Forum Forum emerytalneOFE

OFE tracą. A agenci naciagają przyszłych emerytów

OFE tracą. A agenci naciagają przyszłych emerytów

Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.102.* / 2009-12-16 21:19
Tytuł, to bujda. OFE za ostatni rok zarobiły srednio 14%
pierwsza składka w . ta z 1999r w OFE generali zarobiła 190%.
A ile ta sama skladka zostala zrewaloryzowana w ZUS??????
inny klient / 95.48.57.* / 2009-05-28 15:49
pomyślmy tak......
nikt się nie przepisuje.....w całej Polsce to czy PTE obniżą nam ich klientom prowizję.....
dalej będzie tak jak mamy w umowach......... a jak zaczął się ruch i ludzie zaczęli się przepisywać....i akwizytorzy czy agenci jak ich tam nazywacie zaczęli na tym zarabiać.....to z czyich pieniędzy.....moich ??? jako klienta ofe...czy z pieniędzy ofe........??
One po prostu mniej wyslą dywidendy do holandii. angli, włoch francji....czyli tam gdzie jest siedziba matki....
A co mnie obchodzi zmniejszona dywidenda.....jak se ludzie w polsce na tym zarobili....
mój fudusz nie zmieniał prowizji mi 8 lat.....czy przepisuja czy nie..... więc ....niech se ludziska na tym biznesie zarobią.....
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-05-28 21:04
Oczywiście. Prowizję za transfer płaci firma ze swojej kasy a nie z klienta. Ruch w tym biznesie sprzyja klientom, bo skoro migracje są tak popularne to fundusze starają się ich przyciągnąć nie tylko lepszym zyskiem ale i jakością obsługi oraz dostępnością. A skoro klient za to nie płaci...
mikkeon / 87.207.88.* / 2009-05-15 20:47
Na co i kogo agenci naciągają??? Idziemy do Tesco czy innego Carrefoura i tam nas naciągają na promocje na których mają 200% marży albo więcej. Kupiliście coś kiedyś z Chin? Zapłaciliście pięć razy za dużo... A agent? Też chce zarobić, tak jak Żabka albo Biedronka. A może operatorzy telefonii komórkowej nie naciągają? Dlaczego jak masz jednoosobową działalność i przychody jak na umowie to możesz mieć 3 razy lepszy abonament? Ta działalność może szybciej upaść niż cię zwolnią na umowie. Ja tam do przedstawicieli nic nie mam. fakt, są tacy co spiszą ofe i zapominają o kliencie, ale nie wszyscy.
kubaz84 / 2009-05-15 17:54
Dobrze, Zatem przekopałem siec i co znajduj? "Rzeczywisty wzrost wartości środków na kontach emerytalnych, po odliczeniu kosztów zarządzania, jest niższy niż gdyby środki te były zgromadzone na zwykłej lokacie bankowej."
Czy ktoś jest w stanie to wytłumaczyć ? Jesli to jest fakt to na cholerę nam II filar ?
ps. nie reprezentuję żadnego funduszu ani też nie jestem do nich wrogo nastawiony. Ciekawi mnie jedynie czy ich istnienie ma w ogóle sens patrząc od strony Kowalskiego ?
35829 / 86.63.144.* / 2009-03-09 21:23
po tym artykule widac ze money schodzi na psy skoro uwaza ze ofe to naciagacze to w jakim celu umieszcza linki przystap do ofe smiech na sali
artykuly sa bardzo ogolnikowy a czytajac wypowiedzi osob pod artykulem zalamalem sie
zabieraja glos osoby ktore wogole nie maja 1% wiedzy na temat ofe
osobiscie jestem za ofe przynajmniej wiem jakimi prawami i w jaki sposob obracany jest kapital ktory odkladam na emeryture wiem jakie sa oplaty i za co naliczane co innego w zusie nic nie wiadomo
media jakos przez 10 lat nie interesowaly sie tym tematem zreszta po 10 latach nie mozna stwierdzic czy to jest dobry czy zly system potrzeba minimum 20-25
wiem napewno jedno zus krus fuz po kilkudziestu latach funkcjonowania przynosza straty i cos z tymi instytucjami nalezalo by zrobic a nie sie tylko jej bac a kazda ekipa rzadzaca omija ten temat nikt nie podejmie sie rozgrzebania gowna ale wczesniej czy pozniej ktos musi
nikt nie mowi ile to kosztuje oficjalnie utrzymanie molocha ZUS i Krus jakie ogromne srodki ida z naszych skladek takie 7% ofe to zapewne znikomy procent tego co sobie zus pobiera
wiec panowie z PO skupcie sie na ZUS i KRUS a polacy beda wam za to wdzieczni jak narazie to sie za was wstydze i naprawde mysle ze powinienem zaglosowac jednak na PIS mniejsze zlo
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-02-16 18:07
co za zycie:)) wszyscy si erekalmuja produkuja.....etc.;)) i jakos organizują;)
ofe jest i bedzie.;)) a prasatak naprawda samkomplukuje ludziom wizje....
jednego dnia jedenranking Allianz najlepszy.Potem inna gazeta ing najlepsze.......
trzecia Allianz..i co chwila......to sie wszystko zmienia.........;))

bez sensu....:D
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-03-28 21:40
planerzy. w zus się nic nie zmienia. Komu on odpowiada niech tam wraca.
Jak nie dozyje emerytury, to napewno ZUS na trumnę i plebana wyplaci.

Prawda,że duzo za 40lat pobierania skladek. Komu tam spieszno i się mu ZUS podoba niech tam wraca.
Na glupote lekarstwa nie ma. Jeszcze nie wymyślili. I pewno nie wymyślą.
Glupi zawsze musi być biedny.Dlaczego? Bo glupi.
WARTO PRZECZYTAĆ-OBIEKTYWNA OCENA TYCH WSZYSTKIC KOMENTARZY / 80.51.105.* / 2009-03-07 09:39
wydaje mi się że, te komentarze pisane są głownie przez akwizytorów, media narobiły szumu na ofe, przecież ludzie są tak głupi w Polsce ze wystarczy jeden spot reklamowy, jeden reportaż A JUŻ W TO WIERZĄ np. reklamują się politycy przed wyborami, obiecują a pózniej i tak nie wykonują tego co obiecali, reklamuje się np. ING który tak naprawdę stracił dla klientów, są różne reklamy produktów a w rzeczywistości nie są one takie dobre. W tej chwili jest nagonka a ofe i na akwizytorów ofe, zupełnie nie wiem dlaczego przecież oni tak samo pracują i z tego co wiem (moj kolega jest akwizytorem) to przepisanie kogoś do innego ofe nie jest wcale takie proste a i wbrew temu co piszą media wcale nie tak dobrze płatne (chociaż i dobrze platne sie zdarzają) lecz w polsce jest takie przekonanie " NIKT NA MNIE NIE BEDZIE ZARABIAŁ"dlatego mam złą prognozę dla akwizytorów- nie bedziecie juz tak zarabiać bo ludzie wierzą mediom!! ale akwizytorzy potrafią kombinować i pewnie znajda inną pracę rownie dobrze płatną A TAK WOGÓLE TO DO TYCH WSZYSTKICH TĘMPYCH POLAKÓW działalnośc akwizycyjna i wogóle sprzedaż bezpośrednia jest bardzo trudna jeżeli nie wierzycie to spróbujcie podjąć taką pracę i dlatego wręc powinna być dobrze płatna. Ja jestem przedstawicielem handlowym i wiem co to znaczy, pewnie nie długo media zrobią nagonke na nas No trudno pozbawią wszystkich zarabiania pieniedzy a sami sie obłapią dzieki tymi ich durnymi reportażami, ale pocieszające jest jedno dla akwizytora ale tego dobrego ze jesli ma wiedzę to obali te wszystkie bzdury Aha i jeszcze jedno na koniec jak narzekacie na to ofe to ruszcie Dup.....y i zacznijcie lepiej zarabiać to i więcej zgromadzi się wam na ofe ja w ciągu 5 lat odłożyłem ok. 30tys. złotych przy składce około 500zł niektóry pewnie maja tyle za całe zycie odkładania gdyby nie ofe to tych pieniędzy nigdy bym nie zobaczył bo zus zabrał by mi je wszystkie Tak wiec jak narzekacie ze mało macie na ofe to zacznijcie lepiej zarabiać!a pozniej narzekajcie Tak wiec akwizytorzy teraz was kryzys dotknie, rząd dporowadził ze przedsiebiorstwa upadają a teraz upadną jeszcze firmy ubezpieczeniowe ale POWODZENIA:)
jurko / 83.7.236.* / 2009-12-15 23:38
Masz racje akwizycja to ciężka praca bo trzeba się namęczyć żeby kogoś naciągnąć i oszukać. Osobiście leje ciepłym na akwizytorów chodzących po domach bo ja ich nie zapraszam i nie życzę sobie uszczęśliwiania na siłe. Zwykłe cwaniactwo taka jest moja opinia.
Jak coś potrzebuje to sam pujdę do sklepu albo skontaktuje się z Firmą, która wyśle wówczas do mnie przedstawiciela.
Apeluje Gońcie to cwaniactwo ,przepędzajcie i zamykajcie im drzwi przed nosem bo im chodzi tylko kase z prowizji i mają to gdzieś w jaki syf was wpakują. Niech robią wypad ze swoimi super ofertami bo tylko w ten sposób można dojść do cywilizowanego zawieranie umów i kupowanie. WALCIE Się domokrążcy i akwizytorzy szczególnie z OFE
lezdrub / 79.185.102.* / 2009-12-16 21:42
Jurko. Ja ci powiem krótko. Mi podobni3e do twojej tezy powiedział klient OFE Aviva.
Dzwoniłem do niego i rozmawiałem w listopadzie 2008 r i chciałem go przepisać do OFE generali.
Różnica w zysku jest 2,5 % z całego kapitału, ale on był medrac i mi mówił tak jak ty.
Siedcie dalej i nie patrzcie na zyski poszczególnych OFE, a zobaczycie jak na tym wyjdziecie na emeryturze.

