Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Wyświetlaj:
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2011-05-09 18:31
co za hamstwo na poligon na pół roku i topiero h-----zobaczysz życie
gupiKazio / 195.117.22.* / 2011-05-09 10:07
Pan Zuber bodajże, główny ekonom BRE, mówi, że w Polsce zarobki są niskie w porównaniu do Unii bo wydajność polskiego pracownika jest niska, OK to rozumem, ale dlaczego pensje urzędnicze są niższe niż pracujących na zachodzie? przecież urzędnicza wydajność jest unijnie ujednolicona, a poza tym jak zmierzyć absurdalność przepisów i interpretacji? Żądam zarobków unijnych urzędników, a pracownicy niech popracują nad swoja wydajnością
sebecx / 95.50.40.* / 2011-05-09 09:30
pały to pały... to przygrywka przed wprowadzeniem NWO, aby chętniej nap***li zwykłych obywateli....
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2011-05-09 18:33
służyłem 32 lata i co z tego mam,utcrzciwie
Antek 123 / 77.253.227.* / 2011-05-09 07:59
45% z ostatniej (podwójnej ) pensji ? Jeżeli wyliczać wskażnik to należy uwzględniać zarobki ostatniego roku.
stalmaszczyk / 83.18.161.* / 2011-05-23 17:15
A Ty skąd masz takie wiadomości? Z nieba Ci spadły?
FK_ / 78.102.111.* / 2011-05-07 22:17
Kwestia nie jest czy oni chca pracowac 25 lat czy nie... bo moga wybrac sobie setki innych zawodow... Kwestia jest czy spoleczenstwo chce frajersko placic za ich 'widzi mi sie'....
Robert Roy Mc Gregor / 178.235.146.* / 2011-05-07 17:20
Zwiększenie podatków i tak już wono sunacej gospodarki (VAT, zabór wkładów emerytalnych z OFE, itp) to łatwizna. Gorzej jest uporządkować kwestię pracy "świetych krów PRL-u". Problem w tym , ze same te "krowy" nie dostrzegają o co tak naprawdę winny walczyć... czy o emeryture dla młodych "byków", czy o godne warunki i godną zapłatę za dobrze wykonywana pracę.
TU I TERAZ JAK W USA DOSTAJESZ ZA PRACĘ I WYNIKI A NIE ZA PRZETRZYMANIE DO EMERYTURKI... Obecna praca MUNDUROWYCH na przykładzie POLSKIEJ Policji to markowanie roboty, organizacja robiona pod utrzymanie nikomu nie potrzebnych i rozbudowanych scentralizowanych administracji komend, to klęska i zaprzepaszczenie dorobku Min. Kozłowskiego i Min. Milczanowskiego - ukrywanie za wszelką cenę prawdziwych wskaźników np. komenda na Malczewskiego - Mokotów W-wa jako jedyna zbiera do protokołu zawiadomienia o wykroczeniach i przestęstwach z obszaru zamieszkałego przez 0,5 mln ludzi - efekt, 2 godziny czekania nawet przy pustej poczekalni, bo koledzy muszą działać jeszcze w bieżących śledztwach, a szfowie chcą mieć dobre wskaźniki (premie) czyli obywatel nie zgłosi rozboju i kradzieży ani zastraszania bo nie będzie czekał 2 godz. a potem i tak dostanie świstek o umorzeniu.... Taka organizacja to łatwizna , wirtualne wyniki komend, całkowite wypaczenie pracy komisariatów w podległych rewirach, gdzie mające wspierać pracę kol. w papierkach ładne policjantki malują pazurki a chłopcy skaczą wokół nich zamist iść na rewir..., niemal całkowita alienacja dzielnicowych od lokalnej społeczności, dzielnicowych co to w dzielnicy są 2 dni w tyg. a reszta w innych służbach patrolowych... Do tego dochodzą waruki socjalne przyjezdnych - 75%, po 4 wynajmują pokoje, żadnej szansy na stabilizację rodzinną , degeneracja w hotelach, łatwa skłonnośc do brania łapówek czy wrecz współpraca ze swiatem przestępczym - vide Mokotów rok wstecz...
Toak samo jest w BOR. Koledzy za służbę i czasem nadstawianie własnej piersi czy obrywu od rosjan po ryju jak tyko wyjda poza ambasade, dosdtają gówniane pieniądze. Ale emerytura to już jak dla ministra 6 patoli na łba. I tylko zal patrzeć na kol. z rodzinami jak muszą dorabiać na placówkach by utrymać jako taki standard życia... to dorabianie to bardzo często handel informacjami czy zwykła zdrada...
Boli, że "byki" jeszcze z z PRL-u od Gawora i innych biorą jeszcze większe pieniadze za łamanie nam karków... Boli także, że niemal całe wierne RP i Min. Andrzejowi Milczanowskiemu składy UOP, wywalone w sowieckim odwecie przez naszych czerwonych zdrajców na bruk, pozostają bez szans na emeryturę a przecież to im i Milczanowskiemu salutowatowała FSB za lanie jakie od nas dostali ...
(@) / 89.79.218.* / 2011-05-08 19:01
Odkryłeś tylko rąbek zasłony przykrywającej zwłoki MSW a i tak poszedł taki smród że trudno oddychać.
Kiedy wreszcie ta stajnia Augiasza zostanie uprzątnięta ? czy w Polsce znajdzie się ktoś na miarę mistycznego Heraklesa ?
Konkak / 83.12.116.* / 2011-05-07 15:01
CZy tając te wypowiedzi, aż włos mi sie jeży na karku (gdzie go nie mam). Odnoszę wrażenie że malo kto tak naprawdę wie co to praca w mundórówce. JA mam już 18 lat pracy i jak narazie nie myslę o przejściu na emeryturę, a w sród znajomych mam tylko jednego emeryta po 16 latach służby i to tylko dlatego że mu skasowali etat i kazali jechać do służby 250km od domu, zakwaterować w 8 m2 w pokoju internatowym z drugim nieznanym mu gościem. O dojazdach oczywiście można zapomnieć bo z przesiadkami to ponad 3 godziny w jedną stronę (no chyba że ktoś lubi tak jak w "MIŚ-u").
W wiekszośi sytuacji ta emerytura po 15 to tylko bezpiecznik i raczej nikt przy zdrowych zmysłach sie na nią nie wybiera, tylko sytuacja go do tego zmusza.
Ponadto wystarczy stworzyć zachety do tego by pracować dłużej i nikt sam nie bedzie szedł na tą emeryturę i nie bedzie problemu. Wielu moich kolegów zaczyna mówić o emeryturze jak nie widzą perspektyw rozwoju, bo na stanowiskach siedzą dziadki po 30 i wiecej lat służby i wcale nie mają zamiaru ich zwolnić dla młodszych, nie mówić już o tym że oszczędności w armi dotykają najbardziej właśnie tych na niższych stanowiskach. Tam brakuje na wszystko, na papier, na długopisy, zszywki i inne potrzebne do pracy artykuły. Nadal jest prawdą to co kiedyś powiedział pewien komendant policji, że ich "budżet powinien należeć do Ministra Kultury i Sztuki, bo sztuką go wykonać, i kulturą przy tym nie klnąć" i nadal jest to aktualne, gdy nie ma na p*******, a co mówiąc o pieniądzach na szkolenia, paliwo, czy amunicję. Przykład: jak zaczynałem pracę na sprzecie to miałem na miesiąc od 30 do 50 motogodz. pracy na agregacie, obecnie nie ma na to przydziału, wiec agredat odpalamu na zaoszczedzonym paliwie ze stara, raz na kilka miesięcy na kilkanaście min :(

A tak wogóle, to kto komu bronił iść do mundurówki dopracy, dlaczego w Polsce sie wszystkim zazdrości, każdy kiedyś wybierał sobie kierunek w którym sie rozwijał/uczył/pracował. Każdy jest sobie kowalem swojego losu i wyboru dokonuje w oparciu o obowiązujące przepisy. Ciekaw jestem jak wielu z Was by chciało być w mundórówce przy obecnych przepisach, a ile po ich zmianacha, za tą samą marną kasę :(
A123 / 85.222.96.* / 2011-05-09 08:52
A ja uważam, że praca w mundurówce powinna być dobrze opłacana, ale na normalnych zasadach. Czyli żadnych wcześniejszych emerytur, żadnych 13-tek (premie za konkretne 'niestandardowe' osiągnięcia być powinny), opłacanie składek emerytalnych jak reszta społeczeństwa (i to nie ta rolnicza). Jeśli ktoś uznał by że nie opłaca się pracować, to nikt nikogo zmuszać do niczego nie powinien. Jak się za jakiś czas by okazało że jest za mało mundurowych, to ktoś by odpowiednio zareagował (w ostateczności wyborcy przy urnie). Żądanie obecnie przywilejów emerytalnych dla zatrudnionych od 2012 jest przekręt na reszcie społeczeństwa.
(@) / 89.79.218.* / 2011-05-08 18:49

Tam brakuje
na wszystko, na papier, na długopisy, zszywki i inne potrzebne
do pracy artykuły.

Żygać się chce od tego wiecznego skamlenia psów, że im brakuje wszystkiego, zapomniałeś jeszcze dodać że brakuje paliwa do radiowozów ! A ja uważam że brakuje wam jeszcze piątej klepki bo żeby takimi tekstami epatować publiczność, to może tylko głupi policjant z problemami psychicznymi, jesteście żałośni POjechane krawężniki.
Karmen / 82.177.194.* / 2011-05-19 14:09
ejże, kolego zapewne Twoje EPATOWANIE "werbalnym jadem" względem Policji, wynika z Twoich osobistych, "NIEPRZYMUSOWYCH kontaktów" z mundurowymi etc..... he,he....
Andrzej 1000 / 89.74.10.* / 2011-05-07 13:26
Ja bym poszedł dalej, dla wszystkich "mundurowych" od sprzątaczki do komendanta dał bym emerytury po 10 latach pracy , nieograniczona mozliwość dorabiania na emeryturze, najniższa emerytura min. 4000,00 , a pozostałemu bydłu odebrałbym wogole emerytury i renty przekazując te środki na "mundurowych" w całości !!
Byłaby komunistyczna sprawiedliwość.
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-11 22:42
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał o
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
studencik098 / 156.17.234.* / 2011-05-07 13:00
Tylko dlaczego wojskowi są stawiani na równi z policjantami i strażakami?? I dlaczego mamy ich tyle samo co policjantów? Tylko co oni robią? Czekają na wojnę i się doszkalają. Wielu oficerów WP dostaje grube pensje za to, że "pełni służbę" w swoich domach, a w jednostce pojawiają się od czasu do czasu gdzie też z reguły nic nie robią. Czy istnieją jakieś badania na temat odsetku alkoholików wśród oficerów WP? Przypuszczam, że wyniki były by bardzo ciekawe - z nudów często sięgają do kieliszka. Dlaczego nie wysyła się ich na stadiony? Dlaczego żandarmeria (tak jak w niektórych krajach) nie pilnuje porządku publicznego, np. ochrona imprez, kolei, kontrole drogowe? Przecież to armia zdrowych chłopa, którym słono płacimy! Jedyne gdzie można spotkać wojskowego to jak na festynie gotuje grochówkę lub pomaga podczas powodzi - to się chwali, ale czy to nie za mało? W przypadku gdy nie istnieje mobilizacja zbrojna możnaby jakoś zagospodarować tę siłę. Bo jak jest w policji to wystarczy zapytać znajomego policjanta..szczególnie z dużego miasta - krótko mówiąc zap*dol. Nie jestem pracownikiem żadnej ze służb mundurowych, ale wydaje mi się to niesprawiedliwe.
Poza tym czy nie uważacie, że znaczne wydłużenie wieku emerytalnego spowoduje postarzenie się naszych służb, bo nie będzie miejsca dla młodych. O ile do prowadzenia dochodzeń, obserwowania monitoringu czy odbierania telefonów 60-letni dziadkowie się nadają to do pracy na ulicy czy interwencji już niekoniecznie...
wip / 83.21.42.* / 2011-07-11 13:02
ja bym chętnie zobaczył cię w wieku 60- lat, kiedy ty prowadzisz dochodzenie... ....
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-21 09:14
sprawiedliwość to jedynie śmierć.Ale proponuję Ci,abyś się zaciągnął do służb mundurowych i spróbował to robić co napisałeś,życzę powodzenia.Punkt widzenia od punktu siedzenia.
oficer / 46.112.117.* / 2011-05-07 00:07
Proponuję obliczyć ilu emerytów wytworzyli poszczególni ministrowie w ramach czystek w resortach. Przykład Szczygło sie chwalił na konferencji prasowej ze swoich osiągnięć, że zwolnił do cywila ponad 40 generałów i kilkuset pułkowników. Takie sztuki były. Redukcja armii z prawie 400 tysięcy do 100 tys. - to gdzie są Ci zredukowani!!!!
wtg / 2011-05-06 20:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W naszym kraju w porównaniu z innymi w europie mundurowi mają złote życie. Czy któraś uprzywilejowana grupa zawodowa w naszym kraju była kiedykolwiek za tym by odbierać jej przywileje? Nieważne komu jak i ile, ważne ile mnie i kiedy.
Niebezpieczna praca? Wykonywanie każdego zawodu pociąga za sobą jakąś dozę ryzyka. Kondycja fizyczna? Czy murarz w wieku 60 lat chodzący po rusztowaniu ryzykuje mniej od policjanta kierującego ruchem, lub dzielnicowego? Czy lekarz wykonujący skomplikowane zabiegi ma mniej stresującą pracę od dochodzeniowca, czy śledczego? Czy robotnik pracujący na drodze nie jest narażony na ryzyko podobne do operacyjnego? Tylko robotnik ma łopatę, a operacyjny, czy tajniak broń i zaplecze. Tak więc nie mówcie, że wam się należy więcej, bo to "ciężka" i "niebezpieczna" praca. Wielu mundurowych wybrało taki sposób na życie właśnie po to by jak najszybciej korzystać z przywileju szybkiej emerytury.
lok 123 / 46.112.117.* / 2011-05-06 23:48
To jest służba ochotnicza - przyjdź i bedziesz miał takie same "PRZYWILEJE".
wtg / 2011-05-07 00:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziękuję, mam już 35 lat przepracowane w swoim przyzwoitym fachu, do którego uczyłem się przez 15 lat.
benkmen / 78.8.41.* / 2011-05-06 19:49
Może tam każdy pracować. Czy taki pracodawca MSWiA płaci za godziny nadliczbowe? Czy jest na świecie gdzieś resort mundurowy, któremu ze względu na wyjątkową specyfikę pracy udało się opracować system rejestracji godzin nadliczbowych? Czy to też będzie dotyczyło "PPP"
( policjantów pod przykryciem it.p)??
doc3nt pr0c3nt / 109.243.151.* / 2011-05-06 13:45
Tu nie chodzi o zazdrość czy złośliwość. Tu chodzi o nasze, państwowe pieniądze. Żeby Wam dać, ktoś musi na to zapracować. Wyobraź sobie, że nikt w pracy nie ma łatwo. Kogo byś nie zapytał, to ponarzeka. Dlaczego więc mundurowi mają odchodzić na emerytury wcześniej?
Welle / 84.10.238.* / 2011-05-06 19:01
Mundurówka to nie praca, to służba. A to - uwierz mi - bardzo duża różnica.
MN4 / 78.8.35.* / 2011-05-06 09:25
Ile lat ma Kojak i Colombo, że o Brudnym Harrym nie wspomnę. A tak w ogóle, to co o bandziorach może wiedzieć 30 letni dzielnicowy?
Welle / 84.10.238.* / 2011-05-05 19:51
złośliwość i zazdrość. Nieważne, że mi nic nie dali. Ważne że komuś zabrali, jest super. Polecam film "Dzień Świra" i "modlitwę POlaka". A najwięksi przeciwnicy służb mundurowych to tacy, którzy do tych służb nie zostali przyjęci. Przygłupy, rachitycy z wygiętymi w pałąk pleckami od siedzenia przed kompem, karani i nieudacznicy niezdolni do samodzielnego myślenia i działania. Generalnie - odsiew z testów sprawnościowych, wiedzy i psychologicznych.
turturtu / 87.205.183.* / 2011-05-09 09:25
Nie no przesadziełeś teraz......

Wszyscy są przeciwni emeryturom mundurowym, bo są głupsi, mniej sprawni fizycznie od policjantów????
I wszyscy próbowali być nimi ale ich nie chcieli....... i z zazdrości chcą wam uwalić przywileje????
Dowaliłeś fiu fiu twoja wypowiedz najlepiej świadczy o tym że nie ma tam samych mądrych ( zakładam że jesteś w mundurowce lub masz męża lub żonę ).

Pozdrawiam Einstein-nie w ciele Gołoty.
andsan05 / 213.238.65.* / 2011-05-07 16:25
- no jeśli popatrzę na tych twoich wysportowanych kolegów w mundurkach z obwisłymi brzuchami i podgardlem , pociotków z wypranymi mózgami myślącymi jedynie o emeryturze w wieku czterdziestu lat, to widzę tą elitę po zaliczonych testach na pięć.
MO = KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 20:55
Jesteś z pewnością jednym z tych psów co za leżenie całymi dniami w radiowozach; żądają wysokich pensji i przywilejów ?
wiwa 111 / 46.112.117.* / 2011-05-06 23:51
Masz pojęcie o łapaniu pcheł a nie o służbach mundurowych.
Welle / 84.10.238.* / 2011-05-05 21:16
powyższy komentarz potwierdza to co wcześniej napisałem.
MO = KGB / 89.79.218.* / 2011-05-05 22:03
Jak Tusk nie zdąży z wami zrobić porządku to zrobi to następny premier, chodzby nawet Jarek Kaczorek. Dosyć mamy już tej rozpasanej zgrai pasożytów wożących tyłki w radiowozach, udających że ciężko pracują.
Welle / 84.10.238.* / 2011-05-06 07:46
załóż śliniak, bo już się cały poplułeś.
cvnbfdghf / 87.205.183.* / 2011-05-09 09:29
Powyższe komentarze potwierdzają , że Tobie nie po drodze do MENSY.
Wyłącz kompa, zgaś papieroska, dopij kawę i poszukaj jakiegoś złodzieja ( ZŁODZIEJA!! BANDYTĘ!!! a NIE ŹLE PARKUJĄCEGO EMERYTA ), zamiast bzdury wypisywać.

Najnowsze wpisy