Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-04-25 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Lepiej o nim nie wspominać bo może ktoś pozostać na lodzie, inna sprawa jak chce upchnąć nową emisje po 10zł to coś musi pokazać.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-04-23 23:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Wielki Teoretyk !
Pewnie to pod wyniki szwagry puszczają papier ;-))

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-04-23 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i wykrakałem
zacierać ręce i podstawiać stopy ;-))

wiele zysku nie pozostało bo to nie był ścisły stop.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-22 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już w domu i zaraz miedziak podnosi mi humor bo inaczej to w portfelu nie wesoło, ale pocieszam się że jeszcze całych zysków nie oddałem.
Hmm... na ile to odbicie ??? czy dojdzie do 152??? a co dalej ??? ile w dół ??? a może tego wystarczy ???
Niema co tu dumać tylko zacierać ręce i podstawiać stopy ;-)) bo jak zaczniemy sie wpatrywać w AT jako całość to nigdy nie kupimy, jak na razie to patrzę na dzienne i kilkudniowe.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-04-21 09:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu w portfelach jest portfel godny polecenia , widnieje pod nazwą ; akcjegrahama, z większym kapitałem i na dłużej to jest dobrze pomyślany.
Tylko nie kombinujmy usprawniać go na skruty.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-21 09:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !!!!
Niestejty wakacje się już skończyły i jestem już na lotnisku.
Nie powiem abym w tym ubiegają cym tygodniu dobrze się przyłożył do analiz. Przyznam się szczerze że jak rano wcześniej wstanę to lepsze wnioski wyciągam.
Na miedziaku to tak jak poniżej napisał Chasz technicznie źle wygląda ale jak wiemy rzdko się zdaża aby te spadki nie odbywały się bez korekty, czyli jak się dobrze wstrzeli i podpiera stopami co coś tam jest do wyjęcia.
Ci co sobie przypominają spadki w 2008 na miedziaku to jak przebiło wsparcia na 20zł to z analiz wynikało że może jeszcze spadać do 10zł a dalej zobaczymy a jednak zatrzymmało sie w okolicach 16 zł co teraz się wydaje oczym tu gadać że to parę zł ale w tym czasie to były duże wachania wyrażone w procentach.Piszę o tym aby być przygotowany że nie koniecznie każda analiza się spełnia bo jeszcze musimy pamiętać że nie sami jesteśmy na tym globie.
Musimy być ostrożni w wyrrażaniu zdecydowanej opini bo ktoś jak to przeczyta i postawi na jedną kartę bo tak pisało to szkoda inwestora bo to żywa kasa.Ja sobie mogę mamrotać pod nosem to czy owo ale jak jest sytuacja rozwojowa to w 5minut mogę zadziałać odwrotnie jak piałem.
Nie spekulujmy kapitałem tymczasowym, bo ktoś może pozostać na lodzie.
Na tą chwilę liczę na odreagowanie i podstawiam stopy, ale zanim one zadziałają to mogę zaliczyć stratę.
Wubiegłym roku mieliśmy sesonowe spadki więc i w tym nas to nie ominie.
Gospodarczo to nam zapowiada się spowolnienie ale giełda nie idzie dokładnie w krok w krok.
Banki się mogą przydusić z wykazywaniem dobrych wyników ale są ciche spółki co systematycznie mają dobre wyniki to w emerytalnym powinniśmy je mieć.Na przestrzeni 20 lat to małe warjacje nie mają znaczenia ale należy pamiętac o szerokim asortymencie.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-17 11:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wakacyjnie witam!!!!
jestem w kraju , mały relax dobrze zrobi ale jak widzę taką przecenę to pozwoliłem sobie na małe zakupy

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-12 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie poszalałem bo po jednym dniu stopy mnie wymiotły, ale że dzisiaj mam samolot to może i lepiej.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-04-12 01:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Teg co powyżej piszesz nie zaprzeczam bo przy spowolnieniu gospodarczym to surowce dostają po kulach ale z naszego KGH już płochliwy kapitał uciekł co teraz ja widzę jako stabilizacje a Ty ładnie określiłeś jako odreagowanie tylko do jakiego poziomu to potrwa ??? Te poziomy co określiłeś też na AT widzę ale jak to powiedziałem
trzeba być ostrożnym.
i w takiej sytuacji wole krocząco podnosić stopy, co do kontynuacji trendu to raczej bym widział szamotanie sie w kanale ostatniego dołka a 175 ale jak przebija dolne moje ograniczenie to na 140 ???

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-11 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak zaczyna się stabilizować , co prawda są symptomy zmiany tendencji ale trzeba być ostrożnym.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-09 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja ostatnio nie pogrywam i czekam na jakieś kierunki ale dalej nie widzę, gotówki trochę wycofałem bo niestety podatki na karku a i do kraju się wybieram , bilet już w kieszeni.

Re: Jak grać na giełdzie?

Ciułacz / 2013-04-08 23:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marucha witaj !
Powiadasz
Ostatnio rozmawiałem z moim znajomym, chwalił mi się że gra na giełdzie i to ze sukcesami

To jest tak jak napisałaś -gra- to tak jest jak z pokerzystami wszyscy są na wygranej.
W pokera do jak siadasz do stołu to przynajmniej nikt Ci nie zapiera prowizji, chociaż nie zawsze.
Dalej pytasz


w jaki sposób trzeba grać na giełdzie żeby zacząć zarabiać?

Tu jeden powyżej sarkastycznie powiedział
Trzeba grać na giełdzie mądrze.

W sumie to on ma rację bo tego w dwóch słowach nie wytłumaczy, inny by powiedział że to proste: kupujesz kiedy tanio a sprzedajesz kiedy drogo i tak w koło Macieju.
W tym wszystkim najważniejsze jest aby przewidzieć że już jest tak tanio że czas na zakupy i odwrotnie że jest tak drogo że już nie podrożeje i czas na sprzedaż.
Aby się tego nauczyć to niestety zabiera czas na naukę ,ćwiczenia , oraz trzeba mieć predyspozycje, bo można opanować teorie ale strach i chciwość będzie nam dyktować co innego.
Powodzenia , ale być ostrożna.

Re: Inwestorzy powracają do gry. To będzie ważny tydzień

Ciułacz / 2013-04-02 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Powiadasz
dolar cały czas umacnia się co wskazuje na wracanie kapitału do domu

Hm... na to wygląda tylko gdzie go pakują ?
w złoto to nie , w zerowe obligacja też nie , wiec pozostały akcje, czyli bicie dalszych rekordów ?

Re: Gdzie zainwestować oszczędności?

Ciułacz / 2013-04-02 20:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
727-917-547 to twój nr telefonu ?
Jak tak to robisz ukrytą reklamę ?
Zresztą ... wszystko mi jedno .
Piszesz
Co do produktów, 10% w pół roku, 25% rocznie czy 100% w 3 lata to produkty gwarantowane które mam w ofercie.

Hm... gwarantowane ??? ale czym dobrym słowem ??? bo jak to twarde gwarancje to Ci się telefon urwie ;-))

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-03-31 22:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lexus witaj !
Pytasz
czy masz wyrobione zdanie na temat AMIKA ??

Amikę miałem na oku w 2011 i po mimo świetnych wyników nurkowala a w 4Q miałe jeszcze lepsze wyniki co nie miało ciągłości w 1Q i 2Q 2012 a było wręcz tragedią.
Chciałem ja wziąć na longa bez spekulacji do mojego drugiego portfela ale po takich jazdach w księgowości to mnie trochę zniechęciło chociaż mają dobrą produkcje.
Obecnie od jesieni jest na fali ,
hm... może jakieś przejęcie się szykuje ???
Czy warto teraz w nią wchodzić ? to giełda więc szwagry mogą coś tam kombinować ale tej spółce nie grozi bankructwo.

Najnowsze wpisy