Napomnę tylko,że jeden procent róznicy w zysku na przestrzeni 30 lat potrafi zrobić różnicę na kapitale około 30 tys zł.jeżeli to dla kogoś nie stanowi różnicy niech sie przygląda dalej. Na stronie internetowej www. analizy .pl co kwartał wyliczają zysk netto dla wszystkich OFE.Prosze zajrzeć jakie tam są rózniće.Najgorszy do najlepszego zysk netto ma za ostatnie 10 lat o 25% mniejszy. Chcecie, to się dalej przygladajcie.

Jezli chcecie mieć zysk wiekszy.Jestem przedstawicielem OFE generali, funduszu, który za ostatnie 10 lat robil najwieksze zyski dla klienta.
mare66k / 80.51.105.* / 2009-03-07 16:28
no może az tak zle nie bedzie chociaż nie wiadomo ale to prawda ze ludzie wierzą mediom! i może dobrze by było gdyby oni pokazali ile zarabiają na pokazaniu jednej głupoty i na wciskaniu ludziom ciemnoty moze wtedy ludzie przestali by to oglądać
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-02-14 10:37
Ja proponuję dziennikarzom, aby zajeli się tym aby wyniki funduszy emerytalnych byly bardziej dostępne dla czlonków OFE.
Na telegazecie TVP na str.155 byly publikowane wyniki OFE i obecnie nie są publikowane.
Przecież TVP ma misję publiczną to powinna publikować wyniki OFE ,aby byly bardziej dostepne, a nie tylko przez internet.

Proponuję, aby dziennikarze uswiadomili czlonkom OFE,jak wplyną roznice w zyskach poszczególnych funduszy OFE na przyszle emerytury.
Róznica ta po 9 latach sięga 30% między najlepszym funduszem, a najgorszym.
Przecież, gdyby ludzie zdawali sobie z tego sprawę to ten najgorszy powinni opuścić już wszyscy jego czlonkowie.
Przy takich róznicach jakie są obecnie, to z tych samych wplat tj.np.100zl/m rożnice po 30 latach na kapitale będą stanowić dziesiątki tys. zl

Ludzie wogóle nie wiedzą jak w procencie skladanym róznica kazdego 1% na rok wplywa na kapital końcowy.

Ja osobiście jako agent ludzi uświadamiam osobiście podczas rozmowy z klientem i poprzez internet.
A, co robi prasa i dziennikarze.
Robią czyste oszolomstwo.

Jeszcze śmią twierdzić, ze jesteśmy nie potrzebni.
Nawet niektóre wiadomości na temat OFE na tym portalu
są nie aktualne i wiszą ponad rok bez aktualizacji.
Przyklad Wybież fundusz,bo cię wylosują z stycznia 2008r
michałek / 85.232.233.* / 2009-01-02 12:20
mam wrażenie, ze tu się kłócą sami "zarządzający" OFE.... i agenci... coś za dużo agresji jak na zwyklych ludzi... nie uważacie?????
Dobrze, że co 2 lata można zmienić OFE ja tak zrobiłem rok temu i zwiałem z ING do firmy X a za rok zwieje znowu do innej firmy Y
agent OFE / 91.199.246.* / 2009-03-26 08:43
I tak powinni robić wszyscy klienci OFE, co 2 lata do lepszego funduszu
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:34
i po co.. tak zmieniac co Ci to daje?
leeloo / 91.199.246.* / 2009-03-26 08:46
właśnie dlatego powinieneś spotkać się z przedstawicielem kilku funduszy i popytać, po co... wypowiedasz sie na temat o którym nie za dużo wiesz... szkoda gadać... idź się douczyć... pierwsze hasło do rozważań, to strategia inwestycyjna... Nie będziesz żałował... Na tej wiedzy możesz tylko zyskać...
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-03-07 16:50
michalek. popieram twoje decyzje.
Wiesz co robisz.
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-01-02 19:38
Agenci zyja z robienia zametu podobnie jak Michalek bo normalny czlonek OFE nie przepisuje sie co 2lata.
mloda4185 / 2009-05-28 22:37
normalny członek OFE powinien mięć pojęcie co się dzieje na rynku i właśnie przepisywać się co dwa lata żeby lepiej inwestować swoje pieniądze
BlurgH / 213.134.186.* / 2009-01-04 21:23
"Normalny" człowiek nie przepisuje się co 2 lata bo :
1. Nie wie w jakim jest funduszu i jest mu wszystko jedno
2. Wie w jakim jest funduszu i jw.
3. Wie w jakim jesf funduszu i uważa, że jest w najlepszym, bo tak mu powiedział agent
4. Wie w jakim jest funduszu, porównuje fundusze i jest w najlepszym na daną chwilę
5. Nie wie w jakim jest funduszu ale wstydzi się przyznać
6. Wie w jakim jest funduszu, ale uważa, że wszystkie fundusze to złodzieje ( coś w tym jest ) i powinni mu oddać pieniądze.
7. Jest górnikiem/lekarzem/pielęgniarką/nauczycielem/(*.*) i wychodzi z założenia, że jak nie dostanie emerytury wyższej niż reszta, to będzie protestował/strajkował/palił opony/(*.*)
8. Jest rolnikiem i uważa, że jemu emerytura się należy, bo ma 5 hektarów i płaci od nich na KRUS ciężkie w jego mniemaniu pieniądze
9. Jest mundurowym, więc ma OFE w d..., po 15 latach pójdzie na emeryturę i dorobi na taksówce/otworzy własną firmę
10. Nie odprowadza składek do ZUS, więc go to mało obchodzi....
Makler Wawa / 85.232.233.* / 2009-02-16 12:55
CAŁA PRAWDA O POLAKACH - NIESTETY
uluś / 85.232.233.* / 2009-01-02 12:00
ING powinno się podać do sądu - bo kłamią w reklamie, że OFE jest na całe zycie - NIEPRAWDA - jest na 2 lata a potem można zmienic na inny fundusz a Polak o tym nie wie i może źle odczytać reklamę. Aż boje się co taki agent z ing mowi młodemu Polakowi, i czemu na swojej stronie mają wyniki sprzed roku?????????????
Mirosław Cos / 195.78.236.* / 2009-02-09 15:21
a widzisz róznice w tych dwóch zdaniach? 1. ...OFE jest na całe zycie... 2. ...OFE ING jest na całe życie... aha nie widzisz
marek1962 / 2008-12-05 19:01
Może szpece z wyborczej doradza co w zamian ,zostawienie tych 8% ze składki zus w tej intytucji to dopiero dramat,a niech uswiadomia obywateli że trzba prywatnie oszczędzać-tylko kilka procent powadzi jakiekolwiek prywatne konta.
ulalala / 91.193.86.* / 2008-12-05 17:55
najlepszy ten,który pobiera najmniejszą prowizję od każdej naszej składki !!!
Aleksandra ze Szczecina / 94.254.199.* / 2009-01-02 11:26
Prawda, ma to duże znaczenie. Najmniejsze opłaty pobiera OFE Allianz - tylko 4% od składki, zarówno od nowo przystępujących do OFE jak i od zmieniających fundusz.
Ma przy tym jedne z najlepszych wyników finansowych. W czasie bessy najlepiej uchronił nasze pieniądze.
fistek / 83.4.167.* / 2008-12-05 20:23
chyba znasz przysłowie,, co jest tanie - to jest drogie,,
chyba znasz przysłowie,, co jest tanie - to jest drogie,,
kozyk / 77.113.97.* / 2008-12-04 21:26
Ludzie chyba nie są aż tak głupi jak się wydaje autorowi tego artykułu i w większości przypadków po prostu wzięli prowizję od prowizji tego agenta.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-12-03 08:05
Co to znaczy gorszy fundusz?wszystkie tracą równo-raz jeden procencik mniej raz drugi - lipa na całego -niby jak duzy to lepszy,tak robione sa rankingi a to sa kolosy na glinianych nogach
poldek34 / 83.22.206.* / 2008-12-03 21:10
Z OFE to jak z samochodami. Najlepszy ten, który "najdalej jedzie" i równo.

