Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec z zakupami w święta

Koniec z zakupami w święta

Money.pl / 2007-04-11 13:12
Komentarze do wiadomości: Koniec z zakupami w święta.
Wyświetlaj:
MarthaZ / 188.33.225.* / 2022-07-26 00:35
Świąteczne prezenty warto przemyśleć już w połowie roku. Polecam zamówić do nich list od św. Mikołaja jako dodatek na elfi.pl. Taki list robi świetne wrażenia nie tylko na dzieciach.
now / 91.149.225.* / 2009-06-29 20:35
ta ustawa nic nie dała bo można chyba ją jakoś obejść
handlowiec z rodzina / 83.23.90.* / 2007-09-25 22:30
Bardzo sie ciesze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Swieta z RODZINA,jak to jest bo zapomnialam?Juz nie moge sie doczekac !
dolnyśląsk / 83.8.12.* / 2007-05-19 20:24
Suuuuuuuper . W końcu ktoś pomyślał :)
Te parę dni wolnych, to jest coś!!! Ja szczerze mówiąc jestem "ZA", gdyż jak byście się czuli w święta w pracy, gdzie tylko przychodzi się nie po zakupy typu chleb, lecz w te dni sprzedawane są tylko i wyłącznie napoje alkoholowe. Bez tego da się przeżyć, a wolny dzień w święta dla handlowca, to jest coś szczególnego, a zresztą byłoby mniej pijanych kierowców. Jedna ustawa, a ile korzyści......
mś / 85.89.183.* / 2007-04-26 20:57
Słów brak. Tak nieucywilizowanego kraju na Świecie się nie znajdzie pomimo rozwiniętej technologii. Jest to wręcz zamykanie - gospodarki, ludzi w zamkniętym pomieszczeniu i jeszcze ze sterownikiem, który ma okreslać harmonogram norm.i z pewnością jest chrześcijaninem. Nie róbcie z tej wiary monopolu w kraju. Jestem wierzącą, ale nie fanatykiem i drażni mnie zmuszanie ludzi i ich świadomość do czegoś, co nie ma pokrycia w praktyce. To nie biuro pracy, aby się meldować w biurowcu, kościele. To nie rzeczy materialne są wiarą, ale nasza świadomość, sposób myślenia, wiara w człowieka, czyny, a szczególnie gesty wobec BLIŹNIEGO odzwierciedlają nasze prawdziwe oblicze naszej "wiary".Na tym zależy Bogu. Nie odbierajmy Mu chleba, Sądu Ostatecznego. Jesteśmy już sponsorem skarbu państwa, dlaczego mamy jeszcze utrzymywać kogoś, kto nie jest prawdziwym wysłannikiem Boga. Nie wstyd wam.
XX / 83.15.49.* / 2007-11-14 21:16
Nie rozumiem dlaczego mieszasz w to kościół zresztą ,jak wielu innych,macie na temat wiary fobię czy co.Ja jestem osobą niewierzącą ,i ani przez chwilę rozpatrując tą ustawę nie pomyślałam o wierze czy kościele,ale o tym że wreszcie będę miała świeta wolne ,a jak je spędzę to moja sprawa.
anastazja / 83.20.204.* / 2007-09-19 20:15
wiesz nasi sąsiedzi mam na mysli Niemcy nie handlują w sobty i niedziele spedzają je w gronie rodziny i przyjaciół.Z twoich słów wnioskuję że nie potrafisz wczuć sie w role ludzi zatrudnionych w handlu którzy chciliby w święta spędzać czas z najbliższymi, a nie mogą bo muszą wtedy pracaować.Myśle że masz rodzine tak jak każdy...dlatego zastanów sie po co ta praca .. co jest w życiu najważniejsze
XX / 83.15.49.* / 2007-11-14 21:19
Myślę ,że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz
XX / 83.15.49.* / 2007-11-14 21:28
Przepraszam Anastazja wypowiedz "myśle ,że nie masz zielonego pojecia o czym piszesz "był skierowana do pana/ni "CZ"
cz / 217.172.250.* / 2007-04-16 23:25
Zamknijmy jeszcze szpitale, posterunki policji, straż pożarną, firmy taksówkarski i sklepy internetowe!!! Ludzie tam pracujący też powinni mieć wolne...
y / 83.15.49.* / 2007-11-14 21:23
Pózniej zamknij się sam ,wyżuć klucz i zgaś światło
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 12:58
sluzba zdrowia,policja,straz itd drogi czlowieku za dni swiateczne oraz niedziele ma wolne w inne dni oraz ma za to placone extra a niestety my handlowcy musimy tyrac za darmo bez prawa do wolnego. Ja w calym miesiacu mam tylko dwa dni wolnego i zarabiam 850 zl podobalo by ci sie to?Pomysl troszke o innych ktorzy musza pracowac w swieta bo ty masz kaprys na zakupy w tym dniu
golden / 80.48.225.* / 2007-04-15 11:53
Myślę, ze wystarczy nałożyć obowiązek na pracodawców,aby osobą które nie chcą pracować w święta udzielali urlopów, a ci co chcą pracować powinni na tym zyskać. Poza tym co z ludźmi którzy nie mają rodziny i nie mają z kim spędzać świąt? Podobno istnieją w naszym państwie jakieś swobody obywatelskie niech każdy decyduje za siebie czy chce świętować czy zarabiać kasę. Jeszcze jedna sprawa dlaczego politycy mają decydować w jakie święta będzie zakaz pracy? Polska nie jest państwem jednowyznaniowym czy czasami mniejszości nie będą dyskryminowane?
bar / 88.156.96.* / 2008-10-09 22:47
sam pracuj w wigilijny wieczór w sklepie ja też chce odpocząc
ktoś / 83.15.51.* / 2007-10-18 23:21
Przecież nikt sam nie decyduje o tym, że chce pracować w święta. To właściciele sieci zmuszają szefów poszczególnych sklepów i ich pracowników do pracy. Co z tego, że dostanę wolne po świętach, skoro moje dziecko pójdzie do szkoły. Jak mam z nim spędzić czas, jak mam rozdać prezenty spod choinki???!!!Skoro wtedy muszę obsługiwać w sklepie kogoś kto chce się akurat napić wódki czy wina, bo to się wtedy sprzedaje. Jak dbać o rodzinę i dobre stosunki z dziećmi, mężem i dorastającym dzieckiem???!!!! Szpitale i policja są niezbędne a sklepy?
bzdura.
y / 83.15.49.* / 2007-11-14 21:35
Zgadzam się z Tobą ,a to co proponuje Golden ,by pracownicy sami decydowali ,to dopiero bzdura,dająca możliwość zastraszania pracowników ,widać ,że nigdy nie kierował grupą ludzi.
ruda3 / 2007-04-14 14:27
A moze by popatrzec na bogatszych od nas?.Oni nie handlują i nie handlowali w niedzielę i święta.Prosze pamietać ze mówimy tylko o 12 dniach w roku.
W moim poprzednim poście próbowałam wyjaśnić ,ze nikt nikogo nie zmusza do rezygnowania z zakupów w pozostałe dni swiateczne.Można sobie nawet stworzyc taka rodzinną tradycję Swieta w TESCO(Bo on sa czynni przez 24 godziny we wszystkie dni.
A Tak na marginesie to dlaczego tylko oni.Przeciez ilez by było wiecej miejsc pracy gdybyś my mieli wszystkie sklepy otwarte przez 24 godziny we wszystkie dni w roku
sta7 / 80.55.241.* / 2007-04-14 11:56
Jak myślicie, dlaczego odbywa się handel w święta? Dlaczego właściciele sklepów wydają pieniądze na świąteczne utrzymanie ruchu ? Czyżby po to by zrobić na złość władzy ? Dlaczego władza nie zaapeluje do swoich wyborców by nie kupowali w święta ? Bo wyborcy ich oleją i nie można by się wykazać skutecznością a zakazem można. Tym naszym posłom chodzi tylko i wyłącznie o głosy i będą je zdobywać wszelkimi możliwymi sposobami czy to "troską" o handlowców, szcęściu poczętych czy czymkolwiek innym . Jak myślicie dlaczego tak boją się wszelkich referendów gdzie moglibyśmy sami zdecydować o czymś ? Niestety wielu z wypowiadajacych się tutaj nie stara się myśleć samodzielnie i z tego żyją wybrańcy.
jerzy / 2007-04-14 08:24
Dariko, a nie lepiej Ci jak wszystkie oszolomy grasuja w niedziele po centrach handlowych a Ty z rodzina nie musicie sie przeciskac po parkowych alejkach?
jak komus nie pasuje, nie musi pracowac w niedziele. zmienia prace i juz.
I nie gadajmy ze niektorzy nie maja wyboru, bo przeciez wszyscy wyja ze brak pracownikow.
Takie inicjatywy pokazuja dokladnie: Partia uwaza, ze narod jest durny i tylko czeka, zeby:
a/ ciemiezyc ludzi praca w niedziele i Swieta
b/ robic sobie dzieci tylko po to, zeby je za chwile usunac
c/ wstac rano do szkoly, w ktorej komus dowali
itd. itp.

po czesci to prawda, bo narod lubi jak jest za ryj trzymany twardo.

ja mam tylko pytania:
1/ co ze sklepami internetowymi (tam tez sa ludzie)?
2/ co cala reszta zawodow, ktore pracuja w Swieta - ma byc dyskryminacja czy co?
Przeciez taki pilot samolotu rzadowego albo kierowca Wassermana nie ma wyboru - musi dymac
Za wolnymi świętami / 84.40.137.* / 2007-04-15 11:25
Dawniej nie były otwarte sklepy w niedzielę, święta i wszyscy żyli normalnie!!! To jest głupota żeby w święta był czynny hipermarket lub Aqa Park wszyscy chcą raptem te dwa dni spędzić z rodziną. A ludzie są bez dusznni i bez wyobrażni że wogóle tam idą jakby nie szli to nikt by nie otworzył bo by się nie opłacało!!! Ludzie miejcie szacunek dla innych myślcie też o innych !!!!!!
anastazja / 83.20.204.* / 2007-09-19 20:19
zgadzam sie z toba w 100%
dariko / 83.27.53.* / 2007-04-13 21:46
przepraszm ale ci ktorzy "musza"robic zakupy w nidziele maja ciasne glowy
bylem kilka razy w roznych miastach na zachodzie i tam sklepy sa zamkniete
ludzie nauczyli sie kupowac w tygodniu i zyja!!!
Sławek II / 87.105.86.* / 2007-04-13 21:30
Kochani do czego Wy chcecie doprowadzić,co zrobią biedni klienci którzy robią zakupy w marketach budowlanych.Gdzie w święta dla tych ludzi najważniejsze zakupy to cement ,płytki (glazura) ,betoniarki,wanny, meble, kiedy oni biedni to wszystko kupią jak zamkną w święta markety.
*)*)*) / 84.40.137.* / 2007-04-15 11:29
Ci "biedni" ludzie mogą zrobić zakupy do świąt prezciesz te hipermarkety budowlane są czynne do 21:00. Bez przesady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co mają powiedzieć ci biedni ludzie którzy mają pracować za 600zł miesięcznie i przez 10godzin dziennie!!!!!!
Andrzej Jaworski / 62.233.134.* / 2007-04-13 20:29
Mnie zastanawia fakt, dlaczego ludzie zmuszają ludzi do czegokolwiek. Jeśli dziwnie myślący ludzie w Sejmie uważają że nie należy czegoś robić - niech doprowadzą do tego, aby mylący tak jak oni - nie chodzili w święta na zakupy. Ci co myślą inaczej - powinni mieć do tego prawo. To jest kwestia moralności a nie zakazów. Z drugiej strony - w większości cywilizowanych krajów handel w niedzielę stoi - i nikogo to nie boli - bo potrafią to zrozumieć i zaopatrzyć się w dobra wcześniej.
ruda3 / 2007-04-13 17:49
Kochani,czegoś nie rozumiem przeciez to chodzi tylko o 12 dni w roku,nie o całkowity zakaz handlu w święta.Mówimy o 12 dniach które sa wyjatkowymi świetami,bo część z nich jest ważna dla nas wszystkich np 11 listopad,a część tylko dla niektórych np Boze Narodzenie,Szanujmy sie sami,szanujmy swoje świeta.Świeto jak sama nazwa wskazuje ma być inne od codzienności.W święto życie trzeba ratowac i chronić bo to wartość najwyższa tak dla wierzących jak i niewierzacych i dlatego lekarze i pielęgniarki pracują.Z marchewką,chlebem i proszkiem mozna poczekać do poniedziałku w ostateczności pozyczyć od sąsiada.
jamkazimierz / 83.13.6.* / 2007-04-14 13:24
A jeśli te święta nie są moje? To jakim prawem chce mnie Pani zmusić do uczestniczenia w nich. Czy ja w tym czasie kiedy Wy siedzicie przed TV i opychacie się przysmakami, które kupiliście w poprzednią niedzielę uczestnicząc w owczym pędzie, nie mogę pójść sobie do sklepu i spokojnie zrobić zakupy?

Nie dyktujcie mi jak mama żyć, kiedy i jakie święta obchodzić .
y / 83.15.49.* / 2007-11-14 21:53
Ty domagasz się byśmy szanowali twoje prawo do wolności wyboru ,jednocześnie odbierając takie samo prawo ekspedientką do spędzenia tych dni z rodziną , tylko dlatego ,że masz kaprys iść na zakupy,w święta .A wystarczyło by tylko trochę zrozumienia .Nikt nie zmusza cię do celebrowania świąt,na pewno masz jakieś hobby,czy zainteresowania ,jestem niewierząca ,co nie oznacza ,że nie chcę odpocząć te dwanaście dni,na pewno nie spędze ich na zakupach czy w kościele,znam ciekawsze formy spędzania wolnego czasu.
!!!!!!!!!!!! / 84.40.137.* / 2007-04-15 11:32
Jak ci się nie podoba to zmień wiare jak narazie jest więcej wierzących i obchodzących te święta !!!
ruda3 / 2007-04-14 14:19
Czy w tych 12 dniach wolnych od handlu nie ma świeta które by było Pana świętem?
A poza tym pominął Pan wazną kwestię którą poruszyłam,pisałam o szacunku dla innych i szcunku do ich swiat.czy to takie trudne?.Przeciez nikt nie wymaga od Pana nie wiem jakich wyżeczeń i nikt Panu nie ma zamiaru dyktowac jak Pan spędzi pozostałe dni świateczne.Moze Pan przeprowadzic sie do TESCO i spedzic tam kazde święto.Otwarci sa 24 godziny przez wszystkie dni tygodnia.
expert / 83.13.6.* / 2007-04-15 10:50
Sam jestem handlowcem i wiem jak trudno jest sprostać wszystkim obciążęniom finansowym jakie nałożyła na nas nasza władza.Stąd moja irytacja.Bo oni by chcieli żeby trzy dni w tygodniu świętować ,najlepiej na klęczkach w kościele, a potem jeszcze oddać im 80 % dochodu. Skąd to wziąć jeśli żyje się tylko z tego co przyniosą ludzie?
Na świętowanie stać bogatych. Jeżeli ja w ciągu tych trzech dni uzyskam taki poziom dochodów, że będę mógł zaspokoić wszystkie roszczenia i jeszcze sam się jakoś utrzymać to proszę bardzo świętujcie sobie do woli.
Wiele opłat jest stałych i nikogo nie obchodzi czy ja pracowałem czy nie , o swoje wołają.Kiedy mam to zarobić?, leżąc do góry brzuchem przed telewizorem?.
Niech każdy świętuje jak chce !.
Poza tym kto powiedział , że święto to nieróbstwo?.
A może moim największym świętem jest pójście do pracy ?.
Czy mogę świętować w ten sposób?
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 13:17
drogi expercie chcialam tylko zapytac czy ty sam pracujesz w te swieta czy pracuja na ciebie ludzie?bo czegos tu nie rozumiem?jesli ludzie sie naucza ze w te dni nie handluje sie to zrobia te zakupy wczesniej i zakupia tego towaru o wiele wiecej bo beda mieli swiadomosc ze to co zakupia bedzie musialo im starczyc az do otwarcia danego sklepu.Swietuj jak chcesz ale daj odpoczac innym.
piotr5325352 / 85.128.91.* / 2007-04-13 17:33
praca w niedziele nazywana jest "wymuszaniem", jak ktoś nie chce to nie musi, moze pracowac w takim terminie w jakim mu sie podoba, wiem bo sam w carefourze dorabiałem. a tak przy okazji to czy "mundurki" nie są wymuszaniem??!!??
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy