Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-20 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach mała inflacja nic dobrego nie wróży , dodruk jak na razie nie przynosi efektów a tylko bogaci sie jeszcze bardziej bogacą.
Zaczynają się odzywać głosy że by było lepiej jak by biednym wysłali jednorazową zapomogę, ale daj raz jakąś darmochę to będą czekać na następną a tak to się chwycą zajęć nisko płatnych.

Re: futures na towary

Ciułacz / 2013-05-18 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Karolinka witaj !
Jak widzisz twoje pytanie jest mało popularne czyli ??? bezpośrednio nikt z naszych DM tego nie robi po prostu niema dla kogo, ale ??? co sie nie robi dla kasy, jak masz większy kapitał to niema sprawy, service VIP.
Zadzwonić np do PKO DM , BZ DM, BOŚ DM i podobno teraz ostatnio sie otworzył DM Deutsche Bank, Może poczytaj stary artykuł o rynkach zagranicznych w PL.
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kupuj;zagraniczne;akcje;przez;internet,187,0,253883.html
Jest przestarzały i nie dokładnie na twój temat ale możne Ci się wyrobić opinia na ten temat

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-17 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to już miesiąc jak zawiesili PSW Capital.
http://www.debiutync.pl/homepage/newconnect24/15319-psw-capital-zawieszone
A oni to mają gdzieś ???
na to wychodzi !
Jak nie wiemy o co chodzi to jest pewne że o pieniądze chodzi, po prostu spółka zrobiła w 2011 i 2012 roku sporo zysku i te zyski chcą podzielić po swojemu ;-))
W małych spółkach to często tak bywa że presio ma dobry pomysł na biznes i dobra rękę do robienia pieniędzy ale potrzebuje kapitału do rozruszania swoich pomysłów a że banki nie są skore do pożyczek to szukają wspólników czyli emitują sprzedają akcje, problem jest w tym że im się ciągle wydaje że te wypracowane zyski to są jego zyski i nie chcą się nimi podzielić.
A co do PSW Capital to dalej czarna magia, nic tylko czekać.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-16 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może by tak w Grecji znalazł jakąś spółkę ???

Re: Jak zacząć inwestowanie?

Ciułacz / 2013-05-16 23:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Karla116 witaj !
Odpisując do Fanex piszesz
Musisz posiadć bardzo dużą wiedzę na temat inwestownia bede się zgłaszać jak cos

Ten post na który odpowiedziałaś to typowa ukryta reklama co sprzedają co się da za swoja prowizję, wiec kupuj z umiarem bo Ci półek w bibliotece możne zabraknąć a to wcale nie gwarantuje sukcesów na giełdzie , to nie znaczy że te publikacje są złe.
Powyżej napisałaś
zalezy mi zeby mieli jakies darmowe webinary albo treningi

To jest dobre myślenie.
zalozylam sobie konto demo real na mt4 u

też dobrze .

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-13 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paweł witaj!
Dobrze to określiłeś
obecnie to czarna magia

Hmm...
Podobno tam więcej jest zakumulowanego zysku jak te akcje są warte, szkopuł jest w tym że zysk cichcem można wyprowadzić, albo już go wyprowadzili i się możne okazać że w papierach jest strata.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-13 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz
trzeba uczciwie przyznać że ceny mają wysokie,

Najprostsze to sprawdzać relacje , cena -zysk i ja bardzo sobie cenie jak połowę zysku jest wypłacana, bo jak cały zysk jest reinwestowany to mogą się tak zapędzić że moloch zbankrutuje a jak wypłacają co rok dywidendę to raczej tak planują że im wystarczy a w najgorszym wypadku to sięgną po dywidendę a nie że braknie im płynności.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-13 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Masz rację
SP znów moze sypnąć akcjami i kurs leci

o tym już wielokrotnie wspominałem ale na długiego longa to nie ma większego znaczenia , ważniejsza jest stabilność dywidendy bo jak przez 25 lat będziesz zgarniał co roku 8-10 procent to w tym czasie kurs akcji wielokrotnie może mieć swoje minima i maxyma.
Tak podchodzą do budowania emerytalnego portfela w Stanach i Kanadzie.
Trzeba spojrzeć do lustra i sie przyznać przed samym sobą że jestem zerem w spekulacjach ale mam swój rozum i nie będę grał moją przyszłą emeryturą tylko systematycznie kupował konie pociągowe.
A jak chcecie sobie sprawdzić swój talent to małym kapitałem i tak przez rok czasu.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-13 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WDM ???
Tylko te obroty ???

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-12 23:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mkor witaj !

Prośba o Twoją opinię co do spółki IVT,

Tą inwestycja to raczej powinna przyciągać ekologów, a jak wiemy to oni groszem nie śmierdzą.
Pierwszy raz z ekologią miałem do czynienia w latach 60-tych jak zbierałem puste butelki po winie i odstawiałem do skupu :-) no ale jak się możesz domyślać to z chęci zysku.
W obecnych czasach na ekologi nie można zarobić, chyba że ktoś do tego dobrze dopłaci.
Nawet się zastanawiałem nad inwestycją bezpośrednią w siłownię wiatrową ale w PL za słabo wieje.
Co do samej spółki IVT to wiele nie mogę powiedzieć bo jej po prostu nie znam.
Coś się nie spieszą z podaniem wyników, może dotacje ich będą ratować.
Sorry ale wiele nie mogę powiedzieć.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-11 23:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaro witaj!
Pytasz
Jak Twoim zdaniem przełoży się to na usd/pln?

Na walutach nie gram ale jak to skromny międzynarodowy inwestor to jakoś to widzę.
Generalnie to $US powinien sie umacniać do większości walut i w tym do zł.
Na dłuższą metę to zagrożeniem dla zł mogą być perturbacje na €, niby nie mamy tej waluty ale jesteśmy w tym samym rejonie.
Nie zapominajmy o wprowadzeniu € w naszym kraju a jak by się tak miało stać to mogą być przepychanki pomiędzy manipulatorami a naszymi władzami bankowymi co by chciały korzystnie taka wymianę zrobić.
Najlepiej aby nasze władze w manipulacje się nie bawiły bo grubasy ich oszwabią :-)

Re: Jak zacząć inwestowanie?

Ciułacz / 2013-05-11 21:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Karla witaj !
Bądź ostrożna i najpierw poznaj samą siebie.
Dobrze że piszesz że się chcesz nauczyć bo bez tego ani rusz.
Od czasu do czasu pojawiają się naganiacze co chcą skaperować nowych klientów kusząc kursami ale tyle to można sie samemu nauczyć.
Nie rób sobie za dużo złudzeń na foreksie niema na uproś ani na uśmiech, można mieć sukcesy w butiku bezpośrednio z klientem gdzie dużą role odgrywa wyczucie i psychiczna manipulacja ale tu są bezlitosne cyfry.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-11 19:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla tych co sami inwestują na przyszłą emeryturę bo mają stałe co miesięczne nadwyżki kapitału i długi horyzont czasowy to jednak po mimo że jesteśmy w trochę głupim okresie polecałbym systematyczne np raz na kwartał dokupowanie spółek co płacą stałą dywidendę.
Jak macie większy kapitał to to rozłożyć ryzyko na inne rynki .
Obecnie inflacja jest znikoma ale tak nie będzie wiecznie, ona jest potrzebna bo np system emerytur w całym cywilizowanym świecie jest oparty funduszach które muszą wzrastać bo inaczej to się zawali.Proste, dodruk kasy.
Obecnie na Japonię wieszają psy że się wyłamuje i sztucznie robi symulacje swojej gospodarki ale wcześniej czy później to będzie oficjalna droga w pozostałych krajach.
Jak pamiętam w latach 70-tych Włoski Lir był w tysiącach do dolara bo ciągle drukowali a teraz są w UE i to nie takie proste, hmm...
pewnie jak w Grecji pomstują na Niemcy.
Wygląda nam na to że Niemcy się będą nadal bogacić nie koniecznie czyimś kosztem ale dzięki swojej pracy , a co za tym idzie warto by mieć coś w swoim portfelu.
Zmam ten rynek bardzo słabo ale mam trochę Deutsche Bank.
Co do miedziaka to jestem ostrożny bo zapowiedzi dywidendy są przyjmowane z rezerwą.

Re: jak zarobić na gieldzie

Ciułacz / 2013-05-10 02:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Misiok witaj !
Pytasz
czy istnieje jakiś sprawdzony mechanizm bądź procedura pozwalająca na szybki zarobek na giełdzie?

Odpowiedz : tak
Nie czytaj tych co poniżej piszą ,oni są zazdrośni i zachłanni , sami sie nachapali a Tobie nie chcą powiedzieć co i jak.
Na ulicy Książęcej 4 zazwyczaj stoi facet w czarnym kapeluszu i z czerwonym szalem, podejdź do niego i bez słowa podaj mu 100 zł i pokaż mu drugie 100zł ale mu nie daj i on Cie zaprowadzi dalej i tam reszty się dowiesz.Poco się szarpać lepiej iść na skróty, chyba że wolisz całymi latami się w to wgryzać a i tak stracisz, no jeszcze Ci pozostała żmudna droga ciułacza ale nie radzę bo na stare lata będą Ci zazdrościć i będziesz posądzany że chyba się dorobiłeś przekrętami bo podobno pierwszy milion ....
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-08 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Generalnie to jak już pisałem kilka dni wcześniej Jesteśmy trochę w przełomowym okresie bo tradycyjnie to w Maju się wysprzedaje (ale w dobie internetu to bywa trochę szybciej)więc jak już mają się tendencje odwrócić to poczekajmy na potwierdzenie i jeszcze się zdążymy załapać a jak to się ma kisić i dalej spadać to nie warto.
Trochę kasy wcześniej wycofałem, popłaciłem podatki, pobujałem się na małych wakacjach i nie spieszno mi iść na całego.Nic na siłę, tylko młotkiem ;-))



Ciułaczu, a zastanawiałeś się może nad Hawe?

Jak pokażą wyniki, a z tym to i tak nie mam zaufania bo to nie jest jedna spółka więc w księgowości można wszystko.Tak czy tak jak będą wyniki ( choćby sztuczne ) to kursem szarpnie.
Na AT można sie dopatrywać że jest zapędzona w kozi róg, czyli klin i jak by się uparł to się wybija górą , ale to i tak jest zależne od wyników lub przecieków i plotek.

Najnowsze wpisy