Czyli zachowuje wysoką średnią wartości jednostki i stopy zwrotu. A nie ten który jeździ raz na 100% a raz na 2%. ten który ma mniejsze odchylenia wyników jest bardziej stabilny - mniej wrażliwy na działania rynku,

Pozdr.
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 21:37
Ten o którem piszesz ostatnio się rozkraczył.
Na swojej stronie internetowej ma zamieszczone wyniki -Stopy zwrotuOFE jeszcze z marca 2008r
Dzisiaj do nich dzwoniłem aby naniesli świeże te z września, bio wprowadzaja ludzi w błąd
Chyba boją sie przyznać do tych wyników swoim klientom(niektórzy zaglądają tylko tam i są w błędzie.
Ponad 2-a miesiące i nie zdązyli się pochwalić wynikami na swojej stronie internetowej.
Klakiery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Realista-planista / 193.109.244.* / 2008-12-03 12:14
Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w cywilizowanych krajach takie systemy w tej lub innej formie istnieją. Tylko naród polski jest przyzwyczajony po ciężkich czasach uciemiężenia przez były system do konsumpcji. Wolimy pożyczać niż oszczędzać.
I tu pojawia się cały problem. Mało kto myśli o tym co będzie za 10-20 lat. Ważne co jest dziś ewentualnie czy starczy do 30-tego. Jak będziemy mieli świadomość i środki by oszczędzać będzie można powiedzieć o cywilizacji, która świadomie i rozsądnie zarządza finansami.
Aby oszczędzać trzeba mieć. A instytucje finansowe były są i będą - tylko niestety wiedza ich pracowników jest czasami za uboga. Pracując w tej branży trzeba mieć naprawdę wielką i szeroką wiedzę - nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.
Pozdrawiam malkontentów i pesymistów.
poldek34 / 83.22.234.* / 2008-12-02 19:32
Ale GW manipuluje. Z tego, że OFE pobierają prowizje wcale nie wynika, że doją klientów.
Prowizja jest czymś normalnym. Przeciez można w ten sma sposób powiedzieć, że GW pisząc nieprawdę i biorąc za to pieniądza, nabija w butelkę czytelników.

OFE zarabiają na pomnażaniu składek jak i na prowizji. Jest to oczywiste przecież nie będą robić tego harytatywnie.

I jeszcze jedno na koniec. Te OFE które mają dobre wyniki za ostatnie 3 lata mają kiepskie za pozostałe. Dziennikarze z Gazety Wyborczej wogóle nie piszą które fundusze sa najlepsze w perspektywie długofalowej: ING, POLSAT, GENERALI to czołówka. Chociaż Generali jest mały więc mało stabilny.

A ponieważ np. ING ma znaczny procent rynku ING w Polsce to jest oczywiste, że prowizja 7% jest duża.

Od speców z GW oczekiwałbym zmiast szczucia ludzi na instytucje finansowe rzetelnych informacji i doradzwa jak w czasach kryzysu najlepiej zainwestować swoje składki do OFE.

Zazwyczaj danie swoich pieniędzy z OFE na rekinów rankingów 3 letnich w 9letniej działalności OFE jest nierozsądne gdyż duże i dobrze zarabiające funduse szybko się odbiją i nadrabiają straty a OFE ślamazarne stoją w miejscu.
Przykładem tego jest OFE ING które odrabia szynko straty i już prowadzi w rankigu długoterminowym jak i miesięcznym.

Pewnie spece z GW powiedzieliby, że przeniesienie swoich jednostek do tego funduszu byłoby stratą.

Właśnie nie, gdyż w minionym transferze cena jednostki była tańsza więc można było je nabyć za niższą cenę. Obecnie podskoczyła jednostka ING do góry i już na starcie klienci którzy zaudali temu funduszowi są do przodu kilka procent.

No ale spece z GW są mądrzejsi i bałamucą ludzi.
teone / 2008-12-05 14:35
generali malo stabilny??? buuahahahaha najstebilniejszy ze wszystkich ofe!!! sprawdz to, nigdy poza pierwszą trójką, zaden inny nie może sie pochwalic taką stabi;lnością
kozyk / 77.113.97.* / 2008-12-04 21:37
Chyba jesteś jakimś klakierem ING i naganiaczem!!

A prowizja oczywiście że jest czymś normalnym ale nie w wysokości 7% młotku, w czasach gdy te akcje i obligacje sam mogę sobie kupić za darmo!!
A tak jesteśmy zmuszani do OFE i do płacenia im za coś co sami możemy lepiej zrobić ZA DARMO!
Ewentualnie prowizja rzędu 3% maks. byłaby akceptowalna !!!
any / 2008-12-05 13:22 / portfel / Bywalec forum
"Kupić za darmo."
No norrrmalnie piękne...
lezdrub / 79.185.86.* / 2008-12-02 22:10
Jezeli chodzi o artykykuł w GW to co do zarobków za klienta to sobie pomnożyli stawkę która otrzymuje za klienta conajmniej 3-krotnie i ktoś powinien im nosa przytrzeć za podawanie nieprawdy.

Jezeli chodzi o przekładanie klientów z funduszy lepszych do gorszych to niestety patrząc na zestawienia, jakie fundusze przejely najwięcej klientów to widać,że klienci nie byli dokładnie informowani o wynikach.
cu już ponad 4lata II ligaa w każdem transferze zabiera kilkanaście tysiecy klientów innym(lepszem)

Poldek twierdzisz,ż ING to stabilna drużyna,ale w kwalifikacji ostatnich 3lat spadła z I ligi do III.
Natomiast Generali kupiła klub II zurich.
Wprowadziła go do I ligi i cały czas utrzymuje w tej I lidze wysokie pozycje. To jest właśnie najstabilniejszy klub w tych rozgrywkach.

Mówisz,ING OFE stabilny bo duży. AIG też był duży i potrzbował 130 MLD.USD ,żęby mógł dalej istnieć.
Prosił bym,ąbyś takich bajerów nie wkładał.nie ucz się tego od Tuska.

Ja śmię twierdzić że duże Fundusze typu INF.CU,PZU będą miały coraz trudniej konkurować w stopach zwrotu z średnimi dobrze zarządzanymi OFE ,Generali.
Ten fundusz widać dokładnie,że jest zarządzany dobrze.

Najważniejsz sa wyniki za ostatnie lata ponieważ kapitały są coraz wieksze.
Im wieksze kapitały tym każdy 1% zysk wiekszy stanowi wiekszą różnice na kapitale.
NP:1% z 1000ZŁ = 10 zł
1 % z 10000zł = 100zl
kozyk / 77.113.97.* / 2008-12-04 21:42
CU zbiera dużo klientów bo to duża grupa kapitałowa z ponad 100letnią tradycją a czym jest Polsat marną telewizją w łapach solarza ???
I tak w perspektywie 20-30lat fundusze będą miały bardzo zbliżoną stopę zwrotu (głównie przez ustawowe ograniczenia co do sposobu inwestowania składki) a na rynku pozostanie może 6-8 dużych funduszy a reszta zostanie wchłonięta przez konkurencję.
teone / 2008-12-05 14:39
no oby nie, im fundusz wiekszy tym ma gorsze wyniki, douczcie sie wszyscy ci ktorzy mowicie, ze duzy ofe to stabilny ofe, to czemu do k**** nędzy 3 najwieksze ofe cu, ing i pzu to końcówka 2 a nawet trzecia liga? no czemu??
poldek34 / 83.22.206.* / 2008-12-03 17:32
lezdrub

ja opeiam się na rankigu długoterminowym, gdyż inwestycja w OFE ma taki chrakter.
To, że dajmy na to Generali(mały fundusz) ma dobre notowania w ostanich 26 misiącach nie oznacza, że takie ma w perpektywie długoterminowej. Patrząc średnio ING ma najlepszą średnią jeli chodzi o miejsce w czołówce, a od ostatniego miesiąca pnie się w górę. Poza tym to jest pod liczby członków na drugim miejscu poza Comerdcialem o włos.

Zienię zdanie do ING jeśli przez kolejny rok będzie miał słabe wyniki ale jak widać odbija się i powraca do czołówki. Poza tym w danych długoterinowych nawet Generali jest poza nim i zaczyna tracić tempo(popatrz na ranking od początku działalności).

Weź jeszcze pod uwagę, że od przyszłego roku nastąpi wypłata z OFE pierwszych emerytur co oznacza, że przetrwają wśród OFE tylko największe - "małe pójda się paść" gdyż mają za mało człownków. Pierrwszy będzie Polsat.

Pozdrawiam,
Metru / 195.116.34.* / 2008-12-07 19:42
Co ty Poldek za głupoty oplatasz. Mózg ci wyprali. Widziałeś min. stopę zwrotu / wrzesień - raport KNF/ I gdzie jest ING? 2 ale od końca, tuż za bankowym. Taki kolos. Przestań śnić i klienci ING także. Co ludzi przyciąga do ING? Bo przecież nie wyniki. Rozpoznawalność logo, marki. ING wydaje krocie na reklamę i jeszcze się chwali, że Duży może więcej...chyba stracić. Pozdrawiam wszystkich "miłosników" ING
niobe / 91.199.246.* / 2009-03-26 08:57
Dokładnie, a co z klientami, którzy zdecydowali sie na ING w ostatnich 2-4 latach? Przecież są ewidentnie stratni, nawet bankowy ostatnio jest wyżej niż pomartańczowy Lider
śledziu / 213.156.116.* / 2008-12-10 13:40
Żal czytać - kto jest pierwszy w rankingu OFE za całe 9 lat? Najlepszy w pomnażaniu pieniędzy? ma 1/5 rynku? i od wielu lat na plusie w przepływie klientów "z" i "od"? (czyli w zaufaniu Klientów) .
Generali było 1 przez parę dni, Polsat to energiczny karzeł i nigdy nie wiadomo czy zyska czy straci i czy kiedyś p.Solorz nie sprzeda go za dekodery...
ING jest najlepsze, za nim Polsat, Generali i kilka średniaków, a potem rzeczywista druga liga z CU, Axą i AIG w składzie.
leeloo / 91.199.246.* / 2009-03-26 09:00
AXA się nie odmienia - proszę specjalisty finansowych
kb77 / 83.20.245.* / 2008-12-02 21:59
Chciałam zaznaczyć iż z trzech funduszy z czołówki to Generali jest najstabilniejszym funduszem w ocenie długoterminowej okres 9 lat i wyniki za cały okres działalności potwierdzają to.
ING jak na razie nie wybija się i nie odrabia strat jest owszem duży ale to nie ma wpływu na na wyniki.
A co do tanich jednostek to odzwierciedlenie zysku jaki fundusz wypracowuje tanie jednostki mały zysk.
poldek34 / 83.22.206.* / 2008-12-03 17:38
Na jakiej podstawie piszesz, że Generali jest lepszy w perspektywie dłuygofalowej skoro ING wyprzedza Generali skoro Generali był lepszy od ING zaledwie kilka dni w skali całych dziewięciu lat.
Obecnie ING oddala się od Generali oraz od Polsatu. Zobacz sobie chociażby do wyników na money.pl

długoterminowy:
ING +150.90
Polsat +149.80
Generali +147.80

ostatni miesiąc: Generali ma ostatnie miejsce.

Więc coś na wyrost chwalisz to Generali.
planerzyfinansowi.pl / 94.254.190.* / 2008-12-14 11:53
a moze warto sprawdzic artykul Zalewskiego w Forbsie wysokie prowizje zjadaja OFE
teone / 2008-12-05 14:41
k**** mac, ing ma dobre wyniki, ale do 2004, wyrobili dobre stopy zwrotu, niestety od tej pory caly czas pikuje w dół.
L.p. 6 miesięcy 12 miesięcy 24 miesiące 36 miesięcy 48 misięcy 60 miesięcy 72 miesiące 84 miesiące 96 miesięcy Od początku Średnia pozycja w rankingach
1   ALLIANZ -8,96%   ALLIANZ -13,77%   ALLIANZ -8,41%   PEKAO 11,05%   GENERALI 24,96%   PEKAO 45,94%   GENERALI 57,75%   AIG 78,62%   ING 104,72%   ING 151,40% GENERALI 2,3
2   AEGON -9,70% AXA -14,26% AXA -9,27%   GENERALI 8,76%   PEKAO 24,31%   GENERALI 45,29%   PEKAO 57,09%   GENERALI 77,87%   GENERALI 102,53%   POLSAT 150,40% AXA 4,9
3   GENERALI -9,87%   POCZTYLION -14,30%   GENERALI -9,97%   ALLIANZ 8,31%   AIG 23,41%   AIG 44,35%   AIG 56,15%   ING 76,79%   PZU 101,52%   GENERALI 148,30% PEKAO 5,6
4 AXA -9,96%   GENERALI -14,47%   AIG -9,98%   AXA 7,19%   POCZTYLION 22,74% AXA 43,92%   POLSAT 55,43%   PZU 74,98%   NORDEA 96,92%   NORDEA 143,00% AIG 6,1
5   POCZTYLION -10,27% NORDEA -14,83%   AEGON -10,49%   POCZTYLION 7,06%   AXA 22,68%   POCZTYLION 41,70%   AXA 53,43%   POLSAT 74,13%   POLSAT 95,17% WARTA 142,20% PZU 7,0
6 BANKOWY -10,51%   AEGON -15,09%   PEKAO -10,58%   AIG 6,62%   PZU 20,87% WARTA 40,73%   WARTA 53,39%   BANKOWY 71,37%   PEKAO 93,96%   PZU 139,20% ALLIANZ 7,1
7 NORDEA -10,66%   BANKOWY -15,33%   POCZTYLION -10,73%   PZU 6,22%   ING 20,63%   PZU 40,21%   POCZTYLION 52,36%   WARTA 70,68%   BANKOWY 92,65% AXA 136,90% POCZTYLION 7,7
8   PEKAO -10,79%   AIG -15,41%   NORDEA -11,18%   AEGON 5,34%   COMMERCIAL 20,60%   ING 39,28% PZU 52,07% AXA 69,82% AXA 91,51%   COMMERCIAL 136,50% ING 7,8
9   PZU -10,91%   PEKAO -15,89%   PZU -11,21% NORDEA 4,83%   ALLIANZ 20,33%   AEGON 38,65%   ING 50,00%   ALLIANZ 69,80%   COMMERCIAL 91,34%   AEGON 134,60% AEGON 8,4
10   WARTA -10,96%   WARTA -15,90%   COMMERCIAL -11,29%   WARTA 4,80%   AEGON 20,00%   COMMERCIAL 38,63% AEGON 48,11% NORDEA 69,57%   AIG 90,60%   PEKAO 128,10% NORDEA 8,5
11   AIG -11,49%   PZU -16,16%   BANKOWY -12,50% POLSAT 4,64%   WARTA 19,78%   POLSAT 37,06%   ALLIANZ 47,68%   PEKAO 68,46%   ALLIANZ 90,46%   BANKOWY 128,10% WARTA 9,0
12   ING -11,94%   ING -16,78%   ING -12,62%   COMMERCIAL 4,42%   NORDEA 19,41%   ALLIANZ 36,92%   COMMERCIAL 47,08%   AEGON 67,93%   WARTA 84,32%   AIG 127,20% POLSAT 9,3
13   COMMERCIAL -12,05%   COMMERCIAL -17,08%   WARTA -12,97%   ING 3,63%   POLSAT 19,01%   NORDEA 36,21%   NORDEA 46,47%   POCZTYLION 66,72%   AEGON 81,86%   ALLIANZ 125,50% BANKOWY 10,4
14   POLSAT -12,93%   POLSAT -19,51%   POLSAT -17,11%   BANKOWY 2,70%   BANKOWY 15,55%   BANKOWY 35,69%   BANKOWY 46,03%   COMMERCIAL 66,08%   POCZTYLION 80,93%   POCZTYLION 122,90% COMMERCIAL 10,9
Źródło danych: wp.pl ad.5
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 21:27
Na bankierze jest kalkulator emerytalny.
Sprawdż, który klient ma więcej pieniędzy Generali , czy ING.
POmimo,że Generali kupiło fundusz od Zurich, który mial gorsze wyniki niż ING.i miął większą opłatę wstępną,
Po mimo to generali na tyle zarobiło,aby nadgonić tamta róznicę i wyprzedzić ING.
wolny człowiek / 83.27.57.* / 2008-12-02 11:27
Każdy OFE ma na sztandarach wypisane na miejscu nr 1 - Interes i dobro klienta, na 2 - Etyka.
W praktyce cyniczni "menago" w tych firmach odgórnie ustalają plany sprzedaży i WYMUSZAJĄ pod groźbą rozwiązania umowy, lub kar pieniężnych minimalny limit sprzedaży miesięcznej. Z zasady im fundusz ma gorsze wyniki tym większy jest nacisk na pozyskiwanie nowych klientów. Niestety KNF tym procederem się nie interesuje, więc zabawa trwa. Długofalowy efekt łatwy do przewidzenia - w powszechnej opinii wszyscy akwizytorzy i agenci to naciągacze i oszuści. To środowisko samo się nie oczyści, pilnie potrzebne są ustawowe zmiany regulujące ten rynek.
poldek34 / 83.22.206.* / 2008-12-03 18:31
napisałeś : Z zasady
im fundusz ma gorsze wyniki tym większy jest nacisk na
pozyskiwanie nowych klientów.

Nie zgadzam sie. Każdy fundusz walczy o klienta gdyż to "regulanrna żywa gotówka" idealny sposób na gotówkę w czasach gdy jej brak. Więc zawsze OFE będą się dwoić i troić za nowymi klientami. Oczywiście dla tych najmniejszych to "być albo nie być" a dla dużych sposób na zwiększenie kapitału.

Pozdr..
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 22:06
Nawet wyniki będą fałszywe podawać,aby mieć klienta.
One nie mają się dwoić.
Mają podawać prawdzziwe powody, aby klient po przejściu zarabiał więcej, anie mniej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy