Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-09-15 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dodge oraz Smooth witajcie


Co Ty na to drogi Ciułaczu?

Grubsze ryby na GPW trzymały zaskórniaki ale dokąd to można trzymać teraz była okazja do inwestycji i to widzimy na naszych kreskach.
Jednak powinniśmy przebić te opory , jednak cofki będą.Z twoimi datami sie zgadzam bo jednak nad nami wisi spowolnienie gospodarcze.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-09-15 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge oraz Smooth witajcie.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-09-15 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj ! poniżej pisałeś że :
Kupiłem Kernel
Bez fantazji ale rośnie i to jest ważne.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-09-15 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wieczorkiem a właściwie to nocą i na PB czytam :6 spółek, o których rynek niesłusznie zapomniał.
Wytypowaliśmy sześć, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Emperia
Robyg
Midas
Bogdanka
Kruk
Getin Holding
http://pulsinwestora.pb.pl/2666685,5965,szesc-nieslusznie-zapomnianych-spolek-br
.....................................
Od siebie dodam że warto je mieć na uwadze bo w jakimś tam stopniu je wypromują.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

Ciułacz / 2012-09-14 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Widzę że wszyscy Borka puścili w obieg,
Ja się ustawiłem po 50 i 51 gr

Re: PKC a tanie kupowanie akcji ?

Ciułacz / 2012-09-14 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rafik witaj !
Piszesz
przy zamknięciu przy cenie sprzedaży pokazuję się PKC

Bardzo możliwe że jest takie same zlecenie przeciwne co może skutecznie blokować małych postronnych inwestorów.
Przyznam się że nie praktykowałem tych mechanizmów, temat jest poruszony i może ktoś nam to wyjaśni bez obawy że ja Cie wprowadzę w błąd.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-09-14 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z powrotem usiadłem na gotówce i co ? Teraz mogą być przez co najmniej miesiąc wzrosty.
Po takiej euforii powinno sie skorygować czyli powinienem odkupić , tylko gdzie sie ustawić ? odjąć od szczytów 30% od zysków ???
Oto jest pytanie.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-09-14 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
W nocy za resztki kapitału na KGHM złożyłem zlecenie kupna po cenie otwarcia i nie mogłem dospać bo się obawiałem że sie otworzy z dużą lukę w górze a dalej tylko dystrybucja.
Od samego rana (a wstałem grubo przed 6:00)
nerwowy jestem bo co ustawię zlecenie to cena mi ucieka, ale generalnie to wysprzedałem czyli profesjonalnie by powiedzieć realizuję zyski i zajmuje z góry zaplanowane pozycje;-))

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2012-09-14 02:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj ! Piszesz:

Widzę ,że masz trochę wolnej gotówki. ;)

właśnie ustawiłem nocne zlecenie na KGHM

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-09-14 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzieki !
Wcale bym się nie zdziwił jak by jakieś fundy go dobierały.
Nie znam spółki URSUS ale mi sie kojarzy z wielką solidną spółką to pewnie przez te traktorki co za PRL wszędzie było widać , tak jak wiemy że jest 22 miliony akcji tej spółki czyli jeszcze jak nie dawno akcje chodziły poniżej 1zł to ta spółka była tania . Dzisiaj milionerów jest jak psów to taka spółkę można kupić np dla syna aby miał posadę ;-))

Re: podatek od zysków

Ciułacz / 2012-09-14 01:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dociekliwy witaj !
piszesz :
jestes pewien bo wg mojej wiedzy niestety nie ...

I słusznie że nad tym się zastanawiasz , bo w tych sprawach to nic pewnego.
Ale np koszty kredytu na zakup akcji to na pewno (z fiskusem nic pewnego ) są uwzględniane a inne koszty to zawsze mogą być podważone bo w rachubę wchodzi kwestia czy bez tych kosztów na pewno byśmy nie mogli osiągnąć zyski.
Trzeba jednak pamiętać, że Urząd Skarbowy ma prawo zakwestionować każdy koszt uzyskania przychodu.
Ja to się przyznam szczerze że żadnych kosztów nie odliczam bo się może okazać że jakaś panienka z fiskusa zechce zobaczyć moją facjatę bo do tego ma prawo, to ja już wole więcej zapłacić niż tracić czas na chodzenie do fiskusa.
Może się ktoś się odezwie co to przerobił z fiskusem bo większość woli płacić i mieć spokój.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

Ciułacz / 2012-09-13 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kernel powraca ?
Nie obstawiałem a mam go na oku, coś te korekty są za płytkie ;-))

Re: KBC Makler czy Mbank gdzie otworzyć rachunek

Ciułacz / 2012-09-13 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Magdalena witaj !
Ja bym wziął w KBC a co do
Emakler jest prostszy w obsłudze

Na to bym nie patrzył bo w zasadzie wszystko jest domyślne tylko trzeba raz to przerobić, ale jak by to komuś po kilku razach nie weszło do głowy to sorry ale lepiej zapomnieć o giełdzie ;-)

Re: podatek od zysków

Ciułacz / 2012-09-13 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Grzesiek witaj !
Od zysków na giełdzie płaci sie podatek Belki na podstawie zeznania podatkowego.
Biuro Maklerskie na koniec roku przyśle ci PIT38 i tam już są podliczane wszystkie koszty i jest sam zysk, składasz go tak jak inne PITy policzą ci 19% podatku.
Jak masz inne koszty poniesione na wypracowanie zysków i uznawane przez fisk to musisz sam odliczyć.
Takimi kosztami mogą być specjalistyczne kursy prenumerata czasopism, abonament specjalistycznych portali albo koszty brokerskiego kredytu itd.
Jeśli wiesz że daną kwotę bedziesz trzymał aż do emerytury to warto to robić w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE)co prowadzą niektóre Domy Maklerskie.W takim wypadku nie płacisz podatku aż do momentu wyprowadzenia gotówki z rachunku.

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-09-13 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja na wczoraj zrobiłem nocne ustawienie ale rano otworzył się za wysoko ,no ale tym razem dałem po cenie otwarcia i jest w portfelu, ale co uciekło to uciekło.

Najnowsze wpisy