Notowania

gpw
14.11.2019 06:22

Bohater tzw. afery Optimusa na ławie oskarżonych

Michał D., były szef rady nadzorczej Optimusa, stanie przed sądem pod zarzutami karalnej niegospodarności na prawie 20 mln zł i prania pieniędzy. Prokuratura oskarża w tej sprawie jeszcze 9 innych osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Michał D. związany był z kilkoma giełdowymi spółkami

"Puls Biznesu" wylicza przykłady ośmiu w sumie spółek, które rzez liczne naruszenia obowiązków informacyjnych zostały z parkietu wyrzucone bądź ich notowania były zawieszane. W każdej z nich oskarżony — zazwyczaj nieformalnie i z tylnego siedzenia — był jednym z rozdających karty. Chodzi tu o firmy Optimus, Calatrava Capital, Mewa, PC Guard, Imagis, Genesis Energy, Chemoservis-Dwory, Mostostal Export.

Kim jest Michał D.? Na rynku kapitałowym pojawił się w 2006 r., zostając znaczącym akcjonariuszem i szefem rady nadzorczej firmy informatycznej Optimus. Doszło do tego w takich okolicznościach, że zajęła się nimi prokuratura, a tzw. sprawa Optimusa zyskała miano jednej z najgłośniejszych afer w historii GPW. Po tamtych wydarzeniach, do dziś prawomocnie nierozliczonych, kontrowersyjny biznesmen nie zrezygnował z giełdy. Przy inwestycjach zaczął jednak korzystać z zapewniających anonimowość cypryjskich wehikułów i licznych współpracowników, często zasługujących na miano "słupów".

Śledztwo ws. Michała D. Prokuratura sprawdza, czy doszło do próby bezprawnego przejęcia majątku
Afera Optimusa. Kłopoty Michała D., w tle majątek jednego z najbogatszych Polaków

Oskarżenia postawiono mu w związku z nieprawidłowościami w Mostostalu Export. W tej sprawie prokuratura oskarżyła jeszcze 9 innych osób.

Obejrzyj: Wyrok TSUE, co frankowicze mogą ugrać? "Odfrankowienie albo unieważnienie całej umowy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gpw, giełda papierów wartościowych, optimus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2019

Andrełojdempskidempski, Toś se narobił? Warto było?

16-11-2019

HGWA tak bronili Optimusa...

Rozwiń komentarze (2)