Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-25 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Piszesz
Jak widać obecnie to nawet potrzebują 7 dolarów długu do osiągnięcia 1 dolara wzrostu gospodarczego

a Ja Ci już poprzednio napisałem
Chyba Ci zabrakło jednego słowa : przyrost

Czyli mam na myśli ze jak chcemy osiągnąć jakiś tam nowy przyrost PKB to to musimy ileś tam sie zadłużyć ,czyli jak w przytoczonym przez Ciebie artykule jest wyraźnie napisane

new debt for every one dollar of new income

W twoim pierwotnym poście do którego zrobiłem uwagę pisałeś
USA musi wytworzyć 3 dolary długu aby uzyskać 1 dolara PKB

Co dla osoby postronnej mogło by być zrozumiane że osiągniecie w danym roku kalendarzowym np 14,99 tryliarda USD (2011) musiano sie zadłużyć 3 razy tyle , a wiemy że tak nie jest.
Odnośnie danych przytoczonych w twoim artykule sie nie odnoszę bo nie posiadam odpowiedniej własnej bazy naukowej aby to potwierdzić lub zaprzeczyć jedynie mogę cytować inne artykuły , ale wiemy że takie publikacje często są robione na zamówienie.
Pytasz mnie
Czy gdyby twoja firma potrzebowała 7 dolarów długu żeby wytworzyć 1 dolara zysku netto to byłby dla ciebie "przyrost" zysku czy przyrost długu?

Hm... dziwie sie że masz tu jakieś rozterki nad tymi proporcjami, przecież to jest zdrowy dług co kreuje jak piszesz zysk netto czyli czysty zysk.
Przy obecnym oprocentowaniu kredytów w Stanach 2-3% to żaden Amerykański przedsiębiorca nie będzie się wzdrygał brać kredyt jak z $7 kredytu wyciągnie $1 zysku rocznie czyli 14,2% rocznie ? kredyt roluje i spłaca odsetki kredytowe i dalej ma w kieszeni ponad 10% zysku.
Wiem że tu może być sporo takich co na GPW wyciągają to w miesiąc ale Usiaki takie sprytne nie są ;-)

Re: GPW najlepsza. Emocjonująca końcówka tygodnia

Ciułacz / 2013-05-25 15:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Etermit witaj !
Aby Cię pocieszyć to Ci powiem że nie tylko twoją kieszeń drenują.
W Czerwcu 2008 jak baryłka ropy była po $140 to i u nas w Montrealu na stacji padały rekordy z ceną $1,51 a teraz myślisz że jest o wiele tańsza ? dalej droga bo $1,42 za litr.
Wniosek : nie liczmy na tanią benzynę, koszty samego wydobycia są coraz droższe.
Zastanawiałem się czy nie kupić elektryczny rower dla mojej siostry ale mnie zniechęciła mała żywotność baterii bo podobno wytrzymuje tylko 700 ładowań czuli jakieś 3 lata ??? a koszt roweru 4-5tys.

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-25 14:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Wnioski z analiz to sobie wyciągamy jakie wyciągamy i do tego mamy prawo ale czy możesz popać linka do stwierdzenia
USA musi wytworzyć 3 dolary długu aby uzyskać 1 dolara PKB

Chyba Ci zabrakło jednego słowa : przyrost
Bo inaczej to banialuki

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-25 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Piszesz
Co z tego, że spółki w USA mają coraz więcej gotówki w bilansach jak jest to osiągane zwykłym prymitywnym zwiększaniem zadłużenia zamiast przychodów

Hm... nie jestem pewien czy ktoś prowadzący działalność gospodarczą podziela Twoje zdanie.
Te dane to statystyka , jedne spółki wypracowały zyski i siedzą na gotówce a inne toną w długach a jeszcze inne wypuściły obligacje czyli się zadłużyły ale nie przejadły kasy i się przygotowują do ekspansji, czyli teoretycznie siedzą na gotówce,czasem zabiera ze 2 lata aby dobrze zagospodarować sprzedane obligacje.
Wieszczenie amerykańskiego bankructwa jest troszeczkę pochopne ,przynajmniej nie na już jeszcze sporo wody upłynie a możne nigdy.

Re: Już po panice. Czy inwestorzy będą kupować akcje na GPW?

