Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Pytanie dotyczące Expandera

Pytanie dotyczące Expandera

grzeinik / 89.79.137.* / 2008-02-14 08:06
Witam. Jestem potencjalnym klientem bez wiedzy o rynku. Mam zamiar w najbliższym czasie zacząć oszczędzać, systematycznie chcę odkładać 200zł. Byłem już w Aegonie, za kilka dni idę dowiedzieć się czegoś jeszcze w ING. Jednak moje pytanie dotyczy Expandera.

Człowiek z którym rozmawiałem, przedstawiciel Expandera powiedział mi, że jeśli za ich pośrednictwem przystąpię do Aegona, to będę miał dokładnie takie same warunki, jak gdybym to zrobił bezpośrednio, a ponadto co miesiąc będę dostawał szczegółowe raporty dotyczące moich finansów, analizy oraz sugestie o ewentualnej alokacji moich środków. Kiedy jednak zapytałem, ile ja za to będe musiał zapłacić, to powiedział, że nic...

Mówił, że ich firma jest wynagradzana przez dane towarzystwo/bank itp. za to że przysyła do nich konkretnego, przygotowanego już klienta.

Nie wiem co mam o tym myśleć, ponieważ wydaje mi się, że ktoś będzie musiał zapłacić za taką co miesięczną opiekę... Tym bardziej, że takie plany systematycznego oszczędzania są długoterminowe.

Kiedy zapytałem o to babeczki z Aegona, to powiedziała mi, że możliwe jest iż oni będą zawyżać nieco cenę jednostki udziału które będę kupował i to będzie ich zarobek ( nie wiem czy dobrze to napisałem i czy czegoś nie pokręciłem w tym momencie.), jednak ona tez może mieć swój interes w tym żeby mnie odwieść od Expandera, ponieważ jej firma wtedy musiałaby im po prostu zapłacić, ponadto ktoś inny dostałby zapewne prowizję...

Jesli jest tu ktoś, kot mógłby mi pomóc i powiedzieć jak to do końca jest z tym Expanderem to byłbym bardzo wdzięczny.
Wyświetlaj:
dimel / 2008-02-14 12:44
Każda pliszka swój ogonek chwali, dlatego co innego usłyszysz w Expanderze, co innego w innych firmach. Generalnie praktyka jest następująca. Zarówno u dostawcy danego produktu, jak i w firmie zajmującej się jego dystrybucją dany produkt oferowany jest po jednej cenie. Kto więc płaci za obslugę? Wiadomo - zawsze klient - tylko w tym wypadku rzecz polega na tym, że gdy zakupisz u dostawcy produktu, weźmie on całą należną marżę, gdy kupisz u dytrybutora - marżą jest dzielona między dostawcę i dytrybutora. Zwykle jest ona na tyle duża, że zadowolone są obydwie strony. Gdybyś znał jej wartość, z pewnością uważałbyś, że jest za wysoka.
Wracając do tematu, warto się zastanowić, co otrzymasz kupując bezpośrednio, a co poprzez pośrednika. Jak piszesz w mailu, będzie to comiesięczna informacja o stanie finansów,. Musisz zdecydować, czy rzeczywiście ci na tym zależy.
Pozdr.
Bartosz Milewski / 2008-02-14 12:25 / Bywalec forum
Pracuje bezpośrednio w AEGONie i wiem że słowa są podzielone.
Expander jest pośrednikiem i napewno musi zarabiac na czymś, jednak jak to do końca wyglada napewno bez wnikania w strukturę firmy trudno bedzie stwierdzić.
Możesz odebrac moją wypowiedz jako stronniczą, lecz cześciej spotykam się ze słowami krytuki na tematy expandera niż aegona, chociażby ze wzgledu na brak opieki, oczywiscie nie mówie żewszystkie osobypracuję w zarówno w expanderze jak i w aegonie nie przykładają wagi do opieki, lecz w opinni o expanderze częsciej się spotykałem ze złą opinią.
Różnice napewno jakieś są,jezeli chodzi o warunki uczesnictrwa, lecz ani doradca Aegonu ani expandera nie powie tobie o nich , gdyż ich poprostu nie zna do końca.
grzeinik / 89.79.137.* / 2008-02-14 12:38
Czyli chce pan powiedzieć, że tak na prawdę to do końca nie wiedzą co sprzedają? Bo jednak kupując usługę, ja chcę się dokładnie dowiedzieć, ile ja za to będę musiał zapłacić. Nie wiedziałem, decydując się na to by oszczędzać, że wybór gdzie to zrobić będzie taki trudny./
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy