Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Wyświetlaj:
nom / 89.238.23.* / 2016-04-01 17:46
Brakuje danych jaka jest emerytura np: sierżanta po 15 latach i 30 latach pracy średnia jest mało wymowna.
obywatel kraju / 195.26.76.* / 2013-06-30 20:37
Najpierw trzeba przepracować lata do emerytury kosztem zdrowia i nerwów, na każdym kroku każdego dnia ryzykując życiem. Jest to kontrakt z Państwem, mundurowy oddaje siebie bez reszty gotowy na wszystko, w zamian ma dostać emeryturę. Tylko teraz coraz częściej Państwo jednostronnie chce zerwać ten kontrakt, a to jest już nieuczciwe.
Wibetou / 95.50.84.* / 2012-03-16 14:13
cytat Mundurowi stawiają warunki". Ja też stawiam-nie ma wydłużenia wieku emerytalnego bez zniesienia przywilejów emerytalnych!!! Nie dość że emerytury są wyższe niż z ZUS to jeszcze dużo wcześniejsze. Za minimum uważam wydłużenie zgodnie z ostatnią propozycją rządową j.w. Ziązkowcy sie nie zgadzają.??? Społeczeństwo też.Jeżeli jedną ustawą można wydłużyć wiek emerytalny to jedną też można znieść przywileje.
Państwo jest w stanie wyższej koniecznosci.
smiech / 83.11.139.* / 2012-04-10 13:33
Wg mnie każdy powinien przechodzić na emeryturę kiedy chce min czas pracy to 10 lat i odpowiednio procentowa emerytura bo to co jest teraz to są kpiny - mundurowi żerują na obywatelach wyciągając więcej z systemu niż wprowadzili prosty przykład.
Przypuśćmy mundurowy pracuje przez 15 lat mając brutto 3000 zł czyli ok 1000 zł składek (wraz z podatkiem!) przez 15 lat po których nabywa prawo do 40% emerytury czyli 40% z 3000 to 1200 zł/mies czyli o 200 zł/mies więcej niż odprowadzał!!! Czyli taki emeryt po 12,5 roku emerytury wypłaci wszystkie pieniądze które oddał w postaci składek a resztę czasu będzie brane z puli innych podatników!!! A raczej mało kto umiera w wieku 47 lat (bo tyle by wtedy miał) - Średnia długość życia mężczyzny w Polsce to 72 lata z racji na inny tryb pracy ustalmy mundurowym wiek dożywalności o 10 lat mniejszy niż średnia czyli 62 lata to taki emeryt będzie przez 62-47=15 lat pobierał pieniądze innych podatników!!!

Wniosek powinni oni pracować przez min 30 lat lub po 15 latach dostać 18% ostatniego uposażenia - wtedy byłoby to sprawiedliwe w stosunku do reszty społeczeństwa!
lazuk / 178.36.253.* / 2012-02-14 19:40
Moim zdaniem mundurowy i każdy uprzywilejowany pracownik powinien otrzymać emeryturę dopiero po 65 roku jego życia a nie wcześniej. Jeśli pracuje po odejściu ze służby 0,00 zł.
MUNDUROWY1982 / 217.98.242.* / 2012-01-18 19:27
Można by o tym dużo pisać, ale głównie chodzi o to żeby wszystkim żyło się lepiej, a nie "skoro mi jest źle, to dla czego ktoś ma mieć lepiej". To co rządzący wyprawiają z ludźmi to złodziejstwo i wyzysk! Jak można pracować fizycznie do 67 roku życia! Ludzie nie napadajcie na mundurowych, tylko na polityków to oni są odpowiedzialni za stan rzeczy. Przywileje należą się mundurowym, a reformy przydały by się ale wewnątrz, bo księgowy nie musi być w mundurze, korpus oficerski jest zbyt rozrośnięty (nowe reformy jeszcze zwiększają zapotrzebowanie na nich), a rąk do pracy brakuje - takie jest moje zdanie. Polacy! Jednoczmy się i walczmy o swoje prawa, a nie atakujmy siebie nawzajem. Zycie pokazuje ,że kto sobie wywalczy to ma, a reszta się nie liczy i musi zadowolić się tym co rząd mu da, czyli 1500zł, 10-12 godzin pracy od poniedziałku do piątku i tak do śmierci. Pozdrawiam.
przyszły emeryt ZUSu / 83.15.89.* / 2012-01-05 14:04
Przeliczenie emerytury wcale nie jest takie proste i 34 latek na emeryturę w pełnej wysokości ma właście 0 szansę. Poza tym za każdy kolejny rok nie ma 2,6 - widełki są różne i nie liczni mają maksymalne procenty.
W wieku 34 lat pełnym mundurowym emerytem nie da się być.
Górników faktycznie nikt sie nie czepia a mają chyba najlepsze warunki emerytalne wywalczone zadymami w warszawie.
A co do innych dziwnych zarzutów osób, które nie znają i nie mają do czynienia z mundurowymi to informuję, za biurka nie da się wszystkich posadzić bo nie ma tylu etatów biurowych poza tym pracują tam również osoby cywilne. A rzeczywistej pracy to mundurowi często mają i po 200 i więcej nadgodzin rocznie za które nikt nie płaci.
Kodeks pracy również nie obowiązuje więc nie jest różowo.
Lepiej zamiast kłapać bezmyślie nie znając wszystkich faktów naciskać na ustawodawców aby zreformować ZUS, który nie pomnaża naszych pieniędzy a jedynie konsumuje na wypłaty bieżących świadczeń. Ja na wysoką emeryturę z ZUSu nie liczę ale też innych się nie czepiam, że mają takie czy inne uprawnienia,i dla tego odkładam pieniądze w funduszu inwestycyjnym (zamiast III filara). I proszę wierzyć, praca w ciągłym stresie, biorąc udział w działaniach wojennych, czy patrząc na śmierć swoich kolegów odbija się piętnem na psychice a to się przekłada na życie rodzinne. Nic do pozazdroszczenia. Proszę nie wierzyć we wszystko co podają media bo często jest to przedstawione w sposób bardzo wybiórczy i jednostronny.
Państwo zamiast reformować ZUS zawsze zabiera sferze budżetowej bo ta strajkować nie może i burd robić również.
dobry człowiek / 79.191.98.* / 2012-01-03 01:39
Mundurowi-nie słuchacie premiera , który mówi do chołoty pozamundurowej- to ,,dobro '' i przywilej że będziecie dłużej pracować bo dostaniecie wyższą emeryturę . A wy biedni nie chcecie tego dobra i wolicie słodkie nieróbstwo lub lukratywne posady załatwione przez kolesiów z byłej mundurówki{bez limitu zarobków- dla ZUS}.
Panowie mundurowi nie macie twarzy i wstydu korzystając z przywilejów które wywalczyło wam postkomunistyczne lobby mundurowe .
W czym jestescie lepsi od całej reszty której podwyższa się wiek emerytalny argumentując to bzdurnymi frazesami zamiast powiedzieć wprost - WY macie niedożyć emerytury ponieważ pieniadze poszły już na kolesi z munduruwki .
Wczoraj zapukał do moich drzwi 8-letni głodny chłopiec ,ktorego moja żona nakarmiła i na odchodne wyposażyła w reklamówkę jedzenia-miał szczęście że nie trafił na żonę mundurowego
{wiem co mówię ponieważ na moim osiedlu mieszka wielu młodych emerytów mundurowych}. pozdrawiam nadludzi mundurowych
663378kks / 82.160.235.* / 2012-01-19 11:56
IQ tego kolesia to 20 mniej więcej tyle co mojej jaszczurki
młody strażak / 78.131.140.* / 2011-10-06 12:37
czepiacie się nas mundurowych, że mamy tak dobrze, otóż nie kochani nie jest tak dobrze! wczoraj wyciągnąłem 2 trupy spalone z pożaru i zostanie mi to na całe życie!!!! popatrzcie na zarobki górników i tam uderzcie ze swoimi żalami (ich zarobki zaczynają się od 3500 na rękę) a my mamy o wiele mniej na początek i też musimy tyrać i się narażać światek, piątek czy niedziela. pozdrawiam i zapraszam do wstąpienia do krainy mlekiem i miodem płynącej, czyt. mundurówki.
Pyclik / 2011-11-28 18:22 / Tysiącznik na forum
Przed dalszym ciągiem dyskusji - niech będzie na Twoim przykładzie, bo to konkret - powiedz nam, ile godzin rzeczywistej pracy, to jest np gaszenia pożarów, ratowania ludzi i mienia, masz w tygodniu czy miesiącu?
baba kolejarz / 82.160.255.* / 2011-11-21 19:19
jak tam jest tak źle to po co tam pracujesz? bo nic innego nie potrafisz tylko to.
Ja płacę składki ZUS i z tego mam mieć emeryturę, Wy składek nie płacicie a emeryturę dostaniecie z naszej kasy.
Dlaczego mundorowi którzy są w służbue nie mogą zostać objęci reformą? podobno nie można zabrać praw nabytych, a kto zapytał kolejarzy czy wolno - ja też idąc 30 lat temu do pracy na PKP zakładałam że na emeryturę pójdę w wieku 55 lat i jakoś mi to zabrano bez pytania. Ja też widziałam kilka ofiar na torach i nikt się tym nie przejął. Ja muszę mieć ubezpieczenie zawodowe bo odpowiadam za bezpieczeństwo ludzi a czy Policja czy wojsko też ma takie OC zawodowe, NIE bo oni są bezkarni bo mundurek chroni i zwlania od myślenia, A dlaczego po 15 latach czynnej służby mundurowy nie może usiąść za biurkiem i papiery przekładać do 65 roku życia jak inni - czyżby byli równiejsi.
EDZIK / 31.6.142.* / 2011-06-05 07:14
Ludzie jak wam tak ciężko i nie nawidzicie tej pracy to co wy tam robicie. W cywilu jest raj na ziemi piszcie podania i do cywila.Nikt wam nie odmówi przyjęcia do cywila.ZAPRASZAMY
EDZIK / 31.6.142.* / 2011-06-05 07:14
Ludzie jak wam tak ciężko i nie nawidzicie tej pracy to co wy tam robicie. W cywilu jest raj na ziemi piszcie podania i do cywila.Nikt wam nie odmówi przyjęcia do cywila.ZAPRASZAMY
EDZIK / 31.6.142.* / 2011-06-05 07:14
Ludzie jak wam tak ciężko i nie nawidzicie tej pracy to co wy tam robicie. W cywilu jest raj na ziemi piszcie podania i do cywila.Nikt wam nie odmówi przyjęcia do cywila.ZAPRASZAMY
ZAMALO / 89.230.84.* / 2011-05-23 11:55
WYTŁUMACZCIE PROSZĘ DLACZEGO TAK WALCZĄ O TE WARUNKI EMERYT.
SKORO MAJĄ DOT. TYCH CO DOPIERO PRZYJDĄ DO SŁUŻBY.
To Rząd nie może dowolnie kształtować przyszłych warunków w podległych mu resortach?
Rozumiem ,że zmiana warunków dla tych co już pracuja wiąże sie z oporem srodowiska , ale jeśli chodzi o następne pokolenia to skąd ten opór?
Hasz NED / 213.92.130.* / 2011-09-06 19:32
stary stąd ten opór, bo oni wiedzą, że ich dzieci i rodzina tam bedzie pracowała a nie byle kto z ulicy ;-)
bolek50 / 93.176.221.* / 2011-05-21 09:05
Mają rację,że stawiają warunki,bo przeciętny Polak miał problem z odbycema dla Ojczyzny dwa lata służby zasadniczej, a tu się wypomina 15lat służby
żołnierzowi zawodowemu,który rypie w jednosce tyle godzin,że jego rok pracy w przeliczeniu na godziny daje półtora rok. Śmieszy mnie to,że zabierają głos ludzie którzy nie mają pojęcia o służbach mundurowych.
Wysłać na 3m-ce kilku polityków na ćwiczenia,aby mogli zostać szeregowcami i zobaczyli jak to jest w służbie mundurowej,niech się nacieszą mundurem,michą no i żołdem.Pozdrawiam wszystkich niemundurowych, którzy nie mają pojęcia o tych służbach a zabierają głos
XPysio / 31.6.142.* / 2011-05-10 08:40
TO JEST SZTUKĄ Mundurowi znacznie krócej pracują niż ZUSowcy i znacznie mają wyższą emeryturę Są wydajni w wyprowadzaniu społecznej kasy
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy