Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Sen premiera ziści się za 20 lat

Płaskoń: Sen premiera ziści się za 20 lat

Money.pl / 2007-03-09 08:47
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Sen premiera ziści się za 20 lat.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.213.* / 2007-03-13 10:31
Drogi Panie Płaskoń! Czy to możliwe, że Monika Olejnik straci głos? Strasznie mnie Pan rozmarzył.
cziko / 193.93.90.* / 2007-03-11 19:06
okazuje się, że proste stwierdzenie potrafi być "odpowiednio zinterpretowane" poprzez takie wciągnięcie społeczności, aby ta poczuła się dtkinęta wypowiedzią Premiera, a każdy mający trochę oleju w głowie, wie, że chodziło o ustrój komuchów (chołoty)dla komuchów(chołoty) bo społeczeństwo z tego ustroju miało tyle, że dziesiątkami lat będzie teraz gonić świat
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-12 11:46
Dokładnie tak.

Gdyby w okresie powiedzmy po stanie wojennym a przed 1989 rokiem rozmawiało ze sobą dwóch przyzwoitych ludzi i jeden powiedział, że to co ich otacza to jest ustrój hołoty tworzony z myślą o hołocie - ten drugi pokiwałby tylko ze zrozumieniem głową.
To g..no, które zafundowali nam aparatczykowie w PRL to przecież definitywnie był ustrój hołoty tworzony z myślą o promowaniu karierowiczostwa właśnie tejże hołoty.

Mnie ta prawda nie obraża, bo zawsze byłem zajadłym wrogiem tej hołoty. Zastanówcie się przez chwilę, co jest powodem, że niektóre środowiska tzw elit poczuły się tak urażone.
MN1 / 83.27.111.* / 2007-03-11 15:26
Dwadzieścia lat temu. Był rok 1987.
"U schyłku zimy zakończyła żywot ...................... element PRL. Przedłużające się procesy ................ uniemożliwiły pracę dziennikarzom, zaś ustawa o zagrożeniach wynikających ze .............. . W przestrzeni mediów koncesjonowanych działa więc już tylko telewizja publiczna, co jest ziszczeniem marzeń ................... w sprawie obiektywnego informowania opinii publicznej o sukcesach rządu i parlamentu. "
Korciło mnie, aby porónać nasze "kłopoty" obecne czy przyszłe z sytuacją sprzed dwudziestu lat. Długa droga przed hołotą, ale i jakże dłuższa droga za nami.
. / 2007-03-11 14:00 / ................
brawo panie plaskon,tyle ze ja bym to napisal znacznie mocniej.takich balwanstw jak u nas nie ma nigdzie na swiecie,nawet u Chaveza i moralesa.
. / 2007-03-11 14:05 / ................
a niektore komentarze ponizej dobitnie to potwierdzaja.
Poczekajcie na swoja kolej,bo przyjdzie.najpierw zalatwia pokazowo paru na gorze,a potem wezma za dupe kazdegokto mysli samodzielnie.teraz pora na dziennikarzy.
No chyba,ze lubicie stac na bacznosc klaszczac w dlonie nieomylnemu wodzowi i maszerowac pod jedynym slusznym transparentem.jesli tak,to powodzenia.
60latek / 85.89.162.* / 2007-03-10 19:58
dlaczego przedtawiciel czerwonej hołoty ( bo o taka chodzi) pisze tu komentarze? nie stac was na zatrudnienie ludzi nie zwiazanych z morderczą ideologią i sowiecką okupacją?
Bernard+ / 83.30.159.* / 2007-03-12 10:11
Jako 60 latek wiesz chyba, że to już było, bo gdy w latach 70-tych o wyjątkowo głupim sekretarzu POP w moim zakładzie powiedziałem w gronie kilku kolegów : "że sekretarz gada głupoty " to byłem wzywany do dyrektora i oskarżany przez sekretarza o atak na partię i władzę ludową. Na moje szczęście dyrektor jak wypił kilka głębszych to równierz wypowiedział się kiedyś w mojej obecności o wyjątkowej głupocie tego sekretarza więc mi się upiekło. Ale wielu ludzi straciło pracę za powiedzenie w PRL-u, prawdy o głupich funkcjonariuszach. Czyżbyśmy mieli powtórkę z historii? Czy Pan Płaskoń tak jak kiedyś Jan Pietrzak za kabaretowe felietony będzie aresztowany?
80latek / 83.23.149.* / 2007-03-11 09:17
możemy się przezywać,powyżej dał głos przedstawiciel
przypuszczam czarnej hołoty,bo co taki szczyl może wiedzieć o okupacji sowieckiej.
Niezależny / 83.31.222.* / 2007-03-10 01:19
Urodzłem się 60 lat temu i nikt nie nazwał mnie, jak do tej pory , -"hołotą" Mam swoje wykształcenie zdobyte co prawda w PRL - podobnie jak premier. Prawdopodobnie, też powinienem tego niewydarzonego człowieka nazwać identycznie lub też bardziej dosadnie. Jednak nie chcę zniżać się do jego poziomu. Za niskie było by to dla mojej dumy, godności i wychowania, albowiem musiałbym naubliżać swojej śp. matce, która zrobiła wszystko bym nie był podobny intelektualnie do premiera. A wychowywała mnie w duchu wolności, niepodległości i demokracji. Wzorem dla niej był Piłsudcki i jego osiągnięcia - co moim skromnym zdaniem odbiega od najprostszych standartów takiego wychowania naszego premiera - i po prostu nazwała by tego człowieka pospolitym, prostym chamem. Albowiem ten człowiek naubliżał nie tylko mnie, ale i 90% Polaków. Dlatego nawet i Niemcy porównują tych panów satyrycznie do kartofli, przepraszając w komentarzach nie tych panów a kartofle. Satyra pełną gębą, jednak wg. przysłowia - uderz w stół a nożyce się odezwą. Aż się nie chce mówić. A wysłana mu przez któregoś z Polaków ostra amunicja winna być nie tylko ostrzeżeniem ale i nauczką na przyszłość. Nie wiem, bo nie znam, jak to zostało osobiście odebrane przez wszechpanującego, ale ja osobiście na pewno miałbym w nocy koszmary. Mimo wszystko, życzę temu panu powodzenia
NoDucks / 83.143.40.* / 2007-03-10 11:19
fascynacja Kaczyńskich Piłsudskim jest ogólnie znana - a więc czyjaś matka popełniła błąd przenosząc ten wzór na swoje pociechy.
Z tym 90% to trochę przesadziłeś, bo w PRLu porządnych ludzi było więcej niż 10%. A co do hołoty - to każdy identyfikuje się z tym, co uzna za stosowne - widocznie miałeś ku temu jakieś powody.

A tak zupełnie na marginesie: standard pisze się przez 'd'.
Niezależny / 83.31.222.* / 2007-03-10 17:06
Przepraszam za literówkę, Te 90% to właśnie ci porządni. Po prostu, nie zrozumiałeś i przeniosłeś 10% nie w tą stronę. Co do matek, każdy kocha swoją na swój, niepowtarzalny sposób i nie sposób tego zapomnieć. A ojciec matki miał to szczęście, że był wlaśnie jednym z jego oficerów. Tak więc pewne tradycje i wartości po tym okresie w rodzinie pozostały. Jeżeli natomiast chodzi ci NoDucks o błędy w przenoszeniu takich wzorów na swoje pociechy, to myślę, że dokonała tego w sposób bardzo poprawny, metodyczny i z patryjotyczną miłością do Ojczyzny. Co do fascynacji Kaczyńskich - nie są mi one znane. Widzę co robią teraz i co mogą jeszcze zrobić. Zawsze jednak wychodzę z założenia że tacy ludzie - często i gęsto, po dojściu do czegokolwiek - mają wszystkich gdzieś, tak ja gdyby z odbytem rozum im się pomieszał. Czy nie jest to przekonujące?
NoDucks / 83.143.40.* / 2007-03-10 22:36
widzisz - czyli własnymi siłami doszedłeś do tego, że 90% było porządnych, a Kaczyński naubliżał pozostałemu 10% - czyli właśnie hołocie. I zakładam, że nie znajdujesz się w tych 10% - a płaczesz, że Ci naubliżał. Zatem twoje wypowiedzi są wewnętrznie sprzeczne.
scorpio-normalny / 213.155.178.* / 2007-03-12 00:18
Z tego co słyszałem to był to ustrój "chołoty dla chołoty".
Chcesz powiedzieć, że te tłumy na wszelkich masówkach PRL wywodziły się z tych 10%?
Mocno naciągana teoria w którą są w stanie uwierzyć tylko bezkrytyczni zwolennicy "wodza", których na tym forum "całe mnóstwo".
Kiedy dotrze do Waszej świadomości, że nie każdy kto krytycznie ocenia poczynania obecnie rządzących musi być od razu "komuchem"? Więcej umiaru w wygłaszaniu sądów i poglądów, bo można później żałować, tak jak pewnie żałuje dziś wielu którzy pełną piersią wspierali tow. Wiesława. Oni też wierzyli że to jedyna "słuszna droga" dla Polski, którą każdy kocha inaczej. I takie jego święte prawo, więc nie obrażajmy tej "chołoty" kiedy sami nie potrafimy zachować standartów które sami sobie wyznaczyliśmy. A tak właśnie postępuje PIS i jego przywódca. To raczej ich populistyczne działania możnaby nazwać ustrojem "dla chołoty", ale ja wolę to postrzegać jako wykorzystywanie naiwności prostych ludzi w celu zdobycia i utrzymania władzy. Tylko czym to się różni od PRL-u?
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-03-12 21:18
I takie myślenie popieram.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-12 11:53
Przecież te umówne 10% z prawie 40mln to aż 4 miliony hołoty - na masówki do pokazywania w ówczesnej telewizji wystarczyłoby aż nadto. Sam krytycznie oceniam PiS szczególnie w zapędach promowania socjalizmu - więc ktoś też powinien zwyzywać mnie od "komuchów". Co za idiotyczna argumentacja, podobnie jak to porównanie z PRLem. PRL tym się różnił, że jak miałeś go po dziurki w nosie - to niestety nie mogłeś wziąć paszportu i udać się gdzieś daleko - do swojej wymarzonej krainy mlekiem płynącej.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-09 20:56
Witam Chytrusie!. W minionych odsłonach piątkowych pogawędek ustaliliśmy, że lustracja jest potrzebna a raczej niezbędna a Ty swoje dookoła jak Wojtek p*******. Obecna zapaść lustracyjna jest wynikiem Waszych "działań"............ antylustracyjnych przez ostatnie kilkanaście lat "niepodleglości". W 2035 może się zakończy....... A co ma tyle trwać co wasza "lustracja" czy macie nadzieję, że kilka razy w tym czasie dojdziecie do władzy (i będzie istniała GW i TV N)? Jedno jest pocieszające, że nie wykorzystujesz już do swojej nahalnej propagandy........Boga wychodząc z przeświadczenia że cel uświęca środki, czegoś jednak potrafisz się nauczyć. Chociaż kto wie, możliwe że w kolejny piątkowy poranek powrócisz do swojego stylu manifestując swoją "niezależność umysłową". Na razie wypociłeś coś na pograniczu fatamorgany i obłędu. Póki co jest to zbyt prymitywne i odlotowe aby "póścić" to bezpośrednio na łamach tego "poczytnego periodyku" GW.
Niezależny / 83.31.222.* / 2007-03-09 22:24
Dołożę jescze co nie co... "A matki Polki będą wg. grafiku i przydziału rodziły samych bliżniaków i bliżniaczki, kotki będą wiły gniazdka dla powitych 8 kociąt różnej maści - najlepiej w łóżkowej pościeli, TV chwaliła i rozpieszczała ojców urodzonych po 2009 r. - tych płodnych, a minister oświaty będzie przydzielał becikowe, dla zachęty na gwiazdkę. Dziennikarze będą mieli wymodelowane pod PiS poglądy, opiewając sukcesy łaskawców i dobroczynnych kaczorów w nowelizacji wszelkich ustaw. Potomkowie hołoty będę robili w niewolniczych obozach pracy, pracując dla jaśnie oświeconych wysokości lęgnących się w PiS-ie, a reszta pospólstwa hołociarskiego pochodzenia będzie im lizać tyłki po wypróżnieniu. Skapciali, rozgorączkowani dziennikarze masmediów będą tworzyli artykuły zagrzewające do wytężonej pochwalnej propagandy wyższości PiS-u nad niemożliwością stawiania oporu przez lęgnącą się w podziemiu opozycję, ściganą i tępioną przez ABW.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-10 09:22
Na razie to hołota pobiera sute uposażenie. Nawet Ci dawni kaci jak Widaj, sędziowie stalinowscy którzy wymordowali kwiat polskich patriotów biorą ogromne emerytury. Podczas gdy ich ofiary ledwie wiążą koniec z końcem. Matka wychowała Cię w duchu patriotycznym? To jak to się ma że dzisiaj popierasz ich katów. To jakaś schizofremia, albo Ty nie rozumiesz słowa patriotyzm i przyzwoitość!
Niezależny / 83.31.222.* / 2007-03-10 17:25
I tak wygląda prowokacja. A katów nie popierałem i nie popieram. Ostatnie słowa też mi są bliskie, nawet nie wiesz skorpionie jak bardzo. Przeczytaj tekst jeszcze raz i odnieś się do publikacji Płaskonia - to tak, jakbym przedłużył ironiecznie jego tekst.

Serdeczności
scorpion / 89.78.46.* / 2007-03-10 20:40
Nie zamierzam czytać dogłębnie Jego tekstów. Co tydzień ględzi o tym samym tylko trochę zmienia fabułę. Tym razem umieścił ją w przyszłości. Ale znowu o tym jak bardzo nie podoba mu sie ten rząd, jak wszystko spartaczył, jak cały kraj przegra, jak wszyscy naokoło się śmieją itp. itp.... Takie narzekania starej baby ale mające konkretny cel: zdołowanie przeciwnika politycznego - żywcem GW.
Kaja / 83.31.55.* / 2007-03-09 20:18
Tu pan przesadził, aż nadto, tylko niewielka część znana panu
zapewne dobrze społeczeństwa Polskiego bła hołotą tworzacą
PRL , wrzucanie wszystkich -i morderców i zamordowanych do
wspólnego kotła jest typową komuszą socjotechniką, czy
zamordowani księża, robotnicy, profesorowie ,zesłani do łagrów, wyrzuceni politycznie ze studiów też byli hołotą
tworzącą PRL. Zamilknij lepiej na jakiś cza człowiecze (mimo wszystko) i popaś owce abo co innego pożyteczniejszego zrób....
pytajnik / 80.54.90.* / 2007-03-09 21:32
Bez urazy, ale proponowałbym przeczytać raz jeszcze to co napisał pan Płaskoń, zastanowić się, przeczytać raz jeszcze ze zrozumieniem i mniej popisywać się elokwencją a więcej znajomością tematu.
Czy Pani jest blondynką?
MPM / 80.55.233.* / 2007-03-11 13:08
Wywód pana Płoskonia dotyczy bardzo odległej przyszłości, której żadne analizy nie są w stanie przewidzieć (przykład: proszę "przenieść się w czasie "dwadzieścia lat wstecz i pomyśleć o klimacie jaki wtedy panował w Polsce .... ale i na świecie. Czy ktoś to wszystko przewidział co mamy dzisiaj?). A więc artykuł można także traktować jako najzwyklejszą propagandę. Więc proszę nie obrażać ludzi (mam na myśli zarówno końcowe pytanie, jak i stwierdzenie o znajomości tematu). Co zjadło się rozumki Panie pytajnik, nie? Faktycznie zbrodni ludzi z tamtego okresu nikt nie rozliczył. To, że teraz składki emerytalne są przepadają na obecnych emerytów, bo ich składki gdzieś przepadły, a gospodarka socjalistyczna ledwo została podniesiona i przekształcona do bardziej racjonalnego świata (wariant optymistyczny, przecież się nie rozsypała, ale wiadomo jak jest), drogi jakie są każdy widzi, a długi epoki Gierka straszą z roku na rok (i można by tak długo wyliczać) powinno Panu dać dużo do myślenia. Jeżeli pan Płoskoń chce oskarżać obecną ekipę za biurokracje (to się tworzyło nie przez ostatnie1,5 roku) oraz za rozliczenia (jak na razie skazanych nie widać, nawet Rywin wyszedł) to nie ma na razie podstaw, więc o co tyle szumu. Niech się pan Płoskoń skupi na ocenie ustaw a nie na propagandzie, bo w ten sposób można napisać o każdym. A Panu życzę wiekszej wstrzemięźliwości w ocenie innych.
KAP / 62.148.86.* / 2007-03-09 16:33
Panie Plaskon, gratuluje pobudzenia dyskusji.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-09 14:03
"W przemówieniu na pierwszy dzień wiosny premier zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby sprawy związane z lustracją zakończyły się najpóźniej w roku 2035. Co prawda malkontenci wypominają, że przed dwudziestu laty prezes IPN też obiecywał, ale wtedy trudno było oszacować liczbę wszystkich dziennikarzy, urzędników, notariuszy, doradców podatkowych, pracowników naukowych, dyrektorów szkół i pozostałych obywateli wykonujących ponad 50 zawodów."

A kto, jeśli nie cuchnąca michnikowszczyzna, zablokowała w Polsce lustrację taką jak w byłej NRD? Więc o co te krokodyle łzy, lewaku?
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-09 14:46
tak, od czasu do czasu miewam atak szczerości, ale nie bronię spróbować sił i wskazać, gdzie powyżej napisałem nieprawdę. Zresztą nic złego w ataku szczerości, bo:
"prawda Was wyzwoli" (JP2)
Floyd / 2007-03-10 21:33 / Tysiącznik na forum
Na pierwszy dzień wiosny to obecny premier nigdy nie był premierem, a może masz na myśli pierwszy dzień wiosny który dopiero będzie?
Czyżbyś był jasnowidzem?
maa / 2007-03-09 15:34 / Tysiącznik na forum
E tam, atak. On nie ma ataków.
Głupota jest stanem permanentnym.

Jego mantra to:
Michnik, michnikowszczyzna, lewak,
Michnik, michnikowszczyzna, lewak,
Michnik, michnikowszczyzna, lewak....

Zmienia sie, choć też nie za bardzo obudowa powyższych słów. Dosyć banalny przypadek głupka, uciążliwego z powodu spamowania na tym forum.

Teraz ten Typowy Prawdziwy Polak przypomni pewnie o moim porównaniu polityki rządu wobec lekarzy do wysłania matki do burdelu...
Voila:
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-09 16:07
"Wyślij swoją siostrę (jeśli masz) do burdelu, a potem tłucz ją, bo dziwka."

Buchachacha, ty "yntelygenciku" za pięć groszy!
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-03-12 21:45
Zawsze z uwagą czytam twoje wypowiedzi, tęj napewno nie zalicz.ę do poprawnych. Myślę, że w przyszłości będą one poprawniejsze. Wkurzanie się na pewno ci na tym forum nic nie da. Możesz mieć nawet skrajne poglądy i wyobrażenia na temat innych, ale nie obrażaj ich rodzin. Dawniej celowałeś w bardziej umiarkowanych choć ostrych wypowiedziach. A jeżeli, kto kolwiek rozgrzeje cię do białości, weź sobie najpierw chłodną kąpiel, buchnij sobie 50-siątkę nalewki babuni, zakurz fajeczkę, przytul żoneczkę i Uśmiechnij się do siebie. To pomaga. Na pewno! Gwarantuję!

Serdeczności.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 12:20
Nie zauważyłeś, że to cytat? Tymi słowami zostałem potraktowany przez bandziora o pseudonimie Maa. W tym miejscu jedynie zacytowałem ten jego zwrot. Zrób sobie "Szukaj na forum" -> "w treści" ' zwrotu: "tłucz ją". Wtedy się przekonasz, że jeśli ktoś kogoś obraził - to był to bandzior Maa. Co więcej - nie wkurzam się na niego, tylko prezentuję jego miałki poziom intelektualny, którym z pewnością sam się zdyskwalifikował w oczach wielu czytelników.

W każdym razie cieszę się, że są tacy, którzy z uwagą czytają moje wypowiedzi. Pozdrawiam.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-09 16:13
bandzior o pseudonimie Maa, którego porównania są na poziomie rynsztoku - w bezmiarze bezkrytycyzmu i samozachwytu nazwał szumnie powyższe porównianie "paralelą". Zaiste, paralela godna wykształciucha. Nareszcie wiem, kogo Dorn miał wtedy na myśli...
marek 19-53 / 83.24.49.* / 2007-03-09 23:26
A ten znowu popisuje się łaciną.
zbulwersowany / 213.155.178.* / 2007-03-12 00:26
Proponuję nie odpowiadać na komentarze NoDucksa.
Może mu się znudzi i z wściekłości pogryzie klawiaturę, bo nie wierzę już, że własna żółć jest w stanie go wykończyć.
mundek / 83.17.92.* / 2007-03-09 13:46
co to za cudak, chyba musiał się przejechać przed pisaniem tego tekstu resorakiem Zemki, nie resorakiem ale Rosomakiem. Bo jazda tym cudem zakontraktowanym przez Zemke doprowadza do szaleństwa.
podobno Zemke osobiście jedzie do Afganiztanu testować resoraka w boju. Niewiadomo tylko czy zabiera ze sobą naszych jastrzębi ;kwaśniewskieo, szmajdzińskiego, millera ?
kolenda / 83.23.119.* / 2007-03-09 09:29
wszystko pasuje do tego klauna,a mówiąc jego językiem,ma on w zanadrzu jeszcze parę epokowych niespodzianek.Tajne.
poruszony / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:08
Płaskoń klaunem, jak możesz !. Pewnie parę artykułów jeszcze napisze, ale niewątpliwie ich tematy nie są niespodzianką.
jliber / 212.180.147.* / 2007-03-09 08:48
Tak, tak, rewolucja wiecznie żywa!!!
uzdrowiciel / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:09
spokojnie, to tylko sen. Wmów to sobie, to czasem pomaga
Sabre / 2007-03-09 08:47 / Tysiącznik na forum
Tu chodzi o coś innego - trzeba dbać o swoich wyborców. PiS znalazł polityczną niszę, a w niej odkrył z zachwytem tłumy tzw. Prawdziwych Polaków. Młodzież z bejsbolami w łapskach, starsze i „religijne” pokolenie które swoją „wiarę” okazuje oddając posłusznie renty i emerytury, osobnicy którzy za swoje porażki obarczają winą sukcesy innych, antysemici, homofoby, itp. Szczególnie zachwycił PiS fetor nienawiści, nietolerancji i zacofania, jaki się nad nimi unosił.
I jak tu nie wykorzystać całej tej rzeszy potencjalnych wyborców. To tak jakby hungan z Haiti odkrył tłum zombie w sam raz do harówki w polu.
PiS popłynął więc na fali poparcia tych … zombie, w zamian rzucając im obietnice nie 3 mln mieszkań, nowych autostrad, itp., bo one zombie nie interesują. To były obietnice dla innych, jeszcze niezdecydowanych, ewentualne dodatkowe procenty w sondażach. Żywych trupów interesują obietnice karania tych złych, ubeków, masonów, żydów, tzw. Układ, teraz nazywany hołotą – brzmią one szczególnie miło w ich gnijących uszach. Oni stracili już nadzieję, chcieliby jedynie przed swoim rozpadem sycić się widokiem jak obrywają inni. Zatem karmić ich trzeba.
KAP / 62.148.86.* / 2007-03-09 14:33
fatalnym skutkiem jest promowanie podszytej ideologia zawisci (ZOMO, zlodzieje, mordercy, kolaboranci) i absolutnej niecheci do porozumienia na zasadzie kompromisu polaczone z akceptacja swojskiego i swoistego kolesiowskiego partactwa (Fotyga, Kalata, Szyszko, Lepper, Giertych, Ziobro.... ). To wszystko w kraju, gdzie dopiero co po zeszmaceniu przez okupacje i komune etosu pracy, kompromisu, rzetelnosci ledwo sie odradzal. Skutki mentalne oficjalnej promocji Polskiego piekla (tez jako wkladu w UE) bedziemy jeszcze zbierac dlugo po tych zasciankowych, ale za to energicznych rzadach. Niezdecydowane i bezjajeczne PO tez ma w tym swoj udzial.
fab / 80.53.227.* / 2007-03-09 11:03
Zakładając dobrą wolę zarówno autora tekstu, jak i komentarza trzeba przyjąć, iż są to półgłówki, nieznające najnowszej historii politycznej Polski, jak również niezdający sobie sprawy z prowadzenia biznesu w Polsce na zasadzie "kolesiowania". Dla skundlonych przedstawicieli nurtu, że "przecież nie wszystko było takie złe" - Polska była rajem.
Nie mam nic przeciwko temu, by jak przedstawiciele tego nurtu - jak najprędzej wymarli. Nie mam też nic przeciwko temu, by szczekaczki w rodzaju TVN przestały nadawać.
1-szy obserwator / 83.6.193.* / 2007-03-09 15:39
Zastanawiam się czy nie złożyc wniosku do prokuratury o ściaganie Ciebie. Właśnie w swoim poście obraziłeś urząd i osobę premiera RP. Niedalej jak wczoraj J.Kaczyński w wypowiedzi dla mediów wysłowił się mniej więcej w ten sposób: "... Ja sporą część swojego życia przeżyłem w PRLu i niektóre rzeczy jak to święto (Święto Kobiet) należy do rzeczy przyjemnych. Z tego powodu ja je pielęgnuję..."
Właśnie zaliczyłeś swojego "wodza" do skundlonych przedstawicieli nurtu... Nieładnie sr.ć we własne gniazdo!
esteta / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:14
chesz mu podetrzeć tyłek?
Tooth / 83.238.1.* / 2007-03-09 11:26
Prowadzenie biznesu na zasadzie "kolesiowania" jest przez PiS starannie pielęgnowane, on jedynie zmienia kolesi cudzych na swoich.
I to właśnie w takich "rajach" jak PRL szczekaczki w stylu TVN przestają nadawać - są likwidowane przez władzę. Także może tego doczekasz. Trzeba tylko więcej takich jak Ty główków znających historię polityczną.
dasięwytłumaczyć / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:16
tak główkowanie przez główków nad historią polityczną ma przyszłość u cudzołożników
sce / 83.242.81.* / 2007-03-09 10:42
Smutne, bo to niestety niezwykle trafny komentarz. Elektorat PiS chce igrzysk. PiS trafia do ludzi, którzy znajdują ukojenie w obarczaniu winą za własną nieudolność i ciasnotę umysłową wszystkich, którzy jakoś sobie radzą i nie czekają na mannę z nieba.
Obywatel_RP / 80.51.175.* / 2007-03-09 09:43
Masz Sabre rację. W tej niszy możemy odnaleźć wszystkich, którzy mają poczucie życiowej przegranej i potrzebują żeby im ktoś wskazał polcem na winnych, a potem wykonał publiczną egzekucję.
palba / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:19
i tu seria z karabinu maszynowego. Wzruszająca fabuła.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-09 09:38
Elektorat PiS to nie tylko nieudacznicy, którzy nie potrafią znaleźć się w nowej rzeczywistości, to również ludzie, którzy wierzą, że można było lepiej. Lepiej pilnować, aby nie kradli, lepiej i szybciej budować nowe, ale również oddać szacunek tym, którzy stracili, aby inni mogli zyskać. To często ludzie, którym marzyły się szklane domy, idealiści, których pochłania chaos naszego Przedwiośnia. Ktoś kiedyś nazwał rok 1989 Wiosną Ludów, powinien nazwać Przedwiośniem Ludów.
Kaczyńscy żerują na tym, mam nadzieję, że nieświadomie.
GK2 / 213.155.178.* / 2007-03-12 00:35
A ja myślę, że świadomie. Wystarczy spojżeć kto "robi im" PR : Bielan, Kamiński a przede wszystkim fachowiec " od dziadków z Wermahtu"
podwarażeniem / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:23
następny pozytywista. Najwyraźniej odwalił lekturę szkolną za bahora. Ale ta wiosna ludów przebija wszystko, oczywiście w kontekście przedwiośnia i rodzącej się w tym czasie nadziei. Cymes intelektualny.
Sabre / 2007-03-09 10:38 / Tysiącznik na forum
Oczywiście to wszystko przedstawiłem w dużym uproszczeniu. Tu masz rację. Ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę.
Elektorat PiS, Samoobrony i LPR to system naczyń połączonych. Przelewają się oni w kierunku tej partii, która wrzeszczy najgłośniej. „Hołota” premiera to dla nich balsam. Także przygotujmy się na dużo więcej łże-elit, lumpen-liberałów, hołoty, oskarżeń i ogólnego bicia piany. To działa.
GK2 / 213.155.178.* / 2007-03-12 00:39
Trzeba jeszcze dodać, że ta "Hołota" najprawdopodobniej stanowi dzisiaj trzon elektoratu PiS-u
bezcugli / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:25
wiem, wiem o tych uproszczeniach i jednocześnie proponuje jednak nie hamować uczuć. Strona obszerna można poszaleć.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-09 12:30
Rewolucja ścina głowy rękami ludzi nawiedzonych, niedowartościowanych, bandytów i idealistów. Francuzi, Rosjanie do dzisiaj nie mogą sobie poradzić z oceną tych czasów.
Nie wolno sięgać z pewne rejony ludzkiego umysłu, epatować prawdą uniwersalną, oczyszczeniem zupełnym, bo sidzi tam diabeł z długim ogonem i śmieje się z nas.
666 - 666 / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:27
sidzi i się śmieje do rozpuku, z tych rejonów umysłu, który aktualnie eksploatujesz.
1-szy obserwator / 83.6.211.* / 2007-03-09 10:11
Niedoceniasz polityków. Sądzę, że elektorat PiSu to starannie określona i pozyskana grupa docelowa. Bez precyzyjnego planu "uderzenia" medialnego dawne Porozumienie Centrum w rozsypce nigdy by się nie pozbierało. Dlatego nie lekceważ precyzji i misternego, aczkolwiek ukierunkowanego wyłącznie na umacnianie władzy, działania wodzów PiS.
citizen.pl / 80.51.92.* / 2007-03-09 10:53
IV RP przyświeca gebbelsowska zasada "kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam". Stąd te ataki i lżenie narodu.
eminencja / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:29
raczej wyznawców Ubekistanu,
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-09 12:31
Raczej ta druga: kłamstwo powtórzone 1000 razy staje sie prawdą.
gratulacje / 83.24.181.* / 2007-03-09 18:30
brakuje ci zatem jeszcze paru podejść na tym forum. Ale plan już masz.
ggaga / 217.153.177.* / 2007-03-09 15:19
I: tlum snadniej uwierzy w wielkie klamstwo nizli w male.

Najnowsze wpisy