Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: analiza rynku

Ciułacz / 2013-06-15 20:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jumbo witaj !
Piszesz
Chyba pójdę na jakieś studia, żeby się wszystkiego nauczyć. To już byłyby 4 studia ha, ha:)

Hm... sądzę że już się prawie wszystkiego co Ci potrzebne się nauczyłaś i niewiele nowego się nie nauczysz i tu mi sie przypomina stare przysłowie : żeby koń o swojej sile wiedział to by na nim żaden jeździec nie usiedział.


Wszyscy, którym się udało mówią, że kiedyś było łatwiej.

i za 20 lat powiedzą że w 2013 roku to było łatwo.
Niech przeglądnę (analiza) te informacje co zapodałaś :
ściana wschodnia


Duże bezrobocie


uczyć angielskiego


Pani dyrektor się zgodziła

Widzę że w takim miasteczku można wytworzyć zapotrzebowanie na kursy: nowoczesnej gosposi domowej.
Pewnie Ci szczęka opadła ???
Tu gdzie mieszkam (Montreal)jest zapotrzebowanie na tanią pomoc domową i przyjeżdżają z różnych krajów i kiedyś nawet sporo naszych rodaczek tak sobie dorabiało.
Faworytkami jest pomoc domowa z Filipin gdzie takie kursy robią pod przyszłą pracę na tz zachodzie. Nie wiem czego się tam uczą ale z takim dyplomem są brane.
Przypuszczać można że się uczą jak robić pranie w automacie, jak prasować jak załączyć kuchenke, mikrofalówke itd.Kilka podstawowych słów po angielsku co do obsługi domu itd .
Program można poszerzyć o zapoznaniu się z wymogami i zwyczajami przyszłych pracodawców oraz oraz z własnymi prawami itd.
Jest utarta opinia że ze wschodnich regionów sporo wyjeżdża właśnie na takie prace i sądzę że się znają na domu kuchni ale Ci co by je chcieli zatrudnić mogą w to nie wierzyć.
Taki dyplom to dla wydziału oświaty może być zwykłym kawałkiem papieru ale komuś możne szeroko otworzyć drzwi.
Równolegle można prowadzić pośrednictwo pracy.
Powodzenia

Re: Takie zachowanie inwestorów potwierdza siłę WIG20

Ciułacz / 2013-06-15 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Filand witaj !
Pytasz
Czy mam zgadywać dlaczego akurat AT wzbudziło Twoje zadowolenie i najbardziej się Tobie podoba ?

spółka znalazła stabilizację i ma potencjał do korekty pro-wzrostowej. Chociaż w Stanach i Kanadzie produkcja elektryczności potaniała to jednak dla indywidualnego klienta nie, czyli robią zyski , jedynym obecnie problemem to jest nadmiar produkcji i konkurencja się podgryza obniżając ceny hurtowe.
Jednak trzeba być ostrożnym bo ta dywidenda to ze starych zapasów jest płacona i w każdej chwili mogą przykręcić kurek.

Re: Takie zachowanie inwestorów potwierdza siłę WIG20

Ciułacz / 2013-06-15 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Filand witaj !
Z tych powyżej spółek to mi sie podoba
Atlantic Power Corp (NYSE: AT)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-14 12:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Pytasz
Co stanie sie z akcjami, jeśli zarząd nie będzie chciał spełnić nałożonych wymagań ?

Posiadając akcje jakiejś tam spółki to defakto jesteś współwłaścicielem tego biznesu a to że ta spółka jest notowana na giełdzie tylko daje posiadaczom akcji możliwość handlowania tymi papierami w ustalonych regułach.Jeśli nie spełniasz regulaminu to Ci mogą powiedzieć von z rynku ale dalej jesteś właścicielem tych akcji czyli wspólnikiem tego biznesu i to zawsze możesz sprzedać poza giełdą, ale niestety zasady sprzedaży są mniej przejrzyste bo nie tak łatwo wycenić swoje akcje.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-13 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paweł witaj !
A może preziowi oto chodziło ???
Hm... to w zasadzie uderza w leszczy a nie w zarząd , powinni dawać kary ale imiennie zarządowi to by był lepszy skutek.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-06-12 01:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba jednak na wakacje to tradycyjnie się będzie kisić a jak tak to się obsunie, tylko o ile ?

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-12 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Przypomniało mi sie jak mój ojciec budował dom, Gdzieś 50 lat temu, wylał fundament , po roku podpiwniczenie i pierwszy strop , na następny rok parter i następny strop , i jeszcze jeden rok dopiero poddasze z dachem.
Zawziął się i nie wziął kredytu wolał to robić etapami.Jeszcze jeden paradox ,to wszystko było mieszane ręcznie i łopatami a na najwyższy strop to bez windy za pomocą podestów taczkami wjeżdżano go góry.
Ja też miałem w tym udział bo polewałem wodą jak mieszali beton.
To były czasy ;-))
Hm... a teraz się pyka w klawiaturę .

Re: Obligacje korporacyjne

Ciułacz / 2013-06-12 01:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Robert witaj !
Pytasz
Można prosić o prosta symulację np. inwestycji 10 000 zł na takie oprocentowanie.

Zaczniemy od początku.
Co to jest Wibor > z grubsza w uproszczeniu to są koszty dla banku który udziela kredytu, czyli jak Bank Ci udzieli kredytu na 10k to dla nich wibor M6 jest obecnie 2,69% i aby oni na tobie zarobili to mogą powiedzieć Wibor M6 + 3% czyli oni na tobie zarobią 3% .
Co bank to są inne koszty kredytu i aby to uprościć to jest odpowiednia instytucja to to uśrednia i podaje dla wszystkich.
http://wibor-3m.pl/wibor-3m/
...................................................
Teraz Ciebie interesują korporacyjne obligacje jak powyżej piszesz

Jak rozumieć oprocentowanie obligacji przy oprocentowaniu np. Wibor6M + 3%, przy wypłacie odsetek co 6 miesięcy.

Nie napisałeś ilu letnie te obligacje ale załużmy że 5-cio letnie
Można prosić o prosta symulację np. inwestycji 10 000 zł na takie oprocentowanie

Więc jak już powyżej napisałem obecny WIBOR 6M jest 2,69% rocznie + 3% czyli razem 5,69% po 6-ciu miesiącach wypłacają Ci 284,5zł i według nowego WIBOR 6M jaki w tym dniu wypadnie ustala oprocentowanie na następne 6 miesięcy. Jak WIBOR będzie taki sam to dostaniesz następne 284,5 zł. i odnowa ustalenie oprocentowania itd. aż do pełnych 5-ciu lat ( jak nie zbankrutują )
ten sposób obliczania pozwala podążać na bieżąco za poziomem oprocentowania w bankach.
W podanym przykładzie jest słabe oprocentowanie jak na korporacyjne obligacje.
http://wibor.money.pl/
Pozdrawiam
Ps.
Jak coś nie dopowiedziałem to może mnie ktoś poprawi.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-11 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

Trochę lipa wyszła z tymi funduszami, które lokwały kasę w Turcji

Najpewniejsza inwestycja to twój dom, nawet za 50 lat będą wnuki chwalić tęgą głowę swojego dziadka.
Nie myślałeś o ewakuacji?

Tak myślałem ale jak sobie przypomniałem że na fundach zlecenie sprzedaży sie realizuje po kilku dniach a i podobnie zlecenie kupna to mi ochota przeszła.

Re: Obligacje korporacyjne

Ciułacz / 2013-06-11 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Robert witaj !
Pytasz
Czy podane oprocentowanie jest określone w skali roku, czy na 6 miesięcy?

w skali roku ale okres referencyjny
Wibor6M + 3%

Re: analiza rynku

Ciułacz / 2013-06-11 01:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jumbo witaj !
Sorry !
widzę, że piszesz w rodz. męskim

hm... bo nik jest w rodzaju męskim

Czy warto zlecić komuś takie badanie rynku?

Tu to bym był ostrożny bo takich co piszą biznes plan czy robią badanie rynku to by się znalazło wielu bo po socjologi to mamy absolwentów więcej jak mrówek ,ale co Ci oni zagwarantują ?
w dużych korporacjach gdzie dyrekcja nie jest właścicielami biznesu to się zleca takie badanie rynku bo nikt nie chce brać odpowiedzialności za nie-wypał a tak to maja podkładkę że badanie potwierdziło to czy owamto w takich wypadkach takie badanie mogą kosztować dziesiątki tyś zł co chyba nie jest dla Ciebie.
Niemniej jak ktoś chce zaciągnąć kredyt na działalność gospodarczą to banki tego wymagają, ale to z mniejszym rozmachem można sobie zrobić samemu.
Powyżej pisałaś:


nauczanie języka angielskiego dzieci.

To może być interesujące.
Mój kolega ze szkolnej ławy mając posadę na uniwerku otworzył sobie taką szkółkę angielskiego i z tego miał większe dochody jak z profesorskiej pensji, ale to było jeszcze przed i zaraz po 1980 roku.
Najtrudniej to znaleźć dobrą i niedrogą lokalizację, a może by tak szkoła coś wynajęła tylko mogą się bać konkurencji i prawnie to pewnie Gmina decyduje.

Re: analiza rynku

Ciułacz / 2013-06-10 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jumbo witaj !
Teraz to już jaśniej napisałeś, a ja sądziłem że w LO wam zadano zrobić jakąś analizę a Ty się za biznes bierzesz , bravo !
jak sprawdzić czy jest na to zapotrzebowanie.

Zapotrzebowanie to i by się znalazło ale ludziska kasy nie mają , albo jeszcze gorzej właśnie na to kasy nie mają, chyba że byś wyrwał na to jakieś dotacje.

Re: GPW: Czas na odreagowanie ostatnich spadków?

Ciułacz / 2013-06-09 16:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wykresie witaj !
Oto dylemat ludzi z wysokimi dochodami
trzeba liczyć, jaka będzie dywidenda za trzy lata, w porównaniu do obecnej ceny zakupu.

Tak masz rację ale jak sie nie bierze pod uwagę spekulacji to taki co ma stale nadwyżki kapitałowe to i tak jest do przodu bo mu tego kapitału ciągle przybywa a rynki kapitałowe na przestrzeni 40 lat to i tak dadzą zarobić , no chyba że wybuchnie wojna.
Nawet jak Niemcy przegrali wojnę to sporo spółek przetrwało i ich akcje są w cenie, ale jednak nie wszystkie.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-06-09 16:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Mike to
dobrze podsumował.
Dobrze że są portfele i w nich piszący bo to pobudza do własnych przemyśleń.
Jak ktoś ma swoje kuku na temat obligacji czy dywidendy albo innych wynalazków chętnie to czytam i po swojemu analizuję a jak czegoś nie kumam to pytam ale dyskusje w stylu ja mam większego od twojego czy a ja mogę dłużej to nic nie wnoszą.
Puki co to tu teraz sporo forumowiczów ( i ja też) oczekuje na niedzielne słowo.

Re: GPW: Czas na odreagowanie ostatnich spadków?

Ciułacz / 2013-06-09 14:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dywidendy a obligacje
Poniżej forumowicz dał przykład trzech spółek(i funduszy notowanych na giełdzie ) dywidendowych z USA
HAV- 8,62% ,RFI- 6,43% oraz ELCR- 4,62%
Drugi forumowicz Synonim twierdzi że

jaki jest sens trzymać spółki dywidendowe przy średniej stopie dywidendy 2,07% jak obligacje 10-letnie w USA przy niewielkim ryzyku dają już 2,17% a inflacja jest na poziomie zaledwie 1,05%

A ja tu ciułacz biedny, marszczę sobie czoło co wybrać ,no nie koniecznie tylko na jedna kartę postawić, przecież można mieć jedno i drugie i jeszcze innych parę duperelek, przecież jedno nie wyklucza drugiego.
W mojej analizie to w obecnych czasach jeszcze dalej niskiej stopie procentowej to spółki dywidendowe co od lat dają około 5% dalej będą brane, a szczególnie te co płacą co miesiąc czy kwartał bo są lubiane przez budujących swoje przyszłe emerytalne portfele.
Starsi ludzie często nie chcą się użerać z notowaniami ale chcą stałą co miesięczną dywidendę a kapitał to chcą zostawić w spadku, nie powiem żeby gardzili obligacjami ale te to jak wiemy same z siebie to nie generują za dużo zysku.

Najnowsze wpisy