Forum Forum prawneKarne

Stłuczka - wzywać policje czy nie ?

Stłuczka - wzywać policje czy nie ?

sprawca / 2013-02-05 08:56
jak to z tym jest? czy w przypadku stłuczki, trzeba obowiązkowo wzywać policjie? Spotkałem się z sytuacją jak kiedys miałem stłuczke, i kierowca byl bardzo miły i chciał sie dogadać tzn. spisać protokół bez obecności policji. Niestety jego szef kategorycznie rozkazał wezwać policjie. Skończyło sie to dla mnie 6pkt i 220 zł mandatu i 2 godzinami oczekiwania na naszych stróżów szos. Czemu kierowcy/szefowie tak sa negatywnie nastawieni do szybkiego załatwiania spraw np. spisując oświadczenie miedzy kierowcami?
Wyświetlaj:
mariokolski / 2017-12-26 13:35
Najlepiej się dogadać na miejscu. Panowie policjanci również polecają takie rozwiązanie żeby uniknąć mandatu.
Krystyna76 / 89.76.89.* / 2017-12-25 14:16
Jeśli stłuczka była niegroźna i dogadałaś się z drugim kierowcą to nie ma potrzeby wzywać policję. Tak przynajmniej ja postąpiłam. Niestety ja musiałam także wezwać pomoc drogową www.pomocdrogowanowytarg.pl ponieważ samochód nie nadawał się do dalszej drogi.
adias / 2013-06-10 13:27
Prawo wiąże obowiązek powiadomienia Policji z faktem, że na miejscu wypadku są ranni lub zabici. Wówczas kierujący pojazdem jest obowiązany udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać pogotowie ratunkowe i Policję. Biorąc jednak pod uwagę przyszłe realia dochodzenia odszkodowania, warto podejmując decyzję o polubownym załatwieniu sprawy rozważyć następujące okoliczności faktyczne:

- Czy nie ma rannych i zabitych?
- Czy nie ma sporu pomiędzy uczestnikami co do winy i przyczyn kolizji?
- Czy kierowcy są trzeźwi?
- Czy kierowcy mają wszystkie potrzebne dokumenty?

Jeśli masz wątpliwości co do trzeźwości kierowcy, różnicie się co do przyczyny kolizji, ktoś nie ma ważnego dokumentu OC, któryś z uczestników odczuwa ból np. kręgosłupa lepiej wezwać Policję i karetkę.
ciciak / 2013-02-05 13:23
mialem bardzo podobna sytuacje. tez uczestniczylem w stluczce z mojej winy. Nie duze uszkodzenia wiec z tego powodu chcialem podpisac kierowcy orzeczenie o winie z mojej strony. On byl tez za tym ale jako ze jechal samochodem z floty firmowej musial zadzownic do szefa. No i szef kategorycznie sie nie zgodzil i nakazal wezwac policjie. Skonczylo sie mandatem, punktami i obcieta znizka na ubezpieczenie :(

Najnowsze wpisy