Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Biomed-Lublin traci prezesa. Był konflikt z radą nadzorczą

89
Podziel się

Wszyscy czekają na wieści w sprawie "polskiego leku na koronawirusa". Tymczasem człowiek zarządzający firmą właśnie opuścił Biomed-Lublin. Prezes Marcin Piróg przyznał, że nie dogadywał się z przedstawicielami rady nadzorczej spółki.

Biomed-Lublin traci prezesa. Był konflikt z radą nadzorczą
Marcin Piróg zrezygnował z funkcji prezesa spółki Biomed-Lublin. (money.pl, money.pl)
bDAWKAet

Dwa miesiące temu Biomed-Lublin z wielką pompą ogłaszał, że ma lek na koronawirusa. Na konferencji prasowej przedstawiciele firmy pokazywali badania i przekonywali, że preparat z osocza ozdrowieńców zabija COVID-19.

Kiedy mógłby zacząć leczyć pacjentów? Tego ciągle nie wiadomo, bo trwa faza kolejnych badań. Zamiast nowych informacji w sprawie leku, spółka właśnie poinformowała o poważnych zmianach personalnych.

bDAWKAev

Biomed-Lublin otrzymał oświadczenie prezesa Marcina Piróga o rezygnacji z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rezygnacji - podała spółka.

Zobacz także: Zostawią w Polsce miliard dolarów. "Potwierdzamy. Budowy trwają"

"Pan Marcin Piróg podał jako przyczynę złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji istotne rozbieżności pomiędzy nim a przewodniczącym rady nadzorczej i innymi przedstawicielami rady nadzorczej spółki w kluczowych kwestiach dotyczących funkcjonowania organizacji, wdrażania i realizacji strategii spółki oraz jej przyszłego rozwoju" - czytamy w komunikacie.

bDAWKAeB

Można się tylko domyślać, że wspomniane rozbieżności to jednak większy konflikt, który uniemożliwiał dalszą współprace. W czym był problem? O tym przedstawiciele Biomedu nie informują.

W krótkim komunikacie spółka wskazała jedynie, że obowiązki prezesa zarządu przejmie obecny wiceprezes Piotr Fic. Chodzi o to, by zachować ciągłość działania i rezygnacja prezesa nie przeszkodziła w normalnej pracy zarządu.

Mimo tego, rezygnacja prezesa i dość mało precyzyjna informacja o braku porozumienia na linii prezes - rada nadzorcza, poważnie zaniepokoiła inwestorów giełdowych. Komunikat do wiadomości publicznej został podany o godzinie 11:37. Chwilę po nim akcje Biomedu na giełdzie poleciały w dół.

bDAWKAeC

Przed komunikatem jedna akcja spółki była wyceniana na nieco ponad 12,50 zł. Godzinę po nim kurs jest na poziomie około 11,25 zł. To oznacza ponad 10-procentową przecenę.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).

bDAWKAeD
bDAWKAeW
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
ono
2 miesiące temu
Ci co mieli zarobić na akcjach już zarobili. Cała reszta to PR.
rg29
2 miesiące temu
patrzę patrzę i jakbym oglądał *Upadek* ...
jojoba
2 miesiące temu
rada nadzorcza słuszna i trzeba rozwalić firmę
bDAWKAeX
Co za czasy
2 miesiące temu
Typowy giełdowy przekręt. ogłaszają: "mamy lek" ceny akcji w górę i kasa się zgadza. Potem okazuje się że to nie lek tylko próbka i nie tak od razu tylko za chwilę, a tak w ogóle to się okaże że będzie kolejny "suplement" antywirusowy. Kto to sprawdza ?
nick66
2 miesiące temu
Kto pokazywał ten lek lansując się i swoją złodziejską partię jak mnie pamięć nie myli to jakiś senatorek z pisu przykleił sie do leku i od tego czasu cisza o leku a w zamian mamy rezygnacje prezesa firmy.
...
Następna strona