Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Biomed-Lublin traci prezesa. Był konflikt z radą nadzorczą

89
Podziel się:

Wszyscy czekają na wieści w sprawie "polskiego leku na koronawirusa". Tymczasem człowiek zarządzający firmą właśnie opuścił Biomed-Lublin. Prezes Marcin Piróg przyznał, że nie dogadywał się z przedstawicielami rady nadzorczej spółki.

Biomed-Lublin traci prezesa. Był konflikt z radą nadzorczą
Marcin Piróg zrezygnował z funkcji prezesa spółki Biomed-Lublin. (money.pl, money.pl)

Dwa miesiące temu Biomed-Lublin z wielką pompą ogłaszał, że ma lek na koronawirusa. Na konferencji prasowej przedstawiciele firmy pokazywali badania i przekonywali, że preparat z osocza ozdrowieńców zabija COVID-19.

Kiedy mógłby zacząć leczyć pacjentów? Tego ciągle nie wiadomo, bo trwa faza kolejnych badań. Zamiast nowych informacji w sprawie leku, spółka właśnie poinformowała o poważnych zmianach personalnych.

Biomed-Lublin otrzymał oświadczenie prezesa Marcina Piróga o rezygnacji z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rezygnacji - podała spółka.

Zobacz także: Zostawią w Polsce miliard dolarów. "Potwierdzamy. Budowy trwają"

"Pan Marcin Piróg podał jako przyczynę złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji istotne rozbieżności pomiędzy nim a przewodniczącym rady nadzorczej i innymi przedstawicielami rady nadzorczej spółki w kluczowych kwestiach dotyczących funkcjonowania organizacji, wdrażania i realizacji strategii spółki oraz jej przyszłego rozwoju" - czytamy w komunikacie.

Można się tylko domyślać, że wspomniane rozbieżności to jednak większy konflikt, który uniemożliwiał dalszą współprace. W czym był problem? O tym przedstawiciele Biomedu nie informują.

W krótkim komunikacie spółka wskazała jedynie, że obowiązki prezesa zarządu przejmie obecny wiceprezes Piotr Fic. Chodzi o to, by zachować ciągłość działania i rezygnacja prezesa nie przeszkodziła w normalnej pracy zarządu.

Mimo tego, rezygnacja prezesa i dość mało precyzyjna informacja o braku porozumienia na linii prezes - rada nadzorcza, poważnie zaniepokoiła inwestorów giełdowych. Komunikat do wiadomości publicznej został podany o godzinie 11:37. Chwilę po nim akcje Biomedu na giełdzie poleciały w dół.

Przed komunikatem jedna akcja spółki była wyceniana na nieco ponad 12,50 zł. Godzinę po nim kurs jest na poziomie około 11,25 zł. To oznacza ponad 10-procentową przecenę.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
Lech
4 lata temu
Nikt z pracowników biomed nie widział tego leku na oczy i o nim nie słyszał.
MKS
4 lata temu
Łech hehe
artur
4 lata temu
taki nowy grafen?
jak to ?
4 lata temu
znowu wina Jarosława..?
CIAMOS-2000
4 lata temu
Pierwszy POLSKI Lek na koronawirusa - śmiech i jaja jak berety - toż to Amerykańcy i ich służby pokażą nam .... kiedy i czy w ogóle go....wyprodukujemy. Polacy pierwsi na Świecie - ale ten tzw. Zachód rży ze śmiechu. Już nam udowodnili, że gazu łupkowego w Polsce nie ma ani grama - miało go starczyć na 150-200 lat - ale za 2 m-ce pierwszy transport gazu łupkowego z USA przypłynął z USA !!! ....w Polsce wyprodukowano , pierwszy na świecie lek na wirusa, chyba pęknę ze śmiechu - ale jaja, ale jaja!
...
Następna strona