Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec tygodnia przyniósł nowe rekordy

Koniec tygodnia przyniósł nowe rekordy

Money.pl / 2007-07-06 17:39
Komentarze do wiadomości: Koniec tygodnia przyniósł nowe rekordy .
Wyświetlaj:
su_up / 2007-07-09 06:14 / _
przejrzałes sobie portfeliki i znalazłem jacasa, który wpisał, że ma jednostki kilkadziesięciu fundusz, a kilkadziesiąt innych ostatnio sprzedał, ale to i tak nic bo nto tylko tylko 3,7 wartości jego portfela
su_up / 2007-07-09 04:45 / _
dla tych co bezsennoscia strapieni, jak ja po biwaku
http://wiadomosci.onet.pl/1568165,11,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/1568203,11,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/1568235,11,item.html#Scene_1
http://wiadomosci.onet.pl/1568220,11,item.html

nie sugeruje, tylko cytuje:)
lojka / 2007-07-08 23:55 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki

a jutro zieleń :)
piciu / 2007-07-09 00:11 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrej nocki

a caly tydzien zielony:)
TaS / 2007-07-09 00:23 / Tysiącznik na forum
dobranoc,

a cała wieczność zielona (wystarczy okulary zalożyć;))

:D
long_mike / 2007-07-08 23:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co to jest: Kaczyńscy niosą Giertycha?



Ch** na kaczych łapach.
gekko-n / 2007-07-09 03:02 / Bywalec forum
HEHEHE, jak wpadne na zlot to stawiam Ci kratę ...
inwestor1975 / 2007-07-08 23:43 / Tysiącznik na forum
uu brawo 3 pifka masz
i albo meilem
albo kiedys sie spotkamy
:-)
long_mike / 2007-07-08 23:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzieki, dzieki. Spotkamy inwestorze, spotkamy pewnie.
long_mike / 2007-07-08 23:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
;)
lojka / 2007-07-08 23:18 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich

troszeczkę "balowałam" i nie zagladałam do Was ale już jestem ;)

widzę, że humorki dopisują...
gio / 2007-07-08 23:17 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wieczorkiem
kawały rewelacyjne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pzdr.
ps. trochę uśmiechu na koniec weekendu.
inwestor1975 / 2007-07-08 23:01 / Tysiącznik na forum
moze ty znasz morał?
lojka / 2007-07-08 23:24 / Tysiącznik na forum
ja mam morał -ale ja mam zawsze zb... myśli ;)
gio / 2007-07-08 23:28 / portfel / Tysiącznik na forum
kto się nie załapie na lot ptakiem - to i tak osłabnieb i się spoci ? chyba morał jest inny.
lojka / 2007-07-08 23:38 / Tysiącznik na forum
;))) ja mam taki: myszka mokra a ptaka nie ma :)
ale mam też inny :) ale nie powiem
piciu / 2007-07-09 00:10 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bardzo dobre:)
gio / 2007-07-08 23:49 / portfel / Tysiącznik na forum
a ptak suchy - no nie rozumiem Twojego rozumowania.
stokrotka / 2007-07-09 00:12 / Bywalec forum
To może się nie przyznawaj..... :-))))
lojka / 2007-07-08 23:53 / Tysiącznik na forum
taki mały skrót myślowy .... a ktoś zrozumiał kobietę???

pozdrawiam
gio / 2007-07-08 23:55 / portfel / Tysiącznik na forum
no chyba nie - ale próbować warto! pzdr.
lojka / 2007-07-08 23:41 / Tysiącznik na forum
p.s. long_mike - podał właściwy :) (niżej)
AB / 2007-07-08 22:54 / Bywalec forum
MODLISZKO badź tak miła i odpowiedz na moje pytanie: czy wówczas, kiedy Pan Emil Wąsacz całował Twoją dłoń i wymieniliście spojrzenia, to czy w Jego spojrzeniu, oprócz zachwytu, nie dostrzegłaś cienia współczucia? To mogłoby pomóc nam, drobnym inwestorom w podjęciu trafnej decyzji. Pozdrawiam
inwestor1975 / 2007-07-08 22:57 / Tysiącznik na forum
o to takie ma plecy MO :-)
AB / 2007-07-08 22:57 / Bywalec forum
PS. Mam nadzieję, że odpowiesz: bynajmniej!
AB / 2007-07-08 22:33 / Bywalec forum
Jak Ci nie wstyd? Czesi znają gorsze: o chamstwie Polaków. I zapewne mają rację.
pklark / 2007-07-08 22:22 / portfel / -
Przychodzi blondynka do chemika i pyta :
-co pan robi?
-ekstraHUJE
-to ja poprosze dwa......
inwestor1975 / 2007-07-08 21:57 / Tysiącznik na forum
dobra jeszcze jeden bo widze ze smutni jestescie
Jedzie chłop wozem, zatrzymuje go policjant i mówi:
• Dzień dobry proszę kartę woźnicy i kartę wozu
Chłop pokazuje wszystkie dokumenty. Po chwili policjant zauważa
podejrzanie wyglądające beczki na wozie chłopa
• co tam wieziecie?
• to? a, to sok z banana
• sok z banana? Daj pan skosztować.
Chłop nalał policjantowi do kubka, policjant próbuje
• ależ ohyda! jedz pan lepiej!!!
A CHŁOP DO KONIA:
• wio Banan!
.
long_mike / 2007-07-08 23:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:




























:)
gio / 2007-07-08 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum
bomba kawał. dzięki.
inwestor1975 / 2007-07-08 22:10 / Tysiącznik na forum
oj wiedze ze niedziela jas nie ciekawa
zagadka kto odgadnie 3 pifka
Idzie sobie mała, biedna myszka aż dochodzi do rzeki. Ponieważ to była duża rzeka z bardzo mocnym prądem to myszka się wystraszyła, że nie przepłynie i mówi do ptaka stojącego obok:- Ja taka mała biedna myszka a Ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przewieź na druga stronę...
- Nie.
- No proszę...
- Nie!
- No ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka się wkurzyła, zebrała wszystkie siły, wskoczyła do wody i ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg. Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
- Jaki z tego morał?
long_mike / 2007-07-08 23:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak ptak jest twardy to myszka musi być mokra!!!
Ajwen / 2007-07-08 22:17 / portfel / Bywalec forum
Jasiu podglądał mamę jak myła podłoge w końcu pyta:
-mamo co tam masz?
-szczotkę,
-tata ma lepszą bo na kiju,
-a zkąd wiesz synku,
-bo widziałem jak wczoraj sąsiadce czyścił zęby.
lefek / 2007-07-08 21:39 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Moja refleksja na temat naszego rynku :

WIG20 po klasycznej cofce wybił się do góry i teoretycznie powinien przez kilka następnych sesji kontynuować marsz na kolejne szczyty lecz WIG może skrócić te zapędy, gdyż jak na razie w linii prostej zasuwa do góry i cofka na moim wykresie ... nawet płytka ... jest nieunikniona .

BPI naszego rynku :
47,95% = Rynek
80,00% = WIG20
47,50% = mWIG40
52,50% = sWIG80

Jak widać W20 jest wyżej od pozostałych, i teraz rodzi się pytanie ... czy reszta dołączy do W20 czy tez wystąpi sytuacja odwrotna??
Jeśli cała reszta /BPI/ dogoni WIG20 to może być korekta taka jak pod koniec lutego lub w maju zeszłego roku .. jeśli W20 spadnie do pozostałych to przeżyjemy jeszcze niesamowitą euforię ... ale to tylko moja teoria.

Najważniejsze wsparcia dzienne w/g mojej AT :
WIG - 66900 intra i 65600 na zamknięciu
WIG20 - 3830 intra i 3750 na zamknięciu

Na ten tydzień
WIG - 65000 intra i 62800 na zamknięciu
WIG20 - 3700 intra i 3740 na zamknięciu

Choć wszystko jest możliwe, jak widać niektóre wsparcia są bardzo nisko dlatego uważam, że nastąpi mała korekta i podjazd do góry już nie koniecznie z nowym szczytem i potem .... zobaczymy.

Dla mnie najważniejszym pytaniem jest ... jak długo w czasie trwa poszczególny etap z "Elementarza Giełdowego" ????

Etap 1 Obligacje rozpoczynają Hossę (spadają akcje i towary)
Etap 2 Akcje rozpoczynają Hossę ( obligacje rosną, towary spadają)
Etap 3 Towary rozpoczynaj Hossę (rosnę wszystkie rynki)
Etap 4 Obligacje rozpoczynają Bessę (akcje i towary rosną)
Etap 5 Akcje rozpoczynają Bessę (obligacje spadają, towary rosną)
Etap 6 Towary rozpoczynają Bessę (spadają wszystkie rynki)

Ponieważ wyraźnie widać, że zaawansowane rynki są już ...USA ...lub wkraczają ....Niemcy i inne rynki ... w etap 4, ile czasu potrzeba na przejście do kolejnego etapu ... czyli na akcjach już do początków ... BESSY ???? i to przez trzy etapy !!!! jeśli ten cykl jest prawidłowy to czeka nas ostatnia faza HOSSY i dłuuuga ...... BESSA
Jeszcze jedna refleksja odnośnie "Elementarza...." , jak widać wszystko zaczyna się od obligacji ... zarówno HOSSA jak i BESSA ... a obecnie obligacje zniżkują !!!!!!!!
Czyżby więc proces zmierzający do BESSY na rynkach się już rozpoczął ????!!!!!!!!

Są to moje osobiste refleksje i w/g mojej AT.
Twoje mogą być inne , a moje zweryfikuje ...... sam Rynek.

pozdrawiam :-))
PedroGonzalez / 2007-07-08 22:20 / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnia faza bedzie na poczatku przyszlego roku :) do konca tego roku moim zdaniem nic sie nie wydazy :) Po takim upalnym roku moze np. nastapic ostra zima co spowoduje zuycie ropy i gazu co zwiekszy ich ceny i to bedzie impulsem do i tak wieszczonych od dawna katastrof gospodarczych :) to moje zdanie bo uwazam, ze AT jest skorelowana z tym co sie dzieje w rzeczywistosci a rozne wydazenia sa impulsami do tego co i tak wykres ladnie przedstawia i daje przewidziec wczesniej :) mniejwiecej to co teraz powiedzialem mozna porownac do poszukiwania tendecji wzrsotu i spadku rynkow na swiecie poprzez cykliczna aktywnosc slona :) ja az tak bardzo nie jestem science-fiction ale bardziej zaczalem opierac sie ku AT niz fundamentom, ktore i tak wykres nam wczesniej dyskontuje :-)
PedroGonzalez / 2007-07-08 21:02 / Uznany Gracz Giełdowy
2007-07-08 20:47:05 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
co do perspektyw rozwoju USA - kiepsko widzę wskazówki poprawy:
http://www.parkiet.com/weekend/index.jsp

"Tm, co skupiło na sobie uwagę wszystkich graczy na rynkach finansowych był piątkowy raport o stanie rynku pracy w USA. W każdy pierwszy piątek miesiąca o 14:30 inwestorzy wstrzymują oddech by dowiedzieć się, jaka była zmiana w zatrudnieniu. Już od dłuższego czasu raport ten jest uważany za najważniejszy w miesiącu. "

wlasnie specjalnie sledzilem jak waluty zareaguja na raport o zatrudnieniu...jak zeragowal eur/usd ? :-)) euro do dolara wzroslo (by utrzymac sie nastepnie na tym poziomie) o "niebagatelne" 0,002 pkt :-))) poprostu wstrzasnelo to rynkiem finansowym :-))

Polecam taka ksiazeczke "Forex w praktyce"..malo stron i droga ale usiana przykladami zachowan rynkow na roznego rodzaju komunikaty FED itp. :-)

Podsumowujac...ruchow swiatowej gospodarki a co za tym idzie ruchow na gieldach chyba trzeba szuakc gdzie indziej bo przestaje to byc takie przejzyste i skorelowane z tym co widzimy i slyszymy i jest nam na tacy podawane :-)))
samuraj jack / 2007-07-08 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pedro, to miałem na myśli:

Czy spowolnienie konsumpcji w USA jest nieuniknione? Wydaje się, że zachowanie decydentów w branży detalistów nie pozostawia co do tego wątpliwości. Ale oni przecież tylko reagują na pojawiające się czynniki. Jakie to czynniki? Głównym argumentem za osłabieniem konsumpcji są wspomniane już wyżej problemy na rynku nieruchomości. Spadek cen domów wpływa na konsumpcję za pomocą kilku równoległych i często wzajemnie się wzmacniających kanałów.
Niże ceny domów to bezpośrednio niższy efekt bogactwa. Tym samym Amerykanie mają mniejszą możliwość zaciągania kredytów pod zastaw posiadanych nieruchomości. Spadek cen domów to także problem dla tych, którzy już mają zaciągnięty kredyt gdyż spada wartość zabezpieczenia i część kredytodawców będzie żądać wyrównania między pierwotną wartością zabezpieczenia, a niższą wartością bieżącą. Tym samym globalna kwota możliwego do zaciągnięcia kredytu spada. Faktycznie spada jeszcze mocniej ze względu na wprowadzone zaostrzenia w polityce emisji kredytów hipotecznych. Rosnące kłopoty z jakością kredytów zmuszają banki do podnoszenia wymogów przy zaciąganiu nowych kredytów, co oczywiście utrudnia życie Amerykanom.
samuraj jack / 2007-07-08 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to znajdzie odbicie w kursach akcji z opóźnieniem
PedroGonzalez / 2007-07-08 21:55 / Uznany Gracz Giełdowy
schemat jest zawsze ten sam w tych sprawach wiec nie ma o co kopii kruszyc..tylko mi bardziej chodzilo, ze to jeszcze nie teraz :) druga sprawa, ze te schematy lubia mutowac i moze nas cos zaskoczyc...i nie koniecznie cos zlego :)
samuraj jack / 2007-07-08 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Przeczytałem Twój list do BIOTON.

1. Szacunek za walkę o godne traktowanie akcjonariusza.
2. Nie wiedziałem (aż tak nie śledziłem), że tyle powiedzmy "niedomówień" jest w działaniach firmy. Pogarsza to tylko moją ocenę spółki.
I zgadzam się z Brydzią - namnożono akcji i tak czy inaczej wyprowadzono kasę uzyskaną z emisji. Jak już wiele razy pisałem - kluczem zmiany w statucie spółki,które pozwalają zachować kontrolę na firmą właścicielom określonych akcji.

Tym niemniej masz rację - trzeba pisać i domagać się poważnego traktowania

Pozdrawiam
pklark / 2007-07-08 21:10 / portfel / -
Nie plujcie tak na Krauzego -moim zdaniem nie jest święty ale i tak dla mnie przynajmniej jest dużo bardziej wiarygodny jak Karkosik czy Moska ,ja stawiam go na równi z Leszkiem Czarneckim i nie brzydze sie ich spólek ( traktuje je nawet długoterminowo,......no moze poza petro inwestem bo to będzie spólka wybitnie wysokiego ryzyka) .........
samuraj jack / 2007-07-08 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ależ nikt nie pluje...
ot, tylko tylko pochwalam domaganie się poważnego traktowania
pklark / 2007-07-08 21:19 / portfel / -
Powaznie to by cię potraktowal ,gdybys miał z 5% akcji jego spólki ........tak niestety traktuje się plankton giełdowy ( sluży on tylko do dostarczenia kasy ) - patrz ostatnia heca z LCC..............
su_up / 2007-07-09 04:31 / _
chyba nie za dobrze się orientujesz??
PedroGonzalez / 2007-07-08 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Krauze...i nie ma wiecej pytan...poczytajcie sobie "bogata" biografie tego Pana i powiazania z dziwnymi firmami w Szwajcarii...jeszcze uslyszycie ile pieniazkow wypompowal pod pretekstem pozyczek dla odddzialow Biotonu czy "szukaniu ropy" :-)
samuraj jack / 2007-07-08 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
o biografii też kiedyś wspominałem...:)
long_mike / 2007-07-08 20:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Bądź chciwy, kiedy inni się boją i bój się, kiedy inni są chciwi."
Ajwen / 2007-07-08 21:01 / portfel / Bywalec forum
"Człowiek posiada pewne przewrotne cechy charakteru, które komplikują najprostsze rzeczy"
Warren Buffett
marbo / 2007-07-08 20:45 / Tysiącznik na forum
Witaj.
Dobry cytat.
Pytanie do Ciebie:
Jesteś obecnie chciwy czy też się boisz.....bo zapomniałeś podać :)
long_mike / 2007-07-08 23:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
both :)
PedroGonzalez / 2007-07-08 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tam wole: "Trend is your friend" :-))
samuraj jack / 2007-07-08 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
WZA ZACHODNI

11) warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii D z
wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, w ramach programu opcji dla Grupy Supernova,
12) emisji warrantów subskrypcyjnych serii A z prawem do objęcia akcji serii D, w ramach
programu opcji dla Grupy Supernova,

_____________________________________________

Jak mniemam chodzi o fuzje bądź przejęcia. Długie Rozmowy i Mediatel czy tylko Długie Rozmowy?
Ajwen / 2007-07-08 20:07 / portfel / Bywalec forum
Witam ponownie,
dziękuję wszystkim za informację dotyczącą przelotowości na drogach. Najprawdopodobniej pojadę w nocy.
Ajwen / 2007-07-08 20:10 / portfel / Bywalec forum
Zapowiadają poprawę pogody !!!
Ajwen / 2007-07-08 20:35 / portfel / Bywalec forum
Jest takie powiedzenie:
Jak sobie pościelisz - tak się wyśpisz.
Nawet tu można znależć odniesienie do giełdy...
PedroGonzalez / 2007-07-08 20:36 / Uznany Gracz Giełdowy
jak dobra pałatkę kupisz to i deszcz cie nie zmoczy a na karimacie tez sie wyspisz :-)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy