Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Wyświetlaj:
stary dziad / 81.210.123.* / 2011-05-05 16:48
Nic dziwnego. Tyle pracować to męczące a oni chorowici i delikatni. Tylko motłoch ma pracowac do 65 roku zycia aby później na emeryrturze przymierać z głodu oraz aby zarobic na emerytury dla tych mundurowych biedaków.
eksia / 77.252.244.* / 2012-03-15 22:28
Nie ma co dać się ponosić emocjom i cynizmowi. Błąd tkwi w systemie. Mundurowy to mundurowy niezależnie czy siedzi za biurkiem i wykonuje pracę jak cywil, czy wyciąga zwęglone trupy ze spalonego domu sam ryzykując życie. To absurdalne żeby obie te osoby: wałkonia na ciepłej posadce i narażającego życie bohatera wrzucać do jednego worka. Żałosne persony to Ci wszyscy mundurowi, którzy podczepili się pod mundur jak gówno do okrętu i krzyczą płyniemy. To bezhołowie trzeba ukrócić, tylko nie zrobi się tego stosując "urawniłowkę" jak mundurowy to uprzywilejowany, chociaż całe życie przesiedział za biurkiem jęcząc jak ciężko pracuje. Taki powinien siedzieć za biureczkiem jak każdy do 65 roku życia. Ten kto narażał życie, ma PTSD czy w inny sposób ucierpiał na służbie ,będąc na pierwszej linii, powinien mieć emeryturę wcześniejszą i rentę. Ale też nie na durny lewy kwit od psychiatry, który kolesiom z resortu te kwity za flaszkę albo na dobry bajer wypisze. Kurcze, czy da się w tym systemie coś poprawić? Czy ktoś się za to wreszcie rzetelnie weźmie?
Ekonomista1 / 83.24.64.* / 2011-05-05 14:48
Sędziowie winni mieć bezwzględnie obniżone emerytury do przeciętnego poziomu innych osób na podobnym stanowisku w Polsce. Jeśli do tego spojrzy się na ich pracę to w pełni uzasadnia takie stanowisko. Oto przykład wyrokowania przez sędziów w Polsce. Skradziono samochód osobie. Na gorącym uczynku uchwycono sprzedawcę części z tego samochodu i co dalej. Pokrzywdzony nie został dopuszczony przez Sąd Wydział Karny do sprawy ani jako oskarżyciel posiłkowy, ani też oskarżyciel prywatny ,by dochodzić swoich roszczeń finansowych przy sprawie karnej. Wyrok ze sprawy karnej :1/zwrócić części samochodowe osobie pokrzywdzonej, 2/dla Skarbu Państwa odszkodowanie ok 15000 zł (tylko za co???). Osoba miała cały samochód przed kradzieżą , a teraz Sąd robi łaskę w postaci zwrotu części z pokrojonego samochodu!!!!Pozbawiono osobę pokrzywdzoną dochodzenia roszczeń przy sprawie karnej.

Natomiast osoba pokrzywdzona zostaje zmuszona do dochodzenia roszczeń w powództwie cywilnym, gdzie sędzia na wszelaki sposób usiłuje odrzucić pozew cywilny przez klika lat tj od lutego 2008 do września 2010- mało????. Następnie w 2011 wydaje sędzia wyrok w majestacie prawa.Jaki??? Choć jest wyrok karny wobec sprawców, to sędzia pomimo tego zasądza od powoda czyli osoby pokrzywdzonej koszty sądowe dla sprawcy ze sprawy karnej i zwalnia go z zapłacenia odszkodowania dla powoda(poszkodowanego). Taki wyrok zapadł w Sądzie w Pruszkowie w 2011.Czy to nie ironia z prawa i sprawiedliwości???
MO = KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 14:18
Odebrać tym komunistycznym niedobitkom ich przywileje. Panie Tusk jesteśmy z Panem.
jajus / 188.147.155.* / 2011-08-27 11:00
Genialnie, tylko widzisz capku, że tu nie chodzi o "komunistycznych niedobitków",bo oni już mają swoje ,a o nowych,którzy dopiero będą "komunistycznymi niedobitkami?.Za dużo jadu w tobie.
margarytka / 91.199.250.* / 2011-05-05 15:20
ale widzę Panie MO=KGB, że jest Pan niedowartościowanym frustratem, tak wynika z Pana wypowiedzi na tym forum! Psychiatra Panu pomoże.
nie-komuch / 91.199.250.* / 2011-05-05 15:06
Gościu, mam prawie 30 lat i jestem policjantem, komunę znam tylko z filmu MIŚ. Czy uważasz, że jestem komunistycznym niedobitkiem. Puknij się w baniak.
MO = KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 18:00
Możesz mnie cmoknąć klonie milicjanta w sam środek......d
kolo5555 / 46.112.117.* / 2011-05-06 23:56
To jest twoja kultura dyskusji. Twoje argumenty to wulgaryzmy.Opamiętaj się. Wróć na ziemię.
(@) / 89.79.218.* / 2011-05-08 19:04
Jak się ma przed sobą taką sztukę, to trudno zachować kulturę.
jajuś / 188.147.155.* / 2011-08-27 11:05
MASZ racje,jak sie ma przed sobą taką sztukę,to trudno zachować kulturę.
zuuza / 78.131.129.* / 2011-05-05 12:32
To wstyd iść na emeryturę po 15-20 latach pracy. Związki zawodowe mundurowych - to drugi wstyd. Ci ludzie powinni zostać wyrzuceni ze służby państwowej bo nie rozumieją roli służby.
BORJOT / 83.24.237.* / 2011-05-05 11:14
Niech ci "wybitni politycy i stratedzy" zapoznają się pragmatykami służb mundurowych obowiązujących na świecie, a nie napuszczają obywateli na emerytury mundurowe dla uzyskania efektu propagandowego. Swoje wysiłki niech skierują na zwiększenie możliwości gospodarczych i podniesienia poziomu życia obywateli, a nie własne tylko bogacenie. Mam nadzieję,że mundurowi nie ustąpią a nawet jak będzie trzeba w konsekwencji nie będą chronili dup tych, którzy chcą ich wystawić do wiatru. Napuszczanie ludzi na służby mundurowe to jest porównywalne do zamachu stanu i działanie przeciwko stabilności państwa.
BORJOT / 83.24.237.* / 2011-05-05 11:30
W tym 20 leciu narobiono emerytów mundurowych z powodów li tylko politycznych.Wycinali wszystkich, którzy wykonywali ten zawód w PRL-u . Każda zmiana rządu powodowała nową fale przymusowych emerytów, którzy niejednokrotnie z bólem serca musieli opuścić służbę. Uprawnienia emerytalne mają również chronić służby przed takimi skutkami politycznych jatek. Również, ci co dzisiaj rządzą w w Polsce nie pojmowali zasady, że "ustroje się zmieniają, ale szary glina zostaje" to głęboko historycznie uzasadniona zasada wynikająca z charakteru społecznej konieczności tego niemiłego ale jakże potrzebnego zawodu. Dzisiaj są tego skutki dużym, ale nie drastycznym obciążeniem budżetu tymi emeryturami.Towarzyszy temu chęć ponownego uderzenia ludzi, którzy służyli nowej Polsce, ale już swoje zrobili i są niepotrzebni.
SKÓRWIEL / 95.50.99.* / 2011-05-05 10:46
No to ładnie na rolników płacimy teraz jeszcze wiecej bedziemy dopłacac do tych niektórych pasozytów mundurowych
x69 / 80.188.127.* / 2011-05-05 12:17
Gdzies w tym wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsadek . I poczatkowe warunki uzgodnione ze zwiazkami na takie wygladaja. Nie zmienia sie regul w trakcie gry a w tym PO jest swietne.
Dwa odchodzacy ze sluzby w wieku 50 lat maja zero szans na znalezienie pracy
Trzy - mozna stworzyc warunki preferencyjne zeby ci zostana jednak majac juz emeryture w kieszenijednak dalej pracowali to wtedy nie bedzie przepychanek czy 50 czy 55. Kazdy bedzie chcial jak najdluzej pracowac wiedzac ze jest juz zabezpieczony i w kazdej chwili moze odejsc. Moze z mniejsza kasa ale jednak odejsc
Zgadzam sie co do tego ze obecny system o jest patologia ze 34 letni emeryt sie smieje w oczy wszystkim zasuwajacym na niego obywatelom i taka patologie trzeba ukrocic a nie zylowac wiekl do bolu.
Nie tutaj oszczednosci niech Pan szuka panie Tusk. Niech Pan sprawdzi we wlasnej kieszeni co mozna zaioszczedzic a nie zaglada innym do portfela
Andrzej 1000 / 89.74.10.* / 2011-05-07 13:34
To juz jest pieprzenie, aż sie w*****...m. A ilu gliniarzy robi za kierowcow, odbierając miejsca pracy nowmalnym kieroecom, a ilu gliniarzy robi za ochroniarzy, bo maja lewe uprawnienia do broni. P********** - tyle powiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karawan / 83.12.116.* / 2011-05-07 15:43
No i czemu sie dziwisz, a gdzie ma pracować policjant po zwolnieniu z pracy, jako murarz, a może piekarz ?, skoro ma uprawnienia do broni to stara sie to wykorzystać, jak ma prwo jazdy to może być kierowcą, bo o ile wiem no najchetniej bylby dalej policjantem, tylko sytuacja ekonomiczna i polityczna (nawet chyba bardziej ta) zmusiła go do zmiany pracy. Ja wiem że 90% społeczeństwa to by chciało wysłać glony do piachu, tylko na kogo byście później zwalali winę za zamieszki na stadionach itd.

JA: 46letni emeryt, 3 lata szukający pracy po zwolnieniu z policji (ja chciałem pracować dalej) po przepracowaniu 24 lat, obecnie mając 49lat pracuję jako kierowca karawanu, nie dlatego że tak chciałem, ale dlatego że musiałem, bo emerytura nie starczała na spłacanie kredytu by mieć gdzie mieszkać :(
MO = KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 18:10

Dwa odchodzacy ze sluzby w wieku 50 lat maja zero szans na
znalezienie pracy

Bo mają dwie lewe ręce do uczciwej pracy a potrafią nimi jedynie brać łapówki za odstąpienie od wlepienia mandatu zastraszonemu człowiekowi.
RUMCAJS ZBÓJNIK / 95.50.99.* / 2011-05-05 12:31
no co wybory sie zbliżają więc szukają głupich aby rzucili na nich kartki
oficer / 91.199.250.* / 2011-05-05 10:43
chyba, że go zmusi nadchodząca zmiana przepisów (czyli zmiana reguł gry podczas trwania meczu). Cały czas mam nadzieję, że będę służyć przez 30 lat, ale politycy robią wszystko, żebym nie doczekał takiego stażu. To przykre!
KARGULL77 / 83.29.163.* / 2011-05-05 09:49
" Rocznie budżet państwa na emerytury mundurowych przeznacza bowiem około 8 mld złotych."
Budżet ? chyba my?
antykler / 62.122.115.* / 2011-05-05 21:47

Rocznie budżet państwa na emerytury mundurowych przeznacza
bowiem około 8 mld złotych."


A sutanna to nie mundur? Do tych darmozjadów też dopłacamy my, jako podatnicy- duzo dużo więcej, niż do innych , bardziej pożytecznych "mundurówek"

A w dodatku sutanna to mundur obcego państwa- a nie nasz, polski.
giena / 91.199.250.* / 2011-05-05 09:51
Tak, zwłaszcza TY! Podatnik nr 1 :)
oficer / 91.199.250.* / 2011-05-05 09:41
przy -30 stopniach? Nie, a ja leżałem kilka razy! Bo taka jest służba!
weteran stanu wojennego / 95.50.99.* / 2011-05-05 20:25
w stanie wojennym za młodego usnąłem po kilku nocach na służbie
więc na następnej służbie w nocy , rezerwa zmusiła mnie do trzymania
nóg w misce śniegu ,a przed służbą mnie ścigali na rejonach i to musiałem znieśc i wiele innych rzeczy, to było wojsko
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-11 22:58
A kto wymyślił tą falę,przecież Panowie szeregowcy, nawzajem sobie w tyłek dawali.Czy ty będąc starym żólnierzem nie dawałeś kotom w tyłek.Jesteś mamin synek ,coca cola i krakersy, szkoda że nie używałeś jeszcze narkotyków.Z ciebie był żołnierz jak z kozi dupy tromba.
PATRIOTA NA SWÓJ SPOSÓB / 95.50.99.* / 2011-05-05 10:58
A czy ktoś cię do tego zmuszał ,pojechałeś dla większej kasy więc nie miej do nikogo pretensji,ja wolałem nie ryzykować ,rodzina jest najwazniejsza
oficer / 91.199.250.* / 2011-05-05 14:41
Nigdzie nie jeździłem "patrioto na tzw. swój sposób", to było w Polsce, mojej Ojczyźnie, której jestem oddany bezwarunkowo, a nie na swój sposób.
FUJARA I CO / 95.50.99.* / 2011-05-05 10:45
kolego co innego jeśli ktoś jest na misji a co innego jak ktoś całą słuzbe przesiedział za biurkiem,musisz przyznac ze w większosci tak jest jak tu pisze
!(%$ / 83.4.103.* / 2011-05-05 09:53
a lezales skuty pod bronia za bezpodstawne zarzuty. Pozniej nawet przepraszam nie uslyszalem. Mam pracowac na cos takiego?
oficer / 91.199.250.* / 2011-05-05 10:38
nie leżałem, bo jestem po to, aby chronić porządek prawny, a nie go łamać. Za darmo nie kują ludzi,a pomyłka zawsze się może zdarzyć - tam gdzie rąbią drwa, tam lecą wióry.
MO=KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 14:16
TY jesteś bandytą a nie stróżem prawa a do teko dęty cwaniak.
oficer / 91.199.250.* / 2011-05-05 14:39
no to jak Ci już ulżyło, że mnie tak nazwałeś, to... szczęść Boże :)
MO=KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 14:52
Zapomniałem dodać że jesteś pasożytem i żyjesz z naszych pieniędzy darmozjadzie nikomu nie potrzebny.
JAJUS / 188.147.83.* / 2011-08-27 20:46
MO=KGB WEŻ SIĘ ZA ROBOTE,PRZECIEŻ TY NIGDZIE NIE PRACUJESZ
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-11 23:01
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał o
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
praworządny / 62.122.115.* / 2011-05-05 21:42

Zapomniałem dodać że jesteś pasożytem i żyjesz
z naszych pieniędzy darmozjadzie nikomu nie
potrzebny.


Pasożytem to ty jesteś, i na dodatek jeszcze niedouczonym !
oficer / 91.199.250.* / 2011-05-05 15:08
ha ha, zwłaszcza z twoich pieniędzy i tak niech pozostanie, ha ha
Asek-2 / 77.254.126.* / 2011-05-05 08:50
A dlatego bo jej realny wpływ na finanse będzie za kilkadziesiąt lat. Reforma powinna być od zaraz. Przecież policjantem się jest a świadczenia emerytalne się nabywa. Zatem wszyscy nowi emeryci powinni powinni być wciągani w nowe rozwiązania a nie za te 25 lat dla nowych policjantów (mundurowych). Nie wiem co będzie jutro a co dopiero za 25 lat. Panie premierze - jest Pan śmieszny z tą reformą. I niech nie zapomina Pan kto występuje w roli pracodawcy a kto jest pracownikiem. Bo ta grupa cwaniaków w mundurach zawsze chce mieć lepiej od reszty dając minimum.
a5 / 93.179.208.* / 2011-05-05 07:57
40 lat pracy-potem emerytura!!!!!!!!!!!!!!!!
GŁUPI GRAŚ / 85.198.213.* / 2011-05-04 21:24
NIEUDACZNICY W MUNDURACH BRAĆ SIĘ DO ROBOTY TAK JAK JANKESI -ROZKAZ ZABIĆ TO ZABIĆ I KONIEC , A CO U NAS? WÓDKA NA KOMENDZIE I W GARNIZONIE SIĘ LEJE A WYKRYWALNOŚĆ MINIMALNA ,NO CHYBA ,ŻE SAM PRZESTĘPCA WTOPI.
pogromca glupoty / 109.128.130.* / 2011-05-04 22:39
Wodka jest passe, teraz pije sie whisky, gin, koniak. Jak jest tak dobrze to czemu tyle wakatow w jednostkach, komendach, NSR ?
A mon avis, na kazdym terytorium stacjonuja jakies wojska, tylko nie zawsze sa to wojska wlasne. Jesli Twoja matka, siostra, zona, corka wejdzie w bardzo bliski, wielokrotny i raczej nieprzyjemny kontakt z kilkoma przedstawicielami obcej armii, to wtedy docenia sie swoich ale pewnie bedzie juz za pozno...
max 2 / 83.238.217.* / 2011-05-04 19:46
Mundurowi jak sie wam nie podoba to sie zwolnijcie , na wasze miejsce przyjda inni , przeciez nie mozecie byc pasozytami ktorzy okradaja reszte narodu . Jestem za odebraniem wszystkich przywilejow poczawszy od mundurowych a konczac na gornikach . Te dwie grupy doprowadza nasz kraj do katastrofy , gdy w tym stanie pozostana jeszcze trzy lata.
KubuśPuchatek / 79.186.196.* / 2011-05-23 12:31
Narodzie !
Nie chcesz utrzymywać swojej armii, będziesz musiał utrzymywać obcą.
wyrozumiały / 77.237.19.* / 2011-05-04 23:34
max jesteś za odebraniem przywilejów, ale póki co odebrało ci rozum i zdolność pojmowania. To nie 25 lat pracy tylko słuzby a to kolosalna różnica.
Welle / 84.10.238.* / 2011-05-04 17:43
te 35% emerytury po 10 latach w Niemczech daje tam ex-mundurowemu wyższy poziom życia niż u nas 70%.
fdfd / 83.23.212.* / 2011-05-04 17:03
jak mundurowi mogą protestować przeciwko rządowi którego praw strzegą, czy ktoś może to jakoś wyjaśnić ?
x69 / 80.188.127.* / 2011-05-05 12:29
tak samo jak ty mozesz protestowac przeciwko rzadowi ktory wybrales jako Polak. Bo przeciez byles do wyborow i jestes demokrata. Czy sie myle ?
TrentX / 2011-05-04 17:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja moge :)
protestuja , bo rzad majacy na uslugach takie narzedzia-formacje ktore sa niezbedne do sprawowania wladzy jak wojsko, policja, straz, sadownictwo, wieziennictwo,wywiad,kontrwywiad, BOR etc etc nie wykonuje wobec nich ustawowego obowiazku dbania o godziwe warunki pelnienia sluzby co w wypadku rzadu jest latwe wobec tychze formacji z racji tego ze nie maja prawa do strajku a tylko do protestu ( wojsko nawet protestowac nie moze ).Prawa do strajku formacje te nie maja gdyz bylaby to anarchia.
Przywileje zas mundurowi maja wlasnie chocby z racji ograniczenia podstawowych praw konstytucyjnych miedzy innymi do strajku, do zrzeszania sie w zwiazkach(wojsko) czy tez do przynaleznosci partyjnej.
Innymi slowy skoro rzad nie broni wlasnych sluzb mundurowych ktore nie maja zadnych narzedzi aby samemu sie bronic poza protestem , a co ma w obowiazku - to jest to rzad , ktoremu wszyscy mundurowi napewno podziekuja w pazdzierniku glosujac przeciwko niemu.
Tylko to w tej chwili trzyma PO przed radykalnymi rozwiazaniami , glosy wyborcow.
No ale tylu ilu ten rzad juz oszukal nie tylko mundurowych , to dawno nie bylo :)
slaby74 / 109.130.155.* / 2011-05-04 17:23
Chylę czoła, nic dodać, nic ująć. Uważam tak samo, ale było mi szkoda klawiatury na dokształcanie wyborców peło...
slaby74 / 109.130.155.* / 2011-05-04 17:07
W art. 26 Konstytucji RP stwierdza się, że:
"1. Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i niepodzielności jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic.
2. Siły Zbrojne zachowują neutralność w sprawach politycznych oraz podlegają cywilnej i demokratycznej kontroli".

Armia ma w du..pie ten rząd, służy Narodowi.
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 17:12
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art.14 zapewnia wolność prasy i
innych środków przekazu, dlatego pozwolę sobie na odniesienie się do
średniej emerytury wojskowej , która w/g MON ma wynosić 3000zł.
Ja to nazywam średnią niedopłatą do starego portfela w zależności od
stopnia wojskowego dla byłych żołnierzy zawodowych, bo na tyle rżnie
nas Państwo z MON na czele.
Jestem młodszym oficerem , który przyjmował się do wojska na zdrowych
zasadach jak również zwalniał się na tych samych zasadach, kiedy
obowiązywała mnie ustawa, że emerytury i renty podlegają waloryzacji w
takim samym stopniu i terminie w jakim następuje zwrost uposażenia
zasadniczego żołnierzy zawodowych pozostających w służbie i
zajmujących analogiczne stanowiska.
W konsekwencji potraktowano mnie i emerytów ze starego portfela z obcasa i
wprowadzono 01.01.1999r. waloryzację cenową, która nie powinna nas
dotyczyć,ponieważ byliśmy poza służbą. W ten sposób pozbawiono nas
praw nabytych.
Obecne jak również poprzednie ekipy rządzące nic nie zrobiły w sprawie
emerytur wojskowych, co w konsekwencji doprowadziło do złych nastrojów i
podziału
emerytów wojskowych na biednych i średnio uposażonych.
Dla przykładu emerytura sierżanta obecnie odchodzącego z wojska jest
wyższa od emerytury st. oficera ze starego portfela.
Moja podstawa wymiaru/młodszego oficera/ jest na poziomie wynagrodzenia
st. szeregowego obecnie służącego, co w rezultacie po potrąceniach
wszystkich składek z 75% podstawy wymiaru daje mi na rękę 1800zł.
Dowódca pułku w stopniu pułkownika ma emeryturę na poziomie dowócy
plutonu w stopniu chorążego.
Chcąc mieć emeryturę na poziomie 1800zł to nie musiałem służyć w
wojsku, bo po 38 latach pracy/nadal czynny zawodowo/ będąc na
stanowiskach kierowniczych, miałbym bez problemu na tym samym poziomie, a
nawet wyższą.
Dzisiaj taką emeryturę o wiele za małą ma co drugi Polak.
Szkoda, bo straciłem czas/ na poligonach,ćwiczeniach
,służbach,dyżurach/, a mogłem go poświęcić rodzinie,zdrowie,
najpiekniejsze lata w zamian dostałem od Państwa stary portfel.
Śpiewkę o braku pieniędzy słyszę od ponad 40 lat.
Skoro dotknął nas kryzys to proponuję,aby ekipy rządzące z posłami i
senatorami na czele zredukowali swoje wydatki o 50%, a napewno będą
lepiej żyć niż my emeryci ze strego portfela.
Szkoda, że lekceważy się tak dużą armię emerytów wojskowych /trepów
w brązowych butach/, a historia lubi się powtarzać, oby na czele tej
armii nie stanął przypadkowy Wernyhora,który pokieruje naszymi sprawami
i losem.
Pozdrawiam wszystkich emerytów wojskowych jak również milczących
kandydatów na emerytów z nadzieją, że emerytury ze starego portfela
zostaną w Państwie praworządnym załatwione w sposób sprawiedliwy.

Oficer rezerwy
/w czarnych butach/
TrentX / 2011-05-04 17:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Pozdrawiam rowniez i znajac wielu takich wlasnie emerytow ktorzy odeszli kilkanascie lat temu pod kapelusz, wiem o czym mowisz .
Z drugiej strony juz nawet w czasie waloryzacji cenowej pensje w wojsku wzrosly na tyle ze pelna emerytura wyliczana nawet dzis da mlodszemu oficerowi duzo wyzsze pobory niz masz obecnie.
Jedyne z czego mozesz sie cieszyc ze jakos Ci waloryzuja te emeryture o wskaznik inflacji , bo nam w czynnej sluzbie od czasu nastania Tuska jego rzad podwyzki chocby o wskaznik infalcji nie dal , a zanosi sie ze przyszly rok bedzie taki sam , tymczasem w gospodarce srednie pensje coraz wyzsze wg GUSu , a sila nabywcza zolnierskiej pensji stracila na wartosci przynajmniej o 15 % .
bażant rezerwy / 87.206.155.* / 2011-05-04 18:01
Ależ się trepy komusze żalicie na swój los:)
Ślubowaliście przysięgę na wierność Związkowi Radzieckiemu to teraz idźta do Putina - niech wam te emerytury płaci, job wasza mać !!!

A jaki był wasz "szklak bojowy" ?
Może taki: Poznań 56, Wybrzeże 70, Radom 76, cała Polska 81-83....
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-11 23:12
Nasze sprawy powinien w swoje ręce wziąć niemiec, bo my nawzajem się zjadamy przez zazdrość ,nienawiść. Polakom trzeba w mordę dać ,a niemiec to potrafi, bo jak historia pokazuje ,to my rządzić nie potrafimy.
Polak-patriota / 195.205.46.* / 2011-05-06 05:09
I to jest wypowiedź człowieka z wyższym wykształceniem??? ("bażant rezerwy"). Ale mamy społeczeństwo, nie ma co. Aż przykro się robi czytając takie wynurzenia sfrustrowanej inteligencji. Ale takim narodem jesteśmy. Prawda Panie "bażancie"???
Powinszować.
lowca bazantow / 109.128.130.* / 2011-05-04 22:30
Moj Babilon, Al-Hillah itp. W Armii wiekszosc to mlodzi ludzie.
A ten BONI to wspolpracowal z CIA, Mossadem czy SB ktore zabilo Popieluszke ?
TrentX / 2011-05-04 18:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja przysiegalem za Walesy nie widze wiec potrzeby aby zwracas sie ku wschodniemu sasiadowi , ale nie zamierzam tez bic poklonow wielkiemu sojusznikowi zza Oceanu i generalnie jestem przeciw stacjonowaniu jakichkolwiek wojsk obcych w naszym kraju .... .

A co do goscia ktory przez czas wydarzen o ktorych wyzej napisalem byl generalem , a takze pierwszym Prezydentem wolnej Polski ( co prawda kontraktowym. Mowa oczywiscie o gen Jaruzelskim.
Uwazam ze ma on honor , ktorego wielu dzisiejszym politykom kompletnie brak i nigdy takiego honoru miec nie beda, szkoda tylko ze jest postacia tragiczna , urodzona w zlym czasie oraz taka ktora znalazla sie w zlym czasie i miejscu, bo niewiele brakowalo a zdazylby do Andersa ...
dodge / 2011-05-04 18:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie generalizuj

Najnowsze wpisy