Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Wyświetlaj:
X X X / 31.174.28.* / 2015-11-05 23:08
Głupia baba. Służba cywilna to chyba tylko skarbówka. Urzędnicy się starzeją bo, o ile wiem, 8 lat temu zablokowano podwyżki nawet na pokrycie inflacji i zabroniono zatrudniać kogoś gdy stary pracownik odejdzie. W efekcie odeszli najlepsi do biur rachunkowych i najbardziej dynamiczni bo pensje stały się porównywalne z tymi w supermarketach. (Nie pracuje w US ale mam tam znajomych) Druga sprawa. Urzędy Skarbowe maja tak mętne i niespójne przepisy skarbowe że nikt ich nie rozumie włącznie z urzędnikami. Jak dla mnie obsadzanie ludźmi z zewnątrz to metoda na obsadzanie pociotkami i nowe ciepłe posadki.
Ziomu$$$ / 164.126.69.* / 2015-11-05 23:07
Zabrać wszystkie przywileje, dać wszystkim równe prawa i skończy się zawiść, zazdrość i jałowe debaty komu, ile, kiedy i co "się należy".
gość12345 / 83.22.229.* / 2015-11-05 23:53
Zgadza się nie powinno być żadnych przywilejów każdy dostaje pensję i tyle.
Podatnik Pan / 83.25.234.* / 2015-11-05 23:03
To wojskowym pasozytom trzeba w pierwszej kolejnosci odebrac komunistyczne przywileje !
mmmamoeidj / 91.192.89.* / 2015-11-05 23:02
jeśli podrozeja sieci to będę robil więcej zakupow w polskich sklepach chybato jest logiczne
Doccc / 123.15.58.* / 2015-11-05 23:01
dobrze, co to za przywileje! zwykły zjadacz chleba w życiu nie widział 13stki lub innych jubileuszowych... dosyć tego wyzysku i niesprawiedliwości!!! brawo!
fghjk / 77.255.221.* / 2015-11-05 23:34
Dzięki tym 13 średnia pensja szarego urzedasa wychodzi podobnie jak w markecie... A za najniższa to niewiem czy można liczyć na profesjonalna kadre
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
TB / 77.114.123.* / 2015-11-05 23:01
WRESZCIE , ILE MOŻNA W TYCH PASOŻYTÓW I NIEROBÓW PCHAĆ KASĘ !!!
ice313 / 93.175.115.* / 2015-11-05 23:00
Hehe faktycznie pani sie z sufitu urwała. Nie wie jakie są realia, totalnie nie rozumie czym sie stały w pl nagrody okresowe. Chce przyciągnąć dobrych menadżerów ... Chwilowo mamy do czynienia z sytuacja w której nawet ci mierni odchodzą bo praca urzędnika nijak nie może konkurować w warunkach rynkowych. Pani faktycznie powinna odejść i to jak najszybciej. Tyle lat pracy i totalnie blednę wnioski wyciągnęła, finansowanie jej pracy to jedna wielka strata pieniędzy podatnika. Za dużo menadżerskich drogich szkoleń proszę pani a za malo pomyślunku i poczucia realizmu. Wszyscy chca przemienić urzędników w korposzczury, jakos tylko zapominają o tym elemencie który sprawia ze pracownicy sie na to godzą. Wymogi zrównać z wymogami korpo, ale płacić jak za socjalizmu żałosne
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Celina_W / 46.113.148.* / 2015-11-05 22:59
Zastanawiam się, jak przyciągnąć "fachowców extraklasy". do urzędu. Ta kobieta jest totalnie odklejona. Urzędnicy, w tym ja, od 8 lat nie mieliśmy żadnych podwyżek. Takie są realia. Nie narzekam, bo przecież mogłam się zwolnić. Ale nie mówcie, że po 7 czy 8 latach zamrożonych płac, kierunek w dół jest właściwy. W urzedzie, jak W KAŻDYM INNYM ZAKŁADZIE PRACY. Są lenie, są osoby niesamowicie dobre, bardzo dobre, z misją. takie o ktore biznes by się zabił (właśnie tak!), są średniacy. Tylko w przeciwieństwie do firmy, kiepskiego urzędnika się nie zwolni. Są święte krowy, których sie nie ruszy, chyba że kilka lat zbiera się na nie papiery, wystawi dwie negatywne oceny (tacy ludzie ZAWSZE idą do sądu pracy, więc w mojej 15 letniej karierze urzędniczej, był taki przypadek JEDEN - ta osoba w 3 miesiące po ocenie, przyniosła zwolnienie lekarskie, które przedkłada do tej pory); w moim departamencie jest kilka kobiet, które ze stażem 6-7 lat, faktycznie przepracowały może półtora roku, bo zachodzą w kolejne ciąże, po póltora roku wracają na etat tylko po to, wy wydoić system do końca, godzina wolnego na karmienie cyckiem 3 letniego dziecka, zwolnienia lekarkie - połowa każdego miesiąca w roku, i nikt nie może nic z tym zrobić. To są patologie. Normalnie w urzędzie ludzie pracują, jak wszędzie indziej, większość z nich stara się naprawdę dobrze wykonać swoją pracę. Ludzie zawsze narzekają, np. ja uważam, że nie ma większej hieny niż pracownicy banku, firm typu ncplus, orange, play itp. To jest dopiero dramat. Do tego prowadz polityka koszenia najlepszych. Kto zostanie z tych dobrych pracownikow, jeśli nie damy im możliwości utrzymania rodziny? Zwykły pracownik w Warszawie, z kilkuletnim stażem, na średnim stanowisku, zarabia ok 3,2 tys brutto. Sądzicie, że to dużo? Że to takie kokosy? Naprawdę śmieszne i żałosne są propozycje szefowej urzędników. Owszem, urzędy należy reformować, ale nie tak. My nie wyjdziemy na ulicę strajkować, bo nie mamy do tego prawa. Opamietajcie się w tej swojej ńienawiści. Żeby nie było, pracowałam w biznesie przez kilka lat, więc mam pojęcie, jak to z drugiej strony wygląda.
Olga123 / 31.178.157.* / 2015-11-05 23:05
Wynagrodzenie 3,2 tys brutto to o około 5 tys/m-c za dużo. Powinnaś dopłacać za przeglądanie fejsa za cudze, kawę w ciepełku i w*********** stołek.
Cleo_patra / 46.112.166.* / 2015-11-06 22:30
Nie mam fejsa i go nie przegladam, tylko niedojrzali debile to robia.
Ty tez pracujesz za cudze, np. za moje, gdy kupuje towar lub usluge wyprodukowane przez twoja firme. Szkoda, ze masz zimno w pracy, a mkze pracujesz w baraku? :-) jeszcze jedno, chyba kazdy czlowiek p******, zdarza sie, ze w stolek. O co tyle krzyku, pieniaczko. Jesli nawet 3,2 brutto nie ma, widać cieniara zawodowa z cieie, ale przeciez nie trzeba narzekac, mozesz zmienic prace i dostac 5 tys, co nie
Celinka_q / 46.112.166.* / 2015-11-06 22:32
Rozrozniam, ka (a moze kaka, jesli wiesz, co to jest?), bo ma wyzsze prawnicze i ekonomiczne i dwie podyplomowki
AnKo / 89.73.46.* / 2015-11-05 23:26
Jak rozumiem w firmach prywatnych pracownicy biurowi kawy w ciepełku "za cudze" nie piją a swoją robotę wykonują na stojąco, żeby nie p*********** w stołek?
albertyna905 / 188.127.16.* / 2015-11-05 22:57
Kiedy Michnik zaczynał ze swoją GW (początek lat 90-ych) publikował stan państwowych utrzymanków grzmiąc na łamach swojej gazety: komuniści zostawili nam w spadku 130 tysięcy urzędników, kto ich będzie utrzymywał, skąd wziąć pieniądze na ich wynagrodzenia, do sprawnego funkcjonowania państwa wystarczy połowa z nich. I z tym się z nim zgadzam! Im mniej urzędników tym ludziom żyje się łatwiej. Zastanawia mnie tylko dlaczego GW przestała się martwić obecnie o ilość urzędników.
pogromca_mitów / 89.73.46.* / 2015-11-05 22:55
Czytam komentarze forumowiczów i oczom nie wierzę. No chyba że pisała je ta pani o której jest mowa w artykule. W związku z tym wyjaśnię, co z jej reformy wynika - zabrać najmniej zarabiającym urzędnikom (niemianowanym), czyli tym którzy zasuwają na sali kontaktu z obywatelami, którzy przygotowują decyzje a dać więcej tym, którzy już teraz zarabiają od nich trzy lub czterokrotnie więcej bo są na dyrektorskich stanowiskach. Po drugie, przyznanie dodatkowych pieniędzy uzależnione byłoby tak naprawdę od widzimisię przełożonego. Dzięki pomysłom tej pani miałby więc możliwość nagradzania ludzi królika wprowadzonych do urzędu oraz wazeliniarzy. A niechby jakiś podległy urzędnik wytknął jakieś nieprawidłowości góry, to by go zniszczyli ekonomicznie. Czyli reforma w kierunku z jednej strony zniewolenia urzędników, a z drugiej - skok na kasę żeby więcej dawać swoim.
ElkaZet / 31.178.157.* / 2015-11-05 22:58
Czyżbyś się ocknął z świadomością, że pasożytem jesteś?
Czas dojrzeć kto Ci brzuch pasie
jytd / 31.138.84.* / 2015-11-05 22:51
Brawo wreszcie ktos ma odwage zrobic porzadek. Urzednikom powinno sie placic za efekty pracy a nie za to ze do niej przychodza.A zwiazkami zawodowymi nie nalezy sie przejmowac kazdy bedzie krzyczal gdy zabiora mu przywileje. Zwiazki nie jeden zaklad juz doprowadzily do upadku.
Mundi654 / 89.67.217.* / 2015-11-05 22:51
Koszmarne babsko ta Claudia (widziałem jej fotę w google)
BeKa1956 / 87.205.150.* / 2015-11-05 22:48
Panie Barabasz,najwyższy czas na takie myślenie.Urzędnik to służba dla petenta. Większość zachowuje się
jak by robili łaskę ,że pracują. Petent to INTRUZ.
Co Pan zrobił aby zmienić wizerunek urzędnika ?
nieleniwy_urzędas / 195.117.218.* / 2015-11-05 22:45
Jestem urzędnikiem samorządowym, całkiem świeżo po studiach. Zarabiam minimalną krajową (jak wszyscy w moim urzędzie, niezależnie od stażu pracy), pracy jest dużo i duża jest też odpowiedzialność. Co mi pani powie Claudio Torres-Bartyzel? BARDZO jestem ciekaw...
Diabolina / 46.171.233.* / 2015-11-05 22:56
co jest duża ? Odpowiedzialność ? A co ręczysz własnym majątkiem za swoje głupie decyzje ?

Puknij się w łeb, Biurwo jeden, jak popracujesz jeszcze z pół roku, to zad ci urośnie, cyce i dostaniesz okresu
Cleo_q / 46.112.166.* / 2015-11-06 23:14
A ty zołzo jedna, poręczasz własnym majatkie, swoje debilne decyzje? Podpisalas taka umowe ze swoim pracodawcom? Co juz ci zlicytowali, pół majatku, z powodu debilnych decyzji?
Blokiro / 89.70.171.* / 2015-11-05 22:49
nie wstyd Ci , weź się zajmij czymś pożytecznym a nie żyj z nieszczęścia innych ludzi...
Alkaeska / 31.178.157.* / 2015-11-05 22:49
Odpowiedzialność?!?!?!
Śmichu warte.
Ech, pasożyt ino roszczeniowe ma zapędy, za cudze brzuch napchać...

Najnowsze wpisy