Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Wodnik Szuwarek"

Komentarze do portfela "Wodnik Szuwarek"

Wyświetlaj:
Wodnik Szuwarek / 2008-10-16 17:25 / portfel / Łapacz spadających noży
Znowu trochę dokupiłem... Czy ja jestem nienormalny?
Wodnik Szuwarek / 2008-10-15 15:53 / portfel / Łapacz spadających noży
Przewidzieć w dzisiejszych czasach jak zachowają się indeksy jest sztuką... Dzisiaj kolejne straty :(
Wodnik Szuwarek / 2008-10-14 16:54 / portfel / Łapacz spadających noży
Przez ostatnie dwa dni miałem trochę mniej czasu na śledzenie notowań. W związku z tym co następuje. Stwierdzam, że w piątek dałem się jednak trochę wykiwać i generalnie nic nie ugrałem na sprzedawaniu w momencie największej paniki. Cały czas wydaje mi się, że mój błąd polegał na tym, że nie sprzedałem wcześniej i przy największych spadkach spanikowałem. W sumie cieszę się, że sprzedałem Mieszka, pomimo tego, że dzisiaj sprzedałbym go sporo drożej. To była klasyczna spółka balast i za długo ją trzymałem. Ogólnie w portfelu odbicie. Trochę dokupiłem, ale i tak czuję się jak po przejściu tornada.
Wodnik Szuwarek / 2008-10-10 09:21 / portfel / Łapacz spadających noży
No i kolejny dzień rzeźni przed nami. Oczywiście zastanawiam się czemu nie sprzedałem wczoraj. No to może sprzedać dzisiaj? Poobserwuje rynek do 12-13 i najwyżej będę powoli pozbywał się zbędnego balastu...
Ciułacz / 2008-10-10 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Wodniku!
Sam jestem wodnikiem i pozdrawiam Wodnika,
Teraz sprzedać to tak jakby przyznać się przed samym sobą że jest strata i słaby inwestor.
Stare powiedzenie ,dopuki nie sprzedajesz to niema straty, więc czekamy i nie sprzedajemy a inwestycja topnieje.Chyba wszyscy mamy ten sam problem.Pozdrawiam
Wodnik Szuwarek / 2008-10-10 13:34 / portfel / Łapacz spadających noży
Chyba jednak dojrzałem, aby powiedzieć, że myliłem się i zleci jeszcze niżej. Granica 2000, która wydawała mi się nierealna pękła dzisiaj ot tak. Właśnie sprzedałem IPX i ATM. W sumie na nich stratę miałem najmniejszą. Jest mocno prawdopodobne, że jeszcze nieco zleci więc będę miał trochę gotówki do kupna czegoś gdy pociąg zwolni nieco tempo.
Wodnik Szuwarek / 2008-10-09 09:53 / portfel / Łapacz spadających noży
Sprzedawać czy kupować? Mam wrażenie, że za ostatnie spadki na średnich i małych odpowiedzialne są umorzenia TFI. Niemniej w sytuacji kiedy wszystkie media wieszczą kryzys globalny, a Warren Buffet kupuje, intuicja podpowiada mi słuchać tego drugiego. Nie znaczy to, że nie będzie niżej. Daje 70% szans, że w20 spadnie jednak poniżej 2000, a mwig popłynie jeszcze mocniej. Jednak wydaje mi się, że odbicie będzie. Wczoraj bardzo dobre wyniki kwartalne opublikowało Millennium. Wkraczamy w okres publikacji, które jeśli okaże się, że są dobre i z polską gospodarką nie jest źle jednak zachęcą inwestorów do ograniczonego ryzyka. Oczywiście moje zaangażowanie w akcje jest zdecydowanie zbyt duże i przy odbiciu będę się starał zmienić proporcje portfela do 50-50.
Wodnik Szuwarek / 2008-10-08 09:20 / portfel / Łapacz spadających noży
Mój forumowy kolega napisał wczoraj:

bolek77 [ Uparty Osiołek ]

"A jak nie mam nic madrego do powiedzenia to po co pisac"

Piasać dla siebie.
Za 2-5 lat nie bedziesz pamiętał co myślałeś w czasie besssy. Będziesz na nowo odkrywał te same rzeczy po raz drugi,
trzeci itd.
Ja przy kolejnej bessie chcę przecztarć swoje wpisy. Zobaczyć co myślałem na początku spadków, co w ich trakcie, a co
jak się odwracał trend. Dziś nie jesteś tego w stanie prawidłowo ocenić, bo nie znasz przyszłości, wtedy tą "przyszłość"
bedziesz znał.
Będziesz wiedział co było prawdą, a co tylko fikcją. Na jakie zagrywki rynku jesteś podatny, a które Cię nie ruszają.

