Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o frankowiczach będzie zmieniona przez Senat? Komisja rekomenduje powrót do propozycji rządu

Ustawa o frankowiczach będzie zmieniona przez Senat? Komisja rekomenduje powrót do propozycji rządu

Wyświetlaj:
miki555 / 31.182.92.* / 2015-08-27 23:51
Ciekawe co na to DUDUŚ? Ja pamiętam co obiecywał.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
górol / 77.254.146.* / 2015-08-28 00:45
DUDUS juz zapomniał hihihi spoko on ma nas gdzies , narazie wedruje i pieprzy głupoty w telewizorni i słucha kaczki .
kcin / 89.74.164.* / 2015-08-27 23:48
Czy ktoś bierze pod uwagę to co ludzie tutaj piszą? Po co pomoc,ważna uczciwosć. Zawsze prawo montowane było ,jest i będzie z korzyścią dla bogatego. Stąd powiedzenie- jak krasć to miliony. Kto pozwala na to by kredytobiorca nie mógł oddać hipotecznego mieszkania w przypadku niewypłacalności i zakończyć przygodę z bankiem? W imię jakiego prawa człowiek odda albo mu zabiorą a on jeszcze całe życie spłaca to czego nie ma.To jakaś paranoja.
miki434 / 31.182.92.* / 2015-08-27 23:45
Posłom i senatorom PO na pewno podziękujemy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
malboroo / 46.113.18.* / 2015-08-27 23:38
realnie porównując gospodarki dolar powinien być wart 5 złotych a euro 6 złotych . złotówka jest sztucznie nadmuchana
Klient500 / 79.191.166.* / 2015-08-27 23:35
Jeżeli banki chcą płacić 50% to znaczy, że się przyznają do popełnionych szwindli, to dlaczego nie mają płacić 100%. No to ruszyć fundusze zapasowe i wypłacać zabrane kredytobiorcą pieniądze.
spoko1 / 2015-08-27 23:02
Czyim kosztem będzie ta pomoc dla frankowiczów? Kilkaset tysięcy akcjonariuszy PKO BP to obywatele Polski, którzy już cierpią bo w tym roku nie dostaną dywidendy czyli jest ich kosztem. Akcjonariusze GNB, bardzo wielu to obywatele Polski, sprawdź kurs to zobaczysz ich koszt. Rzesza ludzi odprowadzających składki do OFE, rząd skopał reformę emerytalną a teraz dobija ocalałych podatkiem bankowym i ratowaniem frankowiczów czyli ich kosztem, obywateli Polski. Cały kraj straci jako taki wizerunek stabilnej gospodarki. Przeciętny obywatel jako najsłabszy element układanki zawsze jest na takich operacjach stratny. Jak by tak dalej ciągnąć temat to dojdziemy do wniosku, że każdy Polak, po za kilkoma frankowiczami, straci bezpośrednio na tej "toksycznej" pomocy. Kredyty frankowe nie są toksyczne bo mają pełne zabezpieczenie. Nie są oszukane ponieważ raty naliczane są zgodnie z zasadami ustalonymi w umowie. Problemem jest kurs CHF. To jest prawdziwy PROBLEM. Konstrukcja kredytu jest prosta jak budowa cepa.
A na Węgrzech bida i syf. Podatki mają wysokie. Zadłużenie Węgier to 80 % PKB. Rząd węgierski przyznał, że nie jest w stanie spłacić zadłuyżenia w najbliższych latach. Inwestorzy zagraniczni wycofują się. Polska nie jest lepsza ale nie chcę abyśmy szli przykładem Węgier bo to prosta droga do zapaści gospodarczej.
666zxc / 178.235.36.* / 2015-08-27 23:38
dlaczego ja dopłacam rodzinie na swoim i innym podobnym dopłatom :)
na zachodzie za spekulacje na franku ukarano banki i bankierów :)
Klient500 / 79.191.166.* / 2015-08-27 23:23
O jakich akcjonariuszach piszesz ,chyba o tych zagranicznych bankach, które mają 80-90% akcji tzw.polskich banków. Dzięki wstrzymaniu wypłaty dywidendy , z sektora bankowego nie zostały wyprowadzone za granicę. Banki aby zaspokoić swoich mocodawców próbują to zrobić w inny sposób. To że akcje banków spadają to bardzo dobrze i tak jeszcze są za wysokie. Wszystkie kraje potrafiły uporać się z tym tematem tylko Polska musi wspierać obce gospodarki. Nieudolne rządy doprowadziły do rozpasania banków , a te teraz grożą i straszą. Eldorado się skończyło.
Stefan202 / 89.66.235.* / 2015-08-27 23:22
http://budapeszt.msz.gov.pl/pl/wspolpraca_dwustronna/informacje_ekonomiczne/?printMode=true

Zanim coś napiszesz to zobacz ogół Węgier, z czego wynikało to zadłużenie i jak się zmieniało. Aktualnie Węgry jako jeden z nielicznych krajów w Europie dostają laurki od MFW za ich decyzje dot. pozbycia się toksycznych papierów. I to im już procentuje, zadłużenie spada, bezrobocie niższe. Fakt zaczęli swoje reformy z trochę gorszej pozycji niż Polska ale jednak zaczęli. U nas zadłużenie rośnie, a u nich już maleje :)
spoko1 / 2015-08-27 23:48
Brak możliwości uregulowania?
Ekspert przywołał przykład węgierski. - Pierwotna propozycja rządu Orbana zakładała (podobnie jak w Polsce - red.) przerzucenie na banki 90 proc., a 10 proc. na kredytobiorców. Węgierski Sąd Najwyższy stwierdził jednak, że rząd nie może przerzucać wszystkiego na jedną stronę stosunku prawnego - tłumaczył mec. Piotr Schramm z kancelarii Gessel.
Podobną konstrukcję przewidują BIT-y. Dlatego też - jak zauważył ekspert - gdyby polski projekt ustawy pomocy frankowiczom został złagodzony do pierwotnej formy (podział kosztów pół na pół pomiędzy banki i kredytobiorcó) "można byłoby sobie wyobrażać, że będzie to zgodne z obowiązującymi przepisami".
Sprawa węgierska zakończyła się porozumieniem rządu Orbana z bankami. W obawie przed pozwami tamtejszy rząd dołożył 9 mld euro, żeby banki nie straciły płynności. Tam również bowiem banki groziły władzom występując z listami, ostrzegając "uważajcie Węgry, bo będziemy was pozywać".
Jak ostrzegał mec. Schramm kary nałożone na Skarb Państwa mogłyby być zdecydowanie wyższe niż zakładane straty. - O tym, że banki nie żartują wskazują listy GE, Raiffeisena i Commerzbanku - stwierdził.
Jaroslaw22254 / 95.49.206.* / 2015-08-27 23:16
Koncerny Henkel , Procter&Gamble i Palmolive zwolnią około 2500 ludzi w Polsce w najbliższym czasie dlatego , że Rosja im wprowadziła embargo. Pytam ciebie kolego co ma Rosja do Polski ? Pewnie pomożesz tym co maja kredyty frankowe w spłacie dlatego , ze utrzymujesz gospodarkę jesteś niebezpieczny dla kraju jak cała Polityka . Miejmy nadzieje , ze byłeś w wojsku , bo w przyszłość spytam każdego komu mam pomoc czy nie wypisywał takich bzdur
Jaroslaw818 / 95.49.206.* / 2015-08-27 22:58
Dlaczego dopłaca sie rolnikom dlaczego każdy atakujący frankowiczow nie krzyczy , ze rolnicy wiedzieli ,ze sadza i może być susza może być potop i może być gigantyczny urodzaj . odebrać rolnikom dopłaty do suszy .
a.m / 155.133.36.* / 2015-08-27 22:57
Ja tez mam kredyt w zlotowkach i to dlugoletni. Coraz ciezej mi sie go splaca. Czy JA jestem innym Polakiem ze Rząd chce pomoc komus kto bral kredyt na cos i mial wybór w jakiej walucie? Ja wybralem zlotówki. Jak ma sie do tego konstytucja i ustawa o rownoupranieniu i wspolzyciu wspoleczenstwie?
Robert1011 / 89.66.235.* / 2015-08-27 23:10
Czy Ty serio jesteś taki nie ogarnięty czy tylko udajesz!? Przecież Tutaj nikt nikomu pieniędzy nie daje .. jedynie frankowiczów chcą zrównać ze złotówkowiczami czyli Tobą i dać im szanse spłacać to co faktycznie zaciągnęli! W ogóle kumasz czym jest ten produkt? Czyli denominowany/indeksowany do czegoś, w tym przypadku do waluty, równie dobrze można było wybrać średnią cenę cocacoli .. bo to tak wygląd. Nic mniej frankowicz od Ciebie nie zapłaci, a nawet więcej, będzie musiał jeszcze dopłacić bankom za ich "toksyczny" produkt. Ludzie, tego na uczelniach ekonomicznych uczą, że to przekręt od wielu lat robiony na całym świecie, a Wy powtarzacie to co wam media i gazety piszą. Przecież to się KUPY nie trzyma, to co Ci senatorowie mówią. FAKT ustawa jest niesprawiedliwa, bo nie rozwiązuje problemu z tego typu produktami w przyszłości i nie reguluje prawa, tylko coś KAŻE. Powinni najpierw uregulować prawo na przyszłość, a banki do sądu zagrażając, że umowy zostaną anulowane .. czyli tak jakby umowy nie było, robimy bilans wpłat vs wypłaty i się rozliczamy. SZYBKO banki by zrozumiały swój błąd i pierwsze w kolejce do porozumienia by stanęły .. a tak to mamy rząd pro-bankowy, a nie proobywatelski. Ech takie proste .. LUDZIE MYŚLCIE! MYŚLCIE!
Maxymilian / 37.47.13.* / 2015-08-27 23:43
wreszcie normalny komentarz, ludzie media nami manipulują,
nie dajmy sie tylko pokażmy że jesteśmy narodem, każdy artykuł na ten temat prowadzi do coraz wiekszego podziału miedzy Polakami, a wtedy niestety sie duzo łatwiej manipuluje ludźmi....
nnnn873 / 217.99.107.* / 2015-08-27 22:56
Chcieliście kredyty we frankach więc płaćcie we frankach, żadnej pomocy nie powinniście dostać ... bo co mają powiedzieć osoby które mają hipotekę w złotówkach im nikt nie umarza. Każdy mądry człowiek wie że waluta raz rośnie raz spada ... zarabiacie w PLN to i w PLN bież kredyt.
marko.z.klity / 46.113.18.* / 2015-08-27 23:34
A ja mówię złoty kiedyś będzie droższy o fanka i wtedy się uśmiejecie:)
miki232 / 31.182.92.* / 2015-08-27 23:31
Chciałeś w złotych, dostałeś w złotych. Ja chciałem we frankach, a dostałem w złotych. Kumasz głąbie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jasaa / 86.10.100.* / 2015-08-27 23:24
Też tak uważam...zarabiasz w złotówkach to kredyt zaciągać w złotówkach a nie licz, że zarobisz.... Okazało się. Inaczej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
X X X / 176.116.205.* / 2015-08-27 22:54
To głupota. Powinno po prostu być jak w cywilizowanych krajach. Nie możesz spłacić to oddajesz klucze i zapominasz o spawie.
500zloty / 91.53.3.* / 2015-08-28 00:41
To nie jest prawda. Klucze beda ci odebrane przez licytacje.
Strate musisz zaplacic lub oglosisz upadlosc konsumencka.
Po ilus tam latach, spelniajac warunki bedziesz wolny.
Paula111111 / 83.238.66.* / 2015-08-27 22:47
Prawda jest taka, że ludzie po pierwsze nie czytają tego, co podpisują, po drugie nikt nie dopłaca tym co płacą kredyty w złotówkach, po trzecie oczywiste jest to, że kurs waluty się waha-zawsze tak było, jest i będzie... Jezeli kurs franka by spadł poniżej 2 złotych, to nikt by pretensji nie miał... Kredyty bierze się w walucie takiej w której się zarabia- proste.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maniek102 / 82.169.99.* / 2015-08-27 22:43
I jeszcze chce dodac mogę oddać wszystko domek 100m. I działkę 32ary ktora kupiłem sam za swoje wszystkie dokumenty taz za swoje. Nawet zzekne sie obywatelstwa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
FrAnKoWiCz / 185.47.84.* / 2015-08-27 22:42
Jak myslicie Wy antyfrankowcy , na co bym wydal i gdzie te ewentualne zaoszczedzone pieniądze. Popatrzcie na Hiszpanie oni rozkwitaja mimo ze banki musialy przewalutowac po kursie z dnia przyznania bo tak uznal niezawisly sad. Bo tam sad jest sadem i wie po co tam jest. Broni sprawiedliwosci i chroni przed oszutsami. Nasze sady sa w kieszeni panstwa i rozumie czemu odrzucily pozew zbiorowy "frankowcow" - nikt nie gryzie reki ktora karmi !!!!Ot sprawiedliwosc spoleczna w wydaniu polski. Dziekujemy
wwww / 93.105.179.* / 2015-08-27 22:38
'SLD wniesie poprawkę jeszcze raz' wnieść to sobie mogą. Do pokoju klubowego co najwyżej. Jak nie zgłoszą w Senacie to sobie w Sejmie mogą wnieść... Matołek matołkiem matołka pogania.

Najnowsze wpisy