Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 spadł na dno, ale światełko jeszcze widać

WIG20 spadł na dno, ale światełko jeszcze widać

Wyświetlaj:
Longterm / 2008-01-21 23:39 / Mostek Zwyciężymy!
zgadzam się że jest bessa...Polsce sie pofarciło że była super koniunktura na Świecie bo sami nie zasłużyliśmy na taką hossę...na kolanach do Częstochowy jeśli ktoś zarobił coś na giełdzie w kraju gdzie przez 2 lata rządzili dwaj zakomleksieni populiści-socjaliści co o gospodarce wiedzą tyle ile im Zyta raczy powiedzieć:)
mechanizm finansowy / 2008-01-22 00:01 / Bywalec forum
Szanowny Panie, KTO zlikwidował Panu podatek spadkowy i podatek od darowizn w obrębie pierwszej grupy podatkowej??
KTO obniżył Panu koszty pracy (kosmetycznie ale zawsze coś)??
Moim zdaniem HERR TUSKE jest jeszcze większym socjalistą niż Kaczyńscy i Giertych!
Ależ jeszcze gorzej! Donald Tuske jest eurosocjalistą!
modliszka / 2008-01-21 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cieszy mnie ogromnie, Twoja zmiana pogladów....bo jeszcze miesiac temu dałbyś się pociąc, że będą wzrosty i że tylko Longterm reatuje kapitał...:-))))) dorastasz wreszcie ;-)
Longterm / 2008-01-21 23:43 / Mostek Zwyciężymy!
nigdy nie twierdziłem że hossa będzie trwać wiecznie...
modliszka / 2008-01-21 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale w longa, wierzyłeś ślepo....
Longterm / 2008-01-21 23:53 / Mostek Zwyciężymy!
w longa ja wierzę...mam teraz aż 5 róznych spółek i dzisiaj nawet kupowałem! jednocześnie kiedy mamy ewidentnie besse trzeba sprzedawać balony - chronić kapitał i czekać na odwrócenie trendu...mieć dużo gotówki już na początku bessy i czekać na okazje...longterm 2005-2007 umarł...
modliszka / 2008-01-21 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i błąd.....długo bedziesz czekał i bedziesz się każdego dnia patrzył, jak tracisz kapitał....
modliszka / 2008-01-21 23:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedy inni zaczną zarabiac, Ty się bedziesz cieszył, że zmniejsza Ci się strata...
Longterm / 2008-01-22 00:02 / Mostek Zwyciężymy!
Modliszka raz już wszedłem na idealnym dołku - kwiecień 2005 - i co? miałem na początku straty oczywiście...nigdy nie przypuszczałbym że zarobię przez 2 lata tyle ile zarobiłem...
modliszka / 2008-01-22 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie złośc się na mnie,...2005 to był star do hossy....a teraz mammy inne czasy....wspomnisz moje słowa...
Hades / 2008-01-21 23:30 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
do następnej hossy jeszcze daleko, teraz emeryci mają w pamięci jeszcze straty TFI ...
myślę że i chiny po olimpiadzie nie będą już utrzymywać wskaźników c/z 46 !!! i gra na giełdzie przestanie być ich narodowym hobby na które dostają ok 1 godz przerwy w pracy jak ostatnio czytałem
warren buffet / 2008-01-21 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poczekaj jak sie azja zwali z 60%........ a to bedzie korekcina...... korekcina...... musieliby sie zwalic z 90% zeby to nazwac gleboka korekte...a co bedzie po olimpiadzie ?
lefek / 2008-01-21 23:28 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
Widzę, że chęć złapania dołka jest większa od ..... rozwagi i jednej z zasad giełdowej, mianowicie .... OCHRONA KAPITAŁU !!!
Widocznie na wykresach indeksów i poszczególnych spółek pokazał się sygnał zakupu .... hmm...gratuluję spostrzegawczości ....

Przeczytałem na jednym z forum i pozwolę sobie wkleić, może komuś się przyda ...

Wysłany: 2008-01-17, 22:05 Jasnowidz w akcji
Krzysztof Jackowski jest uwazany za jednego z najlepszych polskich jasnowidzow. Odnalazl m.in. 600 zaginionych osob (tyle ma oficjalnych potwierdzen przez policje), przewidzial smierc Jelcyna. Piszę o tym dlatego, ze jest jego prognoza dotyczaca wydarzen w tym roku. Mowi o sprawach, ktore - jesli sie wydarza - musza sie odbic na zachowaniu gieldy. Przeczytajcie sami.

- Panie Krzysztofie, a na naszym podwórku?
- To będzie rok wstrząsu bankowego w Polsce, nie takiego zwykłego wahania stóp, ale prawdziwego wstrząsu. Banki zadrżą. Może źle to nazywam. To będzie wyjątkowo nieprzychylny rok dla tych, którzy mają kredyty albo zamierzają je wziąć. Stopy już są wysokie, ale nastąpi jakieś załamanie ekonomiczne i banki będą musiały reagować. To nie będą przewidywalne reakcje, mam wrażenie, że jak to wszystko walnie, to będzie straszny dramat.
- I teraz pewnie wszyscy, którzy pracują w banku albo mają kredyty, zaczynają się bać.
- I słusznie, bo jesienią będzie czas wielkich aresztowań. I kto wie, czy właśnie nie będą one w bankach. Kilka ważnych osób, bardzo, bardzo ważnych, zostanie aresztowanych i wyniknie z tego wielka afera. I nie wykluczam, że będzie związana z tym niespodziewanym krachem.

Wiecej:
http://x-forum.pl/viewtopic.php?p=7577

Pozdrawiam
Ole

Och ta adrenalina i chęć pochwalenia się zakupem po najniższej cenie.... tylko czy warto!!!!

pozdrawiam :))
reave / 2008-01-21 23:33 / portfel / Bywalec forum
A on jest jasnowidzem czy analitykiem , bo sie pogubiłem ???
warren buffet / 2008-01-21 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze ze moj kredyt zaczne splacac potem :p

mysle, ze jak beda niskie stopy :))
Hades / 2008-01-21 23:34 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
strach sie bać
doncorleonte / 2008-01-21 23:25 / Puppet Master
Wiecie co mnie martwi.Jeśli to ma naprawdę być jakiś porządny kryzys ogólnoświatowy to dalej te spadki wyglądają marnie.Jedno jest pocieszające że zbliżamy sie do wybicia i spokoju nawet na kilka miesięcy ,ale później może być bardzo kiepsko bardziej niż teraz..Co o tym sądzicie????
zbig$ / 2008-01-21 23:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
z reguły tak jest czego odbiciem na gieldzie sa fale, spadek odbicie, spadek, odbicie, spadek, a potem jest coraz gorzej przy kazdym spadku...az ląduje się na dnie i tam trwa marazm, ze wszyscy juz maja dosc, przy byle okazji silniejsze spadki, ceny smiesznie niskie a i tak nie rosnie...
doncorleonte / 2008-01-21 23:32 / Puppet Master
Tylko ze teraz wygląda to jakby zaraz miał być koniec spadków jest wszystko oprócz dystrybucji już z jednym ale....Na historycznym za małe spadki.... i tu następuje wielki znak zapytania
Longterm / 2008-01-21 23:22 / Mostek Zwyciężymy!
Zawodowcy z Wall Street mogą zrobić teraz wszystko...moga zarżnąć inwestorów zagranicznych którzy ostatnio wchodzili (dolar jest taki tani) a mogą wzbudzić w nich nadzieję i zachęcić ich na dalsze zakupy poprzez jutrzejszą sesję na plusach:) co będzie - dowiemy się jutro...jedno jest pewne: George Soros jest zapakowany w krótkie:)
warren buffet / 2008-01-21 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pamietajcie jedno. przeniesmy sie do euforii na wiosne.

energopole po 50, midasy po 40...... itp itp.....

gdyby spauzowac gielde w tym momencie i gdyby wszyscy ludzie w tym momencie poszli po kase swoja wg biezacych kursow to by dostali wielkie G

wielkie G

spolki wartosc ksiegowa 100 mln a tu rynkowa 4 mld..... itp.... dlatego zwyciezaja tylko ci ktorzy sprzedaja na euforii

znowu na dnie bessy jest na odwrot. moda mija na gielde i co z tego ze spolka ma wartosc ksiegowa 100 mln a rynkowa 20 mln...... nie ma mody....

pamietajcie o tym. moda sie odwraca. jeszcze bedziecie widziec jak sie emeryci przewracajac biegnac do f. akcyjnych
szymon / 2008-01-21 23:27 / Uznany Gracz Giełdowy
tak wlasnie biegli w maju i czerwcu.... ale czlowiek patrzy na wzrosty i nie zdaje sobie sprawy ze to euforia....ze to juz.... przyzwyczaja sie.... tak jak teraz spada 2% i juz nikogo nie dziwi, norma....jak 5% to zaczyna ruszac... ale i tak wszyscy maja dobre humory....bo maja zyski z calej hossy....ale do czasu....
warren buffet / 2008-01-21 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec mowie, notujcie, budujcie sobie wizje gieldy... mnie koledzy na wiosne wysmiewali, pomogl mi tylko Citro, kumpel z forum parkietu, bo juz mi tez psycha siadala....

rosło i roslo a ja z tego nie mialem nic albo mialem ochlapy..... bo wiedzialem czym to pachnie.... ale to dalej rosło

dzis jestem mu po stokroć wdzięczny....dzieki przyjacielu
szymon / 2008-01-21 23:39 / Uznany Gracz Giełdowy
to moja pierwsza hossa/bessa... pamietam jak orzel pisal w maju ze sprzedal wszystko i na razie daje sobie spokoj z gielda... wtedy pomyslalem co on robi? ludzie wala szturmem do funduszy, to musi rosnac.... jak widac nie....wtedy bylem posrod tych ktorzy by go wysmiali.... dzis juz wiem ze mial racje. Respekt..
warren buffet / 2008-01-21 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a wiesz dlaczego ? bo jest na gieldzie od 95 roku...... tzn kuma juz czacze..... w lutym na zjezdzie jeszcze byl bykiem, i dobrze. euforie zaliczyl. wyszedl, doslownie w optimum konsumenta jak to ekonomia okresla....

ale pewnie w innych latach tez zaplacil frycowe..... nauka kosztuje
szymon / 2008-01-21 23:44 / Uznany Gracz Giełdowy
jak pisalem posta powyzej mialem "moze za 15 lat tez wyjde w okolicach szczytu" niepotrzebnie skasowalem.
warren buffet / 2008-01-21 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poprostu pamietaj, ze gielda to gra. nie traktuj jej na serio. wyciagaj zyski, ciesz sie z rodzina. czasem zastopuj - ciesz sie z rodzina..

gielda to dodatek. a wtedy bedziesz wynagrodzony
szymon / 2008-01-21 23:52 / Uznany Gracz Giełdowy
dobrej nocy
czytam Ciebie od poczatku, wielkie dzieki za cenne rady. Jak bedzie jakis zjazd to chetnie sie wybiore i piwka wspolnie napije.
pzdr
warren buffet / 2008-01-21 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
napijemy sie, z kazdym sie napijemy :)

ja z gollumem ( nie pisze tu od jakiegos czasu ale czyta ) na zjazd przyjechalismy po 5-6 piwach :) a potem znow maraton. a potem o 2 w nocy znow od nowa :) rano na kaca znow piwo, po sniadaniu znow piwo :)

to byl zjazd :) dzieki Gollum i Marlowe.....

a w pokoju z nami była Miła2 :)) no no
bebe / 2008-01-22 00:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ukon....młodzieży.......
bebe / 2008-01-22 00:25 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kurde.....miało być : ukłon....pozdro warren....
nowacha / 2008-01-21 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obserwowałam dziś Lotos. Cena dużo poniżej wartości księgowej (wk ok. 42, zamknął się po 37,00), cena/zysku 7 z groszami. Kusi mnie, oj kusi. Jedno co moje zapędy Lotosowe ochłodziło to info, że dużo w produkcję biopaliw zainwestował, a UE podobno z biopaliw rakiem chce wyjść. Co sądzicie o Lotosie?
modliszka / 2008-01-21 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe patrz na infa, nie patrz na wartosc księgową....jak się dobrze rozejrzysz, zobaczysz wiele spolek, które zeszły poniżej swojej wartosci....To nie czas na zakupy....Na dt i owszem...
radca p / 87.99.54.* / 2008-01-21 23:12
w takiej atmosferze bardzo latwo zmusic inwestorow do sprzedazy akcji
wystarczy przyjrzec sie jak dziala ten mechanizm na wigu 20
rzeklbym, ze jest to bardziej wydajny mechanizm , niz przy wzrostach
szczegolnie, gdy obliczony jest na cos tak gwaltownego jak PANIKA
ktora przy wzrostach nie ma swojego odpowiednika
stad bardzo prosty jest przepis na KRACH
Hades / 2008-01-21 23:17 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
na rozluźnienie z bankiera:

LENTEX przyczajony moska ,ukryty cwaniak ~bonczek
warren buffet / 2008-01-21 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego gielda chodzi w 2 skrajnosciach

ps. wigowi 20 w porownaniu do malych - nalezy sie z 2200 poziom
szymon / 2008-01-21 23:22 / Uznany Gracz Giełdowy
ktos tu pisal ze polowa maluchow w japonni ma wartosc ksiegowa ponizej 1 i wyplaca dywidende.... jak dla mnie to jest dno bessy....
przez ten rok na gpw nauczylem sie ze trzeba wejsc a akcje czy fundy i mozna patrzec na notowania raz na miesiac...wejsc, ale jeszcze nie teraz.... dno bedzie dlugie i meczace...bedzie duzo czasu na wejscie.... a teraz obdicie bedzie, dynamicze tak samo jak spadki.....ale to tylko odbicie...
warren buffet / 2008-01-21 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, 2008 to akumulacja. ale jeszcze mamy czas
Hades / 2008-01-21 23:22 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
warren tylko ze W20 nie rósł pionowo w górę jak mwig i swig gdzie Miśkami robili co chcieli
Bull / 2008-01-21 23:11 / Bywalec forum
Czy znajde tu kogos kto bawi sie w FUSD, FEUR ?? moze ktos ma jakies dosw na tych instrumentach :P w koncu to nie to samo co fx
modliszka / 2008-01-21 23:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
trza kupowac usd i nie pytaj dlaczego ;-)
Pomimo zapowiedzi cięcia stóp....;-)
Bull / 2008-01-21 23:22 / Bywalec forum
hehe swoje wiem, na walutach jestem juz ladnych pare lat, i mysle prawie tak samo jak Ty :)
radca p / 87.99.54.* / 2008-01-21 23:18
usd bedzie sie poniewierac po ulicy...
pewnie za naszego zywota
modliszka / 2008-01-21 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pożyjemy, zobaczymy....mam na ten temat inne zdanie....
radca p / 87.99.54.* / 2008-01-21 23:34
nie jestem przekonany w swietle roznych analiz, np
http://tnij.org/ao2a
wszystko wskazuje na to ze janki ubieraja swiat w bezwartosciowy papier
ktorego produkcja i dewaluacja przybrala niespotykane rozmiary
modliszka / 2008-01-21 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
świat nie jest aż tak durny, aby dac się ubrac ;-)
w cenie sa obligacje i inne towary wyceniane w dolarach, które z czasem będą w cenie....
szymon / 2008-01-21 23:17 / Uznany Gracz Giełdowy
jest dziwna sprawa ze czesto nowy rok przynosi zmiane trendu na usd... wedlug mnie ten rok bedzie dobry dla dolara i bedzie sie umacnial.
modliszka / 2008-01-21 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czuję, że tak wywali w górę....a to wróży mocne spadki...
Longterm / 2008-01-21 23:10 / Mostek Zwyciężymy!
Wszystkim Babciom jesli są takie na forum życzę dużo zdrowia, pociechy z dzieci i wnuków, spełnienia marzeń i udanych decyzji inwestycyjnych. Za to co zrobiłyście w życiu żeby wychować swoje dzieci i wnuki wielkie respect!
inwestor1975 / 2008-01-21 23:05 / Tysiącznik na forum
dobr ide cos zjesc
a wy mi tu panii nie siac
jutro trzeba miedzianke sprzedac :-)
brydzia / 2008-01-21 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
za dużo optymizmu nadal , ja sama wam powiem szczerze , że jak ostatnie 3 lata byłam pesymistka tak teraz cały czas optymistka jestem
modliszka / 2008-01-21 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia, to jak to jest....optymizm dominuje, a Ty w większości ?
brydzia / 2008-01-21 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
gotówka , 100% , czekam na konsolidacje i spokojne zakupy
modliszka / 2008-01-21 23:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak zapytałam, bo gdzie nie zajrzę, to pesymizm czuc, na każdym kroku....I tutaj jestem w większości...nie ma czym pchac straganu do góry i bedziemy się obsuwac....ale przyhdzie dzien, gdy wróci kapitał ( zławałasza ten zagraniczny), dlatego należy śledzic stragan....

Pozdrawiam
warren buffet / 2008-01-21 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
myslisz ze jak przyjdzie zagranica to beda wzrosty ? oni wchodza po to, zeby za 5 lat oddac 30x drozej ulicy..... nigdy nie wejdziesz na dnie bessy. ale do niego daleko
modliszka / 2008-01-21 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren, nawet 30% trzeba przyjmowac z pokorą i jeśli można zarobic, to należy to wykorzystac...
warren buffet / 2008-01-21 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bo my nie oczekujemy jutro hossy brydzia, tylko odbicia prostego, w bessie. prymitywnego

bo bessa to nie linia w dol..... linia w dol to tylko sie cieszyc. bo bedzie linia up
zbig$ / 2008-01-22 00:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie zawsze...jest wodospad, a potem fala sie rozlewa po ziemi, nie ma zadnego up przez długi czas...
doncorleonte / 2008-01-21 23:17 / Puppet Master
Do odbicia chyba jeszcze trochę pisali że profesjonaliści maja już problem,czyli będzie wszystko najgorzej(2500i cofka do 2006) i trochę nie książkowo bo tylko to pozwoli wyciągnąć kasę od spekulantów.Nie zdziwił bym się jakby odbicie planowali w piątek tylko nie ten co był tylko ten co będzie.Bo chyba mało kto będzie chciał na weekend z akcjami zostać szczególnie że sie niektórzy pewnie przejechali zdrowo po minionym weekendzie.
szymon / 2008-01-21 23:03 / Uznany Gracz Giełdowy
moze jestem masochista, ale pomimo iz mam troche akcji humor swietny :)))
jak moj pegas okaze sie perla na czas bessy i urosnie ze 30% to ostatnie spadki nie beda w ogole odczuwalne, tyle go mam :))
marlowe / 2008-01-21 23:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a ja zawsze byłem niepoprawnym optymistą. Na cmentarzu zawsze widzę same plusy :)
Hades / 2008-01-21 23:07 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
piękne są te pogrzeby ostatnio... ;)
tomtay / 2008-01-21 23:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
troche Cie poniosło :))
blazek999 / 2008-01-21 23:00 / Bywalec forum
ciekawym ile tysięcy par oczu przeczytało "rekomendację" 2500 nie wytrzyma.... i ile par rąk jutro wdusi czerwony przycisk aby te 15% od teraz uratować ;)
Longterm / 2008-01-21 22:58 / Mostek Zwyciężymy!
A ja dzisiaj piję...szampana...tak a wiecie dlaczego? bo nie tracę tyle kasy ile mógłbym tracić gdybym nie powiedział sobie dosyć! gdybym nie wierzył w mój system: bezrobocie w USA dochodzi do 4,9% i skracam...wielu mnie za to ktrytykowało i śmiało się ale dzięki mojej męskiej decyzji uchroniłem sporo kapitału...nie chce nawetm mysleć o ile byłbym biedniejszy teraz...najważniejsze że mam armie i jest ona przygotowana do ataku w każdej chwili:) dziś brałem symboliczne ilosci dwóch spółek które dały mi kiedyś zyski grubo ponad 100% i które teraz z trudem ale odbijają...longterm po knock-downie powoli wstaje...
warren buffet / 2008-01-21 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
longu.... prawdziwy inwestor nie mowi co by bylo tylko co bedzie...... pij tego szampana i mysl kiedy wejsc, aby byc pol roku przed medialna hossa......

a zycze ci tego, zebys juz dzis wymyslił, kiedy za 4-6 lat masz wyjsc...... WYJSC

bo wyjscie jest wazniejsze od wejscia.... wychodz jak ci pukaja w glowe.... to najwazniejsze. ale to trudne.
Longterm / 2008-01-21 23:12 / Mostek Zwyciężymy!
dzięki Warren za cenne rady! jak napisałem mam armie ale co najważniejsze mam wielką broń...ona tworzy się wciąż w mojej głowie:) między innymi dzięki tobie przyjacielu...
warren buffet / 2008-01-21 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze dotrwamy razem tutaj i jeszcze wielu innych do euforii za pare lat......

mam nadzieje ze wielu juz nie popelni bledu

pozdro !
inwestor1975 / 2008-01-21 23:00 / Tysiącznik na forum
czyl co ?
do osmiu byłeś liczony :-)
tomtay / 2008-01-21 23:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bo knock downie się jeszcze wstaje? ;))
Longterm / 2008-01-21 23:00 / Mostek Zwyciężymy!
http://longterm.bblog.pl
radca p / 87.99.54.* / 2008-01-21 22:56
trzeba sobie uswiadomic , ze fundusze hedge zarzadzaja juz bilionami dolcow
to jest wystarczajaca ilosc kasy , zeby przyspieszyc spadki
czego jestesmy swiadkam
zmuszanie do sprzedazy na masowa skale
stado owiec pedzi
warren buffet / 2008-01-21 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dla grajacych na spadki nie sa wazne fundusze, uczucia czy telewizja..... przekreca sie w odpowiednim momencie..... dlatego do gieldy nie mozna miec sentymentow
Hades / 2008-01-21 23:01 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
warren a stacha trzymasz jeszcze jak chyba obiecałeś sobie?
jak tak to po ile brałeś?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy