Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Wyświetlaj:
rezerwista 2000 / 77.254.120.* / 2011-05-04 14:23
Po pierwsze, w wojsku się nie pracuje, tylko służy (nie obowiązuje Kodeks Pracy - nie ma normy godzinowej, ani godzin nadliczbowych). Po drugie, wojsko nie ma związków zawodowych, bo ustawowo zabrania tego państwo Polskie. Dlaczego okłamujecie i dezinformujecie ludzi?
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 17:04
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art.14 zapewnia wolność prasy i
innych środków przekazu, dlatego pozwolę sobie na odniesienie się do
średniej emerytury wojskowej , która w/g MON ma wynosić 3000zł.
Ja to nazywam średnią niedopłatą do starego portfela w zależności od
stopnia wojskowego dla byłych żołnierzy zawodowych, bo na tyle rżnie
nas Państwo z MON na czele.
Jestem młodszym oficerem , który przyjmował się do wojska na zdrowych
zasadach jak również zwalniał się na tych samych zasadach, kiedy
obowiązywała mnie ustawa, że emerytury i renty podlegają waloryzacji w
takim samym stopniu i terminie w jakim następuje zwrost uposażenia
zasadniczego żołnierzy zawodowych pozostających w służbie i
zajmujących analogiczne stanowiska.
W konsekwencji potraktowano mnie i emerytów ze starego portfela z obcasa i
wprowadzono 01.01.1999r. waloryzację cenową, która nie powinna nas
dotyczyć,ponieważ byliśmy poza służbą. W ten sposób pozbawiono nas
praw nabytych.
Obecne jak również poprzednie ekipy rządzące nic nie zrobiły w sprawie
emerytur wojskowych, co w konsekwencji doprowadziło do złych nastrojów i
podziału
emerytów wojskowych na biednych i średnio uposażonych.
Dla przykładu emerytura sierżanta obecnie odchodzącego z wojska jest
wyższa od emerytury st. oficera ze starego portfela.
Moja podstawa wymiaru/młodszego oficera/ jest na poziomie wynagrodzenia
st. szeregowego obecnie służącego, co w rezultacie po potrąceniach
wszystkich składek z 75% podstawy wymiaru daje mi na rękę 1800zł.
Dowódca pułku w stopniu pułkownika ma emeryturę na poziomie dowócy
plutonu w stopniu chorążego.
Chcąc mieć emeryturę na poziomie 1800zł to nie musiałem służyć w
wojsku, bo po 38 latach pracy/nadal czynny zawodowo/ będąc na
stanowiskach kierowniczych, miałbym bez problemu na tym samym poziomie, a
nawet wyższą.
Dzisiaj taką emeryturę o wiele za małą ma co drugi Polak.
Szkoda, bo straciłem czas/ na poligonach,ćwiczeniach
,służbach,dyżurach/, a mogłem go poświęcić rodzinie,zdrowie,
najpiekniejsze lata w zamian dostałem od Państwa stary portfel.
Śpiewkę o braku pieniędzy słyszę od ponad 40 lat.
Skoro dotknął nas kryzys to proponuję,aby ekipy rządzące z posłami i
senatorami na czele zredukowali swoje wydatki o 50%, a napewno będą
lepiej żyć niż my emeryci ze strego portfela.
Szkoda, że lekceważy się tak dużą armię emerytów wojskowych /trepów
w brązowych butach/, a historia lubi się powtarzać, oby na czele tej
armii nie stanął przypadkowy Wernyhora,który pokieruje naszymi sprawami
i losem.
Pozdrawiam wszystkich emerytów wojskowych jak również milczących
kandydatów na emerytów z nadzieją, że emerytury ze starego portfela
zostaną w Państwie praworządnym załatwione w sposób sprawiedliwy.

Oficer rezerwy
/w czarnych butach/
helic / 87.99.16.* / 2011-05-04 14:49
za to bedziesz pracował na innych mundurowych i to o wiele wiećej będziesz odprowadzał i nie podskoczysz nikomu i bedziesz zebrakiem u innych
KubuśPuchatek / 79.186.196.* / 2011-05-23 12:37
Narodzie !
Nie chcesz utrzymywać swojej armii, będziesz musiał utrzymywać obcą.
xxy / 31.6.142.* / 2011-05-24 19:31
EMERYTURA to zabezpieczenie na starość.Z mundurówki odchodzą rentierzy nie emeryci.młodzi,wyszkoleni, z dużym doświadczeniem,pełnych zdrowia i chęci życia Starosci i zmęczenia życiem u nich nie uświadczyszTo złe prawo tworzy z nich rentierów skarbu państwa.Potocznie społecznie nazywanymi pasożytami przez ludzi pracy.Gorszy gatunek Polaków( podludzie) odchodzą na emeryturę w wieku 65 lat.
im / 84.201.212.* / 2011-05-04 14:10
25 lat za dużo a do 65 niełaska.Jak nie zrobią porządku z tymi przywilejami wyjęzdzam nie będę pracował na tych wszystkich darmozjadów.
Polak-patriota / 195.205.46.* / 2011-05-06 05:29
Szerokiej drogi:) Tam już z całą pewnością na Ciebie czekają. Gdziekolwiek nie wyjedziesz, wszędzie z Twoich podatków zapłacą tym, którzy nie pracują. Bo albo służą, albo biorą zasiłek, albo inne należne zgodnie z prawem świadczenia. Tak jest ten świat urządzony. Ale głowa do góry. Życie jest piękne :)
markulinio / 77.91.7.* / 2011-05-04 21:08
No to wyjeżdżaj.Tylko pamiętaj,że wszędzie,w różnej formie służby mundurowe mają inne,niż cywile uprawnienia do "wcześniejszych" emerytur,a ściśle do zaopatrzenia emerytalnego,na które z podatków w obcym kraju wyłożysz.
door / 83.12.255.* / 2011-05-04 13:09
"Wiem, że plotka i nieprawdziwe informacje potrafią spowodować negatywne skutki i wywołać nieuzasadnione obawy. Dlatego, ucinając wszelkie spekulacje, chcę Was zapewnić, że w moim rządzie nie są i nie będą prowadzone żadne prace zmierzające do odebrania uprawnień emerytalnych osobom, które dziś pracują w służbach mundurowych" - tak według gazety zaczyna się list Donalda Tuska.

Dowódcy jednostek wojskowych dostali zadanie, by listy wręczyć wszystkim swoim poddanym do końca tygodnia. Nie dotyczy to tylko żołnierzy - mają go też otrzymać wszyscy funkcjonariusze innych służb mundurowych: od policjantów po pracowników Służby Więziennej czy Straży Pożarnej.

- To przegięcie, wyraźna agitacja przed cisza wyborczą. Z czymś takim nigdy się jeszcze nie spotkałem - mówi "Rzeczpospolitej" Antoni Duda, przewodniczący NSZZ Policjantów. - Każdy, kto przychodzi do pracy, ma otrzymać list do ręki. To polecenie z góry. Kurierzy jeżdżą więc i służbowymi samochodami rozwożą te pisma - dodaje.

W sumie list od premiera ma otrzymać ok. 150 tys. funkcjonariuszy.
bolek50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 17:07
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art.14 zapewnia wolność prasy i
innych środków przekazu, dlatego pozwolę sobie na odniesienie się do
średniej emerytury wojskowej , która w/g MON ma wynosić 3000zł.
Ja to nazywam średnią niedopłatą do starego portfela w zależności od
stopnia wojskowego dla byłych żołnierzy zawodowych, bo na tyle rżnie
nas Państwo z MON na czele.
Jestem młodszym oficerem , który przyjmował się do wojska na zdrowych
zasadach jak również zwalniał się na tych samych zasadach, kiedy
obowiązywała mnie ustawa, że emerytury i renty podlegają waloryzacji w
takim samym stopniu i terminie w jakim następuje zwrost uposażenia
zasadniczego żołnierzy zawodowych pozostających w służbie i
zajmujących analogiczne stanowiska.
W konsekwencji potraktowano mnie i emerytów ze starego portfela z obcasa i
wprowadzono 01.01.1999r. waloryzację cenową, która nie powinna nas
dotyczyć,ponieważ byliśmy poza służbą. W ten sposób pozbawiono nas
praw nabytych.
Obecne jak również poprzednie ekipy rządzące nic nie zrobiły w sprawie
emerytur wojskowych, co w konsekwencji doprowadziło do złych nastrojów i
podziału
emerytów wojskowych na biednych i średnio uposażonych.
Dla przykładu emerytura sierżanta obecnie odchodzącego z wojska jest
wyższa od emerytury st. oficera ze starego portfela.
Moja podstawa wymiaru/młodszego oficera/ jest na poziomie wynagrodzenia
st. szeregowego obecnie służącego, co w rezultacie po potrąceniach
wszystkich składek z 75% podstawy wymiaru daje mi na rękę 1800zł.
Dowódca pułku w stopniu pułkownika ma emeryturę na poziomie dowócy
plutonu w stopniu chorążego.
Chcąc mieć emeryturę na poziomie 1800zł to nie musiałem służyć w
wojsku, bo po 38 latach pracy/nadal czynny zawodowo/ będąc na
stanowiskach kierowniczych, miałbym bez problemu na tym samym poziomie, a
nawet wyższą.
Dzisiaj taką emeryturę o wiele za małą ma co drugi Polak.
Szkoda, bo straciłem czas/ na poligonach,ćwiczeniach
,służbach,dyżurach/, a mogłem go poświęcić rodzinie,zdrowie,
najpiekniejsze lata w zamian dostałem od Państwa stary portfel.
Śpiewkę o braku pieniędzy słyszę od ponad 40 lat.
Skoro dotknął nas kryzys to proponuję,aby ekipy rządzące z posłami i
senatorami na czele zredukowali swoje wydatki o 50%, a napewno będą
lepiej żyć niż my emeryci ze strego portfela.
Szkoda, że lekceważy się tak dużą armię emerytów wojskowych /trepów
w brązowych butach/, a historia lubi się powtarzać, oby na czele tej
armii nie stanął przypadkowy Wernyhora,który pokieruje naszymi sprawami
i losem.
Pozdrawiam wszystkich emerytów wojskowych jak również milczących
kandydatów na emerytów z nadzieją, że emerytury ze starego portfela
zostaną w Państwie praworządnym załatwione w sposób sprawiedliwy.

Oficer rezerwy
/w czarnych butach/
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 16:52
Państwo powinno nam emerytom wojskowym ze starego portfela zapłacić odszkodowanie za dyskryminację ze względu na wiek. Jest to naruszenie art 32 Konstytucji RP.
Rzecznik Praw Obywatelskich nic w tym temacie nie robi.Trzeba wystąpić z roszczeniem w postępowaniu grupowym lub indywidualnie.My była kadra zawodowa mamy, przecież swoje organizacje, które powinny wyznaczyć dzień i godzinę demonstracji legalnej w naszej stolicy. Przecież nasze emerytury są na poziomie podstawy wymiaru wynagrodzenia szeregowca.Nikt nie walczy o nasze emerytury ze starego portfela.
Jak długo będziemy czekać, przecież przy obecnych cenach jest trudno wytrzymać do następnej wypłaty.Po opłatach zostaje mi 360 zł na dwie osoby.To skandal !
Byłem elitą a Państwo zrobiło ze mnie dziada. Śmieszy mnie to, że mój sąsiad ,który był spawaczem ma emeryturę o 500zł wiecej.Nabyłem prawa do naliczenia emerytury wg stopnia i uposażenia ,a Państwo wypłaca mi wg przelicznika cenowego. W ten sposób pozbawiono mnie praw nabytych.
esu / 78.8.155.* / 2011-05-04 13:01
Przecież to populizm, szantaż, działalność polityczna a nie związkowa i terroryzm. Nic innego jak dbanie o własne interesy szefów związkowych. Przecież każdy ma wybór czy wstępować do policji czy nie.
JA POLAK / 89.161.84.* / 2011-05-04 12:33
Chcą emeryturę po 15 latach niech mają ale zcznijmy ja wyplacać od ukończenia 60 roku życia. Do 60- tki mogą sobie popracować lżej - może na budowie?
wczoraj / 2011-05-04 13:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taki właśnie system mają u naszych sąsiadów Czechów górnicy, pracują 25 lat pod ziemią, a emeryturę dostaną po ukończeniu wieku emerytalnego
JA POLAK / 89.161.84.* / 2011-05-04 16:20
W USA wystarczy 10 lat aby otrzymac emeryture, ale wiek 60 dla kobiet i 65 lat dla meżczyzn jest warunkiem jej otrzymywania.
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-05-04 12:14
komentując propozycje europejskie i nasze polskie odnośnie wieku emeytalnego przekonują niedowiarków że najzdrowiej dla człowieka jest pracować do samej śmierci. "Arbeit Macht Frei" wiecznie żywe i aktualne.
Dopiero w wolnej Polsce przekonano polaków do tej starogermańskiej prawdy życiowj.
kom. / 78.88.93.* / 2011-05-04 12:28
gdzie pracować przy tak dużym bezrobociu w Polsce?
poszukiwany towar za granicą w postaci wyjeżdżających do pracy Polaków obniża stopę bezrobocia ale nie na tyle,żeby starczyło pracy do śmierci
Pilsener / 2011-05-04 12:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo mało które "wolne" media chcą się narazić politykom czy związkom zawodowym, dominują artykuły typu "musimy wydłużać wiek emerytalny, tak jak cała UE bla ble ple ple ple".

Oczywiście wydłużenie wieku emerytalnego ma polegać na tym, że ludzie, którzy pracowali prawie do śmierci teraz mają pracować do śmierci, natomiast kolesie (na których stanowiska i przywileje brakuje kasy) dalej będą przechodzić na wysokie emerytury po 15 czy 20 latach pracy.
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-05-04 12:02
Jakakolwiek by nie była argumentacja jedno jest pewne: sfera budżetowa [aparat państwa, aparat urzędniczy, aparat przemocy], opanowała nasz kraj, a w konsekwencji wszelkie działania prawne i podatkowe, a zwłaszcza nowe regulacje w tym zakresie, uwzględniają przede wszystkim jej interes.
Niestety wpływy z prywatyzacji mają się ku końcowi, a tzw. "sztywne wydatki" wymagają finansowania, skutkiem czego wszelkie ciężary przywilejów sfery budżetowej przenoszone są na podatników...
Co do służb mundurowych, to jej przedstawiciele są bodaj jedynym przypadkiem, gdzie ten SAM człowiek z jednej ustawy może być chory [odchodząc na emeryturę lub rentę], po czym po uzyskaniu świadczenia jest zdrowy i pracuje na pełny etat w cywilnej firmie.
To samo zresztą robią nauczyciele, którzy jak lwy bronili Kart Nauczyciela, argumentując, że nie mogą pracować dłużej... po czym uzyskując świadczenie emerytalne, natychmiast kontynuują pracę zawodową w zawodzie, najczęściej w tej samej szkole.
Ot taki nasz polski paradoks.
Na szczęście cierpliwość społeczna i przyzwolenie dla takich praktyk jest na wyczerpaniu.
Kto nie wierzy, ze preferencje polityczne społeczeństwa mogą ulec radykalnym zmianom, niech popatrzy na Front Narodowy we Francji, który już cieszy się większym poparciem niż socjaliści.
Szerzej na ten temat: We Francji fronty atmosferyczne sprzyjają Frontowi na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Mazzi / 77.254.226.* / 2011-05-04 13:44

Na szczęście cierpliwość społeczna i przyzwolenie dla takich
praktyk jest na wyczerpaniu.


Oby tak było, JKM zwycięży!!!

a tak naprawdę to pójdziemy jak te barany na rzeź i bedziemy głosowali na Tuska bo przystojny lub na Kaczora bo sprawiedliwy
kom. / 78.88.93.* / 2011-05-04 12:01
jaki procent emerytów otrzymuje świadczenie emerytalne 1.800zł
(jeden tysiąc osiemset zł- średnia z ZUS)?
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 16:49
Państwo powinno nam emerytom wojskowym ze starego portfela zapłacić odszkodowanie za dyskryminację ze względu na wiek. Jest to naruszenie art 32 Konstytucji RP.
Rzecznik Praw Obywatelskich nic w tym temacie nie robi.Trzeba wystąpić z roszczeniem w postępowaniu grupowym lub indywidualnie.My była kadra zawodowa mamy, przecież swoje organizacje, które powinny wyznaczyć dzień i godzinę demonstracji legalnej w naszej stolicy. Przecież nasze emerytury są na poziomie podstawy wymiaru wynagrodzenia szeregowca.Nikt nie walczy o nasze emerytury ze starego portfela.
Jak długo będziemy czekać, przecież przy obecnych cenach jest trudno wytrzymać do następnej wypłaty.Po opłatach zostaje mi 360 zł na dwie osoby.To skandal !
Byłem elitą a Państwo zrobiło ze mnie dziada. Śmieszy mnie to, że mój sąsiad ,który był spawaczem ma emeryturę o 500zł wiecej.Nabyłem prawa do naliczenia emerytury wg stopnia i uposażenia ,a Państwo wypłaca mi wg przelicznika cenowego. W ten sposób pozbawiono mnie praw nabytych.
Floyd / 2011-05-04 14:42 / Tysiącznik na forum
To jest chyba kwota brutto czyli trzeba odliczyć od niej podatek.
wojtek6565 / 194.242.62.* / 2011-05-04 11:56
Zgadnijcie czy TrentX to były UBek, milicjant czy trep ? Proszę o ciekawe odpowiedzi i kreatywność.
TrentX / 2011-05-04 18:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie musisz zgadywac :)
czynnie sluzacy w armii zolnierz ....i jak kazdy rozumny czlowiek , pragne rzucic choc cien wiedzy dla takich ignorantow i dyletantow w tej materii jak Ty .
gndnr / 86.184.14.* / 2011-05-04 11:52
Nikt z własnej i nieprzymuszonej woli nie zgodzi się pracować nawet 1 rok dłużej. Dlatego jakiekolwiek dyskusje, czy negocjacje są z góry skazane na porażkę.
Ziuteeczek / 95.48.181.* / 2011-05-04 11:51
MUNDUROWI czasami przechodzą po 9-ciu latach tzw. pracy. Przykład sprzed kilku lat. Oficer WP skończył WAT (5 letnia uczelnia) i po przepracowaniu 9 lat tzw pracy przeszedł na wczesniejsza emeryturę. W ostatnim 10-tym roku tzw. słuzby przebywał cały okres na "lewym" zwolnieniu lekarskim pobierając 100% płatnego wynagrodzenia. Zwolnienia lekarskie nie były i chyba nadal nie są w ogóle kontrolowane. Ile to musi kosztować podatnika.
Takie sprzyjające warunki może mieć tylko nieliczna grupa. Pobieranie nauki nie powinno w ogóle im się wliczać w staż, dla nabycia prawa do tzw. okresu wczesniejszej emerytury.
Polak-patriota / 195.205.46.* / 2011-05-06 05:42
Nie znam się na tym, ale tzw. pobieranie nauki przez wojskowego w uczelni wojskowej to w dalszym ciągu jest służba wojskowa. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
TrentX / 2011-05-04 18:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Wszystkim cywilom konczacym szkoly wyzsze takze proponuje nie wliczac tego do stazu pracy , bo przeciez sie wlicza a oni sie wtedy tylko uczyli :)... :>
Jedna Ty pewnie skonczylesz przyzakladowke i masz liczone skladkowe okresy od 15 roku zycia no nie ??? :>Stawiales na lopate a nie na rozum i teraz czujesz sie zawiedziony ????
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 16:58
jeszce trzeba przeżyć szkołę bo psychika ludzka jest różna.
Nie byłeś w szkole wojskowej to nie masz pojęcia jak ciężko jest ją skończyć.
Przeciętny obywatel / 83.22.35.* / 2011-05-04 11:48
Mundurowi się burzą co za emerytura po 15 latach takie małe pieni adze. Szanowni mundurowi w tym kraju wielu pracuje mając za podstawę minimalne wynagrodzenie a tyrają bo sam znam wielu takich. Ile będzie wynosić ich emerytura Zastanowił się który?
Kto na was narobi młode chłopy wstyd. To wy wypijacie krew z tego kraju.
Polak-patriota / 195.205.46.* / 2011-05-06 05:46
Wnoszę o redukcję stanu naszej armii o 99%. Po takim cięciu zostanie jeszcze trochę krwi w tym kraju. I wszyscy będą zadowoleni.
TrentX / 2011-05-04 18:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadzam sie ze wielu pracuje za mniejsze pieniadze i dostanie mniejsze pieniadze w przyszlosci, tylko czemu kazdy Polak jak widzi ze drugi ma wiecej to nie chce miec tyle co on , tylko chce zeby ten drugi mial mniej za wszelka cene musi go sciagnac za nogawke do dolu ???
Jakiez to polskie nie rownac w gore tylko w dol .... :)
Doun / 213.77.37.* / 2011-05-04 14:37
hm... ogólnie się zgadzam, że trzeba z tym coś zrobić - ale nie tylko z policją - z całą budzetówką a nie jedną grupą... no i z tymi ubezpieczeniami w KRUS!!!!!!
ale ... no właśnie odnosząc się do powyższego komentarza - inni ciężko pracują - tyle tylko, że mają wolne swiątki i piątki. Moje dziecko ojca prawie nie widzi praca dzień, noc - wolne (po nocy), wolne (1 dzień tak naprawdę w tygodniu. Mąż nie wraca do domu po 8 godzinach a po 9-10. Weekend wspólny a właściwie 1 dzień weekendu wypada raz w miesiącu. Urlop wspólny - a co to takiego - braki w policji, nie ma zastępstwa. I jeszcze jedno - innych bandyci z siekierą po dachu nie gonią... sorki, ale trudno porównywać tak lekko różne zawody. Co nie zmienia faktu, że 34 lata (wiek) i emerytura to moim zdaniem przesada.
Szanowni mundurowi w tym kraju wielu pracuje mając
za podstawę minimalne wynagrodzenie a tyrają bo sam znam wielu
takich.
ZWYKŁY OBYWATEL / 213.134.100.* / 2011-05-04 11:35
Z praktyki wynika że na ostatnie 3-6 miesięcy przed odejściem policjanci podwyższają sobie pensje, dzięki czemu 75% a według nowej nowelizacji nawet 85 % ostatniej pensji stworzy im całkiem ciekawą sytuacje emerytalną ...

A zwykły obywatel zgodnie z najnowszymi wyliczeniemi będzie mógł liczyć na max 30% swojej ostatniej pensji

i kto tu powinien narzekać
Artmen78 / 83.22.35.* / 2011-05-04 11:31
Miałem sasiada jest wojskowym i chodzi jakby miał w portkach nasra..
już widze go jak walczy o Polskę. Przy pierwszym wybuchu narobi w pory ilu was jest takich szanowni wojskowi?
Polak-patriota / 195.205.46.* / 2011-05-06 05:50
Może ma człowiek raka prostaty. Nie należy się z tego naśmiewać.
Oj nie ładnie.
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 17:11
Widocznie nie byłeś we wojsku, dlatego tak piszesz.

Najnowsze wpisy