Ja uważam, że warto. Oczywiści nie codziennie, ale regularnie.:)

Tak sobie myślę, że chyba warto rzeczywiście poopisywać dla siebie motywy swoich decyzji. Dlaczego nie wyszedłem z papierów, dlaczego dokupowałem? Świetny wpis kolego bolek77.
wasylienko / 2008-10-08 11:24 / portfel / Utracjusz giełdowy
a kolega bolek77 zaiste świetne wskazówki daje, od dawna obserwuję jego wpisy z dużą uwagą, aczkolwiek stosuję się do nich z umiarkowaną konsekwencją...
wasylienko / 2008-10-08 11:22 / portfel / Utracjusz giełdowy
a ja nie nauczony Twoim doświadczeniem opisanym poniżej złapałem parę noży dziś,
trochę chcący a trochę niechcący..
chcący bo sam jakiś czas temu poustawiałam takie poziomy jakie dziś osiągnęliśmy, niechcący - bo jak bym wiedział, że tak szybko do nich dotrzemy to pewnie trochę niżej bym się ustawił, zobaczymy co z tego będzie, jak na razie się wstrzeliłem niemal w sam dół dzisiejszych spadków, ale jakoś przeczucie mam że to nie koniec i trochę umoczę
stopy żal ustawiać przy takiej płynności...
mój wpis pozostanie w Twym portfelu ku pamięci na przyszłą bessę - 'nie staraj się wyprzedzać rynku' jest jego główną myślą - może kiedyś sobie go przypomnę...

tymczasem, powodzenia w wyborach inwestorskich życzę!
Wodnik Szuwarek / 2008-10-08 12:42 / portfel / Łapacz spadających noży
Tak, przez ostatni rok nauczyłem się więcej o inwestowaniu niż przez 3 lata czytania książek o gospodarce, rynku i inwestycjach. Dzięki za wpis.

p.s. co do łapania spadających noży. Próbowałem ostatnio notorycznie łapać dna spółek, które wydawały się już uklepane. Nic z tego. IPX, LCC poleciały jak pozostałe i % mam na nich podobne straty. Jedynie wyłamuje się STX, który zachowuje się najlepiej. Mam nadzieję, że po dzisiejszym dniu kurs Millennium trochę odbije, bo wyniki 3 kwartału ma bardzo dobre.
wasylienko / 2008-10-08 14:23 / portfel / Utracjusz giełdowy
no akurat dziś mi się trafiło jak ślepej kurze ziarno... trochę odrobiłem, zobaczymy co dalej... jeśli się dziś nie zamkniemy sowicie ponad 2200 to raczej zrealizuję zyski
ku pocieszeniu napiszę Ci, że moje całkowite straty (inwestuję od styczniowego dołka) to nieco mnie niż 30% czyli więcej niż rynek zdaje się...!
nie ma jak pożądnie po dupie oberwać ;)

pozdro
Wodnik Szuwarek / 2008-10-07 17:01 / portfel / Łapacz spadających noży
Dzisiejszy dzień to piękna rzeźnia w portfelu. MSZ -12%, Millena -8%, LCC -7%, ATM -5%. A wczoraj dokupowałem choćby Millene :) . Nie ma to jak łapanie spadających noży. Jak się kiedyś tego oduczę to zmienię nicka :). Pozdrawiam wszystkich.
smooth / 2008-10-07 17:05 / portfel / Tysiącznik na forum


2008-09-18 16:52:09 | Wodnik Szuwarek [ Portfel ] [ Łapacz spadających noży ]
Re: Komentarze do portfela "Wodnik Szuwarek" [2]
Dla wszystkich, którzy chcą uczyć się na moich błędach - NIE ŁAPCIE SPADAJĄCYCH NOŻY! :)


: )))

Tez brałem mille jak mi sie pare dni temu wydawało po dobrej cenie 6zł.
Pozdrowienia.
Wodnik Szuwarek / 2008-09-18 16:52 / portfel / Łapacz spadających noży
Dla wszystkich, którzy chcą uczyć się na moich błędach - NIE ŁAPCIE SPADAJĄCYCH NOŻY! :)
wyspiarzDK / 2008-09-26 21:29 / Leszcz na dnie
tych leżacych tez nie:)
Wodnik Szuwarek / 2008-09-29 09:31 / portfel / Łapacz spadających noży
To zależy od poziomu wiary w takie spółki :) pozdrawiam
needle / 2008-04-18 10:31 / Bez rangi
masz małe %-owo straty, choć w tym czasie nie było kataklizmu
widzę, że się z gotówką przyczaiłeś
na dłuższy termin wygramy na tym, ale nie mów o tym zbyt głośno, bo nam wszystko wykupią;-))
kalot / 2008-04-27 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe dobra nasza:]
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy