Forum Forum finansoweInne

Minister finansów o bankach. Jest dobrze

Minister finansów o bankach. Jest dobrze

skomentuj
Wyświetlaj:
tara / 2008-12-03 18:04 / Tysiącznik na forum
Tak dobrze jak nie miało byc kryzysu,a pózniej okazało sie ze jednak smiał przyjsc do nas ,teraz tak samo zobaczymy w wynikach z IV kw jak firmy wezwane do zapłaty nie beda sie mogły wywiazac i zaczna padac a za nimi banki,okaze sie wowczas ze rzad o tym zapomniał ,chyba ze dla odmiany obniza wreszcie wartosc nadmuchanej pln i firmy eksportowe beda mogły odetchnac .
zorro25 / 89.228.254.* / 2008-12-03 14:40
Niech nam żyje Tuskolandia, niech żyją nam ci, którzy ubóstwiają
DonalduTusku, wreszcie niech żyje nam sam boski Tusek.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-03 13:40
Mogłoby być lepiej gdybyśmy mieli jakieś polskie banki - a mamy tylko PKO BP, który nie jest i nigdy nie będzie konkurencyjny. Do tego jest otoczony shit'em z całego świata. W ogóle... mamy najdroższe abonamenty tv i telefoniczne, najdroższe usługi bankowe, najdroższe paliwo i ch... wie co jeszcze na całym świecie - jesteśmy kolebką wyzysku. Do tego nie produkujemy niczego niszowego - wszystko idzie z importu. Szlag by trafił ten kraj miodem i mlekiem płynący.
JWR / 83.16.202.* / 2008-12-03 15:34
PKO BP nie posiada w całości polskiego kapitału - taki mają jedynie banki spółdzielcze (wszystkie, a jest ich kilkaset) oraz BGK. Szkoda, że nie pamięta się o BS-ach - mają konkurencyjną ofertę i na pewno nie wytransferują pieniędzy deponentów do spółek - matek...
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-03 15:45
Myślę, że banków spółdzielczych nie bierze się pod uwagę dlatego, że są zbyt małe żeby obsłużyć kredyty inwestycyjne czy obrotowe średnich i dużych przedsiębiorstw - mają one znikomy wpływ na rynek finansowy w Polsce. PKO BP natomiast nie musi mieć w całości kapitału polskiego - ważne że u nas jest jego większość. I to jest ostatni liczący się polski bank - do tego niestety działa prawie tak samo jak za czasów PRL'u - aż żal to mówić.
JWR / 83.16.202.* / 2008-12-04 15:45
Jest wiele banków spółdzielczych, które zarówno skalą działania, sumą bilansową, jak i liczbą placówek biją na głowę banki komercyjne. To, czy mogą obsłużyć duże i średnie przedsiębiorstwa, zależy od poziomu ich funduszy własnych, a te przez falę konsolidacji w ostatnich latach i dobre zarządzanie są na przyzwoitym poziomie. W mojej okolicy działają BS-y, które naprawdę skutecznie konkurują z wielkimi bankami komercyjnymi - mają lepsze rozpoznanie lokalnego rynku i, tak naprawdę, na codzień stosują private banking - są niezwykle elastyczne. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców zwraca się do BS-ów jako alternatywy skostniałych i rozbudowanych strukturalnie komercyjnych molochów.
Jakość usług jest wielokrotnie na światowym poziomie, a skala działalności zaskakuje. Polecam zapoznać się z ofertą okolicznych BS-ów.
Co do PKO BP, to na dzień dzisiejszy Skarb Państwa posiada w nim 51,49%, podobnie BGK, w którym SP posiada 100% udziałów - są to nie tyle banki z polskim kapitałem, co banki państwowe.
Poza tym jest jeszcze BOŚ (77% NFOŚiGW i 6%Lasów Państwowych), Bank Pocztowy (75% Poczta Polska i 25% PKO BP), BPS (86% banki spółdzielcze, 1,5% Skarb Państwa), MBR (100% BS-y) i BGŻ (37% Skarb Państwa).
Jest w czym wybierać... Pozdrawiam
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-05 08:27
Niestety nie mogę się zgodzić co do konkurencyjności BS'ów. Pracuję w grupie obsługiwanej przez wiele banków, ale nie ma w nich ani jednego spółdzielczego, nie ma też ani BOŚ, ani BGŻ. I nie dlatego, że nie próbowaliśmy z nimi współpracować - po prostu ich możliwości nie sprostały naszym potrzebom. Może dla mikroprzedsiębiorców BS-y mają ofertę, ale dla średnich i dużych nie są atrakcją. Jak już wcześniej pisałem, chciałbym aby to się zmieniło bo jestem zwolennikiem hasła "Dobre bo polskie". Niestety, trzeba będzie jeszcze długo poczekać.
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: