Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd rozgrabi pieniądze z OFE i podniesie podatki. Jeszcze w tym roku

Rząd rozgrabi pieniądze z OFE i podniesie podatki. Jeszcze w tym roku

Wyświetlaj:
Mystbringer / 2013-03-25 09:20
"Po jego przekroczeniu, rząd - chcąc nie chcąc, bo tak wynika z konstytucji - będzie musiał zafundować Polakom ostre zaciskanie pasa."

Ja się pytam autora...a co my robimy od kilku lat?
Mamy tak zacisnąć pasa żeby flaki wyszły? Może by tak elity dały dobry przykład i same zaczęły zaciskać pasa hmmm?
vfr / 83.30.61.* / 2013-03-24 22:02
coż zbliżamy się do Tmax na krzywej Laffera, więc wpływy podatkowe będą coraz bliżej zera, obniżcie pseudo liberałowie podatki, zmuście Solorzy, Kulczków, Getin bank do placenia podatkow w POlsce, tylko duze zmniejszenie zus i podatkow moze to uratowac
zj / 62.69.221.* / 2013-03-24 14:34
Ludzie ,czy wy nie rozumiecie co się dzieje! Zydy chcą kolejnej wojny,teraz z Iranem.Wnioski wyciagnijcie sami!
JOLECZKA628 / 178.235.116.* / 2013-03-23 18:29
Nie pracuję, nie mam czym dzielic się z Państwem :(.
Polak646 / 89.74.183.* / 2013-03-23 17:43
"dziękuje " Wam wyborcy PO które jak rak niszczy sukcesywnie Polskę, Mam nadzieje że będziecie w stanie odpowiedzieć swoim dzieciom dlaczego zniszczyliście Polskę...
nkem / 2013-03-23 16:41
RZAD ZAGRABI PIENIADZE Z OFE PODNIESIE PODATKI I ZAGRABI PIENIADZE Z LOKAT TAK JAK TO ZROBIA NA CYPRZE. BĄDZCIE CZUJNI TO DOPIERO POCZATEK DOMINA!
gaga0911lj / 77.89.84.* / 2013-03-23 15:21
Tak się kończy polityka cięć wydatków na służby kontroli skarbowej, wydziałów policji od przestępczości gospodarczej itp. Teraz podatki płacą tylko emwryci, renciści i pracownicy (ci pracujący w budżetówce od całych dochodów, a wielu pracujących na w firmach prywatnych od płacy minimalnej, bo reszta wypłacana jest "pod stołem"...z oszczędności na ZUS i podatkach)i uczciwi przedsiębiorcy. Gro biznesów dużych i małych "optymalizuje" opodatkowanie i zus pustymi fakturami, a stało sie to tak powszechne, że już nikt nad tym nie panuje ... do tego firmy w rajach podatkowych ... itd,itp. No i zabrakło ...Sami emeryci i renciści oraz pracownicy budżetu nie utrzymają.
armia / 87.206.201.* / 2013-03-30 22:23
Na pewno jesteś urzędnikiem na ciepłej posadce. Gdyby nie idiotyczne przepisy które min. ty wymyślasz, to nie potrzeba by było kombinować. Gdyby firmy nie płaciły pod stołem to dawno by zniknęły. A ty chcesz im jeszcze dowalić za to że płacą jakikolwiek podatki i zatrudniają ludzi. MYślisz jak twój góru Tusk i Rostowski. Żałosny człowieczku na ciepłej posadce.
wethaed / 79.189.252.* / 2013-03-23 16:13
chyba kpisz? Wymienione przez Ciebie służby nie zajmują się i nigdy nie zajmowały się ściganiem przestępstw gospodarczych i skarbowych, przynajmniej w jakimś sensownym wymiarze.
Kto brał gigantyczne łapówki ze stadionu 10-lecia przez długie lata, kto bierze je od centrów handlowych typu Wólka Kosowska, Ptak itp?
Dlaczego kontrola skarbowa sprowadza się wyłącznie do ścigania tych, którzy płacą największe podatki (chodzi 0o statystykę)i to najczęściej z powodu uchybień formalnych?
Dlaczego na Allegro większość sprzedawanego towaru pochodzi z przemytu?
Dlaczego obywatele Chin mają prawo prowadzić działalność nieopodatkowaną i nikt ich nie kontroluje?
Dlaczego kontrolerzy ścigają drobne firmy o drobiazgi a nie widzą dużych firm zagranicznych wyprowadzających ogromny nieopodatkowany zysk za granicę?
Dlaczego p. Modzelewski twórca najgorszej w dziejach ustawy gospodarczej (tzw. VAT) nie jest ścigany za umożliwienie gigantycznych przekrętów osobom z kręgów władzy?
Dlaczego nasze rządy przestrzegają wszelkich embarg umożliwiając twórcom tychże wyeliminowanie nas z rynku (np. zbrojeniówka)?
Dlaczego nikt nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie gigantów naszej gospodarki (np. Stocznia Szczecińska będąc na fali w ciągu 2 czy 3 lat plajtuje - jakim cudem?)?
Dlaczego pozwala się niedorozwiniętym intelektualnie (albo krętaczom) tworzyć przepisy prawa gospodarczego generujące ogromne koszty u większości przedsiębiorców a zatem zmniejszające płacone podatki i pogarszające konkurencyjność tychże?
Niech MF odpowie jak ma firma rozliczająca się z podatku dochodowego na zasadzie pełnej księgowości odliczyć z kosztów fakturę po przekroczeniu 90 dni od daty wystawienia? (f-ra np 500 pozycyjna z towarem sprzedanym częściowo).
Jak mają funkcjonować małe sklepy bez komputerowych systemów magazynowych spełniając kryterium jednoznaczności opisu towaru na paragonie tylko za pomocą drukarki fiskalnej posiadając np. 20 tys. poz. asortymentowych rocznie w obrocie? Praktycznie zawsze kontroler skarbowy będzie mógł zarzucić nie jednoznaczność opisu. Dodam, że istniej jeszcze ogromna ilość małych sklepików zatrudniających 1 -2 osoby, dla których wprowadzenie nagle systemu komputerowego z wdrożeniem, sprzętem i drukarką fiskalną (która będąc znacznie prostszym niż kasa fiskalna urządzeniem o dziwo kosztuje 2-3 krotnie więcej a przedsiębiorcy UOKiK nie obroni przed monopolistą), to koszt realnie minimum 6500 PLN. Dla tych małych jest to naprawdę duży problem.
Pytań mógłbym mnożyć prawie bez końca ale i tak wiem, że nie uzyskam odpowiedzi.
Niestety ogromnej większości Polaków to pasuje: okradają mnie - ja okradnę innych. Najgorzej mają ci nieliczni uczciwi.
Życzę Polakom dojścia do rozumu najlepiej wyłączając TV i podejmując próbę samodzielnej oceny sytuacji.
Robert123456789 / 178.37.103.* / 2013-03-23 11:04
podnieśli Vat z 22% na 23% i mają mniejsze wpływy z podatku. Jak zwiększą na 24% to będą jeszcze mniejsze wpływy.Czy mądre głowy w Rządzie nie widzą zależności?? większy podatek to mniej sprzedaży, w konsekwencji mniej produkcji, większe bezrobocie i większe koszty budżetu. Żeby napędzić koniunkturę to raczej trzeba obnizyc podatki zeby wzrosły zakupy, produkcja a w konsekwencji zwiększyć zatrudnienie zmniejszając wydatki na bezrobocie - panie Rostowski
wethaed / 79.189.252.* / 2013-03-23 16:32
czy widziałeś w rządzie mądre głowy, chyba cwane głowy - rachunek jest prosty sam się obłowię póki jestem u żłobu a po mnie choćby potop.
Koń niePolski / 213.238.118.* / 2013-03-23 09:33
A mina Vincenta oznacza głęboką zadumę: JAK TU JESZCZE BARDZIEJ WYDYMAĆ TYCH PODATNIKÓW ?!
Lolek mały / 213.238.118.* / 2013-03-23 09:31
Jak w swoim budżecie domowym nie mam kasy, to nie wyciągam dzieciom ze skarbonki, tylko ograniczam wydatki. A tu nowe stanowiska urzędnicze, nagrody, itp. POpaprany rząd, POpaprany kraj. Trzeba spieprzać do jakiejś normalnej cywilizacji. Olać tą zieloną POlandię.
fgfgdgsgsgsgsgsdgfsdgsgsfg / 89.69.193.* / 2013-03-23 00:25
Wszystko się zwija przez NIESTABILNE, NIESPRAWIWE PRAWO i WYSOKIE POdatki. Jeśli POdwyższą podarki i będa sie wsztstkeigo czepaic to będzie ARMAGEDON!!

do zobacznia POjutrze. Jadę do UK... i będę głosował na KORWINA *zawsze*
Wis / 79.186.144.* / 2013-03-23 00:13
A czy ktoś się zastanowił z czego bierze się podatek VAT ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
azza / 95.171.216.* / 2013-03-22 23:57
Co za [...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###


urzędnicza nowomowa - " rząd nie wycofuje się z planu obniżki stawki podatku VAT do 22 procent w przyszłym roku. Problem w tym, że wprowadzenie obietnic w życie będzie niezwykle trudne, żeby nie powiedzieć - niemożliwe " !!!
To już nie można powiedzieć czegoś normalnie ?
childofsky / 87.206.130.* / 2013-03-22 21:28
no nie wyszło :( przykro nam, rodakom, że ... jezdzimy przepisowo, mniej wydajemy, nie pracujemy, nie produkujemy...
ale, uwierzcie nam, to wszystko dla was!!

Najnowsze wpisy