Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-06 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po czym sądzisz że ja
nadal liczysz na porównywalny poziom przychodów ?

Hm... nie posiadam poufnych wiadomości czyli tyle wiem co jest dostępne w mediach a wiec to powinno już być w cenie a obecnie to bym liczył na odreagowanie tylko do jakiego poziomu ?
Pisząc że :
Wypłacili cały zysk z ubiegłego roku i nawet stare zapasy, czyli mocno stoją


Jak by sami widzieli że będzie słaby rok to by się nie wyzbywali gotówki, nikt nie może powiedzieć że to SP ich do tego zmusza.
Z ostatnich recomendacji:
DM Raiffeisen oczekuje, że przychody spółki w 2013 r. wyniosą 5,4 mld zł, a zysk netto wyniesie 960 mln zł.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-05-04 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Syntku dywidendę zaliczyłem ale i tak jestem do tyłu,
hmm... co mu jest pisane ???
Wypłacili cały zysk z ubiegłego roku i nawet stare zapasy, czyli mocno stoją,
odbił sie z okolic 4,5 czyli dobrze bo to jego newralgiczna strefa,
Kto kupował pod dywidendę to już wyszedł, czyli ... jak niema trupa w szafie to muszę kupować.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-03 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszesz
Wygląda na to, że chyba będzie tu resplit

Bardziej by to wyglądało na scalenie np X 100 i będą po 3 zł czyli dalej mogą sobie spokojnie spadać ale już bez sensacji bo spekulacje sobie je odpuści i i poważni inwestorzy mogą o tej spółce pomyśleć, bo w chwili obecnej to raj dla spekulacji.
Widzę ze śledzisz info , powiem tak : jak zobaczysz że spółka nie jest zagrożona bankructwem a tylko chwilowo ma brak płynności to ładnie odbiją , ale to nie znaczy że się to odbędzie bez bólu. Pamiętamy spółkę DSS .

Re: lokowanie pieniędzy

Ciułacz / 2013-05-03 03:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sorry że wbiłem dwa razy

Re: lokowanie pieniędzy

Ciułacz / 2013-05-03 03:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Htm72 witaj !
Pytasz
na czym zarabiają fundusze ,lokaty?

Pytasz o dwie różne rzeczy :
1.Fundusze
2. Lokaty
Zacznę od lokat bo to jest prostsze.
Powiedzmy że chcesz założyć kasę pożyczkową więc aby wystartować to Ci jest potrzebny kapitał początkowy wiec się ogłaszasz że u ciebie dajesz korzystne oprocentowanie np 5% a pożyczki na 8% i jak już widzisz tu jest zysk. Tak to wyglądało w początkowej historii banków , dzisiaj to jest o wiele bardziej skomplikowane, ale dalej jest zasada że lokaty są niżej oprocentowane od pożyczek chociaż marketing tak może zawrócić w głowie że sprawiają wrażenie że dopłacają do interesu.
Fundusze ?
to też jest proste w założeniach ale skomplikowane w praktyce.
Najpierw trzeba się zastanowić nad definicją , co to jest fundusz , najprościej to można by powiedzieć że to jest określona suma pieniędzy na określony cel.
Najważniejsze w tym jest wybranie celu funduszu i jak ten fundusz będzie działał.
Np. moi koledzy wiedząc ze mam dobrego farta na GPW chcą mi powierzyć swoje oszczędności aby je inwestował, więc zrobili zrzutkę i tego się uzbierało milion a ja za to kupuje i sprzedaje akcje tak jak im obiecałem a zyski dzielimy proporcjonalnie do włożonego kapitału , należy pamiętać że mogą być straty.
Fundusze mogą działać w różnych dziedzinach w zależności co mają w swoim statucie czy prospektusie.
To tak najprościej w kilku słowach, pozdrawiam

Re: lokowanie pieniędzy

Ciułacz / 2013-05-03 03:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Htm72 witaj !
Pytasz
na czym zarabiają fundusze ,lokaty?

Pytasz o dwie różne rzeczy :
1.Fundusze
2. Lokaty
Zacznę od lokat bo to jest prostsze.
Powiedzmy że chcesz założyć kasę pożyczkową więc aby wystartować to Ci jest potrzebny kapitał początkowy wiec się ogłaszasz że u ciebie dajesz korzystne oprocentowanie np 5% a pożyczki na 8% i jak już widzisz tu jest zysk. Tak to wyglądało w początkowej historii banków , dzisiaj to jest o wiele bardziej skomplikowane, ale dalej jest zasada że lokaty są niżej oprocentowane od pożyczek chociaż marketing tak może zawrócić w głowie że sprawiają wrażenie że dopłacają do interesu.
Fundusze ?
to też jest proste w założeniach ale skomplikowane w praktyce.
Najpierw trzeba się zastanowić nad definicją , co to jest fundusz , najprościej to można by powiedzieć że to jest określona suma pieniędzy na określony cel.
Najważniejsze w tym jest wybranie celu funduszu i jak ten fundusz będzie działał.
Np. moi koledzy wiedząc ze mam dobrego farta na GPW chcą mi powierzyć swoje oszczędności aby je inwestował, więc zrobili zrzutkę i tego się uzbierało milion a ja za to kupuje i sprzedaje akcje tak jak im obiecałem a zyski dzielimy proporcjonalnie do włożonego kapitału , należy pamiętać że mogą być straty.
Fundusze mogą działać w różnych dziedzinach w zależności co mają w swoim statucie czy prospektusie.
To tak najprościej w kilku słowach, pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-02 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Powiadasz
doskonale pasuje do Rysiowych byznesów :)

Tak ale na GPW to już norma bo takich jest sporo ale to dzięki nam oni tu są , czyli to nasza wina...
Dzisiaj puściłem resztę papierów naszego idola a jeszcze sie może okazać że dojdzie do 10zł i ponad ale tyle zysku co w pysku ;-) zawsze można odkupić .
Rysiu musi mieć jakieś atuty w rękawie bo łatwo roluje swoje kredyty i nie widać że by go popychali do bankructwa, ale strach to trzymać bo jeszcze zabuja.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-05-01 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Silver witaj !
Pytasz
Co myślisz o ostatnim zachowaniu Calatravy z wykresu

Tam siedzą hazardziści co już nie jednego wypykali i wszystko jest możliwe nawet to że sami przegięli pałę i się nie pozbierają.
Do sygnałów pozytywnych to należy jak podkreśliłeś powyżej że ktoś to kupował w dużych ilościach bo jak ze spółka jest źle to po mimo spadającej ceny brak jest kupujących.
Można by się pokosić o następujący scenariusz:
Przygotowano fatalny bilans i puszczono kontrolowany przeciek co zaowocowało zwałką z 30 gr do 10 gr i w tym momencie przystąpiono do zbierania w między czasie zmieniono prezia itd. Jeszcze możemy napisać kilka scenariuszy np równie może być tak że po większej zwałce spekulanci liczą że już jest dno i kupują i podstawiają stop ale przy takiej nerwówce to stopy im strzelają a oni dalej odkopują licząc że to już jest pewne dno itd. co nakręca obroty.
Przez ostatnie kilka dni jest w kanale 3-4gr ale nawet dotknął 2 gr.
Jaki by scenariusz nie był to obecnie jest potrzeba nagonić nowych spekulantów ( może po to Ty piszesz ?) kurs aby wyrwać z martwej pozycji, ale jak obecnie jest po 4gr to może spaść na 2 gr a to jest o 50%.
Nie zapomnijmy co piszą w profilu tej spółki , cytuję :
Obecnie firma jest przede wszystkim niezależną spółka inwestycyjną prowadzącą zdywersyfikowaną działalność w zakresie fuzji i przejęć, restrukturyzacji firm oraz przedsięwzięć charakteryzujących się ponadstandardowym ryzykiem inwestycyjnym.
Koniec cytatu.
Tej spółki nie da się porównać do Vistuli czy
Alterko.
Może jeszcze być grany scenariusz z upadłością a po czasie układ ?
Bądz ostrożny i jak już chcesz to dla sportu małym kapitałem.
Pozdrawiam
Ps
Do puki jest w kanale 3-4gr to można tu próbować coś ugrać , ale jak to jest mocno obstawione to by znaczyło że ktoś pilnuje tego kursu.

Re: co zrobic z tymi pieniedzmi.....

Ciułacz / 2013-04-29 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Daj to na lokatę i będziesz miał święty spokój bo widzę że w przeszłości już miałeś doświadczenia z inwestycja i źle wypaliła to bym powiedział że możesz być inwestorem nie reformowalnym.
Jeszcze piszesz że
jesli strace nic sie nie stanie ale chcialbym w koncu cos zaczac robic i powoli na czyms sie dorabiac

Czyli już jesteś dorobiony bo wielu by chciało mieć tyle kascy co by co miesiac odkładać po 2000zł.
Złoto ??? możne i dobre ale ale bedzie przyciągać chciwych na ten kruszec i możesz mieć brak poczucia bezpieczeństwa.
Na giełdzie można by dobrze zainwestować ale jak do tej pory sie na tym nie znasz to sobie juz odpuść.
Pozdrawiam

Re: akcje amerykańskie

Ciułacz / 2013-04-28 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację to jest zaskoczeniem .
tu jest więcej na ten temat.
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,13813547,KBC_Securities_zamyka_oddzial_detaliczny__10_tys_.html
HM... to zły znak bo to świadczy o zmniejszającym zainteresowaniem naszym rynkiem.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-28 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maj mamy na karku i w Stanach ... tradycyjnie powinniśmy mieć spadki bo ten rok jest typowy do takich zachowań rynku, a nasze GPW ??? niby jest wysprzedane ale ... tak do towarzystwa ...???

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2013-04-27 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by przypadkiem ktoś z redakcji tu zaglądnął to podziękowania za dwie koszulki z ostatniego konkursu co przyszły jakieś 10 dni temu.
Pozdrawiam organizatora.

Re: akcje amerykańskie

Ciułacz / 2013-04-27 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytasz o Polski DM dla NYSE ???
Zobacz tu ???
PROWIZJE OBOWIĄZUJĄCE OD 21 STYCZNIA 2013

Prowizje od zleceń składanych przez Internet:
Nasdaq, NYSE, Amex 0,39 % min. 8 USD
http://kbcmakler.pl/promocje/rynki-zagraniczne-obnizone-prowizje

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2013-04-26 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U2mart witaj !
Zobacz tu odnosnie dywidendy .
http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/
Czyli jak dzisiaj odcinają to znaczy że wczoraj był ostatni dzień aby je kupic .

Re: Gra na giełdzie-z jakim kapitałem zacząć?

Ciułacz / 2013-04-26 03:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Pytasz
Z jakim kapitałem trzeba wystartować

Z takim aby jak zrobisz zlecenie to prowizja by była procentowo jak najmniejsza np Jak kupisz jedną akcje Boryszewa co kosztuje 0,44 zł to minimalna prowizja może cie kosztować 5zł , czyli by z tego wynikało że małym kapitałem sie nie opłaca , dopiero jak składasz zlecenia około 3tys zł to zaczynają sie najmniejsze prowizje.
Dalej pytasz
żeby zacząć myśleć poważnie o zarabianiu na giełdzie?

Hm... nie wiemy co dla Ciebie jest poważnie zarabianie na giełdzie ale aby zarobić 200zl na dzień ugrywająć 1% (1%to jest dużo) to byś musiał mieć co najmniej 20tys zł.
Nie można zapominać że na giełdzie to tak jak w pokerze kładziesz pieniadze na stół i dopóki nie opanujesz tej sztuki to jesteś dawcą kapitału, a jak już się zorientujesz o co biega to sie staniesz inwestorem na longa ;-))
Hm... przy zbieraniu truskawek to chociaż byś nie był wydajny to i tak cos zarobisz ale na giełdzie tak nie jest, musisz dopłacić.

Najnowsze wpisy