Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
23.03.2020 16:29

Bitdefender przekazuje bezpłatne rozwiązania dla organizacji zdrowotnych

Bitdefender, globalny producent rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem, w związku z panującą pandemią COVID-19 przekazuje bezpłatne rozwiązania bezpieczeństwa klasy korporacyjnej dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej na całym świecie, poinformował Marken - polski przedstawiciel firmy Bitdefender.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z racji panującej pandemii COVID-19 wiele osób zwraca mniejszą uwagę na to, jakie strony internetowe odwiedza. Niestety, Bitdefender zaobserwował zwiększoną aktywność hakerów, którzy próbują to wykorzystać. Z raportów wynika, że w marcu liczba incydentów złośliwych związanych z COVID-19 już wzrosła o 475% z porównaniu z lutym, a do końca miesiąca wzrośnie ponad 5-krotnie. Przykładem postawy hakerów może być włamanie kilka dni temu do sieci jednego z największych szpitali w Czechach m.in. robiącego testy na koronawirusa i narażenie go na problemy logistyczne oraz finansowe" - czytamy w komunikacie.

Dlatego też globalny producent zajmujący się zabezpieczeniem danych oferuje za darmo swoje rozwiązania dla wszystkich organizacji opieki zdrowotnej. a wszystkie instytucje w Polsce zainteresowane otrzymaniem darmowych rozwiązań powinny kontaktować się z firmą Marken - polskim przedstawicielem firmy Bitdefender.

"Chodzi zarówno o duże szpitale, jak i małe gabinety lekarskie, dentystyczne oraz optyczne. Każda taka placówka może otrzymać bezpłatne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo danych przez dwanaście miesięcy. Dzięki temu komputery będą mniej podatne na cyberataki hakerów" - czytamy także.

Marken uruchomił także program wsparcia dla firm, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Aby nie obciążać budżetów firmowych, firma Marken w porozumieniu z Bitdefender oferuje wybrany produkt za niecałe 10% jego wartości.

Bitdefender jest globalnym liderem cyberbezpieczeństwa chroniącym ponad 500 milionów systemów w ponad 150 krajach. Spółka powstała w 2001 r. w Rumunii i zatrudnia obecnie na całym świecie 1600 osób.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz