Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Senat odkręci poprawkę SLD? Polska i tak może narazić się na miliardowe roszczenia

Pomoc dla frankowiczów. Senat odkręci poprawkę SLD? Polska i tak może narazić się na miliardowe roszczenia

Wyświetlaj:
wiesiek53 / 81.190.167.* / 2015-08-07 21:34
60 lat temu spytałem się mojego taty, co to jest bank. Tata odpowiedział mi że to jest budynek w którym przechowuje się pieniądze. Pracują tam ludzie co liczą je. Układają je na półkach. Jak ktoś potrzebuje pieniędzy to tam idzie i mu wypłacają. Tacie nie wierzyłem. Zwróciłem się do dziadka z tym samym pytaniem. Dziadek urodził się w 1903 roku. Odpowiedział mi że pracują tam bandyci. I z taką świadomością dożyłem tych czasów.
kbi / 37.128.2.* / 2015-08-07 21:33
Widzę, że bankierów i środowisko z nimi związane strach obleciał. Nic się nie bójmy, czasami radykalne kroki i nie oglądanie się na międzynarodowe instytucje dają pozytywne wyniki. Nic się nie bać i może skończy się dyktatura banków i to nie tylko jeśli chodzi o kredyty frankwe
permanentny / 37.47.43.* / 2015-08-07 21:33
Zagraniczni akcjonariusze muszą się podporządkować Polsce i nie mają wyboru! A jak im się nie podoba to żegnamy, przyjdą inne banki na korzystniejszych warunkach.
BB04 / 79.186.65.* / 2015-08-07 21:31
Na Węgrzech to zrobiono więc dlaczego i u nas się nie da !!! Banksterzy jak zwykle straszą i przesadzają.
Jgb / 79.186.65.* / 2015-08-07 21:28
Banksterzy to dopiero będą płakać jak przyjdzie im odwalutować wszystkie kredyty tak jak w innych krajach to zrobiono. Ten toksyczny produkt powinien raz na zawsze zniknąć z polskiego rynku kredytowego . Ustawa systemowa dla wszystkich może to tylko załatwić i wierzę ,że do tego dojdzie jak wybierzemy mądry nowy rząd .
garderoba / 109.243.88.* / 2015-08-07 21:26
Ze strachu przed banksterami gacie mi drżą w szafie.
fenek9 / 91.149.214.* / 2015-08-07 21:22
Innymi słowy nie możemy prowadzić niezawisłej polityki bankowej w Polsce, bowiem banki w Polsce nie są Polskie. Każde działanie "może naruszać tzw. prawo uzasadnionego oczekiwania zagranicznego inwestora odnośnie do sprawiedliwego traktowania przez państwo goszczące" tj. Polacy nie mają prawa do stanowienia o swoich sprawach.
antysys / 89.231.145.* / 2015-08-07 21:21
jakie roszczenia, banki dokonały przekrętu, i wiedziały o tym, Więc musza ponieść karę a jakieś tam ustawienia z międzynarodową finansową mafia żydowska, nie maja żadnego znaczenia. Trzeba przed wszystkim bronic klientów przed oszustwami banków
iksi / 89.64.207.* / 2015-08-07 21:21
Tak jest kiedy uchwala się tandetne, prowyborcze ustawy , które coś zaczynaja regulować. Należy stwierdzić, czy to był kredyt czy nie był i to sprawę rozwiąże
Henio151 / 46.7.110.* / 2015-08-07 21:18
Już sie zaczyna straszenie:D rabac bankowe gnidy. Jakiego bogatego - bogaty sie bogaci na oszustwie i wyzysku innych to zabierac nie patrzec. Jak Cie okradaja to tez mowisz ze zlodziejowi bardziej potrzebne niz tobie niech sobie wezmie wiecej? Czas by Panstwo stanelo po stornie swoich obywateli a nie zagranicznego kapitalu ktory tylko koperty rozdaje a w zamian dyma caly kraj.
mno_1966 / 87.205.167.* / 2015-08-07 21:48

Już sie zaczyna straszenie

No nie wiem czy takie bezpodstawne.
Przypomnij sobie sprawę PZU.
bry / 89.69.117.* / 2015-08-07 21:17
Wkurzają mnie ci co plują na frankowiczów. Nie wiecie o co chodzi, co jest w tych umowach (no bo i jak, skoro takiego kredytu nie macie?), a wypowiadacie się jak jakieś wielkie wyrocznie i eksperci. Typowa postawa polaka - zero empatii i podejście "a niech ma za swoje! niech drugiemu będzie gorzej to mi będzie lepiej!". Pozwól, że cię oświecę - nikt tu nie był cwany i nieuczciwy (no, może poza bankami). Był taki czas, że banki nie chciały dawać kredytów w PLN tłumacząc klientowi, że nie ma i w perspektywie kilku następnych lat (wg ich "estymacji") nie będzie miał zdolności kredytowej na kredyt w PLN. Ale za to ma zdolność na bardzo atrakcyjny kredyt w CHF. I taki klient ma dwa wyjścia: albo bierze taki kredyt albo wychodzi tam gdzie pan doradca wskazał drzwi. To jest pierwszy wał. Drugi wał to to, że banki nie miały żadnych franków. W umowach nie ma kwot we frankach. W umowach jest konkretna kwota PLN i jedynie wzmianka "indeksowany kursem franka szwajcarskiego". A co to znaczy? A no nic innego jak to, że taki kredyt to zwykły kredyt złotowy (banki nie miały żadnych franków!), którego saldo i rata jedynie "zależy" od kursu CHF i na jego podstawie jest obliczana. Równie dobrze taki kredyt może być indeksowany do ceny pączka w twoim sklepie osiedlowym i od jego ceny uzależnione byłoby zadłużenie i rata. A dlaczego taki kredyt był bardziej atrakcyjny jeśli chodzi o ratę? Przewały księgowe. Dlaczego bank w BTE wskazywał kwotę dwukrotnie przewyższającą wartość kredytu? Ano dlatego, że wiedział, że kurs franka niedługo poszybuje prawie dwukrotnie do góry. Czysty zysk. Same wałki. A gadanie, że banki poniosą ogromny koszt i w ogóle system finansowy runie to zwykłe brednie. Banki jedynie nie zarobią tyle ile sobie założyły. Czy już rozumiecie czy mam to wyłożyć jeszcze bardziej łopatologicznie na przykładzie jak w podstawówce, np. na jabłkach?
Sebek582 / 85.222.81.* / 2015-08-07 21:22
wypisz wymaluj mój przypadek.na 152000 w PLN nie miałem zdolności , a we frankach na 300 tyś po przeliczeniu na PLN. Lichwa, lichwa i jeszcze raz lichwa.
vyrm / 109.243.56.* / 2015-08-07 21:44
A teraz pytanie, na ile PAN wziął kredyt? Pewnie na 300 tys licząc, że zawsze będzie dobrze. Problem polega na tym, że ktoś mógł w pln 150 tyś to i chf też na tyle powinien wziąć. nie stać mnie na 2 pokoje to jak wezmę kredyt na 3 lub 4 pokoje będzie dla mnie lepiej. To prawda, że banki ludzi nadciągnęły i oszukały. Dla mnie sprawiedliwe byłoby przewalutowanie tak by takie osoby musiały łącznie zapłacić tyle ile osba biorąca taki sam kredyt w tamtym czasie w pln.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
123sdasd3 / 79.185.39.* / 2015-08-07 21:20
już rozumiem, dzięki, więc niech banki płacą !!! zero taryf ulgowych dla banków, zresztą i tak mają się za dobrze, bo dorabiają się na ludzkiej krzywdzie i wyzysku, czas z tym skończyć !!!
remigiusz389 / 88.156.131.* / 2015-08-07 21:10
Banki nikogo nie zamierzały wykorzystać. Kredyt we frankach był korzystniejszy wiele lat i nikt,ani kredytobiorcy,ani bank nie mógł przewidzieć decyzji Banku Szwajcarii o rezygnacji z obrony niskiego kursu franka. To stało się nagle,niespodziewanie i zaskoczyło wszystkich. Więc zwalanie winy na banki jest typowo bolszewickim manewrem na zasadzie - rżnij bogatego.
zadłużony / 37.9.129.* / 2015-08-07 21:31
Czy aby napewno-który to cioica frania dajaca cos za darmo???
Jesli tam pracujesz i opłacaja Ci studia dzieci o pensji nie wspomne to po kiego chu...zajmujesz zdanie bez zapoznania się ze szczegółami.
Jesli zabrabnia ci jakas klauzula poznac prawde wejdz na forum i tam napisz swoje mądrości(o obronie ich nie wspomnę)
Zaznacze odrazu ,zeby nie było mam na garbie pożyczke we frankach i nie mieszkam rodzica na garbie.

Na koniec poczytaj kolego niezalezne wydawnictwa moze bolszewizm nie polegał tylko na rżnieciu bogatego??
kojoth / 37.248.254.* / 2015-08-07 21:25
Szkoda, że jak ludzie brali kredyty kilka lat temu, to jakoś nie mieli zdolności kredytowej w złotówkach i banki namawiał na franka. Dawali ponad 100% wartości nieruchomości, bo mówili, że tak lepiej, Kupi sobie pan mebelki, kafelki itd., a frank jest bardzo stabilną walutą, a ze złotówką to nigdy nic nie wiadomo...
Jeszcze, żeby banki dawały ludziom franki do ręki, robili zwykły przekręt bo wszystko było na papierze, a do tego dawali złotówki po kursie skupu franka, który sobie wymyślili.
Donor / 79.185.56.* / 2015-08-07 21:20
A dlaczegóż to teraz banki nie dają kredytów we frankach? Wz i ałbym teraz.
aj / 87.207.94.* / 2015-08-07 21:02
Czosnkowy potwór z bankowych czeluści...
king1000 / 193.43.241.* / 2015-08-07 21:01

"O ile ustawa jest korzystna dla kredytobiorców, stanowi poważne zagrożenie dla Skarbu Państwa, narażając go na roszczenia banków konstruowane w oparciu o klauzule ochronne


Tak tylko myślę, dlaczego banki mają klauzule ochronne, a frankowicze i złotówkowicze mają w swoich umowach klauzule niedozwolone... ot i cała POlandia
tia788 / 91.235.253.* / 2015-08-07 21:01
no to d******...ć bankom 95 proc podatek od zysku i finał.
asdaw / 79.185.39.* / 2015-08-07 21:15
ja bym do...* ye** ł 99,9% podatku, a jak się nie podoba, to won gdzie indziej i tyle w temacie

Najnowsze wpisy