Ciułacz / 2013-05-25 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Filand witaj !
Widzę że masz ambitne plany, piszesz
Jeśli chodzi o USA to aktualnie do portfela mogę wprowadzić jedynie akcje przy stopie dywidendy powyżej 8 procent dla dywidend w cyklu miesięcznym oraz przy stopie dywidendy powyżej 12 procent dla dywidendy w cyklu kwartalnym.
Wszystko ładnie tylko na jednej spółce (fundusz notowany na giełdzie)co ją podałeś poniżej nie można budować portfela.
Chętnie się zapoznam z innymi.
jako ciekawostkę to Ci podam jedną z moich spółek dywidendowych notowaną w Toronto MKZ.UN
Niestety jest z małą kapitalizacją i bardzo małe obroty, za to płaci wysokie dywidendy, ale po odcięciu nie może się odbić.Mam ją od ostatniego krachu w 2008 i już dawno można powiedzieć że mam ją za darmo bo więcej dywidendy zgarnąłem niż wartość akcji.
Dobrze że ją mam w emerytalnym portfelu bo by było ciężko z tego wyjść bez uwalenia kursu.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-24 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz P witaj !
To co piszesz jest słuszne w niektórych wypadkach tylko problem że nie zawsze to tak działa.
Czasem to miesiąc przed dywidendą przestaje rosnąć a czasem prawie do ostatniego dnia rośnie.
Jak już wspominasz o Asseco to jak ktoś kupił pod dywidendę miesiąc przed to chociaż by nie wyszedł to i tak teraz łącznie z dywidendą jest do przodu jakieś 8-9%.
16 Maj to dzień notowań bez dywidendy a wypłata dopiero w 04 Czerwiec i w dodatku dywidenda jest okrojona przez podatek Belki, wobec powyższego nie wszystkim to pasuje bo na zyski musisz czekać kilka tygodni.
Co inwestor to inna sytuacja bo jak ktoś robi spekulacje posługując sie rachunkiem prowadzonym w ramach IKE to nie płaci ani grosza podatku więc woli ciupać na TD.
Więc jak widzimy niema jednoznacznej recepty bo jak wiemy na GPW nie mogą wszyscy wygrywać , abyś Ty wygrał to ktoś musi wtopić to nie jest tak jak na lokacie że wszyscy są zarobieni.
Chociaż nie do końca bo będąc biernym inwestorem to w czasach hossy prawie wszyscy są zarobieni, ale to już temat na inny post bo do pracy już muszę uciekać.

Re: Inwestycja w nieruchomości

Ciułacz / 2013-05-24 12:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytasz :

w co zainwestować żeby nie żyć całe życie za najniższą krajową?

Dobre pytanie???
Najpierw dobrze poznać samego siebie i nie powiedzieć sobie
No to skończyły się marzenia

Przytoczę stare powiedzenie : żeby koń o swojej sile wiedział to by żaden jeździec na nim nie usiedział.
Może i Ty nie znasz swoich możliwości ???

Re: Inwestycja w nieruchomości

Ciułacz / 2013-05-24 01:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fornakter witaj !
Jak piszesz i chcesz zacytować czyjąś wypowiedz z twojego wątku to zaznacz wybrany tekst i kliknij to co widzisz pod ramką gdzie jest napisane : Cytuj zaznaczony tekst to w takim wypadku ten tekst będzie wklejony z jaśniejszym kolorem co od razu będzie widać że to cytat.
To co Ci piszę to małe detale ale łatwiej zrozumieć co kto napisał.
A teraz do rzeczy, powyżej napisałeś :

Tylko z tym wyremontowaniem i sprzedaniem widzę taki mały problem.
kupuje mieszkanie np za 100.000zł
do spłacenia wychodzi prawie 2x tyle.

No nie , nikt kapitalnego remontu nie robi do wynajęcia, kupujesz farbę, pędzle itd i sam malujesz, naprawiasz krany i instalujesz oświetlenia, jak tego nie potrafisz to trzeba zapomnieć o nieruchomościach bo tz. fachowcy Cie zjedzą z kopytami.
Poniżej forumowicz Wiwan napisał:
w kwestii sprzedaży szybkiej ( do "5 lat" od nabycia zapominasz o kwestii 19% PIT

Dobrze że napisał bo to trzeba wszystko brać pod uwagę, ja tych detali nie znam bo co kraj to są inne podatki i tu w Montrealu jest zupełnie inaczej ale maglując ten temat wiele się możesz dowiedzieć bo ktoś już to przerobił. Np. :

w kwestii większej liczby mieszkań/najmów pojawia się kwestia obowiązku otwarcia po prostu DG w zakresie handlu/wynajmu

Hm... na szczęście tutaj u mnie jeszcze tego nie zrobili , chociaż mam obecnie 30 na wynajmie to jestem na takich samych zasadach jakby było tylko jedno.

Re: Inwestycja w nieruchomości

Ciułacz / 2013-05-23 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Nie bardzo rozumiem że
Na cały blok mnie nie stać

Przecież
Są u nas ze 2-3 banki, które dają 110% wartości mieszkania, czyli nie potrzeba wkładu własnego.
to możesz kupić całe miasto byle by było do sprzedania.
Co prawda to sytuacja jak kiedyś w Stanach co dawali hipoteki na oświadczenie i przez to w 2007 roku wszystko padło, ale w takiej sytuacji to nie twój problem tylko banku problem, ale jak Ty nic nie masz to Ci nic nie zabiorą, no poza dobrym nazwiskiem.
Ale do żeczy:
Zakładam że znalazłeś dobra okazję gdzie mieszkanie jest sprzedawane poniżej wartości rynkowej bo jest obrzygane , obsr... obsikane jednym słowem taki feter że trudno tam wejść więc je kupujesz i w banku oświadczając że dla siebie bo zazwyczaj kupując dla siebie są lepsze warunki.
Po zakupie podwijasz rękawy zatykasz nos i do dzieła, po wysprzątaniu i odmalowaniu naprawieniu hydrauliki i elektryczności mieszkanie nabiera 20-30% wartości więc je sprzedajesz i na tym robisz kasę.
Często w spekulacjach na nieruchomościach jak kupujący już ma zaklepany zakup i swobodny dostęp do nieruchomości to szuka wymówki aby opóźnić zapis notarialny a tym samym zapłatę za nieruchomość a w tym samym czasie picuje mieszkanie aby je natychmiast sprzedać jak tylko już będzie miał w ręku akt własności.
Kupno pod wynajem to też jest sposób na robienie pieniędzy ale możesz się psychicznie wykończyć.
W takich biznesach to nie baw się ze wspólnikami i nawet nie z żoną bo będziesz stale słyszał : a nie mówiłam Ci
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-23 02:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co na naszym flagowcu KGHM ?
Podwójne dno ? czy mały oddech przed następnymi spadkami ?
Są głosy że SP zmusi do wypłaty większej dywidendy ,tylko czy te plotki są już w cenie?
Ja bym się skłaniał że jeszcze nie wszystko jest w cenie ale na jak długo ?
Na wszelki wypadek ustawiłem stopa.

Re: Inwestycja w nieruchomości

Ciułacz / 2013-05-22 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fornakter witaj !
Piszesz
Jestem amatorem w kwestii kupna mieszkań pod wynajem. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy widzicie taką opcję

To że kupisz z licytacji to nam nic nie mówi, ważna jest relacja pomiędzy wartością danego mieszkania a jego rocznym czynszem , np w Montrealu to sie liczy że komorne z 12 lat to jest wartość mieszkania i teraz jak kupisz taniej to znaczy że tanio kupiłeś i odwrotnie.
Trzeba wziąć pod uwagę pustostan , jaki procent rocznie na to przewidzieć .
Co zrobić jak gość nie płacić i wyprowadzić się nie chce i nikomu nie otwiera drzwi a komornika wysyła na drzewo i tak z rok czasu itd.

Najlepiej jest mieć cały blok to jedno chodzenie.
Przerobiłem tego trochę ale w Montrealu.
Najlepiej wynajmować studentom ale jest wielka rotacja.
Gdzie takie banki są
Biorę kredyt na mieszkanie w banku, który daje 110% wartości.

bo u nas na mieszkanie pod wynajem to 20-25% własnego wkładu, ale za to są niskie % około 3% i bez opłat manipulacyjnych.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-22 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Qubala witaj !
Pytasz
BoJ potwierdził, że będzie dążył do podwojenia bazy. Jak w tym kontekście widzisz szansę na dalsze wzrosty?

Bank of Japan ogłosił plan podwojenia podaży pieniądza i osiągnięcie w ciągu dwóch lat inflacji na poziomie 2 proc.
http://www.forbes.pl/bank-centralny-japonii-chce-podwoic-podaz-pieniadza,artykuly,146319,1,1.html
...............................................................
Ja uważam że to dla akcyjnych inwestorów na tym rynku jest dobra wiadomość.
W kanadyjskim emerytalnym portfelu mam
WisdomTree Japan Hedged Equity Fund, Na NASE jest pod symbolem DXJ , mam go od Grudnia i jakoś sie dobrze spisuje, a na naszym rynku też go trochę mam ale w moim drugim portfelu pod nazwą : Z_Montrealu. Fundusz z ING:ING SFIO Subfundusz Japonia , mam go 128 dni i widzę że na obecną chwile to +36%, ale nic nie będzie wiecznie rosło i na korektę przyjdzie czas. Generalnie Japończycy mają awers do giełdy po ostatniej większej bańce w latach 80-tych ale te pokolenie już jest dawno na emeryturach , więc młodziaki może zrobią następną bańkę ? taką na 30 000 ponktów ???
Generalnie jak chcą dodrukować kasy to waluta traci swoją siłę nabywczą ale to trochę będzie niwelować inflacja a notowanie Japońskiego jena nie koniecznie muszą dużo ucierpieć bo dzięki ożywieniu i wzrostom na parkiecie jen powinien być wykupowany.
Ale chce przypomnieć że nie jestem walutowiec, tylko robię sobie takie rozważania coś tam mrucząc sobie pod nosem.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-22 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Tu w Montrealu to mamy plagę z tymi zwrotami, dla sklepów to jest urwanie głowy.Poza rzeczami osobistymi typu: majtki, biustonosz czy kondon to w zasadzie wszystko możesz do 3 tygodni oddać z powrotem do sklepu nie koniecznie oryginalniej zapakowane, są tacy co wszystko do reklamówki i wysypują to na ladę , a na zapytanie czemu zwrot to odpowiedz: zakup pod wpływem impulsu , ale w zasadzie to nie jest mi potrzebne i to muszą przyjąć z powrotem, ale jak powiesz że jest wadliwe to nie przyjmą tylko polecą ci udać się do reklamacji gwarancyjnej aby to naprawić, czyli jak jest jakiś produkt wadliwy to nikt się nie przyznaje bo po co sobie zawracać du... naprawami gwarancyjnymi tylko idą do zwrotu i biorą następny.
Czasem po świętach jest większa kolejka do zwrotów jak do normalnej kasy, a co z tym towarem robią sklepy ??? jak się da to z powrotem na półkę , więc przy kupnie należy dokładnie sprawdzić czy to towar już nie był u klienta i czy w pudełku czegoś nie brakuje.
Takie rzeczy jak laptop to możliwe że wracają do producenta a ten po przetestowaniu w nowe opakowanie , to może zależeć od umowy gwarancyjnej jaka jest w danym kraju.

Re: 20 V - 24 V 2013

Ciułacz / 2013-05-21 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Lubię was poczytać ale że mało gram na DT więc się wstrzymuję s moimi mądrościami :-)
Odnośnie
z cyklu samouczek

Już w starych czasach za Kazimierza Wielkiego było podobnie.
Obecnie w Stanach to opłakują i potępiają a robią podobnie, sporo spółek się przeniosło z Kanady do Stanów i jest walka jak tu przyciągnąć firmy.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-20 17:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Qubala witaj !
Czytam jeszcze raz co powyżej napisałem że mi takie pytanie zadałeś ???
To jak twoim zdaniem w tym kontekście odczytywać dane o poprawie na amerykańskim rynku pracy?

Hm...
Faktycznie czytając to co napisałem to można by sądzić że widzę dalsze spadki i pogłębienie recesji.
To tylko takie pytania retoryczne do samego siebie czyli mamrotania pod nosem a nie oddające wszystkiego co myślę na ten temat no bo jak gadam do samego siebie to i tak nie wszystko muszę powiedzieć na głos,
Ale do rzeczy, generalnie to US rynek widzę pozytywnie ale sobie mamrotałem że jak by nie tych parę mankamentów to by było super.
W kanadyjskim emerytalnym portfelu mam około 25% w amerykańskich spółek co mi się w tym roku dobrze spisują i nie mam zamiaru uciekać. Ale to nie znaczy że nie może być lepiej.
Moje niepokoje o inflacje wynikają z innego powodu, a mianowicie mam na myśli nieruchomości bo mój kapitał jest w 80% w nieruchomościach co w przypadku deflacji to sie robi marazm i spadek na wartości to nie jest to samo co w wypadku zakupu samochodu że można sobie odpuścić ze dwa lata bo i tak to auto musisz kupić i nikt nie kupuje kilku samochodów aby spekulacyjnie odsprzedać.
W moim przypadku to jedną z nieruchomości będę sprzedawał za rok czy dwa jak na niej zarobię 100%.
Z doświadczenia wiemy że jak przez dłuższy czas są hipoteki nisko oprocentowane to następuje wysprzedanie rynku ale jak zaczynają podnosić % to zaczyna się gorączka zakupów bo za kilka miesięcy będzie jeszcze drożej , czyli ja oczekuję podwyżek stóp % i inflacji aby jeszcze drożej sprzedać moją nieruchomość.Należy zrozumieć że jeszcze musi trochę potrwać zanim się maszyna rozbuja, nigdzie mi się nie spieszy, jak będzie dobrze żarło to i możne poczekam dłużej bo nigdzie mi się nie spieszy bo nieruchomość jest dochodowa.

Najnowsze wpisy