Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-10 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pierwsze zlecenie wpadło ale te co były (111zł i 110zł) większe i grubo poniżej nie.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-07-10 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak zamknął się na 122, nikt nie chce czekać na dywidendę ?
Hm zastanawiam na ile jutro się ustawić ?
chyba zrobię nisko dwie transze
wpadnie to wpadnie a jak nie to nie.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-07-09 12:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku karty już są rozdane ale do końca sesji jeszcze można się załapać.
Ja sobie odpuściłem, może po odcięciu sie ustawie nisko i w zamieszaniu polecą stopy ? chociaż w ubiegłych latach ładnie odrobił obcięcie dywidendy.
Obecnie jestem nastawiony wyczekująco na obranie właściwego kierunku, nigdzie mi się nie pali i do tego wakacje.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-08 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przymusowy wykup akcji drobnych akcjonariuszy.

http://finanse.nf.pl/Artykul/12289/Squeeze-out-przymusowy-wykup-akcji-drobnych-akcjonariuszy/akcje-przymusowy-wykup-squeeze-out-wykup-akcji/

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-07-08 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wycofanie spółki z giełdy:
Przed formalnym podjęciem decyzji należy umożliwić wszystkim akcjonariuszom mniejszościowym sprzedaż akcji. W końcu jednym z głównych czynników, które decydują o inwestowaniu na giełdzie jest możliwość szybkiego spieniężenia walorów. Po wycofaniu akcji z obrotu zamknięcie inwestycji jest wydatnie utrudnione. Z tego też powodu przepisy opisują zarówno procedury wezwań jak i przymusowego odkupu akcji (sell-out), mając na celu zabezpieczenie praw akcjonariuszy mniejszościowych. Aby usprawnić procedurę stosuje się też mechanizm przymusowego wykupu (squeeze-out), który pozwala podmiotom kontrolującym osiągnąć 100% udział w kapitale spółki. Po przeprowadzeniu tych procedur oraz podjęciu stosownych decyzji przez Walne Zgromadzenie spółki i zarząd GPW akcje spółki zostają wykluczone z obrotu. Zniesienie dematerializacji akcji powoduje utratę statusu spółki publicznej, a co za tym idzie możliwość zaprzestania publikacji raportów bieżących i okresowych. Nabywcy akcji mogą realizować swoją wizję rozwoju spółki bez konieczności dzielenia się nią z pozostałymi inwestorami.

Z tej ścieżki korzystają przede wszystkim spółki, które są przejmowane przez podmioty niepubliczne. W ostatnich latach były to spółki z branży medialnej (Gadu-Gadu, Bankier.pl, Interia.pl), IT (Teta) czy sektorów okołomedycznych (Nepentes, Optopol Technology).
http://www.inwestujwinnowacje.pl/wycofanie-spolki-z-gieldy/12
Piszę o tym bo mam na oku kandydata na ten manewr .

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-07-07 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawostka z naszego parkietu.
Mała spółeczka ale robi z roku na rok spore zyski i tak na przykład za rok ubiegły zysku netto miała prawie 30 milionów i kto zgadnie ile zarabia rada nadzorcza ?
Tu zrobię wklejkę :
Informacja na temat łącznej wysokości wynagrodzeń wszystkich członków Zarządu i Rady
Nadzorczej Spółki w 2012 roku
Zarząd Spółki w 2012 roku nie pobierał wynagrodzenia. Rada Nadzorcza nie pobierała wynagrodzenia
w 2012 roku.
Informacja na temat wynagrodzenia Autoryzowanego Doradcy Spółki
Emitent w 2012 r. nie korzystał z usług Autoryzowanego Doradcy, dlatego nie wypłacał
wynagrodzenia z tego tytułu.
A jak się spółka nazywa?
PSW Capital

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-06 14:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na innym forum czytam :
jeśli ktoś chce kupić 10tys PCA po 21 gr to proszę o kontakt (kliknąć PW lub email obok)
sprzedam na zasadzie umowy cywilno-prawnej.
...........................................
Od siebie dodam , a raczej nic nie dodam, a możne tylko linka
http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-1243p41_PSWCAPITA.aspx

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-06 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kusi dokupić jak będzie odwieszony kurs ale chyba mi wystarczy,
hm... a może to kolejna podpucha ???

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-06 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie jest 60 milionów akcji spółki PSW Capital to zyski na jedną akcję wielokrotnie przerastają jej obecną wartość.
Więć już chyba wszyscy rozumią czemu to prezio kombinuje aby opóźnić wypłatę dywidendy.
Jak to się wszystko skończy to nie wiadomo bo tam wychodzi na wierzch mentalność prezia czyli : inwestorzy to dawcy kapitału a zyski to dla zarządu a zarząd to prezio.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-07-06 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś się zaczyna dziać na PSW Capital bo jest raport za ubiegły rok , co prawda to raport nie jest zweryfikowany ale już coś.
Tam sie doczytałem że :
Zysk netto w 2012 roku wynosi 29 770 865,42 zł.
Zysk z lat ubiegłych 10 370 699,62
Kapitał zapasowy 14 165 110,40zł
ZOBOWIĄZANIA I REZERWY NA ZOBOWIĄZANIA w 2012 roku wynosiły 3 958 140,16. W całości były
to zobowiązania krótkoterminowe wobec pozostałych jednostek.
.............................................
http://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/komunikat-ebi.aspx?id=20130703_201219_0000051088&ticker=pswcapita

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-06 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co dopiero podnosiłem stopa na KGH i długo nie potrzymało, Może i dobrze że tego nie widziałem bo bym łapał w locie a tak to niech sobie postoi i pokaże kierunek.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-07-05 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB tytule czytam:
„«Wielki zwrot» nie wesprze akcji”
http://pulsinwestora.pb.pl/3216559,59906,wielki-zwrot-nie-wesprze-akcji
Z nagłówka by wynikało że będzie źle ale z przytoczonych danych to raczej bym interpretował że będzie dobrze ale nie oczekujmy sytuacji wystrzałowej, czyli mega wzrostów.
Ja bym raczej interpretował że jak już nastąpi trwały zwrot to po mimo że przeciętny Amerykanin już jest szczytu swoich możliwości oczczędzania oszczędzania to jednak bez przyrostu nowych oszczędności fundusze emerytalne powoli będą wychodzić z obligacji i gdzie pójdą ? w złoto ? w lokatę ? nie !!!
pójdą jednak w obiecujące akcje.
Hm... zresztą jak już tu pisaliśmy ten rok to przełomowy a w przyszłym powinna sie zacząć przyzwoita inflacja, tu mowa o USA

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-05 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
smooth witaj !

Weźcie pod uwagę że niedługo zdejmą dywidendę.

To fakt ale tym razem to jest tego co kot napłakał bo zaledwie 3,77%, a inna sprawa że w poprzednich latach to po odcięciu szybko się pozbierał.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-04 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Hm.. po części sie zgadzam ale zrobienie dołka na
Jak nic 109 musimy zaliczyć

dla mnie to mało prawdopodobne, bardziej bym widział najniżej do ostatniego dołka.
Ale kto wie ???
Na wszelki wypadek ustawiam stopy, ale nie za ciasne bo uważam że w obecnej chwili raczej będzie pro wzrostowo, ale kokosów nie zobaczymy.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-07-01 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
To mi się kojarzy z wyspą Rodos.

başarılı yatırımlar

To jest po Turecku ???
Yerel borsa yatırımları nasıldı ???
Selamlar !
Kiedyś odwaliłem list po Chińsku i nawet nie było za wiele błędów , więc po Turecku jest łatwiej

Najnowsze wpisy