Notowania

Alior Bank chce odrobić straty po wyroku TSUE. Daje sobie 3 lata

Władze Alior Banku przekonują, że do 2022 roku odrobią straty związane z niekorzystnym dla nich wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE. To niewielkie pocieszenie dla inwestorów. Akcje banku są kilkanaście procent pod kreską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiał prasowy)
Alior Bank zapowiada, że odrobi straty.

Alior Bank nie zaliczy końcówki tygodnia do udanych. Akcje banku w piątek poleciały w dół. W najgorszym momencie traciły nawet 20 proc. Wszystko przez informację zarządu o przekraczających 100 mln zł odpisach, które obniżą zyski banku o 83 mln zł.

To efekt wyroku Trybunały Sprawiedliwości UE, który nakazał bankom zwrot części kosztów poniesionych przez klientów, którzy przed terminem zawartym w umowie spłacili kredyt. Decyzja TSUE nie dotyczy tylko Alior Banku, ale to instytucja, która może najbardziej na niej ucierpieć. Od początku działalności jest w czołówce banków udzielających kredyty i pożyczki konsumenckie. A to ich wyrok głównie dotyczy.

Uspokoić inwestorów miały słowa wiceprezesa odpowiedzialnego za finanse w Alior Banku. Przekonuje, że w horyzoncie nowej strategii, planowanej na lata 2020-2022, bank zamierza wprowadzić rozwiązania, które umożliwią odrobienie w całości ubytku przychodów spowodowanego wyrokiem TSUE.

Rekordowo niskie oprocentowanie lokat. Efekt TSUE dotarł do banków

- Na ten moment szacunki co do wpływu wyroku TSUE na wyniki są adekwatne do naszej aktualnej wiedzy. Ten efekt będzie się z czasem zmniejszał, także dzięki zmianom w ofercie pożyczki gotówkowej, które wprowadzamy oraz poprawie kosztu finansowania - komentuje Tomasz Biłous.

Patrząc na notowania akcji Alior Banku około godziny 15:00 widać, że panika została opanowana, ale też słowa wiceprezesa nie wywołały wielkiego optymizmu. Jedna akcja wyceniana jest na niecałe 31 zł. To o 15 proc. mniej niż w czwartek, przed komunikatem zarządu.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, alr, alior bank, wyrok tsue, kredyty
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2019

GienekDawali jak Donek niemcom

26-10-2019

GośćTego że utopii kasę dając kredyty bez pokrycia kolportarzowi prasy Ruch są to już nie piszą.

Rozwiń komentarze (2)