Forum Forum emerytalneOFE

OFE tracą. A agenci naciagają przyszłych emerytów

OFE tracą. A agenci naciagają przyszłych emerytów

Wyświetlaj:
arch / 2008-12-02 09:20 / Tysiącznik na forum
A Zenek zauazył założenia znakomitej ustawy o emeryturach z OFE.
1. Od wpłaty do OFE pobiera się 8 % a od wypłaty 3,5 % , czyli od każdego 1000 płaci się 105 zł.
2. Za zarządzanie pobiera się też opłaty
3. Jest tylko jedna forma emerytury - emerytura dożywotnia
4. Środki zgromadzone w OFE nie są własnością oszczędzającego czyli jak ktoś umrze zaraz po przejściu na emeryturę to traci zgromadzony kapitał

To jest ustawa liberalnego rządu , która pasuje do ortodoksyjnych komunistów .
Dla kogo jest ta ustawa na pewno nie dla społeczeństwa, ale OFE znakomicie urządza, bo jeśli się bierze 8 % od wpłaty i 3,5 od wypłaty czyli tyle kasy za darmo i bez żadnej odpowiedzialności.
- Ile więc dostała PO za coś takiego 'pięknego '?
I co na to wielbiciele Tuska, 40 lat będą oszczędzać w OFE, w każdym roku dostają informację ile już mają na koncie ale jeśli przejdą na emeryturę to okaże ze to nie są ich pieniądze.
berinka / 83.4.25.* / 2009-05-28 23:40
skąd Ty takie dane masz? nie ma funduszu, który pobiera 8%, max prowizja od składki to 7 %, a co to za farmazony na temat 3,5% od wypłaty ????

NIE OPOWIADAJCIE NIESPRAWDZONYCH BZDUR

a tak poza tym to fora internetowe są najmniej wiarygodnym źródłem informacji rynkowych
zadowolony / 83.5.222.* / 2009-06-02 20:30
Akwizytor OFE nie zrobi cię już w konia
wp.pl | 02.06.2009 | 15:07


(fot. Jupiterimages)
Komisja Nadzoru Finansowego zagięła parol na akwizytorów funduszy emerytalnych. Chce, by za nakłanianie członków do zmiany OFE groziła nawet milionowa kara!

KNF postuluje wprowadzenie zmian w sposobie pozyskiwania klientów przez fundusze emerytalne. Osoby, które należą już do funduszu emerytalnego, miałyby same inicjować zmianę, jeśli uważają ją za konieczną. W praktyce oznacza to, że telefonicznie, e-mail-em lub listownie kontaktowałyby się z funduszem, do którego chcą wstąpić. Na tym etapie nie byłoby więc działania akwizytora.

Zmiana byłaby za to bezpłatna - nawet dla osób, które są w OFE krócej niż dwa lata. Dziś płacą za nią kwotę w wysokości od 80 do 160 zł. Klient nie musiałby też zawiadamiać starego funduszu o zmianie.

Polecamy
Aktualne notowania OFE
Interesują Cię OFE? Sprawdź najnowsze analizy
Najnowszy ranking OFE
Masz swoje zdanie o emeryturach? Wypowiedz się na forum!
Czemu KNF chce podjąć tak radykalne działania wobec akwizytorów?
Rosnąca presja na wyniki akwizycji rodzi patologiczne zjawiska, w szczególności nieetyczne działania w bezpośrednim kontakcie z klientem, obniżające zaufanie społeczeństwa do systemu emerytalnego - czytamy w uzasadnieniu propozycji KNF.

Chodzi m.in. o nielegalne wykorzystywanie danych osobowych członków funduszy oraz wprowadzanie klient w błąd. Nie wszyscy klienci znają się na rynku i porównują OFE, wielu polega wyłącznie na sugestiach akwizytorów - czy opartych na realnych przesłankach - to już inne pytanie.

Między innymi dzięki namowom akwizytorów, łącznie w ciągu dwóch tegorocznych okienek transferowych, fundusz zmieniło już 273,5 tys. osób - podały Analizy Online. Według ich prognozy liczba osób, które zmienią OFE w tym roku, po raz pierwszy w ciągu 10-letniej historii, przekroczy pół miliona.

Komisja liczy, że korespondencyjny model zawierania umów o członkostwo spowoduje, że decyzje o zmianie funduszu będą podejmowane w sposób bardziej przemyślany. Chce też doprowadzić do znaczącego obniżenia kosztów związanych z transferowaniem środków (koszty akwizycyjne, koszty związane z koniecznością weryfikacji danych). Swoje propozycje KNF przesłała już do Ministerstwa Pracy.

Rola akwizytorów w poszukiwaniu klientów, którzy dopiero zapisują się do OFE, pozostawałaby niezmieniona.

Katarzyna Izdebska
Wirtualna Polska
reformatorka / 151.92.176.* / 2008-12-02 11:33
Żałosny jesteś...Na razie nie ma reformy emerytur a to co piszesz to nawet nie są propozycje PO...Kłamstwo i krętactwo wpisane w codzienność jak to w pis-ie? Zainteresuj się propozycją rządu, przeczytaj ją (jeśli umiesz czytać) a potem krytykuj, jeśli będziesz miał co.
semi / 193.238.67.* / 2009-01-08 18:35
Najbardziej zal mi was wszystkich co tu piszecie,a największą wodę z mózgu ludzią robią właśnie tacy mądrusie jak wy.Widać wszyscy cierpicie na brak zajecia w domu.Radzę pisać chociaż prawdę a nie głupoty,wystarczy ze te są już w gazetach
ofemam / 62.29.164.* / 2008-12-02 10:32
Kolejny sPISkowiec się wypowiada i pisze bzdury !!!
W OFE opłata od wpłaty wynosi 7 % dla nowych członków funduszu !!!
OFE Allianz pobiera 4 %.

Proponuję nie wprowadzać ludzi w błąd !!!
bibinio / 2008-12-02 08:49
za podpisaną umowę bierze się srednio około 200 zł, zależy jeszcze w jakim funduszu, czy jest to dużo? Odpowiadam: nie dużo biorąc pod uwagę fakt, że mozna podpisac w miesiacu około 7 umów, a trzeba wykonac setki telefonów, przejechac setki kilometrow, użerac się z beznadziejnie czasami glupimi klientami, gdyby nie to ze zajmuje sie oprócz podpisywania umów na OFE jeszcze innymi rzeczami, to zdechłbym z glodu, ale mają racje Ci, ktorzy myslą, że oszukujący agenci dobrze zarabiają, tylko ze krótko pracują, bo raz oszukany klient nie poleci dziada. A teraz szybko przelicze 7 pomnozone przez 200 zł równa się 1400 zł, od tego trzeba odjąc koszty a więc ZUS (ja płacę 313 zł) paliwo srednio 700zl na miesiac, telefon około150zł, zostaje mi 300 zl na ręke, pozdrawiam jak ktos nie wierzy niech sam sprawdzi. Zaraz ktos mi tu napisze, że jak mi sie nie podoba to zmien prace, hola hola. Pracuje tu dlatego, że żyje nadzieją, że ludziom się poprawi i jak będą zadowoleni z tego co im zaproponowałem, z tego ze ich nie oszukuje, to moze sie po prostu zaczną u mnie ubezpieczac. I proszę was nie wrzucajcie wszystkich agentów do jednego worka, bo to niesprawiedliwe. Równie dobrze mógłbym sprzedawac blache na dachy, ale ona tez rdzewieje. Pozdro
kozyk / 77.113.97.* / 2008-12-04 21:53
Dla jakiego OFE pracujesz ??
jogi bubu / 213.17.162.* / 2008-12-02 09:06
Jesteś strasznym desperatem skoro pracujesz za 300 zł miesięcznie. Taką wodę to lej na pustyni. Wszyscy powinni dostać swoje pieniądze bo to ludzi pieniądze i każdy powinien decydować o tym co z własnymi pieniędzmi zrobi a nie jakiś fundusz, fundusze żerują na naszych ciężko zarobionych pieniądzach. Nazywa się to obracaniem cudzych pieniędzy bez żadnej odpowiedzialności czyli złodziejstwo.
anette / 2008-12-03 12:32
Witam. Chętnych do pracy ZE ŚLĄSKA za dużo więcej niż 300 zł miesięcznie zapraszam - napiszcie na aneta_ko@o2.pl. Proponujemy bardzo korzystną obsługę dla klienta, a dla agentów bardzo dobre warunki.
bibinio / 2008-12-02 16:27
jakbyś doczytał do końca wiedziałbyś że z ofe mam 300, ale zarabiam dodatkowo na innych ubezpieczeniach. Zgodzę się z tobą, że każdy powinien miec możliwośc decydowania o swoich pieniądzach, ale to nie ja piszę ustawy. pozdro
kozyk / 77.113.97.* / 2008-12-04 22:00
jak robisz tez w innych ubezpieczeniach to chyba 700 na paliwo i 150 na telefon to ni tylko na OFE idzie??
bibinio / 2008-12-02 08:59
zapomniałem jeszcze dopisac, że ten artykuł w gazecie wyborczej pewnie sponsorowała jedna z najwiekszych firm ubezpieczeniowych, a dlaczego? Dlatego, ze to właśnie te firmy tracą najwięcej klientów i muszą przez to zatrudniac więcej agentów żeby pozyskiwac klientów ... i tak dalej. Koło się zamyka. A prawda jest taka, że wszyscy pojdziemy w piach, emerytura zaczyna się po 65 roku życia, przeciętnemu mężczyźnie pozostaje więc na emeryturze 2 lata życia, mój ojciec np. nie doczekał. Proponuje zbierac kase w inny sposób, tak żeby chociaż w wieku 50 lat powiedziec pracodawcy sajonara, carpe diem. dookoła niewolnicy, chiny-murzyny. dobra kończe bo jeszcze tu wywołam jakąs rewolucje. z roboty mnie zwolnią za słowa prawdy. gdzies na jakims forum zobaczyłem jak ktos napisał rzeby rząd podac do sadu, jestem za, podpisze sie pod tym.
ankaanka / 88.220.143.* / 2008-12-05 12:37
Zgadzam się z Tobą, średnia prowizja ze zmiany funduszu to 200 zł. Nie wiem skąd się wzięło w artykule 700 zł. Jak zwykle media przekłamują prawdę a potem na forach tyle obłudnych komentarzy. Bylibyście bardziej zadowoleni jakby wszystkie wasze składki szły do ZUS-u? Przecież na niego też narzekacie. Weźcie lepiej sprawy w swoje ręce jak chcecie mieć dobrą emeryturę, a nie narzekajcie na to, na co my, przeciętniacy, nie mamy wpływu (ustawy).
anim / 83.19.131.* / 2008-12-02 08:57
hm... ja dostawalem 700pln i jak szlo to podpisywalo sie 10 umow tygodniowo. teraz jest lekki zastuj i moi ludzie pisza po 5 umow tygodniowo. dobrze zarabiaja, a przyszli emeryci tez zarobia to tylko kwestia czasu...
6768ky8 / 80.51.105.* / 2009-03-07 14:32
a gdzie tyle dostawałeś?? tez bym tak chciał....ale trzeba przyznać fakt ze teraz ofe bedzie sie zle sprzedawało no coż;/ nasz rząd nasi dziennikarze kochani pozbawią wszystkich pracy, tylko oni będą pracować i pieeerrrdol.....kłamstwa a oczywiście nasze wspaniałe a zarazem tęmpe społeczeństwo polskie będzie im bezgranicznie wierzyć:| Polacy są znani z narzekania!! tak wiec zus jest zły ofe także i w ogóle wszystko jest złe A przekonać teraz kogoś aby zmienił fundusz i że nic na tym nie straci będzie graniczyło z cudem:| WSPANIALI DZIENNIKARZE MOŻECIE BYĆ Z SIEBIE ZADOWOLENI, TYLKO NIE MÓWCIE ZA CHWILĘ ZE ZNOWU JAKAŚ FIRMA UPADŁA I ZE BEZROBOCIE SIE ZWIĘKSZA BO SAMI SIĘ DO TEGO PRZYCZYNIACIE ale was to przecież p****....wy i tak pracować będziecie bo ludzie lubią słuchać sensacji
adigit / 77.254.94.* / 2009-02-10 01:14
ja pracuje od 5 lat w ofe przedział prowizji jakie mam to od 200 do 1280zł , miesięcznie spisuję około 50szt (oczywiście morzecie nie wierzyć, bo napewno też tacy się znajdą)
Zapraszam do współpracy na terenie całego kraju adigit@wp.pl
bibinio / 2008-12-02 09:02
gdzie tyle płacą, z chęcią się tam zatrudnię
kapota / 69.196.138.* / 2008-12-03 00:52
anim bzdzi.Spojrz na jego styl i ortografie.Jego wypowiedz to "mina"
kleszczu / 89.79.174.* / 2008-12-02 09:46
Przecietny facet zyje na emeryturze 14 lat ,kobieta 22. Jezeli nie dozyjesz emerytury pieniadze z ofe dostannie uposazony-w kazdej deklaracji ofe wybiera sie uposazonego.Agent dotaje 160 zł za deklaracje ofe,troche wiecej za przepisanie do innego funduszu. Wiedza Polaków na temat ich przyszłych emerytur jest tak znikoma ze nie chce mi sie czasami gadac z tymi jełopami przez telefon. Rankingi ofe sa ogolnie dostepne na stronach internetowych.Wszystko było ok gdy na kontach klientów było wiecej pieniedzy, niestety nikt nie bierze pod uwage ze jest to uzaleznione od giełgy-tak wiec jezeli jest bessa jest klapa. Odkładanie na przyszła emeryture jest inwestycja długoterninowa tak wiec jezeli ktos liczy ze mu cos ktos da za darmo jest idiota. Jest to normalny biznes tak wiec ludzie co wy piszecie--jak sprzedajecie pierogi to tez zarabiacie.Mieliscie wybor pozostania w zusie a jednak miliony polaków połakomiło sie na lepsza kase. srednio co 2-3 lata jest essa. indeksty giełdowe od 99 wzrosły około 3700% a spadły około 200%---boze czy matematyki sie nie uczy--zwolnic nauczycieli w takim razie a nie podnosic im emerytury ktore zreszta sa wyplacane z naszych biezących składek na zus a te s******** buduja nowe wiezowce za nasze pieniądza, a jak sie wejdzie do urzedu to jest conajmniej niemiło i nie mozna liczyc na normalne wytłumaczenie co gdzie i do kiedy.
kozyk / 77.113.97.* / 2008-12-04 22:04
no z ciebie to jest z****.... matematyk tylko że spadek o 100% oznacza całkowity spadek czyli do zera, a ty piszesz że giełda spadła 200%, policz dobrze jeszcze raz
marter / 84.40.134.* / 2008-12-02 20:49
> Mieliscie wybor pozostania w zusie

Też mi wybór - który złodziej będzie mnie okradał....

Wybór to byłby wtedy, gdybym mógł wybrać ile, czy wogóle zamierzam odkładać co miesiąc
Scenarzysta / 81.15.171.* / 2008-12-02 10:41
"Wiedza Polaków na temat ich przyszłych emerytur jest
tak znikoma ze nie chce mi sie czasami gadac z tymi
jełopami przez telefon. "

Pozwoliłbym sobie skomentować fakt Twojego obrzucania innych błotem Twoim własnym komentarzem.

"indeksty giełdowe od 99 wzrosły około 3700% a spadły
około 200%---boze czy matematyki sie nie uczy--zwolnic
nauczycieli w takim razie a nie podnosic im emerytury"

Ciebie chyba nikt nie uczył matematyki, bo jak coś spada o 200% to znaczy explicite, że musiałbyś dołożyć do tego drugie tyle ile było warte (jak coś może spaść tylko do zera, czyli tak jak ceny akcji, to może maksymalnie spaść o 100%). Ja na Twoim miejscu nie komentowałbym tak nauczycieli, gdyż a) dostali już za swoje (szczególnie Twój nauczyciel matematyki) w przypadku Twojej porażki edukacyjnej b) ktoś musi uczyć Twoje dzieci, żeby nie byly tak niedorozwinięte jak Ty.

A tak poza tym to WIG od początku swojego istnienia wzrósł do teraz o jakieś 2560%.
theran / 2008-12-15 12:19
Ale jak wiedza Polaków może być spora na temat ich przyszłych emerytur, jeśli spora część nie wie nawet do którego OFE należy?
dakama@poczta.onet.pl / 83.10.178.* / 2009-02-17 15:46
Nie wiem jak to jest ,ze operatorzy telefoni komórkowej mogą nam dostarczyć dokładne info. dotyczące liczby połączeń, godziny,czasu trwania połączenia i jeszcze pare innych info.i to co miesiąc pominmy kolorowe dodatki ktore przychodzą razem z rachunkami. Jakoś z tego powodu nie bankrutują nie zapominajmy o infrastrukturze ktorą utrzymują np. maszty nadawcze a takie fundusze nie raczą nawet powiadomić czlowieka raz do roku jak to bardzo mocno starają sie o podnieśienie wysokości naszych przyszłych emerytur. Czyli raz w roku przypominiano by czlowiekowi kto sie "troszczy" o jego kase. Ciekawe dla czego tego nie robią? ale tego domyśl się sam.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy