Notowania

bitcoin
28.06.2019 09:39

Bitcoin pokazuje prawdziwe oblicze. Huśtawka w notowaniach

W trzy dni cena jednego bitcoina skoczyła o blisko 4 tys. dolarów. Następnie w ciągu 24 godzin inwestorzy musieli oddać większość wypracowanych zysków. Ten tydzień dobrze pokazuje jak duże ryzyko wiąże się z kupnem wirtualnej waluty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Cena bitcoina potrafi się mocno zmieniać z dnia na dzień.

Najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta świata, czyli bitcoin, znowu przyciąga uwagę rynku finansowego. Po tym, jak znalazł się w głębokim dołku na początku roku, w środę pobił ponad roczny rekord. Pod koniec ubiegłego tygodnia chodził po niecałe 10 tys. dolarów, by w trzy dni zyskać na wartości około 40 proc.

Gdy kurs bitcoina dobił w okolice 14 tys. dolarów, nastąpił zwrot o 180 stopni i już dobę później był w okolicach 10,7 tys. Ten kto kupił bitcoina na szczycie, w dzień stracił 23 proc. oszczędności. Idealnie widać tu, jak ryzykowne jest inwestowanie. Żadna tradycyjna waluta nie zmienia swojej wartości tak mocno i to w krótkim czasie.

Czym jest bitcoin? Specjalista odpowiada

W piątek przed południem kurs bitcoina stabilizuje się w okolicach 11 tys. dolarów, zyskując około 5-6 proc. w porównaniu z czwartkiem.

Skąd tak duże zainteresowanie inwestorów bitcoinem, skutkujące ogromnymi wahaniami kursu? Eksperci tłumaczą to ostatnimi zapowiedziałmi amerykańskiego banku centralnego, który zapowiedział zwrot w polityce pieniężnej USA. Efektem było osłabienie dolara i tym samym większe zainteresowanie bitcoinem, jako alternatywą tradycyjnego pieniądza.

Pytanie, co dalej? Niektórzy eksperci sugerują, że za niedługo pęknie kolejna granica -15 tys. dolarów. Inni w tym samym czasie podkreślają, że za bitcoinem nie stoi żadna realna wartość i po chwilowym skoku do góry notowania za chwilę znowu polecą w dół.

Nie trzeba daleko sięgać pamięcią, by przypomnieć sobie, że jeszcze w marcu bitcoin kosztował poniżej 4 dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bitcoin, inwestowanie, giełda, wiadomości, wiadomości, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2019

Luki87kmW marcu bitcoin poniżej 4 $??? Chyba raczej poniżej 4 000 $ , a tak w ogóle to żadna waluta fiat (np. $, €, £, zł, itp., itd. ) nie ma żadnej … Czytaj całość

28-06-2019

Moon boy20k do końca roku 50k do końca 2021. Wspomnicie moje słowa.

28-06-2019

CaytKolejny instrument do golenia pazernych frajerow z kasy

Rozwiń komentarze (12)