Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 spadł na dno, ale światełko jeszcze widać

WIG20 spadł na dno, ale światełko jeszcze widać

Wyświetlaj:
jacematy / 2008-01-22 00:32 / Hossa finito
Światełko?? :) To nadjeżdżający pociąg.
Futki US -4
no comments
parvus / 2008-01-22 00:31 / "Nocny Marek"
ha,...

jak ci Amerykańcy - zobaczą co narobili przez te swoje spadki - to od razu zabiorą sie do kupowania :)
- wszyscy liczą na chwilowe odbiecie ????? - czyli dalej może spadać....

a gdzie te nasze opory ????

ps - oj rany rany- co by sie tu działo w Warszawce - jakby nasza gospodarka dostała teraz zadyszki ......
warren buffet / 2008-01-22 00:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze USA dolozy swoje -3 persent, ale my juz mamy tak zdyskontowane spadki, ze na nas one nie zrobia roznicy. kazdy dzis sie spodziewal wzrostu to mamy to co mamy.

jak usa sie skonczy na -3 to sie kazdy bedzie spodziewal spadku...
parvus / 2008-01-22 00:41 / "Nocny Marek"
to niech USA spada - a my do góry :)
parvus / 2008-01-22 00:45 / "Nocny Marek"
kurcze...
denerwują mnie opinie - jak słysze że mamy silną gospodarkę, i w du...... STANY - i to co jest u nas nie ma nic wspólnego z sytuacją za oceanem,,,,

bo co ma wspólnego ?????
- nie jesteśmy republiką bananową, czy to takie trendy podążać za USA....????
- a tak sobie myślę , że pod to EURO 2012 - to powinniśmy być docelowo - najsilniejsi w regionie - toż to może teraz czyszczenie - i PROMOCJA - ...z drugiej nie ma co walczyć z trendem,,,, a jak sie okaże że za miesiąc można kupić jeszcze taniej - piepr........ RULETKA :)
Sfiks. / 195.39.217.* / 2008-01-22 00:19
Trudno sobie wyobrazić ten kapitał, który kupi te sprzedane akcje (10 mld)? Jak ktoś wyszedł z giełdy to szybko nie wróci. Nie wróży to nic dobrego?!!!
mechanizm finansowy / 2008-01-22 00:31 / Bywalec forum
Kupowali "amerykańce". Teraz już nie transferują dolców do Polski- od razu widać, że ZET się osłabiał przez 2tyg, nawet do 2,3zł/1$ w kantorowym skupie hehe, do środy. Ale jeszcze w zeszłym tygodniu( na początku) transfer szedł pełną parą! Kupowali z żądzy zysku...
warren buffet / 2008-01-22 00:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko sie trzeba modlic aby jakis fundusz nie dolał oliwy do ognia i nie zablokowal wyplat.... bo wtedy bedzie rzecz jakiej nie widzieliscie jeszcze
lukaszwych / 2008-01-22 00:37 / portfel / "Demon rynków"
nie no wymyslies sobie ten scenariusz i teraz nim straszysz, to byla zwykla klazula zabezpieczajaca przed jakimis sprawami sadowymi i tez tylko na gora 2 tygodnie.
Ja mysle ze fundusze wywolaly te spadki a nie klienci tych funduszy bo to zarzadzajacy sie przestraszyli takich sytuacji i na wyrost pewnie juz sprzedawali.
Ale tez zobacz sobie ze kilka funduszy przekroczylo 5% niedawno tfone, tim i jeszcze kilka. Spejalnie nie widzialem za to fudnuszy piszacych o zmniejszeniu ponizej 5% zangazowania.
tomtay / 2008-01-22 00:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak czy inaczej kiedys musi to nastapić,
zatem moze lepiej wcześniej niz poźniej, bo mniej bolesne w skutkach,
chociaż moge się mylić ..
Longterm / 2008-01-22 00:13 / Mostek Zwyciężymy!
Dobranoc wszytkim, dziwie się że są jeszcze ludzie wierzący we wzrosty. Oby hossa wrociła od jutra! nawet nie sprawdzam jak się Japonia otworzy bo po co?
EDiS / 2008-01-22 00:20 / Tysiącznik na forum
Otrarcie Japonii na zielono,albo mamy rok rabusia.
szymon / 2008-01-22 00:12 / Uznany Gracz Giełdowy
WARSZAWA, 21 stycznia (Reuters) - W sytuacji globalnego spadku płynności Bank
Millennium SA zamierza sprzedać planowaną emisję obligacji za maksymalnie 2 miliardy
złotych inwestorom krajowym, powiedział w poniedziałek prezes banku Bogusław Kott.
Wiodący bank detaliczny w kraju, PKO BP SA, poinformował w poniedziałek, że nie
uplasuje emisji euroobligacji o wartości ponad 1 miliarda euro tak jak planował, wiosną,
tylko później, z powodu trudnej sytuacji na międzynarodowych rynkach finansowych.
Millennium liczy, że w jego 2-letnim programie emisyjnym wezmą udział gracze krajowi.
"Mamy dużą niepewność na międzynarodowym rynku finansowym, więc alternatywą jest
private placement do inwestorów krajowych. Nasz pierwotny program wynosił miliard,
zdecydowaliśmy się górną granicę podnieść żeby mieć większy komfort z płynnością"-
powiedział Kott w telewizji TVN CNBC.
Zapewnił, że zawirowania na międzynarodowych rynkach finansowych nie wpływają
negatywnie na działalność banku.
"Dwa ważne wskaźniki, które świadczą o sile fundamentów banku: współczynnik
wypłacalności jest w tej chwili na poziomie 13,5, a po podziale zysku za rok
poprzedni planujemy, że będzie wynosił 14,5 - to daje nam komfort" - powiedział Kott.
"Drugi wskaźnik to jest płynność banku - udał nam się w końcu roku projekt
sekurytyzacji należności leasingowych, jesteśmy po bardzo bezpiecznej stronie" - dodał.
Bank podał w poniedziałek, że jego zysk netto w czwartym kwartale wzrósł rok do roku
do 122 milionów złotych, jednak kwartał do kwartału nieznacznie się obniżył.
orzech / 2008-01-22 00:11 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja tymczasem od zakupów zrobionych w tamten poniedziałek jestem "tylko" 4,8% w plecy.
Mam jeszcze gotowizny troche. Jutro cosk kupię.
Nafta mi dziś uciekła chociaż w weekend nad nią sie pociłem bo miała juz dobra cenę.
Będą jeszcze okazje. Nie zamykają GPW jutro.
Głowa do góry !
modliszka / 2008-01-22 00:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z nafty wychodzi fund, jeśli się z nim załapiesz, zyskasz, jesli nie, dostaniesz pod dupie....pamietaj jednak, że to mało płynny papier i nie łatwo jest sprzedac.....
panikarz / 2008-01-22 00:07 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
Zycze wszystkim udanej nocy i jednak lepszej sesji jutro
modliszka / 2008-01-22 00:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim a Tomtay, buziak w nosek :-))))

na dobranoc lekturka ;-)

"Sprzedajesz, czy decydujesz się na ostrą jazdę, pyta retorycznie Shilling. Wielu inwestorów wierzy, że zrobi lepiej zachowując swoje akcje, nawet w obliczu poważnej bessy, bo trudno jest wyczuć, co zrobi rynek. W porządku, jeśli trzymają się planów, ale zbyt wielu panikuje, gdy rynek sięga dna i sprzedaje w najgorszym z możliwych momencie. Inny powód, żeby sprzedać akcje, gdy spodziewamy się bessy, to kwestia prostej arytmetyki na poziomie szkoły podstawowej. Jeśli tracisz 50 proc., musisz podwoić swoje pieniądze, żeby wyjść na zero. Tracąc 50 proc. podczas bessy, trzeba zarobić 100 proc., żeby odzyskać straty podczas następnej hossy. Dlatego przesiedzenie na „ławce rezerwowych” może być najlepszą strategią na bessę. Ale najpierw, naprawdę trzeba usłyszeć to słowo: „Sprzedawaj”....."
warren buffet / 2008-01-22 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety wielu wyjdzie na dnie,
bebe / 2008-01-22 00:40 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc Mo......
radca p / 87.99.54.* / 2008-01-22 00:03
ktos moze wie jak obliczyc:
obroty na gieldzie to jedno , a kapitalizaqcja to drugie
mozna wyjac z gieldy miliard zlotych, a wartosc akcji spada o 10 miliardow?
jest jakas zaleznosc, ktora mozna okreslic wzorem?
i czy dziala do w druga strone
czyl zakupy za miliard sprawia, ze kapitalizacja wzrasta o 10 mld?
zbig$ / 2008-01-22 00:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
zalezy od relacji podaz popyt/ tj z ilu akcji zbierze sie ten mld przy sprzedazy i ile akcji kupi sie za mld przy kupnie...A jak przewaga bedzie podazy, to akcje spadną mimo kupna i kapitalizacja sie zmniejszy a nie zwiekszy...
mechanizm finansowy / 2008-01-22 00:21 / Bywalec forum
Nie ma żadnej zależności.
Pieniądze wyjmuje się nie z giełdy tylko z kont tych ludzi po przeciwnej stronie rynku.
blazek999 / 2008-01-21 23:59 / Bywalec forum
w pierwszej połowie 2007 pojawiło się wiele reklam typu lokata+fundusz....lakata z ponadprzeciętnym zyskiem i fundusz z reguły agresywny....podpisywało się umowę na rok...niedługo powygasają....ciekawe ile osób od razu fundusz zlikwiduje....znam kilka które z tej prpozycji skorzystały....
warren buffet / 2008-01-21 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest jeszcze jedna pulapka, o ktorej bedzie glosno - po fakcie. ale ja juz o niej mysle

tzn kupno na dnie bessy. to ze sie kupi no PKO bp na dnie bessy po 35 zl na przyklad to nie znaczy ze nie bedzie po 25 zł...... to ze cos kupimy w okresie " dna bessy " to nie znaczy ze na drugi dzien pojdzie w gore i juz bedzie zawsze wyzej niz my kupilismy......

poza tym, cos co kupimy na dnie bessy, wielu sprzeda 10% wyzej, kiedy po 3-5 latach sie okaze ze ta spolka od dnia naszego zakupu zrobila np 3000%.......

reasumujac:

teraz kupujecie, zysk i w nogi.......... myslcie juz o dlugim terminie.

spekuluje sie na szczycie hossy, a inwestuje na dnie bessy.... wielu sie bedzie miotało. juz dzis wpajam do glowy, abym sie ja nie miotal
lukaszwych / 2008-01-22 00:11 / portfel / "Demon rynków"
no nie jest tylko 99% szans ze tak bedzie. Waren w czasie hossy nagorsze szmiry ida w gore, poszukaj sobie spolek ktore od pieciu lat wykazuja coraz gorsze wyniki i marze lacznie. Z roku na rok tak systematycznie ze szkoda trzymac. Okaze sie ze tez rosly.
co do reszty to mam podobne przemyslenia, zreszta pewnie prawie kazdy, pozniej tylko z dyscyplina róznie
radca p / 87.99.54.* / 2008-01-22 00:08
miotanie - dobre slowo
mysle, ze sytuacja nie bedzie statyczna
zbig$ / 2008-01-22 00:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
tam sie tez spekuluje, tylko ludzie sie juz tak do spekulacji przyzwyczajaja, ze jak zaczyna sie hossa wyskakują po 10% a papiery odjezdzaja...wskakuja jak jest 40% wyzej, a tu gorka i znowu padaka...a potem wlasciwa jazda...psychologia z kolei bessy...nim sie człek nastroi sporo ucieka...potem przyzwyczaja sie do hossy i znowu pomylki jak teraz...
Longterm / 2008-01-21 23:47 / Mostek Zwyciężymy!
Dla wszystkich zbitych i załamanych: nigdy nie nauczysz się gry na giełdzie jak nie dostaniesz silnych ciosów...nie wierzę osobiście w AT, podręczniki itd po prostu trzeba samemu dostać po dupie żeby naprawdę bolało...ja wiem jak to boli...musi boleć...lepiej na początku niż na jak już będziecie mieli spory kapitał...
lefek / 2008-01-22 00:13 / Bywalec forum
Longterm...
Moim skromnym zdaniem AF i AT doskonale się uzupełniają ....
AF mówi którą spółką należy się zainteresować ...
AT podpowiada kiedy w tą spółkę wejść i wyjść .... inaczej mówiąc .... kiedy łapie trend do nieba i kiedy jest powrót ....
Ale jest to tylko moje zdanie ...
Ja jestem 100% technikiem i czasami żałuję, że z AF jestem nie za bardzo kumaty ....

pozdrawiam :))

pozdrawiam :))
xtx / 85.89.170.* / 2008-01-21 23:53
panowie i panie zbliżają się wielkimi krokami wybory w USA oni też będą mieli swoje cuda
modliszka / 2008-01-21 23:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gartaki Long :-) Oficjalnie mianuję Cię na "Dojrzałego Inwetora" :-))))

nieopieszała modliszka ;-)
Longterm / 2008-01-22 00:05 / Mostek Zwyciężymy!
wiem że przechodzą kolejną lekcję...wiem że bedzie jeszcze ich kilka...najważniejsze że zarabiam na tym interesie...już teraz myślę o tym kiedy wychodzić na kolejnej hossie|:) mowię w tajemnicy tylko Tobie bo wiem że reszta nie bedzie pamietać...
modliszka / 2008-01-22 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Long, wiesz też, że następna hossa nie bedzie prędko....pi razy oko....można zaczac inwestowac w 2010....

paaaaaaaaaaa
warren buffet / 2008-01-21 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to prawda........ jak rynek nie p****...... nosem inwestora o bruk 3x inwestor jest do d
marlowe / 2008-01-21 23:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
To do jutra.
Gio4u / 194.116.182.* / 2008-01-21 23:40
znam taki dowcip :

Idzie dupa z gównem tunelem.
Gówno mówi :
- ciemno jak w dupie.
A dupa na to :
- i gówno widać

Więc jak Pan jakies światełko "jeszcze" widzi, to chyba dopiero Pan wchodzi z gównem pod rękę do tego tunelu. Za chwilę będzie tylko totalna ciemność
reave / 2008-01-21 23:54 / portfel / Bywalec forum
Ja dzisiaj słyszałem fajny kawał.

Spotyka sie trzech facetów i zaczyna sobie opowiadać,
czym obdarowali ostatnio swoje żony...
Pierwszy mówi:
Ja kupiłem swojej zonie futro z lisa i futro z norek. Jak jej sie znudzi futro z lisa to będzie chodziła w futrze z norek...
Drugi:
A ja kupiłem swoje BMW i Mercedesa. Jak jej sie znudzi BMW to bedzie jeździła Mercem.
Na to trzeci:
Ja kupiłem swojej żonie beret i wibrator. Jak jej się znudzi beret to niech się p*******.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy