Forum Forum prawneCywilne

Reader's Digest - problem

Reader's Digest - problem

marioa / 2008-04-08 16:05
Witam

Nadmienię, że już przeszukałem portal money.pl (dział grupa pl.soc.prawo)jak i wiele innych stron związanych z tematem 'szachrajstwa' wydawnictwa Reader's Digest.

Piszę w sprawie, które dotknęła niestety moją kochaną babcię, która przez przypadek odebrała paczkę do RD. Akurat byłem wtedy, lecz w porę nie zareagowałem. Zorientowałem się już po podpisaniu przez nią pokwitowania odbioru.

Otworzyłem kopertę załączoną do sporej paczki. Okazało się, że 'blablabla, wygrała, bla". Jawne naciąganie. Niby nikt nie kazał płacić za odbiór paczki(tj. opcja opłata za pobraniem), lecz w kopercie znalazłem gotowe polecenie przelewu na kwotę prawie 70 złotych.
Paczki broń Boże nie otworzylem, w poleceniu przelewu znalazłem malutkimi literkami z boku 'Atlas Polski'. W paczce stuka pewnie jakiś kluczyk.

Co zrobić? Nie ma mowy o płaceniu za coś czego się nie zamawiało. Planuję skontaktować się w wydawnictwem poprzez Biuro Obsługi Klienta, telefon znalazłem dopiero na ich stronie internetowej, oczywiście - w papierach nie ma nawet śladu ewentualnego nr telefonu.

Mogę się zdecydować na odesłanie niechcianego towaru, zatrzymanie go i nie płacenie, lub nawet mogę kazać im go odebrać(czego nie zrobią). Boję się windykacji, jeżeli się nie zapłaci. 'Deadline' wpłacenia pieniędzy to 18 kwietnia.

Mógłbym od razu im to wysłać, lecz nie ma nigdzie adresu zwrotnego. Jedynie na kopercie była adnotacja o przegródce pocztowej w Raciborzu, bodaj. A na przekazach ichni sklep w Warszawie.

Zaznaczam, że nigdy niczego u nich nie zamawiała. Sytuacja to bez wątpienia po prostu szukanie frajera. Czy mają ewentualne prawo o cos pozwać, czego wymagać w takiej sytuacji?

Liczę na waszą pomoc i radę.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
ana.T / 78.8.101.* / 2010-03-24 22:40
witam, mam take pytanie jakis czas temu moj dziadek przyniusl mi kartke- kupon z firmy RD w ktorym po dopasowamiu odpowiedniego klucza mozna bylo wygrac 1 z trzech pokazanych samochodów, po odklejeniu klucza dopasowalam go jednego z samochodow a wiec w sumie z gupoty (a co mi zależy), przeslalam swoje dane sms-m, aby zawalifikowac sie w loteri. Dzisiaj otrzymalam list ze zostalam wybrana do finału o 570 000 zł itd. w liscie zawarta jest rowniez informacja ze za pare dni otrzymam bordowa koperte z dokumetami tegoz udzialu ktore musze odeslac. w chodzac nastronke RD napisali ze jakas tam Joanna z bielska bialej wygrala poprzednia edycje( przez co przypuszczam ze ta loteria musi juz dluzej funkcjonowac- ale czy jest autentyczna? nie mam pojecia) czy ktos moze mial podobna sytuacje i co zrobil? bo niewiem juz sama czy to jakas lipa czy co zebym sie nie wpakowala w jakies dzziadostwo ze musze za cos placic. bardzo prosze o mozliwie szybka porade. pozdrawiam
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-28 08:32
autentyczna to jest,pamiętam jak Kwaśniewska kilka lat temu brała w tym udział.ale czy teraz jakiś znany osobnik będzie to promował?????? ktoś pewnie wygra,ale tysiące ludzi zanim dojdą do finału to zakupią miliony niechcianych ksiązek,warunek jest taki że musisz te książki zamawiać żeby grać do końca,TYLKO CZY DZIADKOWI EMERYTURY WYSTARCZY NA TE KSIĄŻKI ?? a wygrana to ruletka czyli jak w kasynie.MASZ KASĘ TO GRAJ ALE NA KOŃCU JEST LOSOWANIE pamiętaj ,ślepej kurze też się czasami ziarnko trafi,,,,,,,,,_-ja raz zagrałam i koniec na tym więcej nie gram-
grzes990 / 194.181.133.* / 2010-03-21 15:34
witam wszystkich rozumiem wasze problemy trochę wam opisze na czym to polega są dwie bazy danych osobowych zewnętrzna i wewnętrzna to co podpisujemy na niektórych pismach iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych to jest baza zewnętrzna które firma której żeśmy to podpisali może robić co im się podoba i tak właśnie sprzedaje nasz adres, do readers digest który to z kolei wciska nam taki bubel. Jestem kurierem i każą nam to rozwozić nawet ułożyli nam regułkę jak mamy to wciskać na szczęsćie większość kurierów się tym nie przejmuje.nie wierzcie w żadne obietnice że jak przyjmiecie paczkę to w środku jest rezygnacja NIE PRAWDA ,odesłanie tego NA WŁASNY KOSZT moja rada NIE PRZYJMOWAĆ TEGO pozdrawiam was gorąco
pioitr666de / 109.250.230.* / 2010-03-19 18:33
Mam podobny problem, ktoregos dnia przyszedl mi na maila list, ze mam szanse wygrania ilus tam tysiecy zlotych i ze jestem zarejesatrowany w jakims konkursie. Potraktowalem to jako jakis zart, ale napisalem, ze zadam usuniecia moich danych osobowach z ich bazy danych. Dlugo nic, w koncu ktos mi odpisal, ze niestety nie moga tego zrobic, bo nie udalo im sie odnalezc mojego konta w ich bazie danych. Kazali mi podac jakis numer klienta, ktorego oczywiscie nie mialem. Nie otrzymalem zadnej przesylki od nich, przyszlo tylko- wezwanie do zaplaty. Widac wzieli sie na sposob- nie mozna zwrocic czegos, czego sie nie otrzymalo. Dodam, ze wezwanie to przyszlo na moj stary adres, pod ktorym nie mieszkam juz od 8 lat, teraz przebywam poza granica Polski. Napisalem im, ze nie zycze sobie zadnych przesylek. Jak tylko przyjade do Polski, ide z tym papierem na policje i do rzecznika praw konsumenta. Czy to pomoze??

Zrobmy porzadek z tym badziestwem raz na zawsze, zeby proceder sie nie powtarzal. Zawsze mozna potwac ich o wyludzanie pieniedzy od ludzi. Kapital firmy- 8.000.000 zlotych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uszczuplic go przynajmniej o polowe, kto jest za?
adresatka 2 / 95.48.66.* / 2010-04-20 14:30
Proszę sobie przeczytać o moich doświadczeniach z DG( adresatka). Jakie numery wyczyniaja. Ja w ogole zastanawiam się, czy nie zwrocic sie do Urzedu Ochtony Praw Konsumenta.Juz mam tego dość.
asienqaaaa / 83.27.86.* / 2010-03-19 12:16
ja mialam podobny problem. zalogowalam sie w jakims konkursiei za jakies trzy tygonie przyslali mi magazyn za ktory musze zaplacic lacznie 79zl. zadzwonilam ale bylo zajete wiec wyslalam maila (adres jest na stronie). napisalam ze przyszedl do mnie pierwszy egzemplarz magazynu jednak chcialabym zrezygnowac z dalszej prenumeraty. dodalam jeszcze ze prosze o zastrzezenie moich danych tak aby w przyszlosci nie otzrymywac zadnych przesylek. podalam swoje dane i nr. po trzech dniach odpisali ze uwzglenili moja rezygnacje. moge zachowac gazete i nie musze nic placic. dane tez zastrzegli. mam nadzieje ze juz wiecej nic nie dostane:)
ydk2app / 83.21.7.* / 2010-03-11 07:54
Numer do rd to 225197777 (połączenie konsultant) należy wyraźnie określić że mają USUNĄĆ nasze dane z ich bazy danych a zablokować przychodzące przesyłki to co innego.
Zawsze można maile od nich do abuse.net lub abuse swojego dostawcy internetu oraz
rejestrować ich domenę jako oszustwo lub wyłudzanie informacji to gdzie zależy od wspomnianego już dostawcy w końcu nie oni pierwsi tak postępują i nie ich pierwszych
zablokowano. Teraz nie pamiętam dokładnej ogólnej domeny w której zgłasza się takich oszustów, jak na razie to tyle.
A tak z drugiej strony to stosują wymuszenia kliknięć a to jest już nielegalne.
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-28 08:42
popieram ,to wymuszenie kliknięcia jest nielegalne ,ciekawe ilu psychologów nad tym pracowało ???? idę do sklepu przymierzam buty ale nikt mi tych butów do domu nie przysyła ,,,,
ewkaf / 83.8.44.* / 2010-02-25 20:25
Mój problem trochę inny. Około 5, 6-tygo lutego zadzwonił do mnie przdstawiciel Przglądu z życzeniami urodzinowymi i specjalną ofertą z okazji urodzin, oferując książkę "nie za sto parę złotych, czy czterdzieści a za jedyne 9,00 zł plus koszty przesyłki-razem za około 24,00zł., z terminem płatności za dwa tygodnie po otrzymaniu" Pan dodał, że jest to prezent za długoletnią współpracę. No i wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak w dniu dzisiejszym odebrałam przesyłkę i zobaczyłam na należność jaką mam uiścić. Do zapłaty mam ponad 115 zł. a pierwsza rata płatności przypada na dziń jutrzejszy. Oczywiście strasznie się wściekłam. Odszukałam w przesyłce telefon do biura obsługi konsukenta i oczywiście poinformowałam, że uciekają się do podłych metod i oczywiście w dniu jutrzejszym zwracam przsyłkę wraz z całą zawartością i wnoszę sprzeciw do przetwarzania moich danych osobowych przez ich firmę, wykorzystywanie ich w celach marketingowych i udostępnianie ich innym instytucjom, zgodnie z art. 32, ust. 1 pkt 8 ustawy o ochronie danych osobowych. Nie chcę mieć nic wspólnego z firmą, która ucieka się do tak podłych praktyk. Jutro wracam "Towar", tylko jestem wściekła, że muszę na to stracić swój czas, który mam w deficycie no i kasę na przesyłkę. Oczywiście dołączyłam do paczki stosowny list. Pozdrawiam wszystkich.
Krzysiek134513 / 85.202.209.* / 2010-02-20 16:55
Siemkaa! Mcie tu mojego maila ChrisSk8er@interia.pl i piszcie czy jest taka osoba ,której się udało to gówno rozwiązac ? :)) wiecie przyszła ksiązka i dupa nie wiem czy dzwonic czu co. xD
justyna198549 / 2010-03-08 16:29
nnnNie dzwoń to i tak nie nic nie da.Ja też do nich zadzwoniłam z rezygnacją i powiedzieli ze jeśli opłacę pierwszy numer za 19,90 to przyjmną rezygnację i dupa.Dzisiaj dostałam paczkev od kuriera RD niby to upominek nadzień kobiet no to go przyjełam a po otwarciu paczki okazało się że dostałam kdsiążki i druczki do zapłaty na kwotę prawie 150,00 zł. Jutro lece na poczte to odesłać bo nie mam zamiaru wydac 150,00 na jakies książki
pikado / 83.10.86.* / 2010-02-17 11:59
Witam tez mnie to spotkało i przedzwoniłem do nich powiedziałem ze rezygnuje z prenumeraty,miła pani powiedziala ze mam potraktowac pierszy egzemplarz gratis a druki zniszczyć.Poczekam zobaczymy!
Kuzaj992 / 79.163.136.* / 2010-02-16 14:21
witajcie... zalogowałem się na jakiejś loteri i dostałem paczkę z magazynem Polska wita a w środku bloczek z jakimiś tam rachunkami jednorazowym i na raty za 6 kolejnych prenumerat... Muszę płacić za tą którą dostałem z tymi rachunkami?? czy najlepiej odesłać im tą paczke?

...

Unique / 109.243.52.* / 2010-02-13 14:06
Po pierwsze,czytajcie co wypełniacie.Po drugie,po co odbieracie paczki,skoro ich nie zamawiacie( co w dzisiejszych czasach jest za darmo?).Jak już odbierzecie-odeślijcie w ciągu 10 dni roboczych. Ze wszystkiego można się wycofać, bez stresu i nerwów - trzeba tylko znać swoje prawa. Na każdą wysłaną pozycję JEST zamówienie.
PROSZE O POMOC !!! / 83.19.100.* / 2010-02-10 19:04
Bardzo prosze o pomoc...Mam 14 lat ... I mi tez wyskoczyło ze zamówiłam prenumerate Polska Vita i ze bedzę musiała płacic...jeszcze nie przyszła bo nie dawno to sie stało ale okropnie sie boje nie wiem co mam zrobic...bardzo prosze o pomoc...
Tasty / 88.156.156.* / 2010-02-10 17:50
Witam !! też miałam taki problem - ale jak narazie wydaje mi się ze pozbyłam się go ! otóż dostałam paczkę od RD w której była książka i prezent upominek ( niefortunnie wysłałam im koperte "TAK" ;( ) gdy zobaczyłam cała zawartość paczki także czeki pomyślałam " o nie coś nie tak" czytając wasze wypowiedzi jestem przerażona ! ale od razu zadziałałam przygotowałam sobie na karteczce najcenniejsze rzeczy czyli ustawę o prawach konsumenta itp. zadzwoniłam o dziwo pani byłą bardzo miła do czasu kiedy powiedziałm ze tego nie chce przedstawiłam jej swoją wersje oraz ze odeśle paczke - zgodziła się . Powiedziałąm jeszcze , że wyśle im maila z prosbą o wykasowanie . burknęła tylko Tak Dobrze .. i rzuciła słuchawką. wysłałam paczkę . napisałam maila . i Mamm nadzieje ze horror się skonczył !. Przestroga dla kazdego nie odbierać nic od RD a ulotki itp wyrzucać . POZDRAWIAM
tadeusz01 / 89.151.4.* / 2010-02-09 11:25
Witam
Właśnie wczoraj wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę reklamową.W środku było czasopismo 'Polska Wita' i książka opłat ratalnych za prenumeratę.Bardzo się zdenerwowałem i zacząłem szukać cokolwiek o firmie.Okazuje się że są to najzwyklejsi oszuści,kupują od wyspecjalizowanych firm nasze dane i działają.Po nieprzespanej nocy doszłem do wniosku że mimo wszystko trzeba im to odesłać możliwie szybko razem z pismem o wykasowanie moich danych z bazy.Ale żeby nie było tak że znowu będą mnie nękać i przysyłać pisma że nic ode mnie nie dostali, postanowiłem stracić 7 zł. i wysłać priorytetem za poświadczeniem odbioru.Będę miał pewność że odebrali,a ja będę miał w ręku dokument. wydrukowałem dwa egzemplarze pisma żeby mięć w razie czego kopię dla siebie.Dzisiaj rano wysłałem pod wskazany adres.i zobaczymy co dalej.Proszę Was nie dajcie się zwariować i oszukiwać, bo widać że są oni bezwzględnymi cwaniakami żerującymi na niewiedzy innych.
JJ60 / 93.89.203.* / 2010-05-20 20:06
Dokładnie taki sam miesięcznik przysłali mojej córce, a że córka wyjechała na dłuższy czas, to leżało to w domu. Nadmienię, że przesyłkę wrzucono do skrzynki pocztowej - bez potwierdzenia odbioru, tylko na kopercie napis "w przypadku niedostarczenia proszę o zwrot do nadawcy". Jestem emerytką, więc wyszłam z założenia, że mam na co wydawać pieniądze i nie zamierzam tego odsyłać - ostatecznie niczego nie kwitowałam!
Problem w tym, że po jakimś czasie przyszło upomnienie, więc otworzyłam korespondencję i jak córka zadzwoniła to zapytałam - powiedziała, że absolutnie niczego nie zamawiałą, zwłaszcza żadnej prenumeraty!
Chciał nie chciał spakowałam i odesłałam wraz z pismem w którym opisałam sytuację i prośbą, żeby już nic więcej nie przysyłali!
Spokój trwał tyudzień! Póżniej kolejne pismo, więc pomyślałam że się "minęło z tym moim i nie odpowiedziałam, a wczoraj ZNOWU!!!
CHOLERA JASNA BY ICH WZIĘŁA - CZY ONI NIE ROZUMIEJĄ PO POLSKU!!!!
Dzisiaj wysłam drugie pismo załączając 2 nieotwarte koperty z korespondencją do córki i zobaczę co się stanie. Jak to nie pomoże, to naśle im federację konsumenta i nie będę odpowiadała na następną korespondencję - MOŻE TO POMOŻE!!!
asterix4554 / 80.48.145.* / 2010-02-09 21:46
Kolego wystarczy zadzwonić do ich biura obsługi klienta, telefon jest na ich stronie. :)
stery / 89.78.80.* / 2010-03-02 13:59
Całkowita nie prawda chamski i bezczelny sposób traktowania ludzi. To typowe dla tej firmy .
Asterix4554 / 80.48.145.* / 2010-02-08 12:23
Słuchajcie w moim przypadku wszystko rozwiązałem bez żadnych problemów. Wczoraj przyszedł do mnie jakiś miesięcznik z tego wydawnictwa, dzisiaj zadzwoniłem do biura obsługi odebrała miła pani, podałem jej swoje dane, poprosiłem aby nie przesyłali mi żadnych gazeteek ani książeek. Wykasowała moje dane z ich bazy, dodała jeszcze że za to co mi przyszło nie muszę płacić. I po problemi wystarczy zadzwonić nic więcej

Pozdrawiam
BBWIN / 77.222.243.* / 2010-02-10 18:41
Z tym wykasowaniem z bazy danych to tylko tak pięknie wygląda.Mój mąż przez kilka lat prenumerował miesięcznik,właśnie tak z łapank paczkowej-ale pasowało mu czytanko.Zmarł TRZY lata temu- na jego adres nadal przychodziły reklamy itd ,zadzwoniłam podałam ,ze nie jestem zainteresowana a adresat nie żyje.Za kilka miesięcy pani z wydawnictwa chciała mu przekazać życzenia urodzinowe-nie wyrobiłam,byłam raczej niegrzeczna i przekazałam telefonicznie to samo,ze nie zyje itp.
Kilka dni temu dostałam materiały dotycząće tegorocznej loterii,z kilkoma kopertami itp....
alexandra 7777 / 79.190.139.* / 2010-02-10 08:25
asterix, czy jesteś pracownikiem tej oszukańczej firmy? Pół roku temu do nich dzwoniłam z interwencją w podobnej sprawie. Nie odebrała żadna miła pani tylko należało się nagrać na sekretarce, podać swój problem i nr telefonu. Do tej pory nikt nie oddzwonił.
Alanos93 / 188.147.74.* / 2010-02-02 17:15
Dziś dostałem na pocztę e-mail od tej firmy. Z ciekawości zarejestrowałem się do jakiejś loterii. Po ukończeniu rejestracji wyskoczyła mi stronka z opcją zapłaty przez internet lub przy odbiorze za jakąś prenumeratę. Przy rejestracji nie było zadnej wzmianki o prenumeracie lub nie zauwazylem jej. Czy jeśli przyjdzie paczka to muszę za nią płacic czy mogę w ogóle jej nie odebrać?? Dodam ze nie jestem pełnoletni.
kurier / 81.190.232.* / 2010-02-06 12:53
paczka przychodzi za pośrednictwem dhl , nie ma konieczności odbioru dobrze by było jedynie na liście kurierskiej podpisać adnotacje towar nie zamawiany co by kurier nie musiał latać i męczyć odbiorcy parę razy , wtedy paczka wraca do nadawcy
anulku21 / 83.7.126.* / 2010-02-03 16:26
miałam to samo wzięłam udział w tej loterii przy rejestracji tez nie było nic napisane o żadnych płatnościach ze wszystko jest za darmo a za 2 tyg przychodzi paczka z jakaś książka i okazuje się ze muszę za nią płacić jak im odesłałam książkę to i tak musiałam zapłacić bo jakaś babka dzwoniła ze jak nie zapałce to komornik czy sąd wiec zapłaciłam a książki ani widu ani słychu beznadziejna firma
naiwniak / 194.0.100.* / 2010-02-03 15:53
Jak podają na swojej stronie int.od prenumeraty możesz odstąpić w każdej chwili trzeba się tylko z nimi skontaktować.ja zrobiłem to samo co Ty i od razu do nich zadzwoniłem z informacją o rezygnacji z prenumeraty.Pani z którą rozmawiałem powiedziała mi że oddzwoni do mnie konsultant i załatwi ze mną tą sprawę.Zrób tak samo może się uda ,ja na to liczę bo dziś zgłosiłem ten problem i czekam na tel.od nich.

Najnowsze wpisy