Forum Forum dla firmKadry

Zwolnienie dyscyplinarne - pracodawco zastanów się!

Zwolnienie dyscyplinarne - pracodawco zastanów się!

Wyświetlaj:
Terty / 31.135.161.* / 2021-07-25 20:25
Witam ile czasu czeka się na otrzymanie dyscyplinarki.Minelo 4 dni a ja się dowiaduje od kolegów z pracy że zostałem zwolniony dyscyp. Żadnego telefonu nie dostałem. Ponieważ kierownik powiedział że niemoge wejść na zakład przebywam w domu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iwoniątko / 5.173.88.* / 2021-02-19 10:29
Witam. jestem na wypowiedzeniu o pracę do 28 lutego 2021. W trakcie L4 od 3 grudnia do 29 stycznia 2021 wysłałam do pracodawcy wnioski o zaległy,terazniejszy oraz na poszukiwanie pracy urlop. W każdym wniosku zaznaczyłam datę od-do. Oraz ,ze wracam do pracy 22 lutego. wnioski podpisane i odesłane. Okazało się iż na ostatnim wniosku zamiast luty napisałam styczeń. Pracodawca uznał iż jest to nieobecność w pracy i chce zwolnienia dyscyplinarnego. Czy ma do tego podstawy?
mogilev / 5.173.176.* / 2020-11-24 08:59
Witam. Zostałem zwolniony dyscyplinarnie a mianowicie sytuacja przedstawia się tak. Pracuje w korporacji i wszystkimi sprawami tz budynkami i innymi sprawami zajmuje się wynajeta firma przez corpo. Sprawa się tyczy ze zamknęli oddzial i jest na sprzedaż. Znalazłem człowieka który chce to kupić i ten człowiek dogadywał się już z tą firmą co do ceny za urządzenia ( stare urządzenia które są wykreślone z ewidencji bo prawie to złom ) minęło około 2 tygodni człowiek który jest wynajęty przez corpo dzwoni do nas ze możemy przyjechać i zabrać parę urządzeń a faktura jest już przyklepana czeka tylko na podpis. Zajeżdżamy po parę urządzeń, człowiek który zajmował się tą sprawą dzwoni do ochrony żeby nas wpuściła i otworzyli hale w celu wzięcia paru maszyn ( z czego nadnieniam ten sam człowiek sam pląbował ze starym dyrektorem wszystkie hale ) my zajechaliśmy po te urządzenia i na drugi dzień zostaliśmy poinformowani przez corpo ze ukradliśmy te urządzenia i mają wrucić na miejsce i tak ze uczyniliśmy. Ja i tak się zwalniałem z corpo tylko ze zamiast z porozumieniem stron zmienili mi na art52 . Jak byłem w corpo oddać swoje rzeczy typu sam służbowy komputer i tel nie było żadnego tłumaczenia ze zażądca budynków wprowadził nas w błąd i zostaliśmy potraktowani jak zwykli złodzieje. Czy mam szanse jakiekolwiek w sądzie pracy ? Uzasadnienia żadnego nie podpisywałem ale podobno nie musze tylko mi wręczono
Ola594 / 89.73.238.* / 2020-11-23 15:33
Witam, zostałam zwolniona dyscyplinarnie. W uzasadnieniu tego zwolnienia mam wpisana datę 10.10.2020 ta datą to data mojego przewinienia natomiast zwolniona dyscyplinarnie zostałam 20.11.20. czy zostałam bezprawnie zwolniona? Bo minoł okres 1 miesiąca.
Xyz180 / 37.30.54.* / 2020-10-21 12:38
Czy pracodawca może zwolnić dyscyplinarnie pracownika który źle przyjął towar ?
marzenaj43 / 2019-04-28 21:04
Witam. Mąż został zwolniony dyscyplinarnie za bójkę z kolegą i alkohol. W trakcie bójki kolega złamał mu rękę i mąż wylądował na zwolnieniu L4. Za kilka dni ma wizytę u ortopedy i kończy mu się zwolnienie. Niewiem czy może prosić o kolejne L4 i do kogo je wysłać?
CollinsD / 185.231.15.* / 2018-10-31 08:06
Czy potrzebujesz pilnej pozyczki? Masz dlugi? Czy masz zly kredyt? Czy odrzuciles bank, jesli potrzebujesz pozyczki na rozpoczecie wlasnej inwestycji biznesowej LUB? Poznaj David Collins FIRMA My pozyczamy ludziom pomimo zlych wyników kredytowych / sa tacy zli. Zapewniamy kredyty dla firm i osób fizycznych na dlugoterminowe i krótkoterminowe niskie oprocentowanie w wysokosci 2% rocznie dla osób fizycznych i firm. Programista nasz kredyt szybko i niezawodnie, stosuje sie dzis i uzyskac nasza natychmiastowa odpowiedz. kredytodawcy maja zagwarantowana dobra, 100% Gwarancje i gwarantuja maksymalne bezpieczenstwo klienta. W przypadku dalszych pytan prosimy o kontakt za posrednictwem naszego adresu e-mail: (19dc1964@gmail.com)
CollinsD / 185.231.15.* / 2018-10-31 07:55
Czy szukasz funduszy na spłatę długów? i rozpocząć nową firmę? David Collins Jest tutaj, aby zatrzymać problemy finansowe. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek (pożyczka osobista, pożyczka komercyjna itp.) Dajemy pożyczkę z oprocentowaniem 3%. Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej:
Wypełnij formularz aplikacyjny poniżej:
- Pełne imię:
- Wymagana kwota pożyczki:
- Czas trwania pożyczki:
- Cel pożyczki:
- Miasto / państwo:
- Telefon:
- Jak o nas usłyszałeś:

Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę następnie uprzejmie napisz do nas z wymogu pożyczki. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail:
Monika rr / 95.49.106.* / 2018-10-30 23:09
Witam.Koleżana źle się poczuła i wyszła z pracy wczesniej dodam że była w pracy z kierownikiem i za jej pozwoleniem wyszła wcześniej .Niestety na kilka dni musiała wziąść zwolnienie o zwolnieniu poinformowała mnie a ja kierownika. Teraz kierownik grozi jej zwolnieniem dyscyplinarnym ponieważ nie poinformowała jej osobiście.
Kornelia411 / 185.96.55.* / 2019-02-14 13:20
Hmm, jeżeli ma zwolnienie, to nie powinna mieć żadnych problemów. Teraz chyba automatycznie lekarz przesyła zwolnienie do pracodawcy, nie? Przynajmniej tak jest u mnie w pracy. A ty pisemnie, czy ustnie go poinformowałaś? No według mnie powinna sama poinformować pracodawcę, że jest na zwolnieniu, ale jeżeli on o tym wiedział i dostał dokument od lekarza, to może da się jakoś z tego się wykaraskać, bo przecież lekarz wysłał papier? Wiesz co, najlepiej się dopytać u prawnika jakiegoś dobrego. Ja korzystam z konsultacji u pani Anny Dubiel. To warszawska kancelaria - mają kilku prawników, którzy zajmują się prawem pracy, więc na pewno ktoś z nich miał do czynienia z takim przypadkiem :)
Ala z nerwicą / 89.229.237.* / 2015-10-24 17:48
Proszę o pomoc. Jestem ofiarą mobbingu, na skutek czego nabawiłam się nerwicy lękowej. Uczęszczam na terapię do psychiatry i przebywam na zwolnieniu lekarskim. Niestety okres 182 dni upływa już za 2 tygodnie, a umowę o pracę mam na czas określony- do końca grudnia 2015 r. Nie jestem jeszcze zdolna do pracy, nawet do samego szukania pracy, i z całą stanowczością nie mogę wrócić do mojego miejsca kaźni. Co mam robić? Jeśli po upływie terminu ostatniego zwolnienia lekarskiego sama się zwolnię z pracy, wówczas przez 3 miesiące nie będę otrzymywała zasiłku dla bezrobotnych. A jeśli nie pojawię się w pracy (czy. w piekle), to pracodawca będzie chciał mnie zwolnić dyscyplinarnie, a wtedy nie dostanę żadnych pieniędzy. Mam ciężką traumę. Nie chcę się z nimi sądzić, bo nie chce już ich nigdy więcej widzieć. Nie wiem co mam robic, aby nie zostać bez środków do życiu, a tym bardziej bez środków na leczenie choroby, którą wywołała sytuacja w pracy. Paraliżuje mnie sama myśl o mojej pracy. Lekarz nie może mi już wypisać więcej zwolnienia. A ja jestem ciągle w strasznym stanie. Czy ktoś z Państwa mógłby mi coś doradzić?
szklarek / 2015-10-26 14:30
Należało już ze 4 tygodnie temu złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne- czyli kolejne świadczenie po wyczerpaniu okresu zasiłkowego (chorobowego). Proszę uczynić to jak najszybciej.
otmkekk / 37.47.41.* / 2015-09-11 22:53
Witam. Pracuję w firmie już od kilku lat, ostatnio z powodu konfliktów z wspólpracownikiem i problemów zdrowotnych często miałem nieregularne l4, dostałem upomnienie i grożą, że jak znowu będę chorował to będę miał większe konsekwencje. Gdybym teraz poszedł na długotrwałe chorobowe, mają prawo zwolnić mnie dyscyplinarnie w trakcie zwolnienia?
szklarek / 2015-09-14 12:48
Zwolnienia lekarskie- niezależnie od tego, czy liczne czy długotrwałe NIE mogą być powodem kar porządkowych ani zw. dyscyplinarnego. Oczywiście pomijam przypadki, gdy zwolnienie lekarskie jest wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem czy w ogóle fałszywe- bo jest wynikiem symulacji czy fałszerstwa.

Owszem- można w czasie zw. lekarskiego być zwolnionym dyscyplinarnie ale nie z powodu tego zwolnienia właśnie. Przykład- pracownik ukradł coś z zakładu, jest na chorobowym dochodzi do stwierdzenia kradzieży (np. na podstawie monitoringu). Można jak najbardziej go zwolnić dyscyplinarnie, mimo że jest nieobecny ze względu na złamanie nogi.

ALE długotrwałe zwolnienie może być przyczyną rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia w trybie art. 53 KP. Czyli w Pana przypadku po wyczerpaniu okresu zasiłkowego (zasadniczo 182 dni) gdy nie uzyska Pan prawa do świadczenia rehabilitacyjnego albo po okresie dłuższym o 3 miesiące- jeśli uzyskałby Pan świadczenie rehabilitacyjne.

Zwracam uwagę na zasadniczą różnicę w stosunku do zw. dyscyplinarnego ( art. 52). Mianowicie to z art. 53 nie oznacza 'winy' pracownika.
Lenka35 / 5.172.233.* / 2015-09-11 10:58
Witam. Mąż pracuje na umowę na czas nieokreślony w firmie produkcyjnej od 10 lat i dostał wczoraj niespodziewanie zwolnienie dyscyplinarne. W uzasadnieniu miał napisane: nie wypełnia poleceń służbowych, odnosi sie wulgarnie do przełożony, łamie zasady bhp. Przy czym szef nie wyjaśnił czym zawinił, mówił mu tylko o tym że to jego wina że w firmie się nie układa i on może się jeszcze zastanowi-kazał się zjawić w przyszłym tygodniu. zaznaczam że mąż dostawał najwyższą pensje w pracy i co miesiąc najwyższą premie uznaniową, ani razu nie dostał nagany do akt oraz nie dostał pouczenia. Czy takie powody są wystarczające? czytałam że powody muszą być konkretne i jawne pracownikowi.
Dziękuje za odpowiedź.
szklarek / 2015-09-11 11:37
Nie są. Powinny być wskazane konkretniej- kiedy do kogo wulgarnie, kiedy i w jaki sposób złamał zasady BHP itd. A wszystko to tylko w horyzoncie 1 miesiąca wstecz od momentu, gdy się pracodawca o tym dowiedział

Jak najbardziej do odwołania do sądu pracy (14 dni na to) I to sąd się powinien zastanawiać, a nie pracodawca. Zresztą skoro dokonał zwolnienia- to nie ma podstaw prawnych do dysponowani czasem pracownika (wezwanie) po ustaniu stosunku pracy.
I konsekwentnie- mąż powinien mieć już wydane św. pracy i wypłacony ekwiwalent za urlop, jeśli jakiś nie został wykorzystany.
Grażyna19 / 83.29.163.* / 2015-08-02 15:33
Mój mąż został zwolniony dyscyplinarnie z pracy za przekroczenie uprawnień służbowych i rzekome przywłaszczenie mienia . Prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, z powodu braku znamion przestępstwa. Sąd I instancji przywrócił męża do pracy i nakazał wypłacić mu odszkodowanie za czas pozostawania bez pracy Mąż podlegał szczególnej ochronie ze względu na pełnienie funkcji związkowej. Związki zawodowe nie wyraziły zgody na zwolnienie męża. Niestety pracodawca męża oraz reprezentujący go prawnik robią wszystko.żeby przedłużać sprawę Kłamią w sądzie .podkreślając ,że zakład nie ma legitymacji biernej i kwestionują ochronę związkową Nie ulega żadnej wątpliwości,że zakład posiada legitymację bierną a ochrona związkowa jest bezsporna W swoje matactwa wciągnęli rownież sędziow orzekających w tej sprawie w Sądzie Apelacyjnym, który przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd I instancji, Uprzejmie proszę o odpowiedż,czy w sytuacji ,w której podnoszą argument o braku legitymacji biernej zwolnienie męża jest zgodne z prawem? Na zwolnieniu widnieją podpisy dwóch dyrektorów męża z zakładu a nie prezesów Kompanii Węglowej.
szklarek / 2015-08-03 10:28
A kto jest pracodawcą wg. jego umowy o pracę, kto tę umowę ze strony pracodawcy podpisał ?
Grażyna19 / 83.29.110.* / 2015-08-03 12:55
Bardzo przepraszam,ale po tych trzech latach życia w ciągłym stresie nie potrafię już chyba zrozumieć prostego pytania. Umowę o pracę podpisali ówcześni dyrektorzy zakładu męża.Obecnie funkcje te pełnią inne osoby. Właśnie ich podpisy widnieją na zwolnieniu.
Grażyna19 / 83.29.110.* / 2015-08-03 12:17
Dziękuję bardzo ! Zwolnienie podpisali dwaj dyrektorzy zakładu, w którym mąż pracował a nie prezesi Kompanii Węglowej. Zresztą z pelnomocnictw udzielonych tym dyrektorom przez prezeów Kompanii Węglowej wynika,że mają pełne kompetencje do podejmowania wszystkich ruchów slużbowych w tym zakladzie. Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie naszą sprawą. W tym kraju to niestety bardzo rzadka zaleta. Pozdrawiam serdecznie ! Grażyna .
jatol / 89.69.214.* / 2015-06-08 18:22
Zwolniłam się sama. Poinformowałam o tym pracodawcę. A ze nie mogłam juz tam dłużej wytrzymać. Z dnia na dzień się Zwolniłam. Bez podpisywania dokumentu. A pracodawca mi napisał ze tej racji. Jestem zwolniona dyscyplinarnie bez prawa do wypłaty. Co mam robić? Jak odzyskać pieniądze ? Miałam umowę zlecenie. Ale ostatnia podpisywałam w styczniu. A do maja nie widziałam rzadnej umowy zlecenie..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2015-06-08 19:37
Skoro zlecenie- to nie ma mowy o zw. dyscyplinarnym i pracodawcy.
Sprawa dla sądu cywilnego, chyba że jednak zdecyduje się Pani dochodzić ustalenia, że to jednak był etat- jeśli miało owo 'zlecenie' wszystkie znamiona stosunku pracy.
rivaene / 85.221.159.* / 2015-05-24 18:16
Witam. W trakcie zwolnienia lekarskiego pracodawca napisał mi wiadomość mailową na służbowe konto mailowe, abym po zakończeniu zwolnienia wykorzystała zaległy urlop przysługujący mi za poprzedni rok. Rzecz w tym, iż wiadomość odczytałam w weekend (nie pracujemy w weekendy), a urlop miał rozpoczynać się od poniedziałku - żaden wniosek o urlop wysłany pocztą nie dotrze na czas. Czy pracodawca ma wtedy prawo by zwolnić mnie dyscyplinarnie za nieobecność w pracy?
szklarek / 2015-05-25 12:38
Po co wniosek, skoro urlop został udzielony bez wniosku pracownika* w sposób u Was przyjęty tj. drogą mailową.
Dla ewentualnych celów dowodowych należy ten mail utrwalić.

* urlop zaległy może być przymusowy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy