Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt w polbanku

Kredyt w polbanku

pitbull / 193.93.90.* / 2007-08-21 16:47
Witam

Zastanawiam się nad kredytem w Polbanku na 280 tys. (0 wkładu własnego),
aktualny libor 3m 2,87, marża 1,20 na 20 lat

Dostaję ofertę w CHF na ratę w wysokości 1780,79 zł

Tyle się mówi o spreadzie - czy ktoś wie, czy ta rata jest już po uwzględnieniu spreadu (czyli po kursie sprzedaży?).

Do tej pory sądziłem, że nie jest, czyli że do każdej raty trzeba dodać jakieś 90 zł, ale teraz zaczynam podejrzewać, że jednak to już jest rata liczona ze spreadem, czyli że nie trzeba nic doliczać.

Przy okazji czy ktoś z Was wie, jak to jest z kredytem w CHF w transzach w Polbanku? Czy może się zdarzyć, że złotówek dostanie się mniej niż zakładana wartość (w tym wypadku 280 tys.) ?

O ile dobrze rozumiem, to przy każdej transzy, następuje przeliczenie tej transzy na franki z dnia poprzedzającego transzę po kursie kupna i w ten sposób powstaje zadłużenie we frankach, przy następnej transzy znowu przeliczanie po kursie (może być inny) i zsumowanie do pierwotnej transzy, aż ostatecznie wychodzi pewna suma we frankach, która jest spłacana. Czy tak oby na pewno jest?

Kolejna sprawa - czy ktoś z Was wie, czy w przedstawionej ofercie rata we frankach obejmuje założenie, że najpierw kredyt w zł został zamieniony po kursie kupna na franki czy może przyjmuje wartość średnią franka albo co gorsza kurs sprzedaży?

Niestety ciężko od konsultanta uzyskać dokładne i rzetelne odpowiedzi (a w zasadzie od wszystkich konsultantów z jakimi mogłem się spotkać)...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: