może być za pół roku (tradycyjnie pasuje bardziej za 3-5 m-cy :-))...
w tym czasie można dużo stracić upierając się przy swoim... potencjalnych zysków lub realnej kasy na krótkich

ps. wszelkie wypowiedzi polityków przed zakończeniem wyborów traktowałbym z dużym przymrużeniem oka (plan Kluski, most w Wawie, pomoc dla rodzin górników, itp)
gabrik / 2006-11-22 23:53 / portfel / Wierny Forumowicz
na dziś tak aby merytorycznie pobudzić dalej tą dyskusję na przyszłe dni z FIBO...wychodzi mi 3390;3717 ale jak to przy tej metodzie trend jest NAJ ;-) (obecnie trudno rysować za dużo płaskich korekt i łatwo o złą interpretację)
Po tych poziomach korekta bo to według mnie 5 fala (tylko czy w piątej???)trzeba przelecieć dłuższy okres czasu ale to nie dziś.....
mari / 2006-11-22 23:31 / Achi
byle politycy nie przeszkadzali zbytnio to będziemy się rozwijali bo nie mamy wyjścia.
nie jesteśmy na uboczu Europy tylko w jej szeroko rozumianym środku i niestety jesteśmy dosyć mocno zacofani gospodarczo.Ponadto chęci i możliwości są.Jedynie polityka może zaszkodzić a niestety socjalizm czy kaczyzm czy jak go tam jeszcze zwał tak zwał kosztuje.
strokuś / 2006-11-22 22:25 / Uznany Bywalec forum i giełdy
1Q06 (?)
takie tam gdybanie, a póki co zamknąłem pozycje, choć jestem przekonany że pójdziemy dalej w górę
ale ponieważ sobie w tej materii nie ufam :-) to najpierw chcę zobaczyć porządne przekroczenie 3200 (na tygodniowym i jeszcze lepiej miesięcznym)
póki co z fibonacciego wychodzi mi najbliższa lokalna górka w pierwszym tygodniu grudnia... nie wiem czy to realne, ale spodziewałbym się jej w okolicach już ponad 3400
co Ty na to?
więcej wiary mam natomiast w swoje bycze przekonanie co do € - dzisiaj potwierdzone bardzo istotnym wybiciem na €/$, co w efekcie powinno dać niebawem 1.33 i przełożyć się na €/pln
...jak i w nasdaq, który już jest chyba na wyczerpaniu, ale powinien się jeszcze z wolna przebić ponad 2470 (2477 id?)
strokuś / 2006-11-22 22:26 / Uznany Bywalec forum i giełdy
tj. 1Q07
Morfeusz / 2006-11-22 21:42 / Tysiącznik na forum
Myślę że roztrzygnięcie dokąd będziemy zmierzać w najbliższym czasie przyjdzie z rynków
Argentyńskiego i Brazylijskiego bo to te rynki pierwsze będą testować opory majowe.
Pamietajmy również, że 15 grudnia wygasają kontrakty grudniowe i arbitraż w tym dniu musi pozbyć się akcji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy