Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Wyświetlaj:
dswgweg / 185.26.182.* / 2015-12-11 19:39
płaćcie godziwie za pracę a wiek emerytalny może być i 80 lat.
Edu1984 / 109.207.98.* / 2015-12-11 19:39
"Nie widzę powodu dlaczego nadal kobiety są traktowane jako słabsza płeć. Kobiety żyją dłużej, są bardziej zadbane, częściej się leczą, więc nie ma najmniejszego powodu dla którego powinny pracować krócej" Może jakaś statystyka pracowników w zakładach produkcyjnych i przetwórstwie odnośnie liczby pracujących dni w przeciągu 10 lat? Ach, nie ma, bo mogłoby się okazać, że właśnie przez te częstsze leczenie dla pracodawcy są kobiety gorszymi pracownikami (częste L4). A jeśli chodzi o ostatni wers - no przepraszam bardzo, sami tworzycie sytuację gdzie (właśnie najczęściej ubożsi) oboje rodziców musi pracować, żłobku w miejscu zamieszkania nie ma (bądź brak miejsc), a dodatkowo jest to spory wydatek dla budżetu rodzinnego - i w tym właśnie wspiera młodych pracujących rodziców młoda babcia emerytka. Wy tego nie chcecie złoczyńcy! Wy chcecie mnóstwa podatków, zapieprzania do 67 i przejęcia prawie całej indoktrynacji młodych przez instytucje państwowe.
al capone / 192.162.60.* / 2015-12-11 19:56
piszesz i piszesz - jedno przeczy drugiemu . Idz naipierw wytrzeżwiej a póżniej dopiero napisz coś sensownego .
luiza 1957 / 176.221.124.* / 2015-12-11 19:35
Popieram projekt PiS. Kazałabym posłankom i wszystkim zwolennikom pracy do 67 lat, również pracować za minimalną pensję i przy taśmie produkcyjnej do 67 roku życia i nie byłoby zmiłuj się. Wtedy by się okazało że oni również chcieliby zmiany. Posłowie siedzą sobie na tych dupskach, biorą emerytury i pensje poselskie ( oprócz Kaczyńskiego który nie pobiera emerytury) i dużo przywilejów. To jest banda która żeruje na taniej sile roboczej i chce jej utrzymania na wieki. Gnoje!
fdandys123 / 185.55.65.* / 2015-12-11 23:58
ja równiez popieram projekt PIS.T yram od 15 ego roku życia .pracowałam i kończyłam szkoły .ateraz na stare lata pracuje za niecałe 1300 zl,dosłownie tyram i nie mam juz sił by pracowac ,jednoczesnie prowadzic dom .pracuję uczciwie i wreszcie cghce odpocząc,a ci co sie za nas wypowiadaja to zarabiaja kupe kasy ,tebabska stac na gosposię ,one sobie nawet same pazurów nie obetna ,tylko relaksujeą sie wgabinetach kosmetycznych , a z************ tak jak my zwykle kobiety za 1300 zl ,zobacza jakie będa zadowolone ,napewno wtedy będachciały pracować .małpy
naona / 176.97.81.* / 2015-12-11 19:31
Na tzw zachodzie ludzie przechodzą na emeryturę nawet w wieku 70 lat Jednak ,w odróżnieniu od naszego kraju,osoby 55 + mają możliwość przejść na lżejsze stanowisko pracy nie tracąc jednocześnie finansowo Wiadomo, że wraz z wiekiem zmniejsza się sprawność psychofizyczna.Osobie starszej dokłada się obowiązków i wymaga coraz więcej i więcej , nie dając nic w zamian . Nie radzą sobie z natłokiem obowiązków stąd też wręcz śnią o jak najszybszej emeryturze
cx / 89.77.154.* / 2015-12-11 19:54
tylko jednym zdaniem mogę doradzić ....wyjeżdżać kto żyw z tego kraju oszczędzać i wyjeżdżać !
jaco1313 / 217.99.46.* / 2015-12-11 19:28
I tak ma być nie chcesz pracować to żyj z tego co dostaniesz. Pracujesz długo masz emeryturę.
adas_40 / 83.21.119.* / 2015-12-11 19:25
Już powiedzieli, że kobieta odchodząc na eme w wieku 60 lat dostanie przynajmniej 30% niższą emeryturę, niż by dostala odchodząc jako 65-latka
zoll / 89.77.154.* / 2015-12-11 19:57
Tylko ta -ten 65 -67 latki nie dożyją emerytury tylko oni tego jeszcze nie wiedzą !!! o to właśnie chodzi by nie wypłacać emerytur .!!
ekspert / 79.185.35.* / 2015-12-11 19:21
Ch** z takim "ekspertami", tworzącymi "ekspertyzy" na zlecenie tych, co zostali oderwani od koryta.
Jeszcze nie emerytka ale prawie / 77.255.108.* / 2015-12-11 19:09
A komu z decydentów przyszło do głowy, że nikt nie zmusi pracodawcy do kontynuacji zatrudniania kobiet gdy osiągnie wiek emerytalny. Zostanie grzecznie poproszona o przejście na emeryturę. Nikt się o zdanie nie będzie emerytki pytał czy chce dalej pracować czy nie. Znam takich sytuacji co najmniej kilka. I nie ma znaczenia czy ktoś był dobrym pracownikiem czy nie. PESEL to PESEL. Starszy pracownik może być mądrzejszy od tego młodego, ale przy takim"głodzie" pracy rotacja kadr pracodawców nie "boli" tym bardziej, że młodszemu może mniej zapłacić.
rb2345 / 94.254.132.* / 2015-12-11 20:01
Silną gospodarkę nie tworzą pracujący a KUPUJĄCY!!! Dopóki 1/3 społeczeństwa zarabia tyle że ledwo wystarcza na opłaty i żarcie z biedronki to cudów nie będzie. Trzeba podnieść płace, również przez obniżenie podatków. Dopiero gdy Polacy zaczną zarabiać na tyle by nie musieli każdej złotówki oglądać z czterech stron wróci koniunktura. Po drugie ciągła niepewność powoduje że nawet ci co zarabiają lepiej z obawą patrzą w przyszłość i powstrzymują się od konsumpcji i oszczędzają. Na nich z kolei żerują różnej maści złodzieje oferujący wysoką stopę zwrotu z kapitału - począwszy od Amber Gold, poprzez SKOKi, a na OFE kończąc. Jasne zasady emerytalne i trwałe to podstawa poczucia bezpieczeństwa. Jestem skłonny zaakceptować emeryturę socjalną jedną dla wszystkich albo bezwarunkowy dochód gwarantowany. O wyższe uposażenie albo dochód obywatel musi zatroszczyć się sam. Teraz obywatele podejmują pracę za najniższą krajową bo istnieje przymus ekonomiczny. Z drugiej strony jest masę zajęć za które ciężko zapłacić nawet tą najniższą krajową. W gospodarce musi zacząć krążyć więcej pieniędzy i wtedy nawet niższe podatki będą wystarczające.
inka123708 / 87.204.29.* / 2015-12-11 18:56
PIS ŚCIĄGNIE NASZ KRAJ NA DNO,BZDURY TAKIE OPOWIADAJĄ ,OBIECYJA RZECZY NIEREALNE ALBO TAKIE KTÓRE BĘDĄ BARDZO DROGO KOSZTOWAŁY NAS WSZYSTKICH.KTOŚ POWINIEN ICH POWSTRZYMAĆ
ja45 / 188.246.158.* / 2015-12-11 18:27
kłamstwa wyborcze mają krótkie nogi.
CVX / 83.28.117.* / 2015-12-11 18:13
Dlaczego bogate Niemcy, Dania Holandia itd podwyższają wiek ? Dlaczego wiele krajów zachodniej europy już ma wyższy wiek emerytalny ? Czy Polska jest bogatsza od tych krajów, że nas stać na obniżanie ? A może inaczej myślących nie pomyśli PIS należało by uchwałą sejmu usunąć...
4seven / 88.156.210.* / 2015-12-11 19:09
Bo w tych krajach chcą zatrudniać ludzi niezależnie od wieku w Polsce np.kobieta po 40 tym roku życia ma problemy aby znależć pracę- jest za stara .
Arnold / 86.20.7.* / 2015-12-11 18:03
Tacy eksperci to staruszków strącaliby najchętniej ze skały.
CVX / 83.28.117.* / 2015-12-11 18:36
Nie, my wszyscy polecimy na pysk jak system się rozleci. Na zachodzie podwyższają wiek, u nas na odwrót. Oni się boją, że kasy zbraknie mając taki sam przyrost naturalny jak my, a nam kasy nie zbraknie, bo swoje wiemy, he,he...
magda908 / 83.22.228.* / 2015-12-11 20:01
To jest mój problem,że dostanę 30% mniej emerytury,ale ja chcę iść w wieku 60 lat. Tyram jak wół od 30 lat na 1,5 etatu.fizycznie.Mam chory kręgosłup od dżwigania i w wieku 60 lat chcę odpocząć,pocieszyć się wnukami.To ciekawie ile te nieroby dostaną emerytury. Całe życie nic nie robią, z moich składek i podatku
się leczą, dostają zasiłki z opieki i jeszcze pewno dostaną emeryturę,kpiny
królikzkapelusza / 194.63.132.* / 2015-12-11 18:00
przyczyny tego problemu narastały od ponad dwóch dziesięcioleci. Wszyscy wiemy o co chodzi, tylko nasza władza jak zawsze wszystko "wie najlepiej" czyli ...... najpierw zabrakło miejsc pracy a więc ruszyła emigracja zarobkowa za godną i dobrze opłacana pracą a także zapewnienia warunków socjalnych i bytowych dla siebie i najbliższych, czego nie mogą otrzymać w swym ojczystym kraju oprócz tylko .....pustych słów. Efektem tych działań to starzenie się społeczeństwa i systematyczne wymieranie tych co zostali w tym Kraju. Więc KTO ma tu pracować za miskę soczewicy i " takie widzieć świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy. Młodości! ty nad poziomy wylatuj" - to z "Ody do młodości wieszcza Adama Mickiewicza. Więc młodzi wylatują ponad tutejsze poziomy.
Natalia Copywriter / 83.22.180.* / 2015-12-11 17:55
Czy wyobrażacie sobie przedszkolankę, pielęgniarkę, czy krawcową w wieku 65 lat? Może i tak. Straszenie pseudoekspertów jest tak oderwane od rzeczywistości, że aż dziwne, że niby tak poważny portal - za jaki chce uchodzić WP- opiera o nich stronnicze artykuły. Czyż dziennikarstwo nie powinno być bezstronne? Ot taki relikt przeszłości. Wracając do tematu - jestem mamą dwójki dzieci. Jedno w gimnazjum, a drugie po wielkich bojach w przedszkolu. Perspektyw na normalną pracę, która pozwoliłaby mi na połączenie obowiązków nie widać. Pracuję w domu; oczywiście albo umowa zlecenie, albo umowa o dzieło. Innymi słowy nie jestem pracownikiem. Sytuacja mogłaby wyglądać inaczej, gdyby np. moja ciągle pracująca mama mogła przejąć dzieci po południu.Bełkot o armii niań jest całkowitym zaprzeczeniem tego, co tak naprawdę jest nam - mamom - potrzebne. Poza tym, czy niania to też nie miejsce pracy? nie zawód? I czy jest to naprawdę gorsza opcja niż żłobek z niepewną jaką opieką? Zamiast siać zamęt zacznijmy po prostu MYŚLEĆ, zaczynając od analizy własnej sytuacji.
maria zŚląska / 83.5.180.* / 2015-12-11 17:54
Polska wchodząc do UE winna mieć od razu takie same prawa,jak np. po likwidacji NRD. Jestem na emeryturze z ustawy 2006 i także mam niską emeryturę,nawet dziecka nie wliczono do emerytury- bo inne przepisy ,a przecież wychowałam,oddałam Państwu i nie uciekł z kraju dla zarobku. To nie chodzi o obniżenie wieku,to nic nie da.Będąc na emeryturze zwłaszcza kobiety mają trudności z praca(za darmo tak) Można wyjechać z kraju i zarabiać.Uważam iż to mój kraj,moja ojczyzna tylko trzeba ją uzdrowić bo jest chora od fanatyków i ludzie nie myślą-jak Kargule z filmu.Pamiętajmy co mówił nasz Papież JP i będzie dobrze nie jestem fanatykiem.

Najnowsze wpisy